Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Słuchajcie mam pytanie - czy ktoś z was zdecydował się na montaż albo użytkuje odkurzacz centralny. Zastanawiam się nad tym poważnie teraz na etapie robót c.o i wod-kan bo w sumie nie są to aż takie straszne pieniądze - co o tym myślicie?

 

meczylismy dlugo temat odkurzacza centralnego i zrezygnowalismy, nie Ci bede pisal czemu ale zrezygnowalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie mam pytanie - czy ktoś z was zdecydował się na montaż albo użytkuje odkurzacz centralny. Zastanawiam się nad tym poważnie teraz na etapie robót c.o i wod-kan bo w sumie nie są to aż takie straszne pieniądze - co o tym myślicie?

 

My instalacje pod OC będziemy robić napewno, a kiedy pojawi się jednostka centralna i reszta oprzyrządowania to czas pokaże:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meczylismy dlugo temat odkurzacza centralnego i zrezygnowalismy, nie Ci bede pisal czemu ale zrezygnowalismy

 

Szkoda, bo OC to swietna sprawa. Nie halasuje, nie kurzy, ma wieksza moc, nie trzeba ciagac odkurzacza za soba, ani czyscic / wymieniac co pare odkurzen malenkiego woreczka i tak dalej.. Mysle ze kazdy zna zalety OC :) Wad IMHO nie ma zadnych, bo cena jest taka jak porzadnego "normalnego" odkurzacza.

 

Hmm... Mam deja vu - chyba juz raz ten temat tutaj rozpracowywalismy :p

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo OC to swietna sprawa. Nie halasuje, nie kurzy, ma wieksza moc, nie trzeba ciagac odkurzacza za soba, ani czyscic / wymieniac co pare odkurzen malenkiego woreczka i tak dalej.. Mysle ze kazdy zna zalety OC :) Wad IMHO nie ma zadnych, bo cena jest taka jak porzadnego "normalnego" odkurzacza.

 

Hmm... Mam deja vu - chyba juz raz ten temat tutaj rozpracowywalismy :p

pozdr.

 

oczywiscie juz temat odkurzaczy raz rozpracowalismy, dla mnie ma wiecej wad niz zalet...idzcie do sklepu gdzie maja 9m rury i pochodzcie z nimi ;]

ale jak juz sie ktos decyduje to niech sobie z rurkami w scianach ciagnie od razu przewody sterownicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo coraz lepiej.....

a jestes zadowolony z jego usług ? taki polecany a sie okazuje że coraz mniej mi się podoba...

 

Jestem zadowolony z jakości wykonania. Trzeba tylko na bieżąco sprawdzać i kazać poprawiać niedociągnięcia.

Ekipa sprawna i doświadczona. Jedyny minus - nie mogę się doczekać faktury za materiał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką oto wycenę budowy SSO. warto ją rozważyć ?

http://screenshooter.net/9215182/qqpejdd

 

dom 148m z solbetu lub coś w tym stylu

 

mnie sso 300m2 calosci parter z poddaszem, na scianach leier 30, na dachu ceramika koramic (ponad 300m2 dachowki), robot\cizna z wszystkimi materialami wyszlo kolo 150 tys. Ty masz polowe tego za 156 tys, nie wiemy jaki masz dach bo ja mam prosty 2 spadowy, inny material na scianach no i inny juz rok budowy z nowymi cenami. napewno nie bierze sie firmy budowlanej z ich materialami bo na tym najwiecej zarabiaja ;d daj przeliczyc materialy hurtowniom budowlanym i negocjuj, negocjuj itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką oto wycenę budowy SSO. warto ją rozważyć ?

http://screenshooter.net/9215182/qqpejdd

 

dom 148m z solbetu lub coś w tym stylu

 

Chyba ocipieli !! Parter 15k? +VAT!! Mnie porotherm na podobny metrarz wyszedl 6k + robocizna 3k. Poddasze 23k !? Jakim cudem - na poddaszu wychodzi przeciez mniej materialu. Dach 50k netto! Mnie dach 250m2 wielospadowy z rynnami i osmioma oknami dachowymi wyszedl ok 40k pln.

 

Generalnie wyglada na bardzo drogo, acz nie pokazales projektu, moze tam jakie cuda wianki masz :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrzyłam tylko na cene końcową, jak dla mnie jest ok

co masz miec na dachu i ile tego dachu ?

 

Ja zaplacilem znacznie mniej a mam dodatkowo 140m2 piwnic, dwa zelbetowe stropy, cala powierzchnia uzytkowa z piwnica i garazami to ponad 350m2 i dach z dachowka ceramiczna, 8 okien dachowych, czterospad + doklejony trzyspad nad garazem + trzyspad nad tarasem. Jezeli w SSO nie wchodzi ocieplenie z zewnatrz, czy ocieplenie dachu - to moim zdaniem bardzo drogo.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dostałem taką oto wycenę budowy SSO. warto ją rozważyć ?

http://screenshooter.net/9215182/qqpejdd

 

dom 148m z solbetu lub coś w tym stylu

Odlicz robociznę 30-40tys.zł,przelicz ilość i wyceń materiał i porównaj z wyceną :)

Moim zdaniem droga wycena.10-20tys.zł można spokojnie urwać z ceny kupując samemu materiał+osobno robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło rany duzo. Ja za materialy zaplacilem lacznie 300 pln (kupowane u tego samego pana:) i calosc instalacji zrobilem sobie sam w jedno popoludnie. Najprostsza instalacja jaka mozna sobie wyobrazic - wszystkie rurki klejone. A instalacje mam spora, bo trzy gniazda na trzech kondygnacjach (piwnica / parter / poddasze) + dwie szufelki (wiatrolap i kuchnia). Odkurzacz bedzie wisial w garazu. Czesc puscilem w scianie wiec jeszcze sie troche nakuc musialem - jak puszczasz calosc po podlodze to nieraz wystarczy tylko 2-3 dziurki wykuc - w koncu dazy sie do tego zeby ilosc gniazdek byla jak najmniejsza - gniazdka w samym centrum domu tak zeby rura 9m dojsc wszedzie bez przelaczania rury :)

pozdr.

 

Hehe, za drobna oszczędność żeby mi się chcialo dowiadywać jak to zrobić, wole grubsze roboty robić sam. Ale ja mam na prawdę rozległą instalację, pewnie materiały z 600-700zł by kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wybacz ale nie wierze ze zlecając budowe domu i sam kupując materiały jestes w stanie wybudowac go za mniej niz 150 tys za całość...mówie o robociźnie i materiale, chyba że sam go budowałeś.....jak pisałes sam dach to 40 tys i tu sie zgodze bo mój kosztował tyle samo (320m2), mnie sam materiał kosztował wiecej niz te 150 tys, mam jAKies 350m2 w tym piwnica 120m2

 

niedawno była dyskusja o pieniądzach wydanych na budowe, nie chce mi sie pisać tego od nowa, ale jak czytam że można postawić duży dom za 150 tys to nie wierze i juz, chyba że coś źle zrozumiałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można stwierdzić czy te 150 tyś to dużo czy mało nie widząc projektu. Bo to że ten dom ma "tylko" 148 m2 nic nie znaczy. Mimo że jest o połowę mniejszy niż dom Maćka, to może być o połowę droższy. I na to składa się wiele szczegółów. Także sero0, chcesz dostać odpowiedź na pytanie czy dużo czy mało, pokaż co budujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno była dyskusja o pieniądzach wydanych na budowe, nie chce mi sie pisać tego od nowa, ale jak czytam że można postawić duży dom za 150 tys to nie wierze i juz, chyba że coś źle zrozumiałam

 

Ale piszemy o stanie surowym. Lawy, fundament, chudziak, mury parteru, strop, mury poddasza, scianki dzialowe, wiezba, dach, rynny, koniec :) Gdzie tam okna, tynki, wylewki, drzwi i tak dalej!! To jest drugie albo trzecie tyle. Jeszcze niedawno to liczylismy i mnie robocizna wyszla w sumie ok 30-35k pln o ile dobrze pamietam. Materialy? Deski - 2k pln. Beton na lawy - 6k pln, zbrojenie na lawy - 1k pln. Bloczki - 5 tys = 15 tys pln. Strop mialem drogi bo duzy, gruby i mega zbrojony (po 4t na strop stali!!) - ok 15 tys. Mury parteru - porotherm.. Kurcze nie potrafie sobie dokladnie przypomniec ile bloczkow mi poszlo :( Liczmy 15 tys pln ale cos mi sie zdaje ze *znacznie* mniej. Drugi strop - 15k pln. Dachowka 12k pln. Rynny 4k pln. Okna (8 sztuk) z kolnierzami ok 8k pln. Suma materialow 93k pln + 35k robocizna = 128k pln. Przypominam - on ma dom z jednym stropem, bez piwnic. Nie wiemy jaki ma dach i jakie okna ale przy tej powierzchni nawet jakby mial skomplikowany dach - bedzie bardzo podobny do mojego. Jak ma dwuspad to wogole znacznie taniej :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...