Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Maciek my czekaliśmy z ociepleniem poddasza po wylewkach jakieś minimum trzy tygodnie.Mąż dzwonił do Rockwoola i powiedzieli,że nie wolno robić zaraz po wylewkach,bo wchłonie ta wełna wilgoć. Teraz robi się profile,druga warstwa waty a od 7 lutego łazienki.

 

oczywsicie,bedziemy chcieli zrobic na razie same stelaze a welne pozniej. nie mam pojecia jakie profile kupowac i jak je laczc do kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywsicie,bedziemy chcieli zrobic na razie same stelaze a welne pozniej. nie mam pojecia jakie profile kupowac i jak je laczc do kupy?

 

Łoj. Na poddaszu jest z tym troche zabawy - zdecydowanie wyzsza szkola jazdy niz np. zwykle sufity, czy scianki dzialowe. Polecam najpierw zapoznac sie z tymi PDFami:

 

http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/?m=prod

 

Tu w zasadzie masz wszystko..

 

Podstawa to pamietac zeby krawedzie sufitow byly rownolegle do scianek / scianki kolankowej, caly stelaz ma byc LUZNY - nigdzie i nigdy nie mozna mocowac na stale zadnego elementu do wiezby (bo ta pracuje). Szczegolnie trzeba uwazac na okolice okna dachowego - akurat w tym PDFie masz super wyjasnienie z obrazkami jak obrabia sie prawidlowo okno :)

 

Moj sasiad przykrecil na sztywno profile bezposrednio do krokwii wkretami - nie wiem czy popekalo mu to po tygodniu czy po dwoch bo mam z nim kose ale przypuszczam, ze bedzie cale poddasze poprawial w tym czy przyszlym roku :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

dostałem wycenę na okna(11szt.) Alphaline 90 plus Uszyby=0,5 z kol-daru :cena 12480zł(+ mont.na pianie 17zł/ mb ,taśmach 22zł/mb )-producent abm jęraszek,i 13800złzł(z mont.na pianie 17zł/mb, taśmach 22zł/mb)-producent vertex(taśmy mogę kupić sam). Myślę że ceny jeszcze do jakiejś tam negocjacji.Czy warto dopłacać do alphaline vertexu?Czy komuś montowały te firmy okna niekoniecznie alphaline.Czy jesteście zadowoleni?I mam ogromną prośbę do posiadaczy tych okien,czy możecie pokazać te okno w całości jak wygląda(zdjęcie jak wygląda z zew i wew)Już mamy taki mętlik w głowie na temat okien,że już sam nie wiem.chcemy okna z pakietem 3-szybowym ciepłe,ale też w rozsądnej cenie.Byłem też w okrąglaku team wycenioną mi brugmann(ale do końca nie wiem jaki to jest dokładnie profil) z pakietem 3-szybowym U=0,5 cena 11500zł+ montaż na pianie 20zł/mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irb my mamy taki "wóz drzymały" do sprzedania.U nas sprawdził się rewelacyjnie.Można podjechać zobaczyć.

Do tynków polecam naszą ekipę,jesteśmy bardzo zadowoleni.CW Namiary mogę podesłać na priv.

 

Podeślij proszę na priv.

A my dziś spotkaliśmy się z panem robertsz. Czekamy na wycenę.

Wrażenie bardzo pozytywne.

 

A jakie tynki robiliście???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj. Na poddaszu jest z tym troche zabawy - zdecydowanie wyzsza szkola jazdy niz np. zwykle sufity, czy scianki dzialowe. Polecam najpierw zapoznac sie z tymi PDFami:

 

http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/?m=prod

 

Tu w zasadzie masz wszystko..

 

Podstawa to pamietac zeby krawedzie sufitow byly rownolegle do scianek / scianki kolankowej, caly stelaz ma byc LUZNY - nigdzie i nigdy nie mozna mocowac na stale zadnego elementu do wiezby (bo ta pracuje). Szczegolnie trzeba uwazac na okolice okna dachowego - akurat w tym PDFie masz super wyjasnienie z obrazkami jak obrabia sie prawidlowo okno :)

 

Moj sasiad przykrecil na sztywno profile bezposrednio do krokwii wkretami - nie wiem czy popekalo mu to po tygodniu czy po dwoch bo mam z nim kose ale przypuszczam, ze bedzie cale poddasze poprawial w tym czy przyszlym roku :D

pozdr.

 

 

dzieki, tego szukalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy mają postawione domy w SSO, ale z piwnicami - czy po takiej pogodzie jak ostatnio (opady, roztopy) macie dużo wody w piwnicy? Bo ja się wczoraj przeraziłam - jakiś 20 cm wody:eek: No i zaczęliśmy pompować. Pisałam już wcześniej o naszej "mokrej" ścianie w piwnicy i teraz nie wiem, czy ta woda to efekt złego drenażu, złej izolacji pionowej czy może po prostu brak dachu i okien (też taką wersję słyszałam). Nie wiem czy się martwić, czy może nie przejmować...

 

madzia mamy piwnice suche jak pieprz ... woda sie nei dostala /byl tylko maly przeciek pomiedzy murem a styro w "dzwiach tarasowych" ale zaciapralismy to zaprawa i juz potem nei lecialo !! za to na parterze mamy 10cm wody :) ale to nalecialo jeszcze pzy betonowaniu stropu, zamarzlo i tak zostalo !! a snieg jeszcze nawialo na to i nie chce splyanac !!! trzeba by chyba zapodac miotly i wymiesc calosc na nasz "taras" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie...

czy chcąc zakupić np bloczki fundamentowe, solbet na ściany, stal itd,

po wysłaniu zapytania np. lubar, budozbyt, itd itd - policzą sami z projektu?

otrzymaliście takie zestawienia?

 

pozdrawiam

 

Mi Lubar liczył pustaki na parter i całą Terivę. Dobrze, że przyszło to w jakimś odstępie czasu, bo pustaków policzyli o dużo za dużo (zostały, bo przydadzą się w tym roku na ściany szczytowe). I po tej wpadce Terivę policzyłam sama. Oczywiście wyszło mi o wiele mniej niż gościowi w Lubarze. Miałam trochę obaw, ale zamówiłam tyle ile wyszło mi. Zabrakło mi 3 belek (z mojej winy, bo zapomniałam doliczyć w dwóch miejscach dodatkowych belek) ale jedną paletę pustaków zabrali spowrotem, bo było za dużo. Także jeżli macie możliwość zwrotu materiału z budowy to nie ma się czym przejmować. Ja bym jednak już tak nie wierzyła w ich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x proszę powiedz mi jak to policzyć orientacyjnie? Z góry dzięki

 

ja to liczylam tak ... sprawdzilam jaki jest przelicznik ilosci pustakow na m2 i policzylam metry ... z tego co widze nie pomylilam sie wiele !! ale powiem ci jak wymuruja sciany szczytowe :D

 

stal mi liczyl zbrojarz na sztuki !! a to latwo z rysunkow stropu policzyc :D co do drewna na wiezbe to juz w calosci zostawilam dla fachowcow !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

muszę przyznać, że jak was regularnie podczytuję, to wam regularnie zazdroszczę - tak pozytywnie oczywiście. Może i niepotrzebnie, bo jak się zacznie to całe budowanie u nas, to mi się pewnie z kilka razy odechce. Ale co tam, nie ma to jak własny kąt, choć trzeba będzie trochę pocierpieć.

Czytałam waszą dyskusję o ilości pieniędzy wydanych na budowę. Przyznam, że OCZYWIŚCIE 500k nie mam i mieć nie będę i nie mam zamiaru tyle wydać. Pytanie tylko, ile trzeba mieć, żeby dom stał i dało się w nim mieszkać - bez luksusów - w naszym mieszkaniu w jednym pokoju przez 2 lata była goła żarówka, bo po prostu nie było czasu się rozejrzeć a i pomysłu na żyrandol nie miałam. Bo ja to w ogóle mało wymagająca jestem. Byle mieć łazienkę i kuchnię i wszędzie podłogi i ściany gotowe. Nawet gołe żarówki mogą być - luzik - byleby za długo nie mieszkać u teściowej, bo to nas czeka od września po sprzedaży mieszkania. :)

 

A tak bardziej w temacie - potrzebuję odkupić wszystko co trzeba mieć na budowie - garażyk blaszany, stemple, deski na szalunki, co tam jeszcze trzeba - jak ktoś ma i chce się pozbyć tak w okolicach marca - pisać proszę do mnie na priv, podam namiary. :)

 

aha, no i chętnie się wproszę wczesną wiosną do znajomych/bądź nieznajomych na podglądanie okien, tynków i innych spraw - chętni przyjąć zbłąkaną i ciekawą owieczkę - pisać. :) Choć pewnikiem pierwsze to będę w Szczerbicach u pewnych państwa niedaleko podglądać ... hehehe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak bardziej w temacie - potrzebuję odkupić wszystko co trzeba mieć na budowie - garażyk blaszany, stemple, deski na szalunki, co tam jeszcze trzeba - jak ktoś ma i chce się pozbyć tak w okolicach marca - pisać proszę do mnie na priv, podam namiary. :)

 

aha, no i chętnie się wproszę wczesną wiosną do znajomych/bądź nieznajomych na podglądanie okien, tynków i innych spraw - chętni przyjąć zbłąkaną i ciekawą owieczkę - pisać. :) Choć pewnikiem pierwsze to będę w Szczerbicach u pewnych państwa niedaleko podglądać ... hehehe

 

Pozdrawiam

 

czesc

 

deski erbetka garaz pojda pod mlotek okolo marca jak stanie do konca dach i zamkniemy dom !! wtedy przeniesiemy caly bajzel do garazu i posprzatamy podworko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rybniku chyba jakos 65 dni..wiem ze ja czekałam 1 dzień dłużej, ale trzeba chodzić i sie dopytywać, ja byłam tam stałym gościem i wiedziałam szybciej ze wszystko ok (miałam niedozwolony kąt dachu) tylko musiałąm czekać na podpisy, potem podpisać na miejscu że nie wnosisz sprzeciwku do wydanej decyzji i jestes jeszcze 14 dni do przodu...u mnie tak było w każdym razie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...