Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Wiekszosc nowoczesnych zmywarek pozwala na podlaczenie cieplej do normalnego krucca. Ale musisz to sprawdzic w instrukcji bo nie wszystkie pozwalaja :-) Mozliwe ze niektore maja osobny krociec.. Sprawdz instrukcje!!

pozdr.

 

Kiedyś szukałem informacji na ten temat i gdzieś wyczytałem że własnie są takie zmywarki co mają podłączenie ciepłej i zimnej wody.

Może ktoś wie jakie modele maja taką opcję ?

Wyczytałem też że podobno jak dam tylko ciepłą to naczynia nie będą błyszczące, że w którejś z faz mycia potrzebna jest też zimna woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wydaje mi się że zamiast zimnej, jest tylko 1 króciec.Zreszta - musze sie temu blizej przyjrzec... W instrukcji zmywarki wyraznie o tym pisze że można....niestety przeczytałem o tym dopiero jak zamieszkalismy :)

ciepla wode mam zaraz obok zmywarki, po zlewem, wiec nawet nie ma co przerabiac za bardzo...a koszt podgrzania wody przez zmywarke, na pewno bedzie duzo wyzszy niz koszt pogrzania wody przez PC :)

kombinuje tez czy by szło tak do pralki podłączyć...jeśli oczywiście można, muszę sprawdzić...tutaj musiałbym się więcej nakombinować, ale na pewno by się opłaciło...

 

Też tak kombinuję żeby do pralki podpiąć wodę o temp. 30 st.

Nakładu finansowego nie wiele a korzyści mogą być spore zwłaszcza zimą kiedy temp. wody w sieci jest dużo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zrobic ogrzewanie scienne, a pod oknem - mocno rurki zagescic. Na to grubo tynku. Dziala jak ogrzewanie podlogowe. Tyle ze wtedy rezygnujesz z wieszania czegokolwiek na tej scianie!

pozdr.

 

Ja tak będę miał. A właściwie już mam , bo rurki są już poprowadzone tylko nieotynkowane. Dlatego wczytuję się w opinie o Damianie bo wydał mi się całkiem konkretny i bylem już zdecydowany.

Jak się kładzie rurki na ścianie to trzeba być zdecydowanym jak się urządzi pokój. Wtedy nie ma problemu. Ja mam ścienne na ścianie zewn. gdzie i tak nic nie będzie stać i wisieć. Sam jestem ciekawy jak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myślałem żeby tam wstawić termostatyczny zawór 3-drożny. Są takie Honeywell'a za ~150zł.

 

Pytanie kiedy to sie zwroci ?

Pierzemy srednio w 40stC. Policzmy dla zuzycia przy praniu raz na tydzien (kto pierze czesciej to sobie bedzie mogl latwo przeskalowac) -> roczne zuzycie przy srednim zuzyciu przez pralke 50l wody / pranie = 2600l. Ile trzeba energii zeby tyle wody podgrzac z wodociagowych ~10stC do 40stC? Roznica k = 30st, potrzebna energia = 91kWh. Jezeli Adiqq pierze w drugiej taryfie po (chyba?) 0,27 pln to bedzie nas to na rok kosztowalo 24 pln. A jak ktos ma standardowa taryfe (0,47 pln) to 42 pln / rok.

 

Oczywiscie zeby policzyc zwrot to trzeba policzyc roznice w stosunku do ceny ogrzewania kotlem, czy czym tam kto grzeje :) Sam zawor honeywella plus rurki, zlaczki, zaworki i inne pierdoly wyjdzie pewnie kolo 250 pln. Adiqqowa pompa ciepla przy grzaniu wody do CWU ma pewnie COP w granicy 2,5, czyli wydatek 250 pln w taki zawor zwroci mu sie dopiero gdzies po 18 latach :) Czy sie oplaci? Ciezko powiedziec jaka zywotnosc bedzie mial sam zawor termostatyczny, choc prawdopodobnie wytrzyma dluzej :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wrocilem ciemno sie robilo plackow nie bylo wzialem late i sprawdzalem sciany kurcze idealne ani mm odchylki sie postarali BTW Maciek ja mialem wczesniej tynki niz ty fajnie schna tylko na wylewki czekam bo za zimno i nie robia (zreszta jeszcze nbie zdazylem ofoliowac calej chalupki a to przyszywanie folii zszywaczem do scian to mnie dobija a raczej moje kolana) A apropos zmywarek mam indesita pod zabudowe tania ma 5 lat dziala i myje i czego chciec wiecej najwazniejsze zeby miala wewnetrzny podgrzewacz wody (tanie boschki swego czasu nie mialy i byly o kant dupy rozczas)

 

nasza zmywarka ma wymiennik ciepla i wykorzystuje cieplo z podgrzewania wody do pozniejszego suszenia, a czy boschki sa tanie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, ale jakie jest prawdopodobienstwo ze trafisz w kabel ktory przechodzi w ilosci 1szt. na wiadomej wysokosci (np. 40cm), a jakie, ze w rurke ktora jest rozlozona co 5cm na calej scianie od gory do dolu ? :) kabel zajmuje 0,1% sciany, rurka jakies 30-40% ;)

 

teraz sie kupuje takie urzadzenie za 50zl co wykryja w scianie urzadzenia typu kable, rurki, elementy dreweniane itd.

tak wogole to czy Ty jestes matematykiem? w kazdej dziedzinie zycia wszystko wyprowadzasz wzorami i obliczeniami !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sie kupuje takie urzadzenie za 50zl co wykryja w scianie urzadzenia typu kable, rurki, elementy drewenianem itd.

tak wogole to czy Ty jestes matematykiem? w kazdej dziedzinie zycia wszystko wyprowadzasz wzorami i obliczeniami !? napisz cos czasem logicznie- chociaz logika tez jest czescia matematyki ;/ majac wszystko zrobione idealnie doprowadzasz ludzi do kompleksow

 

 

He, a ja tam lubię czytać wyliczenia Daga&Adam :))

co mi sie podoba biorę, a co nie - nie zaprzątam sobie głowy

 

kiedyś mieliśmy dyskusję nt pewnych wentylatorków wspomagających pewne urządzenie

 

i kolega (wykładowca Polibudy Warszawskiej na wyliczeniach udowadniał , że to nie ma prawa działać)

 

ale do mnie "gadała" opinia użytkownika , któremu to fizycznie dawało efekt .

 

Tak samo mam przy tym naszym budowaniu, co do mnie gada to stosuję albo nie, a co do mnie nie gada - nie zwracam uwagi :)))

 

Najfajniej jest jak ta teoria się pokrywa w praktyce - w budownictwie akurat jest tyle wariantów, że trudno o pewniki, bardzo trudno uzyskać dwa identyczne domy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam droge gminna ale jest to tylko droga dojazdowa i nawet projektu wjazdu nei wymaga;li

jedyne co to bede potrzebowala to zgode na wejscie na teren dzialki !!

 

 

a macie jakies firmy od przylaczy ?? bo nawet nie wiem do kogo sie z tym zwrocic !!

 

 

Nam to robiła firma , która dostarcza wodę ( po analizie bez naszego zaangażowania wyszło kosztowo podobnie do tego jakbyśmy kombinowali - to był Esox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza zmywarka ma wymiennik ciepla i wykorzystuje cieplo z podgrzewania wody do pozniejszego suszenia, a czy boschki sa tanie ?!

a to jakis patent boscha z tym wymiennikiem ? bo nawet o tym nie wiedziałam...a póki co mam dylemat miedzy boschem który kusi mnie programem Glas Protec, aeg a whirlpoolem który ma chyba najlepsze dodatki w tym program szkło czy antybakteryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jakis patent boscha z tym wymiennikiem ? bo nawet o tym nie wiedziałam...a póki co mam dylemat miedzy boschem który kusi mnie programem Glas Protec, aeg a whirlpoolem który ma chyba najlepsze dodatki w tym program szkło czy antybakteryjny

 

http://www.bosch-home.pl/SMI58M95EU.html, nie wiem czy to patent boscha ale to ma, ogolnie to jak wejdziesz w opis jakiej kolwiek zmywarki to ma 1000 funkcji roznych apozniej i taksie wlacza proram auto i sie robi :)

przede wszystkim szukalismy cichej zmywark i oszczednej, ten model niby zuzywa 6,5l wody (chyba niemozliwe), procz tegochcielismy zeby miala ladny panel bo bedzie odkryty, nie bede wypisywal jakie ma programy wszystko jest w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sie kupuje takie urzadzenie za 50zl co wykryja w scianie urzadzenia typu kable, rurki, elementy dreweniane itd.

 

Pierwsze slysze - daj linka do takiego urzadzenia :) Sa tylko takie co wykrywaja kable - ale te ponizej tysiaka to zabaweczki ktore nie zawsze poprawnie dzialaja :) Na jakiej zasadzie wykryc mozna kawalek drewna czy plastiku w tynku urzadzeniem za 50 pln? Ciekawy jestem.

 

tak wogole to czy Ty jestes matematykiem? w kazdej dziedzinie zycia wszystko wyprowadzasz wzorami i obliczeniami !?

 

Nie. Ale moja zona jest matematykiem ;) Ale wiesz - matematyka i fizyka to cale zycie dookola, a budowlanka to juz szczegolnie. Dopoki czegos nie obliczysz dopoty nic tak naprawde nie wiesz i opierasz sie na obliczeniach metoda "na oko", a to niezbyt dokladna metoda :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej jest jak ta teoria się pokrywa w praktyce - w budownictwie akurat jest tyle wariantów, że trudno o pewniki, bardzo trudno uzyskać dwa identyczne domy .

 

Bo to jest tak - teoria jest wtedy kiedy wszystko wiemy a nic nie dziala, a praktyka jest wtedy kiedy wszystko dziala a nikt nie wie dlaczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...