Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Schody betonowe, no musieliśmy dorównać, szkoda , że zdjęc nie zrobiłam :(

Słup centralnie w salonie też równamy, a reszta jak chłopcy od gładzi zlezą na dół to się okaże.

 

 

Na oko nie widać, ale jak przychodzą następni to jest problem.

 

W łazienkach to już mnie tak nie rusza bo płytkarz jest b. dokładny i da radę to powyciągać.

 

Może błąd, że płacimy licząc na uczciwość i fachowe podejście do wykonywanych prac.

Jak widać to my naiwniacy :(

 

Po faktury dzwoniliśmy kilka razy, daliśmy spokój, bo szkoda naszych nerwów.

 

Dlatego nie polecę dalej tak popularnych na tej grupie fachowców , którzy u nas się nie wykazali.

 

Posadzki ponaprawiane, a Pan Olszar do dzisiaj się nie odezwał :( przykre

 

Ale co nas nie zabije, to nas wzmocni.

 

Ja już nawet się nie wściekam jak jakieś nowości wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

co do faktur od p. damiana czy ktos dzwonil do niego i pytal o nie?

 

...doczekałam się...Pan Damian jutro u mnie zaczyna...

Zastanawiam się jak to z nim jest, do tej pory chwalony że równiutko a teraz taka zmiana...aż strach się bać.

Widziałam jego robotę , ludzie byli zadowoleni...na oko wyglądało ok z łata niestety nie latałam i nie mierzyłam ,a może powinnam...

...nic tylko trzeba go dzień w dzień przypilnować i być lekko upierdliwym...może to coś da.

O faktury zapytam go jak tylko sie z nim spotkam...może nie oprze sie mojemu wdziękowi (hehe) i cos wskóram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tynku cienkowarstwowego w srodku - to ja mam caly garaz, od tak , mialem gratis pare wiaderek to sie zrobilo.

a co do tynkow to nieraz widzialem kolesi ( walcza od lat juz bez listew) co przy kat.III na kartke papieru robia. Sa i tacy co lepiej jak na fajke nie potrafia,ale czasami i takim trza zaplacic heheh

ale 2,5cm to nic tylko gk na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko nie widać, ale jak przychodzą następni to jest problem.

 

Ano.. Tynki sprawdzac poziomnica - minimum 1m :) Acz takie odhyly 2,5cm / 2m to wyjda nawet przy poziomnicy 20cm ;)

 

W łazienkach to już mnie tak nie rusza bo płytkarz jest b. dokładny i da radę to powyciągać.

 

Tylko czyim kosztem ?.. Klej tani nie jest, a przy takich odchylach moze go wyjsc kilka razy wiecej. Ja wszystkie kafle (scienne i podlogowe) kleilem na zeby 2mm, to znaczy ze kleju jest 1mm po docisnieciu :-) Na sama podloge wciskali mi w hurtowni dwa worki a mi poszlo pol :D

 

Może błąd, że płacimy licząc na uczciwość i fachowe podejście do wykonywanych prac.

Jak widać to my naiwniacy :(

 

No niestety na budowie mozna ufac tylko sobie :) Z ekipami mozna sie spoufalac ale na boku trzeba ich ciagle dokladnie sprawdzac i w razie czego odrazu reagowac. Bo jak juz sie od nas zwina i wezma kase to najczesciej mozna o nich juz zapomniec :D

 

Posadzki ponaprawiane, a Pan Olszar do dzisiaj się nie odezwał :( przykre

 

Ja mu jeszcze pare stowek wisze i tez sie nie oddzywa wiec chyba zapracowany jest he he :D Co do wylewek olszara - u mnie zrobil doslownie perfekt, a pol roku pozniej sasiad juz cos po nim narzekal. On ma kilka ekip i czuje, ze duza rotacje pracownikow i chyba zalezy na ktora ekipe sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doczekałam się...Pan Damian jutro u mnie zaczyna...

Zastanawiam się jak to z nim jest, do tej pory chwalony że równiutko a teraz taka zmiana...aż strach się bać.

Widziałam jego robotę , ludzie byli zadowoleni...na oko wyglądało ok z łata niestety nie latałam i nie mierzyłam ,a może powinnam...

 

Jezeli nie mierzylas lata to nic nie wiadomo - takich odchylek na oko nie widac! :)

 

...nic tylko trzeba go dzień w dzień przypilnować i być lekko upierdliwym...może to coś da.

O faktury zapytam go jak tylko sie z nim spotkam...może nie oprze sie mojemu wdziękowi (hehe) i cos wskóram ;)

 

Lepiej wyslij chlopa!! Przykre ale budowlancy nie traktuja kobiet powaznie (choc moze im tego nie okazuja) ;) ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać nie wszystko złoto co się świeci (vide pan Damian)...

popros może jakiegoś swojego znajomego, niech się przedstawi jako twój pełnomocnik prawny(czy coś takiego) i niech postraszy go konsekwencjami prawnymi, to może faktura nagle szybko się znajdzie :)

 

Moja zona w takich wypadkach wysyla grzeczne zapytanie z firmowego maila (z kancelarii prawnej) - zwykle pomaga :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli on partaczy tynki robiac 2,5cm roznicy na lacie 2m to nie wiem po co jeszcze z nim gadacie o ofercie !!

 

Moje tynki w *kazdym* miejscu po zmierzeniu maja 0mm odhylu w pionie i 0mm szpar na lacie 2,5m. Wszystkie narozniki i listwy posrednie wkleja szef tej ekipy (Marcin) i to glownie od nich zalezy prostota tynkow. Gosc ma w tym mega doswiadczenie i robi to perfekcyjnie. Jakby mi zrobili 2,5cm odhylu na 2m to bym im w zyciu nie zaplacil !! Pal licho schody - zobaczycie dopiero jakie beda jajca przy np. kafelkowaniu scian w lazience!! Tynkarz powinien nadrobic i poprawic to co spapral murarz, a wychodzi na to ze on zamiast poprawiac jeszcze partaczy :( Malarz juz tego nie poprawi ;D

pozdr.

 

tak jak u nas tynki od p. Damiana nie sa najgorsze, przykadajac late 2,5 m zdazaja sie minimalne zaglebienia ale to doslownie do 2mm moze i delikatnie to widac tylko przykladajac lampe do sciany, natomiast z obrobka okien jest troche gorzej ;/ damian jako szef nie robi i ma chyba 2 ekipy od tynkow- czyli wychodzi na to , ze jedna ekipa jedzie dokladniej od drugiej?! Ewus nic sie nie przejmuj bo my tez jestesmy malo asertywni i to jest naszym duzym problemem, zwracamy uwage ekipom na niektore rzeczy ale powinnismy byc bardziec upierdliwi co do szegolow skoro placimy duze pieniadze ;] z drugiej strony przygladajac sie scianom w bloku to sa wogole "o dupe roszczac" ale nikt nie zwraca na to uwagi :) i tym sie sugerujemy!!! jest wiele rzeczy przy wyborze, ktorych glowimy sie caly tydzien np.wybor gniazdek na ktore pozniej i tak nikt nie zwraca uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doczekałam się...Pan Damian jutro u mnie zaczyna...

Zastanawiam się jak to z nim jest, do tej pory chwalony że równiutko a teraz taka zmiana...aż strach się bać.

Widziałam jego robotę , ludzie byli zadowoleni...na oko wyglądało ok z łata niestety nie latałam i nie mierzyłam ,a może powinnam...

...nic tylko trzeba go dzień w dzień przypilnować i być lekko upierdliwym...może to coś da.

O faktury zapytam go jak tylko sie z nim spotkam...może nie oprze sie mojemu wdziękowi (hehe) i cos wskóram ;)

 

 

po prostu powinnismy rerulowac platnosci po otrzymaniu faktury ;)

 

a o jakie wdzieki chodzi? ( . )( . ) ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyslij chlopa!! Przykre ale budowlancy nie traktuja kobiet powaznie (choc moze im tego nie okazuja) ;) ;)

pozdr.

 

Chłopa nie poślę bo go nie ma... ciężko pracuje;)...ale na miejscu jest tato który wszystko wypatrzy i wymierzy ;)

Juz kilku takich było którzy mnie poważnie nie traktowali...jednak zmuszeni byli zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyslij chlopa!! Przykre ale budowlancy nie traktuja kobiet powaznie (choc moze im tego nie okazuja) ;) ;)

pozdr.

 

protestuje :) u nas budowe w wiekszosci nadzoruje ja i musze powiedziec ze potrafie wyegzekfowac co sie nalezy :) ale to chyba szkola "gornicza" :) no i zasada Pana Michała - JAK SIE LUDZIE NIE BĘDA CIEBIE BALI TO SIĘ BĘDĄ Z CIEBIE ŚMIALI !!!!

na dole mam posluch bo potrafie to wyegzekfowac wiec z budowlancami tez calkiem niezle sobie radze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe nie 2,5 cm na tych 2 m - ale 1,5 jakby trochę różnica.

 

Na oko było cudnie , fakt nie lataliśmy z poziomnicą, a powinniśmy , teraz te rachunki to mam już głęboko.

 

No cóż, nie każdego trzeba pilnować, speców od dachu to mogę polecać wszem i wobec , takoż elektryka , Darco - systemy kominkowe - cudni

 

Nie jest tak, że wszyscy źle :))

 

Płytkarz dokładny do bólu i sam nas pilnuje :)))

 

Resztę przełkniemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Ci radze dobrze zrób sobie kosztorys jak trzeba do tego co chcesz zrobić. Przyda ci sie do kredytu ale przede wszystkim pozwoli Wam kontrolować wydatki. Musisz wiedzieć na ile możecie sobie poszaleć a na ile nie. czasem uda się sporo oszczędzić gdzie a czasem nie, lepiej wiedzieć za wczasu, że się przejechało i trzeba się liczyć z jakimiś brakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq- gratuluję potomka ;-)

 

Jakie kupowaliście kominy systemowe - (2 szt, fi 20 9,5m) - chodzi o jak najmniejsze wymiary zew. - Schiedel jest mały (36x36), ale drogi, Presto ma te same wymiary i jest tańszy ale nigdzie nie mogę ich znaleźć,

ktoś kupował Presto ?

W Handlobudzie mają jeszcze Tonę - 38 x 38

 

Ty to napisz jak twoje zimowe zalewanie stropu. Dało radę czy będzie kucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj namiar na plytkarza !! kumpel szuka kogos dobrego na wiosne!

 

Mea, na wiosnę to on jeszcze u nas, myślę że i na lato się przeciągnie

 

A on sam wszystko robi więc powoli , bo jak miał pomocnika to potem musiał po nim poprawiać i już robi tylko sam.

A jeszcze 2 łazienki, wejście prawdopodobnie na zewnątrz bo widziałam cudne płytki i mi się bardziej podobają od granitu, który miał być pierwotnie,

podstopnice, kuchnię wykończyć.

 

Oj szybko od nas nie wyjdzie.

Ale jak bedziemy mieli ku końcowi bo z ręką na sercu mogę polecić..

 

Ech w sumie to dobry humor mam bo moje drzewo na schody jest cudne, ale wstawić foty nie umiem.

Jak mi zrobi kuchnie tak jak wymarzyłam to się upiję jak norka chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...