Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mea

 

Prace jakoś idą. wykańczam się :)))

 

Ocieplanie stropów i trochę z elektryką się bawię :)), w lutym robię co i wode i mam nadzieje w marcu tynkowanie, tylko dzien na to wszystko za krotki :((

 

cos wiem na ten temat ... ja zeby cokolwiek zalatwic musze poswiecac urlop bo nie wyrabiam na telefon !!!!

 

a co do allegro - maciek dobrze mowi !! czasem nei warto sie uzerac tylko zamawia sie transport wprost na budowe i po bolu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

super mata to wełna z isover o u-0,033 (unimata ma u=0,039)

ja mam 15cm na suficie supermaty i 15cm miedzy krokwiami...wyłaz na stryszek mam jeszcze niezaizolowany i trzeba przyznac ze troche ciagnie z tego powodu..musze sie za to jak najszybciej zabrac...:

 

czy taka roznica w U na trzecim miejscu po przecinku jest tak naprawde odczowalna ?? czy to chodzi o komfort psychiczny zeby sie nazywalo ze sie ma lepsze ocieplenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zupelnie z innej beczki.Na przelomie marca-kwietnia zabieram sie za dach.Nie wiem na jaka dachowke sie zdecydowac.Wacham sie pomiedzy Creatonem a Robenem, czarna lub czarnobrazowa glazurowana.Prosze o porady napewno juz doswiadczonych forumowiczow.

Z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taka roznica w U na trzecim miejscu po przecinku jest tak naprawde odczowalna ?? czy to chodzi o komfort psychiczny zeby sie nazywalo ze sie ma lepsze ocieplenie ??

 

Niedawno to tlumaczylem w innym miejscu, przeklejam:

 

No ale jak laikowi pokazac liczby 0,035 i 0,045 i powiedziec ze to przeciez tylko *jedna setna* roznicy, ktorastam liczba po przecinku, to jest w stanie uwierzyc ze to parametr bez znaczenia :-) A U przy 30cm to roznica "tylko" 0,033... Na sezon to az 570kWh :) Nawet grzejac gazem da sie zauwazyc roznice -> 125 pln. Ze trzy skrzynki browara mozna sobie za to kupic :)

 

30cm welny lambda 0,033 to U = 0,11

30cm welny lambda 0,039 to U = 0,13

 

Roznica w U = 0,02

 

Czyli roznica w sezonie okolo 400kWh (juz mi sie nie chce liczyc i strzelam na oko) - zalezy czym kto pali. Zauwazyc tez trzeba ze welne lepszej jakosci (a wiec o wyzszej lambdzie) lepiej sie uklada - np. toprock (0,035) jest sprezysty i jakis taki "ubity", a domrock (0,045) to rozlazaca sie w rekach breja :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno to tlumaczylem w innym miejscu, przeklejam:

 

 

 

30cm welny lambda 0,033 to U = 0,11

30cm welny lambda 0,039 to U = 0,13

 

Roznica w U = 0,02

 

Czyli roznica w sezonie okolo 400kWh (juz mi sie nie chce liczyc i strzelam na oko) - zalezy czym kto pali. Zauwazyc tez trzeba ze welne lepszej jakosci (a wiec o wyzszej lambdzie) lepiej sie uklada - np. toprock (0,035) jest sprezysty i jakis taki "ubity", a domrock (0,045) to rozlazaca sie w rekach breja :)

pozdr.

 

\no to jestem troszkę mądrzejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zupelnie z innej beczki.Na przelomie marca-kwietnia zabieram sie za dach.Nie wiem na jaka dachowke sie zdecydowac.Wacham sie pomiedzy Creatonem a Robenem, czarna lub czarnobrazowa glazurowana.Prosze o porady napewno juz doswiadczonych forumowiczow.

Z gory wielkie dzieki.

 

roben-dziadostwo

 

 

co do 0,033 a 0,039 - roznicy jest az 18%, ale nikt nie potrafi powiedziec jak to sie ma do faktycznego uciekania ciepla przez dach, po drugie roznica w cenie znaczaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zupelnie z innej beczki.Na przelomie marca-kwietnia zabieram sie za dach.Nie wiem na jaka dachowke sie zdecydowac.Wacham sie pomiedzy Creatonem a Robenem, czarna lub czarnobrazowa glazurowana.Prosze o porady napewno juz doswiadczonych forumowiczow.

Z gory wielkie dzieki.

 

a jaki roben ?? jest zwykly i roben plus /troche drozszy a ponoc lepiej sie uklada/ - takie info sprzedal mi niedawno pan u sobika w zorach

tak szczerze to powinien by sie jakis dekarz wypowiedziec bo ja co najwyzej moge ci powiedziec ktora mi sie podoba :) a wiadomo sa gusty i gusciki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zupelnie z innej beczki.Na przelomie marca-kwietnia zabieram sie za dach.Nie wiem na jaka dachowke sie zdecydowac.Wacham sie pomiedzy Creatonem a Robenem, czarna lub czarnobrazowa glazurowana.Prosze o porady napewno juz doswiadczonych forumowiczow.

Z gory wielkie dzieki.

 

chciałam Robena Tobago Monza Plus....ale nigdzie w październiku nie mogłam jej dostać szybciej niz za 5-6 tygodni

wybrałam Koramic czarna glazurowana - i jestem bardzo zadowolona, dekarze też chwalili

 

zdjęcia :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=147593

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roben-dziadostwo

 

Aaaaaaa!! A skad Ty masz takie opinie !? ;) Moj sasiad ma robena, moj drugi sasiad ma robena. Trzeci sasiad tez ma robena! Oooo czwarty tez ;) Wszyscy maja robena, mam-i-ja!

 

Roben jest bardzo OK i przystepny cenowo. Dekarze go lubia (moj kumpel ktory robil mi dach jest dekarzem od 10-ciu lat).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...