Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mea, szczerze współczuję nerwówki, ale kucze wydaje mi się, że oczywiste powinno być, że dekarz bierze błąd na klatę.

Nam dom buduje od podstaw jedna firma, ale do pompy ciepła wzięliśmy zaprzyjaźnioną firmę z Żywca. Szef tej firmy zaproponował nam również zrobienie ogrzewania podłogowego, a ponieważ jest człowiekiem wyjątkowo solidnym, zgodziliśmy się. Przyjechał więc na montaż, ale coś go tknęło i kazał zrobić próbne odwierty w podłodze i co się okazało, że jest tam tylko goły beton ! Zero styropianu ! Przecież byśmy tego domu w życiu nie ogrzali, ziemia jest w stanie przyjąć każdą ilość ciepła. Ale w tym momencie to był krótki kaszel, telefon do wykonawcy i godzinę później dwóch panów skuwało młotami posadzki. Trochę nerwów było, ale bardziej z powodu obsuwy i pokrzyżowania planów i terminów firmie z Żywca.

A propos pompy, chodzi w trybie wygrzewanie, czyli jest nastawiona na dość niską temperaturę a cieplutko w domu, że fachowcy okna otwierają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Na chwilę obecną zastanawiamy się. Czy możecie szacunkowo podać jaki koszt przewidujecie tego GWC glikolowego?

 

Wymiennik - narazie oferty na okolice 1,2k pln. Moze Promont da troche taniej ale zobaczymy. Moc 3,5kW wiec dla 400m3/h akurat - na zime az troche za mocny ale na lato idealny :) Do tego rura - wystarczy fi32 po ok 2 pln / mb. W zaleznosci od gruntu - 50-150mb. Lepiej wiecej, jak mniej :) Zakopanie.. to juz zalezy czy masz swojego koparkowego. Jak nie to ok 10-12 pln / mb (polecam sie - jakby co zapraszam na priv ;) Do tego glikol - okolice 200 pln mysle. I jeszcze ok 100 pln za przejsciowki z kanalu kwadratowego na okragly. Suma materialow bez koparki to ok. 1,5-2k pln.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda super, ale tyle bym nie dał za kafelki...ja za moje najdroższe płaciłem około 45-50/m2 i dekory 20/szt

 

te kachle to rzecz ktora nam obojgu wpadla w oko a takich rzeczy jest malo zebysmy z zona byli tak zgodni, projekt lazienki bedzie w 2 moze 3 wariantach ale poki co te sa faworytem :) na gorze juz zrobimy lazienke kolorowa i w tedy na pewno nie bedziemy szalec z kachlami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co się okazało, że jest tam tylko goły beton ! Zero styropianu ! Przecież byśmy tego domu w życiu nie ogrzali, ziemia jest w stanie przyjąć każdą ilość ciepła.

 

Dość specyficzny problem. Nie jeździcie w ogóle na budowę? Ja bym nie wytrzymał żeby nie sprawdzić co mi wykonawca leje czy kładzie na posadzce.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość specyficzny problem. Nie jeździcie w ogóle na budowę? Ja bym nie wytrzymał żeby nie sprawdzić co mi wykonawca leje czy kładzie na posadzce.:)

 

No i nie bardzo rozumiem co tez mialo byc ponizej jak nie sam beton - skoro to wlasnie ten wykonawca mial dopiero polozyc styropian i cala podlogowke !? Jakies naciagane to opowiadanie ;D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz o której nie można zapominać...nasze wejście do strefy Euro opóźnia się i tak naprawdę nie wiadomo kiedy do niej wejdziemy....kolejna rzecz - jak już do niej wejdziemy, to tobie zostanie wysoka marża z kredytu walutowego np. 2,4%, a taki np. Adam będzie mieć marżę 0,7% jaką dostał przy kredycie złotówkowym....ale to jest tyle niewiadomych, że przypomina to wróżenie z fusów...

 

Widzę że sporo dyskusji na temat kredytów. Złoty czy Euro - to nie tylko kwestia ryzyka. Trzeba przede wszystkim znaleźć najlepszą ofertę. Nawet dla kredytów w Eur pomiędzy bankami są ogromne różnice, jak się solidnie nie poszuka to przy średnich warunkach rata kredytu walutowego będzie niewiele mniejsza od PLN. Jak się solidnie poszuka to różnice są spore, u mnie to było 500PLN różnicy na racie. Co z tego że na spreadzie mam od razu większą kwotę do spłaty, jak odsetki przy PLN są za to 2 razy większe? Bierze się pod uwagę całkowity koszt kredytu. Ja mam 1,7% marży w EUR, teraz marże w PLN są niewiele mniejsze, więc Euro musiałoby moocno pójść w górę by sie to zrównało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie bardzo rozumiem co tez mialo byc ponizej jak nie sam beton - skoro to wlasnie ten wykonawca mial dopiero polozyc styropian i cala podlogowke !? Jakies naciagane to opowiadanie ;D

pozdr.

nie wiem, dlaczego naciągane

w projekcie był chudziak, styropian, wylewka i na to ogrzewanie podłogowe, czyli maks 5 cm styropianu, a to jest zdecydowanie za mało

zarzutów, że nie jeździmy codziennie na budowę też nie rozumiem, czy ja się znam na budowlance ? co da moja obecność na budowie ? wychodzę z założenia, że robię to, na czym się znam a daję zarobić firmie budowlanej

na szczęście, to była ich jedyna wpadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dlaczego naciągane

w projekcie był chudziak, styropian, wylewka i na to ogrzewanie podłogowe, czyli maks 5 cm styropianu, a to jest zdecydowanie za mało

zarzutów, że nie jeździmy codziennie na budowę też nie rozumiem, czy ja się znam na budowlance ? co da moja obecność na budowie ? wychodzę z założenia, że robię to, na czym się znam a daję zarobić firmie budowlanej

na szczęście, to była ich jedyna wpadka

 

A jaki to typ ogrzewania podłogowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dlaczego naciągane

w projekcie był chudziak, styropian, wylewka i na to ogrzewanie podłogowe, czyli maks 5 cm styropianu, a to jest zdecydowanie za mało

zarzutów, że nie jeździmy codziennie na budowę też nie rozumiem, czy ja się znam na budowlance ? co da moja obecność na budowie ? wychodzę z założenia, że robię to, na czym się znam a daję zarobić firmie budowlanej

na szczęście, to była ich jedyna wpadka

 

Bo ogrzewanie podlogowe jest *w wylewce*, a nie *na wylewce* ;) Podlogowke robi sie przed zrobieniem wylewek. Jezeli ci co budowali zrobili Ci wylewke na chudziaku to strach myslec co tam innego spaprali :(

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sporo dyskusji na temat kredytów. Złoty czy Euro - to nie tylko kwestia ryzyka. Trzeba przede wszystkim znaleźć najlepszą ofertę. Nawet dla kredytów w Eur pomiędzy bankami są ogromne różnice, jak się solidnie nie poszuka to przy średnich warunkach rata kredytu walutowego będzie niewiele mniejsza od PLN. Jak się solidnie poszuka to różnice są spore, u mnie to było 500PLN różnicy na racie. Co z tego że na spreadzie mam od razu większą kwotę do spłaty, jak odsetki przy PLN są za to 2 razy większe? Bierze się pod uwagę całkowity koszt kredytu. Ja mam 1,7% marży w EUR, teraz marże w PLN są niewiele mniejsze, więc Euro musiałoby moocno pójść w górę by sie to zrównało.

 

o kredytach to sobie dyskutujemy co kilka dni w ramach luzu, az przyjdzie grupa swiezo-zaczynajacych i w tedy sobie pojdziemy na inne forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, po kolei warstwy, chudziak, 10 cm styropianu, w warstwie styrpoianu peszle, na to 5 cm betonu dociążającego, na to 5 cm styropianu, folia, rurki plastikowe i na koniec 5 albo 7 cm wylweki z jaimś specjalnym plastryfikatoerm. Tak było w projekcie i tak mieli zrobić, ale po drodze zapomnieli o 10 cm styro. A 5 cm to podobno za mało.

Co jest nie halo ?

Aha, po tej wpadce zatrudniliśmy inspektora nadzoru, znalazł jeszcze dwa kwiatki, min. brak izolacji, bo wykonawca twierdzi, że skoro budujemy się na piachu i dodatkowo na górce, to problemu z wodą nie będzie. Inspektor sie z nim nie zgodził i wykonawca na własny koszt kladł ciężką izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...