Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pal licho jak bedzie palila czysto tym ekogroszkiem. Najgorsi sa debile ktorzy spalaja w calosci smieci - np. jak ten moj wspanialomyslny cymbalista sasiad - ten to jedzie z wszystkim czym popadnie. A z ciekawostek - to niedawno byl nius na onecie ze spalanie drewna (!) powoduje jakies straszliwe problemy z plucami i jest rakotworcze - ponoc jakies badania to udowodnily, hym :)

 

bez zadnych badan wiadomo, ze palac drzewo iglaste wytwarza sie jakis tam kwas, ktory niszczy i nasz komin i nasze pluca. Ale pewnie Amerykanie doszli do tego tak szybko jak do odkrycia ich nedznego kraju....

 

Nius zabawny :) ten z piwem tez, szczegolnie ze wlasnie otwarlem sobie puszeczke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wykonujacy instalacje proponuje Die Detrich MRC II (cos tam). Czytalem o firmie, pytalem w sklepach i ogolnie jest ok. Kociol kondensacyjny, o polowe tanszy niz Viessman fukncjonalnosc ta sama. A no i autoryzowany serwis maja w rybniku.

 

No serwis to podstawa. A ile ostatecznie kosztuje sprawdzałeś

koszt kotłowni

 

Kocioł kondensacyjny MCR/II 24 5*150,00 zł

komin

pakiet DY 707 100,00 zł

pakiet DY 709 333,00 zł

pakiet DY 711 267,00 zł

rura fi 80 wg zużycia 1 m 61,00 zł

grupa pompowa z zaw. trójdrogowym, pompą i siłownikiem 388 €

sterownik grupy pompowej z pogodówką 380,00 zł

armatura i rury 1*200,00 zł

robocizna 1*500,00 zł

 

razem przy cenie € 4 zł, bez rur fi 80 10*482,00 zł

 

 

 

Bo jak przykładowo dostałam taką wycenę. Bo niby 5 tys kocioł a ostatecznie zrobiło się 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zadnych badan wiadomo, ze palac drzewo iglaste wytwarza sie jakis tam kwas, ktory niszczy i nasz komin i nasze pluca. Ale pewnie Amerykanie doszli do tego tak szybko jak do odkrycia ich nedznego kraju....

 

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/zle-wiesci-dla-palacych-drewnem-w-kominkach,1,4166525,wiadomosc.html

 

To akurat byli Dunscy naukowcy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serwis to podstawa. A ile ostatecznie kosztuje sprawdzałeś

koszt kotłowni

 

Kocioł kondensacyjny MCR/II 24 5*150,00 zł

komin

pakiet DY 707 100,00 zł

pakiet DY 709 333,00 zł

pakiet DY 711 267,00 zł

rura fi 80 wg zużycia 1 m 61,00 zł

grupa pompowa z zaw. trójdrogowym, pompą i siłownikiem 388 €

sterownik grupy pompowej z pogodówką 380,00 zł

armatura i rury 1*200,00 zł

robocizna 1*500,00 zł

 

razem przy cenie € 4 zł, bez rur fi 80 10*482,00 zł

 

 

 

Bo jak przykładowo dostałam taką wycenę. Bo niby 5 tys kocioł a ostatecznie zrobiło się 10 tys.

 

no wlasnie ciezko mi od wykonawcy dokladnie wyciagnac co jeszcze do niego potrzeba, porownywalem go z Viesmanem. Wiem, że akurat ten sterownik mu brakuje, ale o ile dobrze w sklepie zrozumialem to juz to mam zamontowane. Robocizna to chyba za calosc instalacji? co do komina to mam postawionego Schiedla i do niego wpuszcze rure 80tke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja biorę DeDietrich MCA 15kW. W porównaniu do MCR wychodzi trochę drożej ale ale ma też więcej w wyposażeniu. Sterownik już jest i te pakiety chyba też.

Pamiętam że jak porównywałem to wychodziło ok. 1000PLN drożej tak realnie.

Za porównywalny Vieśman czy Vailant zapłaciłbym 5tys. drożej, a instalatorzy twierdzą że DD jest nieco lepiej wykonany.

No i przede wszystkim ma sterowanie zewnętrzne 1-10V więc pożenię go z moją inteligentną instalacją.

 

A tak w ogóle to po co Wam 24kW?? Chyba że dom ma ponad 250m2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fajna dyskusja nt ogrzewania

 

My mamy gazowe- nie dyskutuję co jest lepsze - ja tak chciałam - jak na razie bez drzwi zewn ( tzn prowizorki są) środek cały otwarty - zużycie za ostatnie 2 miesiące 249 m3

(foty licznika do wglądu)

kominek z rozprowadzeniem - my uwielbiamy palic w kominku

plus komin i instalacje do podłączenia kotła na paliwo stałe (jakiekolwiek) do podłączenia w razie konieczności - ale to bajka przyszłości na razie.

 

I masz rację Daga&Adam , węgiel to pikuś przy spalaniu "petów" plastikowych po napojach czy oponach bo takie dymki też są :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi bo na chate wydasz pewnie ponad pol banki, a oszczedzasz ~10-15k pln na jednym z najwazniejszych elementow tego domu - instalacji CO. Swiadomie dodajesz nowy etat mezowi (czy sobie) - palacza :) Wiem cos o tym bo obecnie grzeje chatke kominkiem. Drewno na szczescie jest czyste w porownaniu do wegla i da sie wytrzymac - ale jest to bardzo niekomfortowe :)

 

Codziennie puszczam pelna zmywarke (szeroka - 60cm) odkad ja mam czyli ~6 lat. Gdybym to mial zmywac recznie to uhhhh :-) Plynu idzie tyle, co nic. Najwazniejsze to miec 3-4 komplety wszystkiego - zaczynajac od sztuccow przez szklanki po talerze. W zlewie zmywam praktycznie tylko michy od psa ;)

pozdr.

od razu odrzuciłam gaz, potem odrzuciliśmy "wymyślaty" kominek pozostając przy zwykłym i tylko rozprowadzenie ciepła wentylatorkami bo uwielbiamy kominek i szkoda ciepła nie wykorzystać...a pompa ciepła - sam pisałes że zajmuje miejsce w ogrodzie a ja chce mega basen, spory podjazd dla samochodów i plac zabaw :D :D :D ...a działeczka tylko 1350m2 ;) gdzie nie czytałam to koszt takiej pompy podawano >50.000zł...wiedziałam że dom mamy duży wiec koszt przewidywalny był około 70.000...i tak dla mnie taki koszt to był kosmos, stwierdziłam że poczekam aż stanieje nie zagłębiając sie w temat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Junkersa braliście pod uwagę ?

 

Brałem. W ostatnim momencie Junkers Smart przegrał z DeDietrich'em. To też dobre kotły. I na normalnym poziomie cenowym.

 

Pamiętam że na początku napalałem się na Vieśmana, ale jak mi wycenili instalację na tym "komforcie" to prawie z płaczem wróciłem do domu. I zacząłem szukać gdzie indziej. A jak trochę poczytałem, to okazało się że w połowie kotłów są te same bebechy tylko naklejają inne etykiety. Firmy na V po naklejeniu swoich etykietek nakładają swoje ceny. Bo jakoś trzeba zapłacić za reklamy V które widujemy na największych stadionach świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...