Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam wybacz ale nie wierze ze zlecając budowe domu i sam kupując materiały jestes w stanie wybudowac go za mniej niz 150 tys za całość...mówie o robociźnie i materiale

 

no to mnie wyszlo okolo 150 tys w tym 46k za robocizne, (projekt w dzienniku budowy) okna 20k, bramy garazowe 6,5k, dzwi zewnetrzne 5,5k, wiec ssz 180k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

przypomnialo mi sie, ze ktos wczsniej pisal, ze jego pies nie jest w stanie zadrapac jego tynkow c-w? moi rodzice od 3 lat maja goldena w domu, wracajac z wychodka drapie lapa po szybie z drzwi tarasowych zeby go wpuscic (okres jesien-zima jak sa okna pozamykane), cala szyba kolo slupka jest podrapana!!! wiec jak pies mogac zniszczyc szybe nie bedzie potrafil zniszczyc sciany z tynkiem c-w?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nazywa i skad jest ?? ;-) Ja tez mam minikoparke :p

pozdr.

 

krzysiu pielczyk i jest z raciborza :D to nasz przyjaciel i wlasciwie robi to za koszt paliwa do koparki i auta :)

 

Witam. Po woli dołączamy do grona szczęśliwców mających podłączenie instalacji elektrycznej w domu.

 

Mam w związku z tym do zbycia skrzynkę elektryczną do zrobienia przyłącza tymczasowego. Zakupiona w zeszłym roku. Zainteresowanych porszę o info. na prv.

 

odsylam na RYNEK !!

 

 

Naprawdę nikt nie robił projektu kuchni?

To może macie jakieś namiary na solidnych wykonawców kuchni?

 

 

namiar na mojego stolarza znajdziesz chyba gdzies w namiarach ... jak nie to daj znac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie, ze ktos wczsniej pisal, ze jego pies nie jest w stanie zadrapac jego tynkow c-w? moi rodzice od 3 lat maja goldena w domu, wracajac z wychodka drapie lapa po szybie z drzwi tarasowych zeby go wpuscic (okres jesien-zima jak sa okna pozamykane), cala szyba kolo slupka jest podrapana!!! wiec jak pies mogac zniszczyc szybe nie bedzie potrafil zniszczyc sciany z tynkiem c-w?

 

Ja pisalem. Tylko moj pies zrobil to ze dwa, trzy razy (juz przestal), a nie robi tego regularnie od 3 lat :-) Sek w tym ze gdyby zrobil to na tynkach gipsowych LUB gdybym mial na tym tynku gladz, juz po pierwszym razie bylyby dziury :) Latwo poprawic ale po zamalowaniu kawalka moze juz byc slad.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie w którym tartaku sprzedają więźbę bez faktury?

 

w mszanie :)

 

Witam, kupował ktoś w ostatnich dniach lub orientował się z cenami Porothermu 24/25.

z dostawa na plac budowy.??

 

kupowalam przed nowym rokiem w handlobudzie 25 za jedyne 4,97 :)

 

Słuchajcie mam pytanie - czy ktoś z was zdecydował się na montaż albo użytkuje odkurzacz centralny. Zastanawiam się nad tym poważnie teraz na etapie robót c.o i wod-kan bo w sumie nie są to aż takie straszne pieniądze - co o tym myślicie?

 

jeszcze nie zdecydowalam ale z pewnoscia to uczynie :D

dla mnie podstawowa i bezapelacyjna zaleta odkurzacza centralnego jest to ze nie wywala mi powietrza do domu !!! nie ma syfu :) i jest cichy !! w sypialni na gorze nic nie slychac /sprawdzalam :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet w tym kosztorysie wychodzi 152 tys pln. Da sie zrobic ZNACZNIE taniej ale przy wiekszym wysilku ze swojej strony (szukanie ekip i spedzanie dlugich godzin przy telefonie obdzwaniajac hurtownie i szukajac tanszych materialow).

 

Kurcze tutaj jest w materialach dachowka cementowa za 4,2 tys pln -> moja kosztowala 12k pln. Okna dachowe - 3szt (ja mam 8). I tak dalej i tak dalej.. Ja bym to (budujac dla siebie!!) za 100 tys wybudowal ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie gdzie jest betoniarka dopiero jak je otrzyma :D

 

 

haha, dobry system widze ze p. Damian jest rozchwytywany :) W zasadzie to i ja z nim bylem umowiony ale mam lekki poslizg wiec go nie mecze.... Wczoraj udalo mi sie zrobic wylewki :) :) :) :) :) wiec jestem mega zadowolony ze przyszla ta odwilz, ktora wlasnie sobie odchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzisz wycene stanu surowego na stronie? Mysle ze tyle cie to wyniesie z robociazna. Ja raczej nie jestem optymista i wybudowanie tego domu za 100 tys przy dzisiejszych cenach materialow graniczy z cudem.... choc i te sie zdarzaja.

 

Budowanie samemu, bez ekip i wolanie firm tylko na wybrane etapy to jest duzy wysilek, chyba musialbys sie zwolnic z pracy albo miec taka prace ze moze cie w niej nie byc. Ja do pracy mam 50km, sam dojazd zajmuje mi kupe czasu i jakbym mial sam stawiac pogodzinach to jeszcze bym parter murowal....

 

Wszystko zalezy od osobistej sytuacji i mozliwosci znalezienia materialow w odpowiednich cenach.

 

Tak czy owak, POWODZENIA w realizowaniu wlasnego marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wycene stanu surowego na stronie? Mysle ze tyle cie to wyniesie z robociazna. Ja raczej nie jestem optymista i wybudowanie tego domu za 100 tys przy dzisiejszych cenach materialow graniczy z cudem.... choc i te sie zdarzaja.

 

Budowanie samemu, bez ekip i wolanie firm tylko na wybrane etapy to jest duzy wysilek, chyba musialbys sie zwolnic z pracy albo miec taka prace ze moze cie w niej nie byc. Ja do pracy mam 50km, sam dojazd zajmuje mi kupe czasu i jakbym mial sam stawiac pogodzinach to jeszcze bym parter murowal....

 

Wszystko zalezy od osobistej sytuacji i mozliwosci znalezienia materialow w odpowiednich cenach.

 

Tak czy owak, POWODZENIA w realizowaniu wlasnego marzenia :)

 

100% racji, ja przy swoim domu poza zamawianiem materiałów (najczęściej przez telefon podczas jazdy samochodem) nie ruszyłam palcem, bo po prostu nie mamy na to czasu, wszystko robił nam ktoś inny, nie pomagał nam fizycznie nikt z rodziny, każda najdrobniejsza praca do SSO była zapłacona...no cóż coś za coś...

przynajmniej bedzie na kogo zwalić jak coś bedzie nie tak...odpukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wycene stanu surowego na stronie? Mysle ze tyle cie to wyniesie z robociazna. Ja raczej nie jestem optymista i wybudowanie tego domu za 100 tys przy dzisiejszych cenach materialow graniczy z cudem.... choc i te sie zdarzaja.

 

Budowanie samemu, bez ekip i wolanie firm tylko na wybrane etapy to jest duzy wysilek, chyba musialbys sie zwolnic z pracy albo miec taka prace ze moze cie w niej nie byc. Ja do pracy mam 50km, sam dojazd zajmuje mi kupe czasu i jakbym mial sam stawiac pogodzinach to jeszcze bym parter murowal....

 

Wszystko zalezy od osobistej sytuacji i mozliwosci znalezienia materialow w odpowiednich cenach.

 

Tak czy owak, POWODZENIA w realizowaniu wlasnego marzenia :)

 

a ja sie nie zgadzam ... osobiscie na naszej budowie nie zrobilam wiele ... moglabym to zliczyc na palcach jednej reki ... dodam ze pracuje bite 8h i mam male dziecko !! ale ...

1. majatek wydalam na telefon /zmienilam abonament na lepszy bo sie to oplaca w dluzszej perspektywie/ i wlasciwie jestem na telefonie z kazdym wykonawca i wrecz zdaja mi relacje z przeprowadzonych robot !!

2. targuje sie o kazdego zlotka ... do skutku az wytarguje cene ktora w jakims niewielkim stopniu mnie sadysfakcjonuje !!!

3. znam najdrobniejsze szczegoly projektu ... prawde powiedziawszy sama go juz rozrysowalam i w kazdej chwili /bedac w pracy bo w domu nie mam autocada/ jestem w stanie podac kazdy domiar ... co nei zmienia faktu ze i tak dalam se spierniczyc wysokosc dzwi na parterze ... mea culpa ...

 

i tu powiem ... zrobilam wycene w grinsbudzie za SSO ... mam ja ciagle w ramach poprawy humoru ... wg grinsbudu wlasnie powinnam przekraczac 200 tys ... na ta chwile wydalam niecale 130 ... i mam juz zaplacone okna!!

 

jakies pytania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wycene stanu surowego na stronie? Mysle ze tyle cie to wyniesie z robociazna. Ja raczej nie jestem optymista i wybudowanie tego domu za 100 tys przy dzisiejszych cenach materialow graniczy z cudem.... choc i te sie zdarzaja.

 

No coz - kiedy ja budowalem (2007-2009) ceny byly znacznie wyzsze. Porotherm 25 kosztowal 6,2 pln (teraz ponizej 5 pln), cement kosztowal 12 pln (teraz nie wiem - ale w leroy merlin moznabylo ostatnio kupic po 7,5 pln), a bloczek betonowy za 3 pln to byl cud (a byly nawet za 4,5) - teraz na pewno ponizej 3 pln. Robocizna tez byla drozsza, bo byl boom. Teraz przykrecili kredyty, mniej ludzi buduje, kryzys, ceny robocizny stanialy.

 

Budowanie samemu, bez ekip i wolanie firm tylko na wybrane etapy to jest duzy wysilek, chyba musialbys sie zwolnic z pracy albo miec taka prace ze moze cie w niej nie byc. Ja do pracy mam 50km, sam dojazd zajmuje mi kupe czasu i jakbym mial sam stawiac pogodzinach to jeszcze bym parter murowal...

 

No oczywiscie. Ja mam prace taka ze moge ja wykonywac w kazdym miejscu i o kazdej godzinie, a z mieszkania do budowy mialem 5 minut drogi (~2km) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszyscy macie racje, cena wykonania SSO zalezy od wielu czynnikow i wykonanie statystycznego planu biorac pod uwage kazda zmienna jest dosc zmudne. Kazdy ma inny dom, uzywa innych materialow, jedni oszczedzaja na czyms inni na innych materialach. Koszt budowy domu to naprawde pojecie wzgledne, bo metrarz moze byc ten sam ale skomplikowany projekt wymaga wiecej pieniedzy niz prosty dom.

 

Zreszta co tu duzo pisac sami wiemy po sobie, a kolege ktory zaczyna budowe mozemy wspierac duchowo i kontaktowo :) Ile go wyniesie koszt budowy powie nam w sierpniu jak bedzie konczyl SSO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...