Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

to zorientuj się dokładnie, plizz...do mnie powinna pasować taka sama nagrzewnica jak do ciebie...tylko nie wiem ile mi dokładnie rurki wejdzie, ale się zobaczy później, najwyżej będę miec te gwc mniej wydajne i tyle...

 

Nawet jak Ci wyjdzie krotsza rurka to IMHO bedziesz mial podobna wydajnosc - bardziej nas ogranicza pojemnosc cieplna powietrza (max 2-2,5kW przy max biegu) niz dlugosc rurki. Przyjmujac 30W / mb wystarczy ~65mb rury. Zalezy jaki sie grunt trafi (u Ciebie to roznie moze byc :) :) Ja ta rurke zakopalem z mysla o PC ze trzy lata temu dlatego rowne 100mb ;) Potem sie plany zmienily a rurke poprowadzilem do miejsca gdzie jest reku z mysla o GWC :)

 

chociaż mam kanalizację w pobliżu miejsca gdzie chcę kopać...jak blisko mogę do kanalizy podjechac? ;)

 

Pol metra mysle bedzie jak najbardziej bezpieczne - bardziej juz chodzi o obsypywanie sie wykopu niz zeby to mialo np. zamrozic kanalize, o to bym sie raczej nie martwil :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Naklejek juz nie ma, wszystkie ladnie zeszly :)

 

To dobrze! Ktos mi niedawno opowiadal jak to jego sasiad zostawil w budowanym domu naklejki na... 13 lat :-) Dom stal przez tyle w stanie surowym zamknietym. Cala stolarka do wymiany - nie moznabylo absolutnie nawet kawaleczka sciagnac ;-)

 

Po paru tygodniach na ostrym, letnim sloncu tez sa problemy :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale intensywny dzien !! mamo droga !!! ale com przezyla to moje ... cholera wycenianie bramy garazowej to trauma jest !!

wystartowalismy od ceny rzedu 8500 za brame z hortmanna ... mozg staje w miejscu !!

wisniowski wyszedl za 7800 ... juz nie mdlalam ... ale nadal bylo mi slabo !!!

normstahl w oknoplascie 6600 do negocjacji z racji zostawiania im spooorej kasy ... juz poczulam sie troche lepiej ale nadal do sadysfakcji daleko !!

w malej firmie ktora polecali mi znajomi gosc wycenil nasza brame na 5000 !!!!!! w porywach na 5600 jesli bedzie za niskie nadproze !!! no i to juz jest to z czym sie tak naprawde liczylam !! w cenie naped nicea i 2 pilociki dwukanalowe :)

czekam jeszcze na wycene pana Marka polecanego przez szynke :) mial sie odezwac jak wroci do domu ... pewnie zapomnial - moze wysle mu smsa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale intensywny dzien !! mamo droga !!! ale com przezyla to moje ... cholera wycenianie bramy garazowej to trauma jest !!

wystartowalismy od ceny rzedu 8500 za brame z hortmanna ... mozg staje w miejscu !!

wisniowski wyszedl za 7800 ... juz nie mdlalam ... ale nadal bylo mi slabo !!!

normstahl w oknoplascie 6600 do negocjacji z racji zostawiania im spooorej kasy ... juz poczulam sie troche lepiej ale nadal do sadysfakcji daleko !!

w malej firmie ktora polecali mi znajomi gosc wycenil nasza brame na 5000 !!!!!! w porywach na 5600 jesli bedzie za niskie nadproze !!! no i to juz jest to z czym sie tak naprawde liczylam !! w cenie naped nicea i 2 pilociki dwukanalowe :)

czekam jeszcze na wycene pana Marka polecanego przez szynke :) mial sie odezwac jak wroci do domu ... pewnie zapomnial - moze wysle mu smsa ??

 

My za Hormana 5 m dalismy 6300,00 ale w grudniu zeszłego roku.

Nie wiem jak teraz.

 

 

Ale teraz tadam!!!!!!!!!! oglądaliśmy pierwszy schodek - zakochałam sie :))) na tyle na ile można kochać drewno :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie przegladam łazienkowe inspiracje z castoramy i stwierdzam jednoznacznie ze mam cela w jedne z najtanszych plytek !!

co o tym myslicie ?? opcja na gorna lazienke :) oczywiscie w gre wchodzily by tylko plytki biale i zielone ... decory odpadaja!!! moze domiksuje do tego szklana mozaike!!

http://static0.castorama.pl/2010/05/10/17/2/2587_single.jpg

 

dolna o metrazu przeszlo polowe nizszym bedzi e pewnie dwukrotnie drozsza bo beda plytki biale czarne /najdrozsze/ i czerwone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, zielenie są piękne, dla mnie znaczy się

Ja postawiłam na kuchnię w tym kolorze

 

ja co do kuchni mam adylemat ... bedzie albo w czerwieni /znowu/ albo w szarosciach !! a gorna lazienka ma byc lekka i jasna ... i to wlasnie mi sie podoba :)

 

a co do zielonej kuchni - zerknij do mojego dziennika ... ostatnio znalazlam sliczna zielona inspiracje dla mojej szarej kuchni - tez bosko to wyglada !!!

 

http://lh4.ggpht.com/_Nz61_zWt2bY/R5UVmIVen7I/AAAAAAAABxE/s9o-_u15jQM/s800/kuchnia%206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałąm dziś z p.Damianem od tynków....zrobi mi obliczenie na poniedziałek, przy okazji zrobi mi chudziaka w piwnicy :)

 

 

aaa i obiecał że zadzwoni do 'tej pani z forum z Chwałęcic" się umówić....wiadomo o kogo chodzi ;)

 

umowe owszem sie zgadza

fakture na materialy rowniez dostane

póki co mi sie podoba - sensownie gada, zobaczymy jak bedzie dalej

 

 

a z rozrywek - Maciek nie czytaj ;) - byłam na "Och Karol2"....śmiesznie....szkoda tylko ze jak wrócilismy o 21 to mąż dowiedział sie o wypadku na Jas-Mosie i musiał jechac do pracy, przed nami wyjazdowy weekend a my jeszcze w proszku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...