Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wlasnie pale w kozie takim "zaimpregnowanym" drzewem ( zabezpieczone ppoż.)....dobrze zrobili bo pali sie aż miło ;) a zielone jak trawka na łące...jedna ściema z tą impregnacją

 

no wlasnie jaki sens sie w to bawic ?? ja raczej chce sie ustrzec grzyba ... taki mi zaproponowali impregnat zeby tez na grzybki dzialal ... a malowac to ma juz dekarz ... stwierdzil ze bedzie przynajmniej pewny za to co robi !!

 

 

acha ... pos z nowymi fotami juz jest !!

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161617-%C5%BBabek-k%C4%85t-w%C5%82asny-...-chyba-niezbyt-ciasny-)&p=4513615&posted=1#post4513615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zarobic jeszcze na malowaniu?

 

pytal czy sami zrobimy czy on ma to zrobic ... kazalismy sobie to "wycenic" i sie zastanowimy !!

 

Hej, jakis czas temu - nie chce mi sie przeszukiwac watku... - ktos mial do sprzedania "koze" do palenia. Czy ten ktos nadal ma ta oferte aktualna? Czy jest ktos kto ma cos takiego do sprzedania?

 

Pozdr,

dzogurt

 

odsylam na Rynek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?

Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?

 

ja chyba skorzystam z firmy "komandos", ceny podobne jak "secura" tylko, komandos zaoferowal mi bezplatnie nadajnik gps do komunikacji z nimi. normalnie jak chcesz miec miec powiadomienia musisz miec zainstalowany modul z karta telefoniczna a koszt utrzymania takiej karty kosztuje chyba od kilkuastu do 30zl miesiecznie. firma ochroniarska kasuje miesiecznie 50zl, 2x w miesiacu mozesz ja wywolac bez konsekwencji i bez zadnych powodow tak tylko zeby sprawdzic w jakim czasie przyjezdzaja, procz tego dostajesz duza znizke ubezpieczajac dom np w pzu itd... najlepiej zadzwonic do byle jakiej firmy ochroniarskiej i pogadac na budowie czy domu, wszystko fajnie wytlumacza i powiedza o co chodzi, na jakich zasadach wszystko pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakis czas temu - nie chce mi sie przeszukiwac watku... - ktos mial do sprzedania "koze" do palenia. Czy ten ktos nadal ma ta oferte aktualna? Czy jest ktos kto ma cos takiego do sprzedania?

 

Ja mam koze do sprzedania - pozbede sie jej za 50 pln, zjada wszystko :) Malo uzywana! Jak jestes zainteresowany to wal na priv :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?

Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?

To najlepszy moment na zamontowanie niektórych typów czujek i okablowanie.

"Alarmiarz" ma nieograniczony dostęp do okien i drzwi.

 

Dobre pytanie. My też się coraz częściej zastanawiamy nad alarmem. Budowa w szczerym polu, chociaż może troche hałasu narobi. Napiszcie coś więcej na ten temat :)

Coś więcej:

1) Robienie hałasu.

Tutaj żeby to miało sens trzeba zastosować sygnalizator bardzo głośny, z własnym zasilaniem (po oderwaniu od ściany dalej wyje) i z zabezpieczeniem przeciwpiankowym. Typowy sygnalizator można b.łatwo zneutralizować pianką montażową!

2) Robienie za straszak.

Jeśli są dwie budowy w szczerym polu to jest szansa, że "podejrzany typ" wybierze domek niestrzeżony.

3) Powiadamianie.

System powiadomi Ciebie, znajomych, sąsiadów, rodzinę.... kilka zdefiniowanych numerów, że coś się dzieje.

To "coś się dzieje" to typowe włamanie, pożar (menele robią sobie ognisko w domu i opalają wyrwane kable z Twoich ścian), zalanie, ujemne temperatury, brak zasilania.....

4) Sterowanie.

Zdefiniowane numery telefonów mogą sterować różnymi urządzeniami: piec, brama, oświetlenie, sygnalizator.....

Tutaj można rozwinąć prawdziwe skrzydła i fantazje.

5) Podsłuch i rozmowa.

Możesz podsłuchać co ekipy mówią o Tobie ;)

6) To dopiero początek tego co można z alarmem robić....

 

ja chyba skorzystam z firmy "komandos", ceny podobne jak "secura" tylko, komandos zaoferowal mi bezplatnie nadajnik gps do komunikacji z nimi. normalnie jak chcesz miec miec powiadomienia musisz miec zainstalowany modul z karta telefoniczna a koszt utrzymania takiej karty kosztuje chyba od kilkuastu do 30zl miesiecznie. firma ochroniarska kasuje miesiecznie 50zl, 2x w miesiacu mozesz ja wywolac bez konsekwencji i bez zadnych powodow tak tylko zeby sprawdzic w jakim czasie przyjezdzaja, procz tego dostajesz duza znizke ubezpieczajac dom np w pzu itd... najlepiej zadzwonic do byle jakiej firmy ochroniarskiej i pogadac na budowie czy domu, wszystko fajnie wytlumacza i powiedza o co chodzi, na jakich zasadach wszystko pracuje

Koszt utrzymania takiej karty, znaczy jakiej? Bo ja znam takie co kosztują 10zł na rok.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie instalacji alarmowej alarmiarzowi z prawdziwego zdarzenia, a monitoring i interwencje zlecić wybranej firmie ochroniarskiej.

Firmy ochroniarskie robią systemy w oparciu o własne rozwiązania, niekoniecznie akceptowane przez firmy konkurencyjne.

No i powiedzmy sobie szczerze, jakość usług od strony technicznej nie jest na wysokim poziomie.

Oni (agencje) żyją z abonamentu i płatnych usług serwisowych, a nie z montażu systemów.

 

To co mogę poradzić, to zrobienie okablowania z myślą o przyszłości.

Na etapie budowy wyposażenie systemu w podstawowe elementy.

Następnie sukcesywne dozbrajanie systemu w czujki, moduły wejścia i moduły wyjścia.

Alarm można powiązać z ogrzewaniem CO, cyrkulacją CWU, bramami, roletami, oświetleniem zewnętrznym, oświetleniem wewnętrznym, monitoringiem, domofonem....

 

Co do zniżek w ubezpieczeniu, proponuję każdemu sprawdzić u źródła od czego zależą zniżki i upusty.

Każdy alarmiarz powinien się legitymować kilkoma papierami.

Agencja musi posiadać na stanie ludzi z identycznymi papierami jak wolny strzelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea w tartakach to ściema z tymi impregnatami,malują na mocno zielono,żeby było widać,a faktycznie impregnat nie jest tak zielony i szybko blaknie.U nas mąż z ojcem wykopali właśnie rów,wyłożyli banerem pewnego klubu sportowego i moczyli dość długo.

 

dobre :) musze zadzwonic do kumpla - kibica :) moze sie jakis baner znajdzie :) szynka a grochu nie ma czegos ze starych czasow :) dzołk ofkorz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...