Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze ja Ci powiem odnosnie drzwi zewnetrznych, ze popelnilem wielki blad. Kupilem drzwi CALa o takie:

 

http://www.fordon.pl/foto_left/cal%20233.jpg

 

Tyle ze kolor orzech. Wszystko full wypas - drzwi debowe, zamki antywlamaniowe, super uszczelki i tak dalej.. Tylko kolor mi sie nie podobal bo byl za ciemny. Teraz sie juz jakos obyl i nawet mi sie podoba ;) Aaaaale zaplacilem za nie jakos ok. 6k pln !! I jak teraz sobie na spokojnie mysle - to byl najbardziej nieudany zakup na calej budowie i przy wykanczaniu domu. Drugi raz kupilbym porzadne antywlamaniowe stalowe i ocieplane drzwi za 2-3k pln i juz :) CAL niby robi drzwi z wyzszej polki, pierwsza liga taka.. Ale zaluje - szczegolnie jak moj pies chcac isc na spacer rzuca sie na nie z pazurami ;) (juz go tego oduczam z dobrym skutkiem).

pozdr.

 

Kupilem takie same drzwi tyle że sosonowe i niestety sie wypaczyły :( Będziemy skladać reklamację.

 

A z innej beczki. Nie wiem czy już wiecie ale 13 czerwca na rybnickim stadionie bedzie koncert Bryana adamsa! :wave:

 

mea mnie wyprzedziła :) Ja się wybieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka co do drzwi to u mnie "wybor" podyktowany jest brakiem wyboru !! po prostu projektant zaprojektowal mi drzwi wyzsze niz standardy !! sa 2,30 wysokie a standardowe sa do 2,1 !! obnizyc nie dam rady bo nadproze jest rowne z oknem a okna juz mam zamowione!! i poza tym mniejsze drzwi na tej ogromnej scianie beda wygladaly jak wejscie dla krasnoludkow !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, i ja też :D

 

Znowu mnie naszły wątpliwości odnośnie waluty kredytu. Znowu szala przelewa się na strone euro. Podwyżka stóp i planowane kolejne jakoś skutecznie odciągają mnie od kredytu złotówkowego.

 

Stopy poszly o 0,25 pkt procentowego wiec tyle, co nic :) Nie wiadomo jaki to wogole bedzie mialo wplyw na WIBOR ;)

 

Ja bym sie bardziej obawial tego, co RPP ma na mysli piszac, ze nalezy zaostrzyc dostep do kredytow walutowych dla "Kowalskich". Czy przypadkiem nie oznacza to, ze sa one bardziej ryzykowne ? ;)

 

Ktos tu pisal o kredycie na 300 tys w EURO na 30 lat z rata 1410 pln. Ja mam dokladnie taka rate przy kredycie 280 tys pln w zlotowkach! Jezeli masz bardzo dobra zdolnosc kredytowa to uderzaj do swojego banku i negocjuj. Banki nie sa znowu takie sztywne - jest tam zawsze osoba decyzyjna, ktora potrafi "zrobic dobrze", szczegolnie jak osoba jest klientem banku od dawna, nie ma problemow w BIKu, ma dobra zdolnosc kredytowa - na takich klientach bankom zalezy i sa sklonne obnizyc marze. U mnie musielismy sie nawet na male oszustwo szarpnac bo oficjalnie bank nie mogl zejsc ponizej marzy 1%. Ale mial podpisane umowy z kilkoma posrednikami (typu expander) i umowa zostala przygotowana tak, jakby byla zalatwiana przez takiego wlasnie posrednika. Dzieki temu mam ekstra niska marze 0,7%. Zalatwial to dyrektor oddzialu. I zeby nie bylo - nie bralem kredytu w zadnym podejrzanym banku tylko w PEKAO SA, a uwierzcie, ze szycha ze mnie zadna (ale korzystam z pozytywnym skutkiem z uslug tego banku od 10-ciu lat!).

 

Wiec.. Negocjowac!!!!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

napiszcie dobrzy ludzie, u kogo warto zamówić postawienie kominka (z obudową nowoczesną)? Ile trzeba za takie coś zapłacić w dzisiejszych czasach?

 

Pozdrawiam

 

zamow u szynki /Adama/ on ma taki kominek co nawet mi sie podoba :D a to trudna sztuka do osiagniecia :) a stawial sam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

napiszcie dobrzy ludzie, u kogo warto zamówić postawienie kominka (z obudową nowoczesną)? Ile trzeba za takie coś zapłacić w dzisiejszych czasach?

 

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_przod.jpg

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_bok.jpg

 

Jak Ci sie podoba to tu masz zestawienie materialow z cenami:

 

Material (marmur) -> 1700 pln, stal do zrobienia konstrukcji -> ok 100 pln, profile i plyty kg - nie wiem ale pewnie z 100-200 pln. Pozyczenie spawarki od kumpla (i duzo elektrod - pierwszy raz spawalem;) -> czteropak tyskiego. Plytki (czarne przed kominkiem 60x60 - kupione w leroyu) - 120 pln.

 

Robocizna - wlasna. 4 dni. Ale daloby sie zrobic w dwa, bo robilem popoludniu i baaaaaaardzo sie z tym szczypalem (pozatym jak pisalem - pierwszy raz w zyciu spawalem i trzeba bylo czesto oczom dawac odpoczywac :) :)

 

Teraz mam jeszcze fajne dwa LEDowe spoty z gory skierowane w dol, fajnie to wyglada, moze cykne fotke hmm :)

 

I oto fotka:

 

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_caly.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...