Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mnie prawdopodobnie bedzie robił kolega, na co dzień pracuje w BRW (montaże) ale robi też poza, w lutym ma mi pokazać próbki (chcę drewno i czarny połysk w mdf), później zobacze co mi zaproponuje bo projekt mam w głowie :) kiedy chcesz zacząć te kuchnie ?

 

Dopiero późną wiosną a raczej wczesnym latem, ale wolałbym już mieć projekt. Zaczynam szukać w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgadzam ... osobiscie na naszej budowie nie zrobilam wiele ... moglabym to zliczyc na palcach jednej reki ... dodam ze pracuje bite 8h i mam male dziecko !! ale ...

1. majatek wydalam na telefon /zmienilam abonament na lepszy bo sie to oplaca w dluzszej perspektywie/ i wlasciwie jestem na telefonie z kazdym wykonawca i wrecz zdaja mi relacje z przeprowadzonych robot !!

2. targuje sie o kazdego zlotka ... do skutku az wytarguje cene ktora w jakims niewielkim stopniu mnie sadysfakcjonuje !!!

3. znam najdrobniejsze szczegoly projektu ... prawde powiedziawszy sama go juz rozrysowalam i w kazdej chwili /bedac w pracy bo w domu nie mam autocada/ jestem w stanie podac kazdy domiar ... co nei zmienia faktu ze i tak dalam se spierniczyc wysokosc dzwi na parterze ... mea culpa ...

 

i tu powiem ... zrobilam wycene w grinsbudzie za SSO ... mam ja ciagle w ramach poprawy humoru ... wg grinsbudu wlasnie powinnam przekraczac 200 tys ... na ta chwile wydalam niecale 130 ... i mam juz zaplacone okna!!

 

jakies pytania ??

 

mam pytanie! robie na tej same grubie i siedze w niej bite 9,5 godziny i nie mam dostepu do neta? wlasnie wrocilem z pracy a wyjechalem 16:50!

a co do osobistej pracy na budowie to na co drugim zdjeciu cos robicie z Mariuszem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie! robie na tej same grubie i siedze w niej bite 9,5 godziny i nie mam dostepu do neta? wlasnie wrocilem z pracy a wyjechalem 16:50!

a co do osobistej pracy na budowie to na co drugim zdjeciu cos robicie z Mariuszem :p

 

zasadnicza roznica nr 1 - ja jednak zdecydowana wiekszosc czasu siedze w biurze - zjazdow mam do 6-7 miesiecznie !! net z komorki i komputera wlasnego !! no i ja wychodze z pracy o 14.01 ... nic nie przybieram jak juz to rano jestem szybciej !!

 

a co do naszej roboty ... wiesz akcja przykrywanie folia to nie zadna robota!! raczej "dopilnowanie" ... gwc robilismy sami, podkladki pod zbrojenie ... pierdolki ogolnie

 

edit ...

no dobraj jak tak popatrzylam to faktycznie sporo mnie tam jest ... wykopanie dziury itd ... ale taka dola inwestora !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen SSO, też mieliśmy wycenę od firmy kompleksowo , wydało mi się trochę przesadzone.

Wzięlismy osobno zbrojarza, murarza i firmę dekarską.

To był dobry wybór, wiemy ile materiału i jaki jest w tym domu i zaoszczędziliśmy kupę kasy.

Wprawdzie jest trochę niedoróbek ( ale nie wiem czy by ich nie było gdyby to firma kompleksowo robiła)

 

Tak więc generalnie jestem za budowaniem systemem gospodarczym , ale inwestor jednak trochę musi wiedzieć o co w tym wszystkich chodzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus a możesz mi dać namiary na tego zbrojarza :) dzięki serdeczne. Czytam was i troszkę zaczynam się martwić cóż ale nikt nie powiedział, że będzie lekko my zamierzamy budować systemem gospodarczym na firmę mnie nie stać. Zamierzam brać osobno zbrojarza, murarza ( tu już mam poleconego) itd...Zamierzam czynnie uczestniczyć w budowie jako nadzór :D i jako pomocnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus a możesz mi dać namiary na tego zbrojarza :) dzięki serdeczne. Czytam was i troszkę zaczynam się martwić cóż ale nikt nie powiedział, że będzie lekko my zamierzamy budować systemem gospodarczym na firmę mnie nie stać. Zamierzam brać osobno zbrojarza, murarza ( tu już mam poleconego) itd...Zamierzam czynnie uczestniczyć w budowie jako nadzór :D i jako pomocnik

 

Ale nie ma się czego bać. Nie jest to takie straszne. Zabiera kupę czasu, to fakt. My mamy praktycznie okres od czerwca do października zeszłego roku wycięte z życiorysu, ale jaka jest radość gdy patrzy się na to co udało się nam dokonać. Dla mnie budowa jest wspaniałym przeżyciem. Uczy pokory i szacunku do samego siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus a możesz mi dać namiary na tego zbrojarza :) dzięki serdeczne. Czytam was i troszkę zaczynam się martwić cóż ale nikt nie powiedział, że będzie lekko my zamierzamy budować systemem gospodarczym na firmę mnie nie stać. Zamierzam brać osobno zbrojarza, murarza ( tu już mam poleconego) itd...Zamierzam czynnie uczestniczyć w budowie jako nadzór :D i jako pomocnik

 

Ja wróce z roboty do domu bo tu nie mam namiarów.

 

Co do liczenia - nasz liczył za kondygnację razem ze schodami i obecność przy zalewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś okna na taśmach zamiast na samej piance, bo mnie właśnie zabili wycenami za montaż na taśmie :mad: ?

 

Na piance liczą (Oknoplast) ok. 3400 zł a na taśmach około 8.000 (Oknoplast) (Scheuco policzył 9.000) :jawdrop:

 

Fakt, że z piwnicą wychodzi mi 25 okien, ale cena kosmos.

 

Agreston - ci jak to liczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...