Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

To co mogę poradzić, to zrobienie okablowania z myślą o przyszłości.

Na etapie budowy wyposażenie systemu w podstawowe elementy.

Następnie sukcesywne dozbrajanie systemu w czujki, moduły wejścia i moduły wyjścia.

Alarm można powiązać z ogrzewaniem CO, cyrkulacją CWU, bramami, roletami, oświetleniem zewnętrznym, oświetleniem wewnętrznym, monitoringiem, domofonem....

.

 

W tym przypadku aby w przyszłości dozbrajać system w dodatkowe elementy z tymi wszystkimi bajerami to okablowanie musi być naprawdę przemyślane. Więc te bajery trzeba wszystkie przewidzieć na etapie robienia instalacji elektr. przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dobre pytanie. My też się coraz częściej zastanawiamy nad alarmem. Budowa w szczerym polu, chociaż może troche hałasu narobi. Napiszcie coś więcej na ten temat :)

 

Ja kupiłem taki zestaw Satela na centrali CA-5, za około 500zł. Masz centralkę, dwie syreny, klawiature i 4 czujki. Do domu w budowie starczy, oczujkować główne ciągi komunikacyjne i już. Większe bezpieczeństwo zyskasz dolączjac do tego monitoring - firma podłączy raczej free jak podpiszesz umowę i 50zł miesięcznie. Swój alarm będe miał na zbyciu ale dopiero za jakiś czas nie mniejszy jak 6-8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki zestaw Satela na centrali CA-5, za około 500zł. Masz centralkę, dwie syreny, klawiature i 4 czujki. Do domu w budowie starczy, oczujkować główne ciągi komunikacyjne i już. Większe bezpieczeństwo zyskasz dolączjac do tego monitoring - firma podłączy raczej free jak podpiszesz umowę i 50zł miesięcznie. Swój alarm będe miał na zbyciu ale dopiero za jakiś czas nie mniejszy jak 6-8 miesięcy.

 

Ja na czas budowy kupilem na allegro urzadzonko (ok 150 pln) do ktorego podpinasz stara nokie 5510 (kupiona za 20 pln) z abonamentem (ja wzialem jakis mix w orange za 10 pln / mc) + czujke ruchu (ja kupilem dualna, bo mniej falszywych alarmow daje, za ok 100-120 pln). Kazde wywolanie alarmu = telefon od alarmu. Odebranie polaczenia = podsluch co dzieje sie w srodku. Mikrofon w tej nokii byl tak dokladny (lezac na stropie na poddaszu), ze slyszalem nawet cwierkanie ptakow, czy przejezdzajace samochody 500m dalej :) Mozna tez na niego samemu zadzwonic i podsluchiwac co sie dzieje + sterowac kilkoma urzadzeniami (iloma to juz zalezy od wersji). Calosc byla schowana pod sterta ceglowek (aha - potrzebny jeszcze akumulatorek - taki za 40-50 pln wytrzymuje ok tygodnia dzialania), a tylko czujka wystawiona lekko z jednego z otworow nad wejsciem. Calosc dosyc niewidoczna. Nawet jakby zlodziej ujrzal to zanim dobieglby do gory i odkopal urzadzenie - juz bym o tym wiedzial (i slyszal).

 

Bylo kilka falszywych alarmow (jak go zalozylem to nie mialem jeszcze okien!) ale byl tez jeden prawdziwy. Wskoczylismy z kumplem w auto, kumpel kij w reke, ja gazowke i wchodzimy. Ja od tylu, on od przodu. Spotykamy sie w salonie, slychac szelest u gory. Wpadamy na gore po schodach niczym US SEALS krzyczac niecenzuralne hasla, a tam... KOT ! :D :D :D Siedzi se i merda ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego ci zycze !!

 

ja mam ochote wylac jeszcze wieniec !! dzis i jutro szaluja we czwartek zbrojenie i moze w sobote zalejemy jak pogoda pozwoli !!

 

Dzięki za życzenia i też trzymam za Ciebie kciuki :cool:

 

Będę trzymał kciuki :smile:

 

Dzięki sąsiad, muszę ciebie gonić, żebyśmy się wprowadzili w tym samym czasie :)

 

Moją odpowiedź znasz, ja mam to niewiele kosztuje a daje spokój jakiś jednak większy.

 

Zgadzam się, dlatego też to robię na 100%.

 

ja chyba skorzystam z firmy "komandos", ceny podobne jak "secura" ...

Dzięki za namiar, zobaczę jaką dadzą cenówkę :-)

 

To najlepszy moment na zamontowanie niektórych typów czujek i okablowanie.

"Alarmiarz" ma nieograniczony dostęp do okien i drzwi. ...

 

 

To co mogę poradzić, to zrobienie okablowania z myślą o przyszłości. ...

 

Robertsz - wygląda na to, że znasz się na rzeczy, możesz polecić kogoś sensownego ?

 

Ja kupiłem taki zestaw Satela na centrali CA-5, za około 500zł. Masz centralkę, dwie syreny, klawiature i 4 czujki. Do domu w budowie starczy, oczujkować główne ciągi komunikacyjne i już. Większe bezpieczeństwo zyskasz dolączjac do tego monitoring - firma podłączy raczej free jak podpiszesz umowę i 50zł miesięcznie. Swój alarm będe miał na zbyciu ale dopiero za jakiś czas nie mniejszy jak 6-8 miesięcy.

 

O Tomek, i to konkretna odpowiedź, pewnie skorzystam więc z utartego już szlaku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku aby w przyszłości dozbrajać system w dodatkowe elementy z tymi wszystkimi bajerami to okablowanie musi być naprawdę przemyślane. Więc te bajery trzeba wszystkie przewidzieć na etapie robienia instalacji elektr. przed tynkami.

No przecież, ten wątek w dyskusji dotyczy ALARMU NA ETAPIE BUDOWY, a więc jak najbardziej można pomyśleć nad kablami i pokryć je tynkami.

Co jak co, ale przewód alarmowy jest najtańszym ze wszystkich stosowanych na budowie.

1km takiego przewodu to rząd 500zł, 1km to jest masakryczna ilość okablowania w domku jednorodzinnym.

 

Czy automatyczne zamykanie rolet po uzbrojeniu np. parteru jest bajerem.... no cóż parę lat temu silnik w rolecie też był bajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do alarmow to najlepiej zaprosic fachowca a on powie gdzie najlepiej rozlozyc czujki, centralke itd. nic nie kosztuje awiadomosci bezcenne. kiedys jak szukalem po sklepach internetowych to firmy ochroniarskie faktycznie raczej nie zarabiaja na sprzecie tylko wyszlo jakos 200zl za poskladanie wszystkiego do kupy i zaprogramowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie sie pochwalic ile wynegocjowaliscie na za tynki c-w ? w sobote jestem poumawiana i chce wiedziec do ile moge zejsc, poki co mam 19zl/m2,

 

Też te etap mnie czeka. Będziesz robić cementowo-wapienne? Potem na to gładź, czy juz nic. Widziałaś tynki wykonane przez osoby z którymi się spotykasz? Mozesz po spotkaniu napisać namiary i ustalone ceny i co zawierają (np, listwy przy oknach)

 

Na chwilę obecną chcę pojechac do Gabrysi zobaczyć tynki, Maciek tez ma zrobione cw, ale nie na "pokojach" gościnnych, więc jakość przypuszczam będzie trochę gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie - masz gładzie; czy ktos ma same tynki cementowo-wapienne i jest zadowolony z efektu?

 

Ja mam i pisalem o tym wielokrotnie :) Popatrz pare stron wstecz. Tynki CW zaciagniete szpachla cementowa. Twarde, rowne, nie tak gladkie jak gladz ale po pokryciu dobrym gruntem i dobra farba - sa idealne. A przede wszystkim b. mocne.

 

Robienie tynkow CW i nakladanie na nie gladzi GIPSOWEJ to nieporozumienie (chyba ze ktos nie ma dzieci / psa ;). Po to robimy tynki CW zeby byly mocne, a gladz jest mieciutka - wystarczy lekko czyms dziubnac i mamy dziure. Jezeli juz to nakladamy gladz wapienna lub taka wlasnie jak ja mam - szpachle cementowa. Pisalem o tym wczesniej, a Mea wrzucila namiary i chyba moj krotki opis do watku o wykonawcach :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też te etap mnie czeka. Będziesz robić cementowo-wapienne? Potem na to gładź, czy juz nic. Widziałaś tynki wykonane przez osoby z którymi się spotykasz? Mozesz po spotkaniu napisać namiary i ustalone ceny i co zawierają (np, listwy przy oknach)

 

Na chwilę obecną chcę pojechac do Gabrysi zobaczyć tynki, Maciek tez ma zrobione cw, ale nie na "pokojach" gościnnych, więc jakość przypuszczam będzie trochę gorsza

poki co spotykam sie z chwalonym tutaj p. Damianem, robie wszedzie c-w tzw filcowane, cena 19zl/m2, u Macka chyba sa gipsowe z tego co kojarze, termin mu pasuje wiec chyba nie bede dalej szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i pisalem o tym wielokrotnie :) Popatrz pare stron wstecz. Tynki CW zaciagniete szpachla cementowa. Twarde, rowne, nie tak gladkie jak gladz ale po pokryciu dobrym gruntem i dobra farba - sa idealne. A przede wszystkim b. mocne.

 

Robienie tynkow CW i nakladanie na nie gladzi GIPSOWEJ to nieporozumienie (chyba ze ktos nie ma dzieci / psa ;). Po to robimy tynki CW zeby byly mocne, a gladz jest mieciutka - wystarczy lekko czyms dziubnac i mamy dziure. Jezeli juz to nakladamy gladz wapienna lub taka wlasnie jak ja mam - szpachle cementowa. Pisalem o tym wczesniej, a Mea wrzucila namiary i chyba moj krotki opis do watku o wykonawcach :)

pozdr.

Adam ile placiles za cw plus ta szlichta cementowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i pisalem o tym wielokrotnie :) Popatrz pare stron wstecz. Tynki CW zaciagniete szpachla cementowa. Twarde, rowne, nie tak gladkie jak gladz ale po pokryciu dobrym gruntem i dobra farba - sa idealne. A przede wszystkim b. mocne.

 

Robienie tynkow CW i nakladanie na nie gladzi GIPSOWEJ to nieporozumienie (chyba ze ktos nie ma dzieci / psa ;). Po to robimy tynki CW zeby byly mocne, a gladz jest mieciutka - wystarczy lekko czyms dziubnac i mamy dziure. Jezeli juz to nakladamy gladz wapienna lub taka wlasnie jak ja mam - szpachle cementowa. Pisalem o tym wczesniej, a Mea wrzucila namiary i chyba moj krotki opis do watku o wykonawcach :)

pozdr.

 

hehe i tak bym wlasnie chciala... glownie z uwagi na aspekt "dziecko/dzieci i pies"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ile placiles za cw plus ta szlichta cementowa ?

 

O ile pamietam to 20 albo 22 pln za CW + 4 pln /m2 za szpachle. Oni to robia "swoim sposobem" tj. mokre na mokre (zaraz na drugi dzien po zatarciu zwyklych tynkow nakladaja cienko ta szpachle paca z filcem). Teoretycznie inaczej niz producent nakazuje (bo ten pisze o suchym podlozu) ale robia to od lat i wszystko gra - powloka u mnie ma juz prawie dwa lata i jest OK! Nic nie peka, nie kruszy sie, jest mocna (pies za mlodu lubial sobie podrapac w sciane przy drzwiach wyjsciowych - sladu nie ma! tu tez chwale farbe TIKURILLE - az dziw ze jej nie zdarl :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ... macie jakis pomysl jak obnizyc wewnetrzne dzwi ?? kurka wodna chlopaki mi wymurowali wewnetrzne dzwi tak wysokie jak zewnetrzne a te chce doswietlac gora i dlatego chcialam duzo wyzsze !! wczesniej tego nie zauwazylam a teraz patrze a mam drzwi 2300 w srodku !!! masakra !! przeciez nie bede robila dzwi na wymiar bo poplyne kasowo jak talala !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ... macie jakis pomysl jak obnizyc wewnetrzne dzwi ?? kurka wodna chlopaki mi wymurowali wewnetrzne dzwi tak wysokie jak zewnetrzne a te chce doswietlac gora i dlatego chcialam duzo wyzsze !! wczesniej tego nie zauwazylam a teraz patrze a mam drzwi 2300 w srodku !!! masakra !! przeciez nie bede robila dzwi na wymiar bo poplyne kasowo jak talala !!!

 

Ło. Nie boj nic - lepiej za wysokie niz za niskie. Bedziesz jednak musiala dolac nadproza. Albo wstawic "betoniki" (takie lekko zbrojone klocki) - po dwa na drzwi pewnie.. Lekko podkuc (mam nadzieje ze nadproza nad drzwiami masz troche szerzej) i wmurowac. Tyle, ze masz 2300 a potrzeba ok. 2080. Obnizyc musisz o cale 22cm. Betonik jest niski - chyba 5cm. Zostaje 17cm.. Na dwa rzedy cegiel z gruba fuga..

 

Generalnie - problem wielki to nie jest ale troche bedzie sie trzzeba narobic i paredziesiat, a moze i set pln wydac zeby to poprawic :(

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co spotykam sie z chwalonym tutaj p. Damianem, robie wszedzie c-w tzw filcowane, cena 19zl/m2, u Macka chyba sa gipsowe z tego co kojarze, termin mu pasuje wiec chyba nie bede dalej szukac

 

p. Damian robi troche niedorobek (oczywiscie nie p. Damian bo on tylko szefuje) np. niedociagniete tynki do futryny okna, nie zawsze listwy ochronne narozne osadzone do pionu, drobne rzeczy ale sa! mysle ze worek gladzi wystarczy na caly dom, zeby pokryc drobne dziurki i zadrapania. tynki ogolnie ladne i do malowania, my jestesmy zadowoleni :) zawsze jak bedzie ktos chetny to zapraszam do ogladania. jak ktos chce miec tynki CW a pozniej dawac na to gladz to niech od razu robi gipsowki tak jak powiedzial wczesniej Adam! nie widzialem tych CW filcowanych ale moga byc fajne

 

znalazlem dzisiaj w kajecie 500zl za nadzor gorniczy, ktore zanosilem do mojego projektanto-kierownika budowy, tez takie cos placiliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...