Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kochani a jak zapatrujecie się na zwierzaki w waszych domach my mamy psa salonowego teraz za kilka dni biorę kotkę ze schroniska :)

 

Ja mam poki co jednego owczarka niemieckiego - za 3 dni konczy rok ;D W planach mam dokupienie pani owczarkowej zeby sie Gaussowi nie nudzilo :) :) Poki co Gauss mieszka w domu i cos czuje ze tak juz zostanie, mimo ze zostawia na podlogach duzo futra, podloge trzeba myc codziennie i czasem mi obiad skubnie ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kochani a jak zapatrujecie się na zwierzaki w waszych domach my mamy psa salonowego teraz za kilka dni biorę kotkę ze schroniska :)

 

moje pierwsze zwierzątka :) na środku pokoju zrobiły sobie gniazdko

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ph/jh/vii5/UZWFdlPdOJSO89nC9B.jpg

 

tu już łobuzy wyrośnięte

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ph/jh/vii5/iQso8Ec38vBpPE2rFB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój Pepper :) pies - ideał...w końcu - jaki pan taki pies ;-)

http://img217.imageshack.us/img217/8643/img6970g.jpg

 

a kot bedzie chwile przed przeprowadzką zeby sie zadomowił zanim pies wkroczy

 

 

 

edit: co do ptaszków - jedna papużka przyleciała mi na budowe, zdjęcia w dzienniku, złapałam i oddałam w dobre ręce, był czas ze miałam ich kilkanaście w domu i ten etap mam już za sobą :) zawsze miałam multum zwierząt ...daaaawne czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dzięki,ale nie przejmuje się tym ;)

Po pierwsze nikt nie pozwoli na to,żeby "normalni" użytkownicy tyle płacili,po drugie,cały przemysł jedzie na prądzie i nie jest możliwa taka podwyżka,po trzecie zamierzam mieć tak małe zużycie prądu,że to inni będą się martwili :)

Gorzej jakby zdjęli II taryfę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale nie przejmuje się tym ;)

Po pierwsze nikt nie pozwoli na to,żeby "normalni" użytkownicy tyle płacili,po drugie,cały przemysł jedzie na prądzie i nie jest możliwa taka podwyżka,po trzecie zamierzam mieć tak małe zużycie prądu,że to inni będą się martwili :)

Gorzej jakby zdjęli II taryfę ;)

 

hahaha, nie pozwola!!! nie byc "dupny", ze sie beda Toba przejmowac! a jak masz miec takie male zuzycie to kup 20 kalkulatorow z bateriami slonecznymi i podlacz je do kupy :p

ale tak na powaznie to sa ogniwa fotowoltanowe, zaglebiales temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak na powaznie to sa ogniwa fotowoltanowe, zaglebiales temat?

 

Bez dotacji to mega kosztowne, bo efektywność jest mała. Wychodzi jakieś 12tyś za 1kW mocy paneli a takowe w pochmurny czas jak teraz to mają 20% wydajności w porywach. To trzeba w Niemczech mieszkać, żeby fotowoltanika miała sens. Ale jak ceny prądu pojda 2x to będą to coraz bardziej opłacalne instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy mają postawione domy w SSO, ale z piwnicami - czy po takiej pogodzie jak ostatnio (opady, roztopy) macie dużo wody w piwnicy? Bo ja się wczoraj przeraziłam - jakiś 20 cm wody:eek: No i zaczęliśmy pompować. Pisałam już wcześniej o naszej "mokrej" ścianie w piwnicy i teraz nie wiem, czy ta woda to efekt złego drenażu, złej izolacji pionowej czy może po prostu brak dachu i okien (też taką wersję słyszałam). Nie wiem czy się martwić, czy może nie przejmować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy mają postawione domy w SSO, ale z piwnicami - czy po takiej pogodzie jak ostatnio (opady, roztopy) macie dużo wody w piwnicy? Bo ja się wczoraj przeraziłam - jakiś 20 cm wody:eek: No i zaczęliśmy pompować. Pisałam już wcześniej o naszej "mokrej" ścianie w piwnicy i teraz nie wiem, czy ta woda to efekt złego drenażu, złej izolacji pionowej czy może po prostu brak dachu i okien (też taką wersję słyszałam). Nie wiem czy się martwić, czy może nie przejmować...

 

Ja w SSO mimo braku dachu, wody w piwnicy nie mialem.. Ale ja tez nie mam ani jednego okienka, wiec nie mial sie tam jak dostac deszcz czy snieg. Musisz zlokalizowac skad ta woda - czy z rozpuszczonego sniegu / deszczu ktory nalecial przez okienka (20cm? nie sadze :( czy to wody gruntowe.. Drenaz dziala ? Masz studzienki rewizyjne? Jak tam wyglada - woda sie w nich saczy? Woda z odplywu drenazu leci? Przy 20cm wody w piwnicy, jezeli to woda gruntowa, to z odplywu drenazu powinno sie lac jak z weza strazackiego!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy mają postawione domy w SSO, ale z piwnicami - czy po takiej pogodzie jak ostatnio (opady, roztopy) macie dużo wody w piwnicy? Bo ja się wczoraj przeraziłam - jakiś 20 cm wody:eek: No i zaczęliśmy pompować. Pisałam już wcześniej o naszej "mokrej" ścianie w piwnicy i teraz nie wiem, czy ta woda to efekt złego drenażu, złej izolacji pionowej czy może po prostu brak dachu i okien (też taką wersję słyszałam). Nie wiem czy się martwić, czy może nie przejmować...

 

leciałą tylko po kominie jak dachu nie było, teraz mam wszędzie idealnie sucho, specjalnie zostawiłam goły grunt bez posadzki zeby patrzeć czy woda sie pojawi, piasek (ziemia) jest suchutki, za tydzien robie chudziaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie wydaje mi się że mamy tak wysoko wody gruntowe, ale deszcze też mógł wpadać - przez otwory okienne, przez drzwi, przez komin. Woda w studzienkach rewizyjnych z drenażu też jest, i w studni też jest....Mąż mówi że na wiosnę będziemy kopać jeszcze jedną studnię, ale głębszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie wydaje mi się że mamy tak wysoko wody gruntowe, ale deszcze też mógł wpadać - przez otwory okienne, przez drzwi, przez komin.

 

Przez otwory okienne i komin na pewno tyle by nie nalecialo. Ale przez drzwi? To zalezy jak masz dom polozony! Jezeli mogla tam wpadac "rzeczka" plynaca gdzies z gory to jak najbardziej jest to mozliwe :) Jezeli jednak masz dom polozony "standardowo" czyli troche wyzej od okolicznego terenu to tez raczej ta droga jest wykluczona :(

 

Woda w studzienkach rewizyjnych z drenażu też jest, i w studni też jest....Mąż mówi że na wiosnę będziemy kopać jeszcze jedną studnię, ale głębszą...

 

Ale woda jest na tym samym poziomie, co woda w piwnicy ? Jezeli tak to wspolczuje.. Nie wiem czy glebsza studnia cos pomoze (zebyscie czasem nie natrafili na jakas warstwe wodonosna w glebi bo bedzie jeszcze wiecej wody w niej!). Nie ma opcji, zeby te wode gdzies odprowadzic? Nawet pompa w studzienke i pompowac gdzies dalej. Jezeli nie ma zadnej mozliwosci odplywu to ten drenaz jest troche bezsensu zrobiony, bo zamiast odprowadzac, moze jeszcze bardziej nawadniac piwnice.

 

Ja mam z tym spokoj, mimo ze dom mam polozony nisko to jednak nie w zaglebieniu, bardziej na skarpie. Mam z tylu jeszcze ladne parenascie metrow w dol, tam zaczyna sie jakis maly rowek ktorym splywaja okoliczne wody deszczowe i pareset metrow dalej (i nizej) wpadaja do rz. Lesnicy :) Drenaz MUSI miec zapewniony dobry odplyw i zapewne tu tkwi Wasz problem!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle teraz nad kolejnoscia robot jak tynki z wylewkami beda sobie "dojrzewac":

- elektryka z podlaczeniem pradu juz do domu

 

Znaczy sie mowisz o samym przelaczeniu pradu z zew. do srodka? A nie o zrobieniu instalacji w srodku mam nadzieje ? ;) ;) Bo to troche za pozno by bylo ;)

 

To bardzo dobry moment na to. Odrazu mozesz zmienic taryfe na mieszkalna i placic w koncu normalnie za prad.

 

- moze robic profile na poddasz , przygotowac do podwieszenia sufitow i ocieplenia???.... jak to wyglagalo u was?

 

Ja juz cale ocieplenie z KG i paroizolacja mialem gotowe. Jezeli nie masz - to to tez jest bardzo dobry moment. Najpierw przygotowac caly stelaz, a jak tynki i wylewki w miare podeschna, jeszcze przed nastaniem cieplych dni - robic ocieplenie welna. Ta robota najlepiej wychodzi jak jest chlodno i cialo sie nie poci. Wtedy welna tak mocno nie kluje, nie ma tez 40stC na poddaszu od nieocieplonego dachu :-)

 

A potem? Potem ja robilem gruntowanie scian, kafle w lazienkach, parapety wew., sufity podwieszane, obudowa kominka, malowanko pokoi, podlogi, drzwi wewnetrzne..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie mowisz o samym przelaczeniu pradu z zew. do srodka? A nie o zrobieniu instalacji w srodku mam nadzieje ? ;) ;) Bo to troche za pozno by bylo ;)

 

To bardzo dobry moment na to. Odrazu mozesz zmienic taryfe na mieszkalna i placic w koncu normalnie za prad.

 

 

 

Ja juz cale ocieplenie z KG i paroizolacja mialem gotowe. Jezeli nie masz - to to tez jest bardzo dobry moment. Najpierw przygotowac caly stelaz, a jak tynki i wylewki w miare podeschna, jeszcze przed nastaniem cieplych dni - robic ocieplenie welna. Ta robota najlepiej wychodzi jak jest chlodno i cialo sie nie poci. Wtedy welna tak mocno nie kluje, nie ma tez 40stC na poddaszu od nieocieplonego dachu :-)

 

A potem? Potem ja robilem gruntowanie scian, kafle w lazienkach, parapety wew., sufity podwieszane, obudowa kominka, malowanko pokoi, podlogi, drzwi wewnetrzne..

pozdr.

 

 

tak, chodzi o samo przelaczenie z blaszoka do dom :) i zeby nie trza bylo lazic wszedzie z przedluzaczem i jakies oswietlenie tez zrobic.

a jakie profile aluminiowe kupowac do podwieszenia sufitow i mocowania KG na skosach dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...