Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

nie musisz przepraszac tylko czasami uwazaj ;/ mnie to sadzi ale jakby Monika nie miala w planach montazu WM pewnie bys nazbieral ;d

 

co do powaznych tematow to szukam pieca :) ma byc tlokowiec co zeżre mial, powierzchnia domu prawie 300m2 z czego odliczajac garaz, kotlownie, spizarke i jeden pokoj ogrzewane bedzie tylko 200m2 wszystko podlogowka. na podlodze 10cm styro, na zewnatrz 15cm styro , poddasze 20cm welny czyli tak srednio.czytam caly dzien fora i nie umie znalezc sensownej odpowiedzi jaka moc kotla najlepiej wybrac? jedni twierdza, ze lepiej kupic kociol mniejszej mocy ktory bedzie chodzil na max, a inni zeby przewymiarowac kociol, zeby pracowal na pol gwizdka- i byc tu madrym.

niech ktos podpowie kto juz ogrzewa dom czym sie kierowal przy doborze mocy kotla?

 

nigdy ale to przenigdy nie przewymiaruj kotla bo widze co tu jest teraz u nas ... kiedys byl kociol 35kw ... chcielismy zamowic nowy jak stary sie rozciekl i mial byc 37kw ... ale wujek sie uparl na debilne defro i to na 41kw !! KOSMICZNA PORAZKA!!! jest za goraco, zre jak 5 glowy smok a i tak wiekszosc ciepla idzie w luft !!

 

a co do arturo .... hehe jestem postrach forum :D

 

I co jak oceniacie nasze tynki??

Mea my za drzwi zewnętrzne mamy ustalone 3600,schody z balustradami 10 tysięcy.

 

podjechalabym zobaczyc te zdzwi ... gdziue ty sie budujesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Przy okazji, zna ktoś firmę od okien Kol-Dar (są na Piasta w Rybniku) ?

 

Dali mi bardzo atrakcyjną wycenę na Aluplast Ideal 7000 (bulajev, ty chyba od nich bierzesz)?

 

Ma ktoś ten profil?

 

W tym sęk,że nikt z forum się nie wypowiedział na temat tej firmy.Ja też mam dobrą wycenę na aluplast ideal 7000 ale wybrałem vekę alphaline 90+ z abm jędraszek mam podpisać umowę w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zauważyliście jestem nowa . Żałuję że wcześniej nie weszłam na forum bo mogłam uniknąć wielu błędów Mam już piwnice o zgrozo, ekipa która mi je budowała wycyckała mnie do cna, jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Ale teraz optymistycznie spoglądam w przyszłość i w chwili obecnej szukam wykonawcy na stan SSO, Jeżeli możecie kogoś polecić to plisssss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zauważyliście jestem nowa . Żałuję że wcześniej nie weszłam na forum bo mogłam uniknąć wielu błędów Mam już piwnice o zgrozo, ekipa która mi je budowała wycyckała mnie do cna, jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Ale teraz optymistycznie spoglądam w przyszłość i w chwili obecnej szukam wykonawcy na stan SSO, Jeżeli możecie kogoś polecić to plisssss

 

Masz osobny watek o wykonawcach, tam jest sporo polecanych namiarow! Tam zacznij :) I raczej sie nastaw na co etap inna ekipe, tak jest taniej.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką nadzieję , Mam oferty kilku firm z oferii, przedział cenowy od 20 000 do 80 000 za stan surowy otwarty. Co myślicie, dajcie jakies wskazówki jak wybrać, nie ukrywam że jestem zielona;)

 

Nigdy nie wybierasz firm z ogloszen, czy oferii. Zawsze z polecenia. Te ktore sie oglaszaja znaczy roboty nie maja bo ich nikt nie chce ;)

 

Jak nie masz znajomych budujacych to.. dobrze trafilas :D na pewno Ci ktos cos poleci. Mimo wszystko warto pochodzic po okolicy i pogadac z budujacymi sasiadami. Ja zjezdzilem sporo budow na ktorych zlapalem rozne namiary i rozne opinie o lokalnych wykonawcach :) Jak chcesz oszczedzic 30% to biez do kazdego etapu inna ekipe (fachowca, bo czasem ekipa sie sklada z np. dwoch osob), a nie cala firme do SSO.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilu witaj :)

a co do cen...kolega Adam pewnie Ci kogoś poleci w takich cenach:

 

 

wybacz...taki żart.....ale nie mogłam się powstrzymać ;-)

 

Niezbyt wyszukany. Nie wypada sie smiac z braku czyjejs zyciowej zaradnosci. Mi tam jest przykro ze nie potrafisz sobie znalezc tanszych ekip :cool:

Ale jak pisalem - chwale Cie za to, ze zwiekszasz PKB i srednia krajowa !! :lol2: :lol2:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja juz pisałam nieraz że cena to nie wszystko, ja też miałam wyceny na 40tys za całość ale sie nie zdecydowałam :) ja jestem z moich ekip bardzo zadowolona i to jest dla mnie najważniejsze :) a skoro wzięłam takie a nie inne ekipy to chyba jestem dość zaradna żeby sobie z nimi poradzić

 

Ja tez jestem bardzo zadowolony z moich ekip. Z wszystkich. Ani jedna ekipa mi nic nie spartolila. Moze dlatego, ze wszystkie mialem z polecenia, a takze widzialem efekty ich pracy na innych budowach. Zartujesz sobie z 4k pln za strop, a ja Ci dam namiar na goscia co za 3k Ci to zrobi, jak go ladnie zbajerujesz ;) Pamietaj ze ja budowalem w okresie kiedy ceny materialow i robocizny siegaly niebios! Od tego czasu wszystko regularnie spada w dol (do swojego bym powiedzial normalnego poziomu).

 

Jezeli Ty jestes w stanie placic murarzowi, ktoremu do wymurowania scian wystarcza 7 klas podstawowki, 10k pln / m-c to moge Ci jedynie pogratulowac postawy (fajnie, ze doceniasz czyjas ciezka prace). Ale ceny jakie prawdopodobnie placisz za robocizne sa z sufitu wziete.

 

podałeś ceny a teraz ktoś pyta o ekipy - pomógłbyś zielonej dziewczynie i podzielił namiarami...

 

Bardzo chetnie podam namiar na stropiarza i dekarza - zreszta robilem to nie raz (zapraszam na PRIV!). Ale dziewczyna chce namiary na firme, a ja zadnej sensownej i taniej firmy nie znam (bo firma to kolejne przeplacone ciezkie dziesiatki tysiecy pln :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...