Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Piwnice już stoją, mam już wodę w piwnicy, oczyszczalnię na działce i gotowe studnie chłonne na odwodnienie dachu, najbardziej martwi mnie wyciągnięcie i przykrycie, z resztą sobie poradzę:yes:

 

Witaj Gilu.

Jesteś nowa(ja wcale nie starsza;) )i od razu mam pytanko...jaką oszyszczalnie robiłaś i skąd...i jak sie to miało cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzamy się do zakupu materiałów na ściany i w jednej z hurtowni zaproponowano nam poroton Pilcher 25 w cenie 4,80 brutto. W związku z tym mam pytanie czy któryś z JAŚNIE OŚWIECONYCH FORUMOWICZÓW ma jakiekolwiek doświadczenie z tym materiałem. Na internecie opinii o nim mało, jedyne co wyczytałem na allegro to współczynnik przenikania ciepłą - 0,68, czyli znacznie lepszy niż chociażby w Wienerbergerze ale czy to prawda to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzamy się do zakupu materiałów na ściany i w jednej z hurtowni zaproponowano nam poroton Pilcher 25 w cenie 4,80 brutto. W związku z tym mam pytanie czy któryś z JAŚNIE OŚWIECONYCH FORUMOWICZÓW ma jakiekolwiek doświadczenie z tym materiałem. Na internecie opinii o nim mało, jedyne co wyczytałem na allegro to współczynnik przenikania ciepłą - 0,68, czyli znacznie lepszy niż chociażby w Wienerbergerze ale czy to prawda to już inna bajka.

 

jesli mialabym byc szczera - jak mialabym wylozyc takie pieniadze to udezylabym w material sprawdzony !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gilu.

Jesteś nowa(ja wcale nie starsza;) )i od razu mam pytanko...jaką oszyszczalnie robiłaś i skąd...i jak sie to miało cenowo?

 

Oczyszczalnię robiła mi firma z Gliwic z siedzibą w Bełku, płaciłam 8500, ale miałam trochę problemów z otrzymaniem dokumentacji. Oczyszczalnia jest dla 4-6 osobowej rodziny, terminu dotrzymali, jeżeli chodzi o realizację było ok.Formalności też oni załatwili, więc nie musiałam się o nic martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego , ile płaciliście za metr bo dziś dostałem pierwszą wycene i 80zł nie wiem ,czy to dużo.

 

Ale za co konkretnie? Styropian wliczony? Robocizna z materialem? Jaka gestosc rurek? Bo wiesz, moze byc 5cm a moze byc 30cm. Roznica w cenie rurek szesciokrotna ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz w stol a nozyce sie odezwa!!

acha we czwartek wybieram sie do pana karola od drzwi :)... ponoc ma u siebie jakies wyjatkowo piekne drzwi ktore w piatek ma jechac montowac :D

 

Kurcze ja Ci powiem odnosnie drzwi zewnetrznych, ze popelnilem wielki blad. Kupilem drzwi CALa o takie:

 

http://www.fordon.pl/foto_left/cal%20233.jpg

 

Tyle ze kolor orzech. Wszystko full wypas - drzwi debowe, zamki antywlamaniowe, super uszczelki i tak dalej.. Tylko kolor mi sie nie podobal bo byl za ciemny. Teraz sie juz jakos obyl i nawet mi sie podoba ;) Aaaaale zaplacilem za nie jakos ok. 6k pln !! I jak teraz sobie na spokojnie mysle - to byl najbardziej nieudany zakup na calej budowie i przy wykanczaniu domu. Drugi raz kupilbym porzadne antywlamaniowe stalowe i ocieplane drzwi za 2-3k pln i juz :) CAL niby robi drzwi z wyzszej polki, pierwsza liga taka.. Ale zaluje - szczegolnie jak moj pies chcac isc na spacer rzuca sie na nie z pazurami ;) (juz go tego oduczam z dobrym skutkiem).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...