Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wrzuc namiar do watku o namiarach !!

 

w czyzowicach tez jest firma ktora takie uslugi swiadczy ... fajny sklep z art meblowymi jest tez w rybniku na sklodowskiej kolo biedronki

 

W Czyzowicach to MIXPOL. Jest tez fajna firma w Turzy Slaskiej. Ciezko trafic bo to niezle zadupie, a caly "zaklad" miesci sie przy domu prywatnym. Maja tez sklep firmowy w Turzy na ul. chyba Mszanskiej (glowna droga jadac z Turzy na Mszane - po lewej stronie). Ale w sklepie firmowym sprzedaja tylko "swoje" szafy, kuchnie etc. Na zakladzie mozna sobie wszystko zamowic. Sprzet chyba jeszcze lepszy niz w MIXPOLu bo wycinaja wszystko CNC - czyli mozna robic luki etc - dowolnie, wedlug projektu :) W MIXPOLu tna tylko prosto.

 

Zaraz zapodam namiary do watku o wykonawcach :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jan Mura i Dziurok to starzy wyjadacze znają sie z Fudalim długo i nie wiem (głośno myśle) czy ta znajomość nie będzie działać na twoją niekorzyść odnośnie twojej sprawy. Masz wizyte u Śmigielskiego wiec tam sie najwięcej dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdzie tynk cienkowarstwowy? Chcesz mu zaproponowac sciane jednowarstwowa, czy mi sie tylko wydaje ? :p TY!? Nie wierze :)

pozdr.

No i masz rację,że nie wierzysz ;) Oczywiście tylko i wyłącznie dwuwarstwowo,chodziło mi o to,że nie ma potrzeby kłaść grubo tynku wewnętrznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz rację,że nie wierzysz ;) Oczywiście tylko i wyłącznie dwuwarstwowo,chodziło mi o to,że nie ma potrzeby kłaść grubo tynku wewnętrznego :)

 

Dalej nie rozumiem. Tynk cienkowarstwowy w srodku? Jak ? Po co ? Przeciez tynk cienkowarstwowy wychodzi cenowo tak samo jak zwykly tynk (cw czy gipsowy). No i jaki cienkowarstwowy - chcesz miec w srodku baranka czy kornika !? :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq- gratuluję potomka ;-)

 

Jakie kupowaliście kominy systemowe - (2 szt, fi 20 9,5m) - chodzi o jak najmniejsze wymiary zew. - Schiedel jest mały (36x36), ale drogi, Presto ma te same wymiary i jest tańszy ale nigdzie nie mogę ich znaleźć,

ktoś kupował Presto ?

W Handlobudzie mają jeszcze Tonę - 38 x 38

 

my bralismy system CRH w budozbycie - w tedy bylo okolo 2tys taniej niz shidel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dalej nie rozumiem. Tynk cienkowarstwowy w srodku? Jak ? Po co ? Przeciez tynk cienkowarstwowy wychodzi cenowo tak samo jak zwykly tynk (cw czy gipsowy). No i jaki cienkowarstwowy - chcesz miec w srodku baranka czy kornika !? :)

pozdr.

Ok,mój błąd,posypuję głowę popiołem ;)

Chodziło mi o to,że przy murowaniu na tradycyjną zaprawę,trzeba tynkiem wewnętrznym niwelować nierówności powstałe w środku.

BK raczej na tradycyjną zaprawę się nie muruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system profi jak i dry-fix z porotermu jest na klej, przy sprawnym murarzu, ktory nie robi fuszerki sciana jest prosta i tez nie trzeba nic niwelowac tynkami. :) Wiem, temat byl walkowany wiele razy, tak tylko chcialem dodac :)

 

co do kominow to mam dwa z Schiedla, moze troche drozsze, nie znalem innych firm dostarczajacych kominy systemowe jak zaczynalem budowe, tak czy owak jestem z nich zadowolony. Zajmuja malo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,mój błąd,posypuję głowę popiołem ;)

Chodziło mi o to,że przy murowaniu na tradycyjną zaprawę,trzeba tynkiem wewnętrznym niwelować nierówności powstałe w środku.

BK raczej na tradycyjną zaprawę się nie muruje.

 

BK jest w sumie fajny na sciany zewnetrzne ale akurat do tynkow nic nie wnosi! Watpie, ze murarz wymuruje tak, ze bedzie wystarczylo na to polozyc tylko gladz :-) Choc gdyby sie *naprawde* postaral to byloby to mozliwe. Na to bym jednak zbytnio nie liczyl - i tak bedzie trzeba chate otynkowac ;)

 

Ja mam akurat porotherm na scianach bo w tamtym czasie byl poprostu najtanszym materialem do budowy sciany. BK, a nawet pozostala ceramika (typu tani MAX) wychodzily drozej!! Kupowalem go na poczatku 2008r po bodaj 6,2 pln / sztuke, przy czym to byl okres kiedy ceny byly z kosmosu (porotherm 44 moznabylo kupic w niektorych hurtowniach jeszcze za 14 pln / szt :-)))) Mnie m2 sciany wyszedl wtedy niecale 70 pln / m2, gdy z 44'ki srednio wychodzil raz drozej -> 140 pln + droga cieplochronna zaprawa :)

 

Co sie dzisiaj oplaca?... Co tansze :D Trzeba policzyc ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące wieźby, czy jest sens zamawiania i płacenia za wieżbe teraz, gdy planuje rozpoczęcie prac dachowych w sierpniu/wrześniu. W tartaku powiedziano mi że do końca lutego metr sześcienny kosztuje 720 złotych (Świerklany) a póż\źniej znaczne podwyżki. Dowiedziałem się także że jeśli zapłacę za to teraz to mi to przechowają u siebie na placu bez opłat. Troszkę martwi mnie co może stać się z drzewem przez ten czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące wieźby, czy jest sens zamawiania i płacenia za wieżbe teraz, gdy planuje rozpoczęcie prac dachowych w sierpniu/wrześniu. W tartaku powiedziano mi że do końca lutego metr sześcienny kosztuje 720 złotych (Świerklany) a póż\źniej znaczne podwyżki. Dowiedziałem się także że jeśli zapłacę za to teraz to mi to przechowają u siebie na placu bez opłat. Troszkę martwi mnie co może stać się z drzewem przez ten czas.

Pozdrawiam

 

tyle się stanie że elegancko przeschnie,nic tylko zamawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy porotherm bo tak chcieliśmy, murarz już nabroił na początku,

 

kwiatki cudne wychodzą teraz kiedy przyszedł stolarz do schodów :( płakac mi się chce

 

Te równe tynki p. Damiana to się mają na każdej ścianie na poziomnicy 2 metrowej odchył do 1,5 cm

Wszystko do poprawy , nie położy listwy przyschodowej bo wychodzą szczeliny.

 

Nawet najprostszy materiał nie pomoże jak po drodze kilku fachowców spaskudzi sprawę.

 

A tak OT - do dzisiaj od lata zeszłego roku faktur nie dostaliśmy.

 

Albo my mamy pecha, albo za mało pilnujemy i robią jak chcą :(((

 

Tak więc wszystkie ściany do wyrównania i gipsowania .

 

Ale za to mogę polecić dwa sklepy internetowe z AGD :)) - super obsługa i kontakt - ceny uważam , że też b. dobre

 

http://www.agdstyle.pl/ - dostawa pięknie do 2-3 dni - ceny b.dobre

http://www.electromarket.pl/ - dostawa kurierem albo odbiór osobisty w Katowicach ( na czym mi bardzo zależało) ceny b. dobre

 

 

Mam nadzieję napisać post pochwalny dla stolarza od kuchni w przyszłym tygodniu :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak juz jest czasami, my mielismy tynkarzy gipsowych z polecenia, nasz ojciec widzial ich robotę na budowie gdzie robil elektrykę, a jak zrobili u nas, to kilka dni pozniej zaczęły jakieś dziwne bąble wychodzic, prawdopodobnie użyli tańszego gipsu a nie Kanuf-a, tak nam powiedzial inny tynkarz. Poźniej się okazało że nie wszędzie jest po równo tynku, zwłaszcza to było widać przy futrynach ... ale stolarz powiedział że jak zamontuje drzwi to będzie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mam idealnie równych, ale nie robię z tego tragedii...aż takim perfekcjonistą nie jestem, żeby mieć wszystko co do mm.

Wszystkich ekip nie jesteś w stanie dopilnować, nie ma szans..a jak masz pecha i ci się kilka takich ekip nałoży jedna po drugiej..to po prostu pech...

 

No tragedia jest, bo stolarz nie połozy schodów dopóki nie będzie równe , bo wychodzi na 2 metrach od 0 do 1,5 cm szczelina na 2 mb

 

Reszta to mi dynda, bo zdrowia, mojego psychicznego mi szkoda :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedia jest, bo stolarz nie połozy schodów dopóki nie będzie równe , bo wychodzi na 2 metrach od 0 do 1,5 cm szczelina na 2 mb

 

Reszta to mi dynda, bo zdrowia, mojego psychicznego mi szkoda :)))

 

a masz schody powieszane czy betonowe? ja bede mial podwieszane i tez miedzy wanga a sciana moga byc widoczne przerwy ;/ to moze odsune konstrukcje schodow od sciany np 2-3 cm?

 

co do faktur od p. damiana czy ktos dzwonil do niego i pytal o nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene ale ja nie mowie o kredycie !! kredyty to wsparcie "panstwa" wsparcie miasta to dofinansowanie prawie 50% wartosci inwestycji z pieniedzu ktore miasto musi przekazywac na fundusz ochrony srodowiska!! takie dofinansowania do modernizacji byly juz kilka lat temu ... potem weszla ustawa ktora zblokowala je na 2-3 lata i teraz po poprawkach sprawa wraca i nalezy to wykorzystac ... i nalezy to zrobic szybko bo uchwala RM nie jest jeszcze zatwierdzona przez wojewode i jest szansa jeszcze ja zmieniac jak by odpowiednio zadzialac w UM i RM ... umowilam sie z prezydentem smigielskim na przyszly wtorek na rozmowe w tej sprawie ... do tego czasu chcialabym sklecic tresc petycji do prezydenta zeby mu ja zaprezentowac i conieco o tym podyskutowac !!! sluchajcie jak my sami o siebie nie powalczymy to nikt za nas tego nie zrobi !!! w urzedzie siedza ciecie co im to wszystko zwisa i powiewa !!! a pojscie i rozmowa nic nie kosztujepoza odwaga i konkretnym wyrazeniem swoich racji :)

 

 

queene a moze wiesz kto z naszej dzielnicy jest w RM i jak by do tej osoby dotrzec ?? ja za krotko w rybniku mieszkam i nie bardzo wiem do kogo uderzyc :) w wodziu dla odmiany znam cala smietanke tam wiem z kim gadac ... choc teraz jestesmy pod kreska!!

 

aaaa to zwracam honor, nie zrozumialysmy sie :)

a jak iść...to od razu do prezydenta, miałam już z nim przyjemność kilka razy odnośnie mojej działki w Kamieniu.....ale to baaardzo zagmatwana sytuacja....kwestia umówienia sie i idę z tobą, niech tylko kancelaria machnie nam jakis termin po tym 19 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż dziś z nim rozmawiał. wczoraj miał nam podeslac wyliczenie, a dzis wciąż nie gotowe...

 

Jezeli on partaczy tynki robiac 2,5cm roznicy na lacie 2m to nie wiem po co jeszcze z nim gadacie o ofercie !!

 

Moje tynki w *kazdym* miejscu po zmierzeniu maja 0mm odhylu w pionie i 0mm szpar na lacie 2,5m. Wszystkie narozniki i listwy posrednie wkleja szef tej ekipy (Marcin) i to glownie od nich zalezy prostota tynkow. Gosc ma w tym mega doswiadczenie i robi to perfekcyjnie. Jakby mi zrobili 2,5cm odhylu na 2m to bym im w zyciu nie zaplacil !! Pal licho schody - zobaczycie dopiero jakie beda jajca przy np. kafelkowaniu scian w lazience!! Tynkarz powinien nadrobic i poprawic to co spapral murarz, a wychodzi na to ze on zamiast poprawiac jeszcze partaczy :( Malarz juz tego nie poprawi ;D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...