Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

sluchajcie a za gipsowe tynki jak kasuja ?? bo znajomy placi 25 z materialem i sie zastanawiam czy to duzo /wydaje mi sie ze tak/

 

no Damian bral niecale 22zl, wyszlo 17400 za calosc a dogadalismy sie na rowne 17000, oczywiscie 800m2 bez sufitow na poddaszu bo tam jest jeszcze 180m2 do ocieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim po bardzo długiej przerwie spowodowanej brakiem dostępu do sieci...

Szukam kogoś od bruku, sprawdzonego i może nie za drogiego fachowca w tej dziedzinie.

Za wszystkie namiary z góry duże dzięki.

 

Nam będzie robic GUMMAR z Szczerbic - Rydułtow. Polecil nam ich Janyga - sklep budowlany w Szczerbicach. Co do jakosci usług to sie okaże w sierpniu, wiec narazie moge jedynie powiedziec że mamy potencjalnych WYKONAWCÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, Ty kogoś zabiłaś, że tak w nocy wstajesz ???

 

P/s też wstawałam zdaje się na tę samą kopalnie ale 3 w nocy tylko 20 lat temu :))

 

bdan - nam robił - szału nie ma, wszystko równamy tynkiem gipsowym i gładzią.

Ale wychodzi dopiero jak przyłożysz poziomnicę, bo na oko nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, Ty kogoś zabiłaś, że tak w nocy wstajesz ???

 

P/s też wstawałam zdaje się na tę samą kopalnie ale 3 w nocy tylko 20 lat temu :))

 

bdan - nam robił - szału nie ma, wszystko równamy tynkiem gipsowym i gładzią.

Ale wychodzi dopiero jak przyłożysz poziomnicę, bo na oko nie widać.

 

to chyba bedzie tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sporo sie dzieje ... powstaje druga sciana szczytowa /znowu bubel bo kalenica sie przesunela o 10 centow!! dobrze ze sciana jeszce nei jest wymurowana w calosci bo by bylo kupe przerobek!! no i dach dalej sie uklada ... a ja szukam transportu ... macie kogos kto by mi 10 krokwi 6 metrowych przewiozl z tartaku ??

 

ewus ja wstaje o 4.30 :) jak pisalam o 5 wyjezdzam na kopalnie !!

 

uff transport jest zalatwiony ... jak dobrze miec sasiada z hdsem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Ewus a jakie tynki kładliście w garażu ? no i nie wiem jakie położyc w piwnicy bo chciałąbym tanio a dobrze :)

troche mnie załamujecie z tymi równaniami po jego robocie....teraz robi chyba u Agusi...ciekawa jestem jak...może bym podjechała zobaczyć...

 

u nas robią sie nadproża przy roletach i sie dom "elektryfikuje" :) bardzo jestem ciekawa jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sporo sie dzieje ... powstaje druga sciana szczytowa /znowu bubel bo kalenica sie przesunela o 10 centow!! dobrze ze sciana jeszce nei jest wymurowana w calosci bo by bylo kupe przerobek!! no i dach dalej sie uklada ... a ja szukam transportu ... macie kogos kto by mi 10 krokwi 6 metrowych przewiozl z tartaku ??

 

Uwazaj bo na tym etapie murarze robia najwieksza znana i mocno przeszkadzajaca w przyszlosci fuszerke (90% ekip zle robi). Mianowicie chodzi o murowanie scianek dzialowych do "dachowek" (tj. do gornej powierzchni krokwii - plaszczyzny dachu). Scianki powinny byc wymurowane ok 25-30cm ponizej gornej warstwy krokwii (zalezy od grubosci ocieplenia i grubosci krokwii). Musi sie tam NA te scianki zmiescic grube ocieplenie. Inaczej bedzie przemarzac (w optymistycznym wariancie). W pesymistycznym - w tych miejscach bedzie szron, grzybek i plesn. Nie mowiac juz, ze to mega mostek termiczny i poddasza nie da sie sensownie dogrzac, a opalu idzie w cholere wiecej :)

 

ewus ja wstaje o 4.30 :) jak pisalam o 5 wyjezdzam na kopalnie !!

 

To jest masochizm :p

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Ewus a jakie tynki kładliście w garażu ? no i nie wiem jakie położyc w piwnicy bo chciałąbym tanio a dobrze :)

troche mnie załamujecie z tymi równaniami po jego robocie....teraz robi chyba u Agusi...ciekawa jestem jak...może bym podjechała zobaczyć...

 

A dzwonilas do mojej polecanej ekipy (Marcina) ?? Oni robia *PERFEKT* i ich poziomnica nie musisz sprawdzac, chyba ze po robocie zeby sie nacieszyc jakie masz fajne tynki :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam tyle, ze oni robią po 28 zł, w moim przypadku to 7 tys drożej. więc rozważam w miare dobrze zrobione tynki w niższej cenie + gładż w wykonaniu męża gratis w części reprezentacyjnej

u mnie to juz prawie 10tys wiecej......ile kosztuje położenie gładzi ?

 

mam ten komfort że moge byc na budowie codziennie od rana wiec wole pochodzic z ta poziomicą zreszta od razu na wejsciu uprzedze go ze były skargi ze sie mniej stara wiec bede go pilnowac, juz na dzien dobry powiedziałam mu ze wiem ze ma zaległosci z robotą...efekt był taki ze od razu dzwonił do agusi i juz u niej robi...wiec chyba sie dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...