Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

http://www.bosch-home.pl/SMI58M95EU.html, nie wiem czy to patent boscha ale to ma, ogolnie to jak wejdziesz w opis jakiej kolwiek zmywarki to ma 1000 funkcji roznych apozniej i taksie wlacza proram auto i sie robi :)

 

Ano - zgodze sie! Mam bosha kupowanego bodaj 6 lat temu - ma 3 programy. W zyciu nie skorzystalem z dwoch pozostalych!! Queen - czym tez sie moze roznic program "szklo" od normalnego? Tam przeciez zawsze jest ta sama woda i ten sam detergent w srodku :-) A program "szybki" powinien sie nazywac "niedomyte" ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

queene i kto w końcu będzie Ci robił te tynki?

 

póki co p.Damian :) zadzwonie dzis do niego umówic sie na następny tydzien...u mnie w sumie jest prosta robota - nie mam sufitów, schodów w planach...spróbuje wykorzystac sytuacje i zejść z ceny argumentując tym co sie stało u Ewus i Maćka...no i go przypilnuje, oceny jego pracy są skrajnie różne, czekam jeszcze na wynik pracy u Gosi, póki co pisze ze jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano - zgodze sie! Mam bosha kupowanego bodaj 6 lat temu - ma 3 programy. W zyciu nie skorzystalem z dwoch pozostalych!! Queen - czym tez sie moze roznic program "szklo" od normalnego? Tam przeciez zawsze jest ta sama woda i ten sam detergent w srodku :-) A program "szybki" powinien sie nazywac "niedomyte" ;) ;)

myślę ze może delikatniejsze mycie jest - może słabszy strumień wody lub coś w tym stylu

moja ma 4 programy a korzystam tylko z 2 - eco50st na co dzien i szybki30min po imprezie jak wkładam od razu pełną i włączam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze - daj linka do takiego urzadzenia :) Sa tylko takie co wykrywaja kable - ale te ponizej tysiaka to zabaweczki ktore nie zawsze poprawnie dzialaja :) Na jakiej zasadzie wykryc mozna kawalek drewna czy plastiku w tynku urzadzeniem za 50 pln? Ciekawy jestem.

 

 

 

Nie. Ale moja zona jest matematykiem ;) Ale wiesz - matematyka i fizyka to cale zycie dookola, a budowlanka to juz szczegolnie. Dopoki czegos nie obliczysz dopoty nic tak naprawde nie wiesz i opierasz sie na obliczeniach metoda "na oko", a to niezbyt dokladna metoda :D

pozdr.

 

nie wiem czy tym za 50zl wykryjesz drewno (http://allegro.pl/wykrywacz-detektor-metali-przewodow-i-drewna-gw-fv-i1444356156.html) ale rurki aluminiowe pex napewno znajdzie, jest w nich wiecej metalu niz w drucie 3x1,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Adamem od tynków, termin na połowę kwietnia ma, wydaje się konkretny, robią na Baumicie.

 

Nurtuje mnie jedna sprawa, czy jak robię tynki gipsowe, to one będę wymagały dodatkowo jeszcze na koniec położenia gładzi przed malowaniem - zapomniałem go spytać, czy robią to na zicher.

Jak było u Was?

Bo jak tak, to wolę wziąć ekipę, która też będzie też robiła wykończeniówkę i jednocześnie tynkuje i powiedzieć - panowie jak se wykończycie tak będziecie mieli, bo ja za dodatkową gładź nie zapłacę (u mnie wychodzi ok. 1100 m2 do tynkowania, także koszty znaczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Adamem od tynków, termin na połowę kwietnia ma, wydaje się konkretny, robią na Baumicie.

 

Nurtuje mnie jedna sprawa, czy jak robię tynki gipsowe, to one będę wymagały dodatkowo jeszcze na koniec położenia gładzi przed malowaniem - zapomniałem go spytać, czy robią to na zicher.

Jak było u Was?

Bo jak tak, to wolę wziąć ekipę, która też będzie też robiła wykończeniówkę i jednocześnie tynkuje i powiedzieć - panowie jak se wykończycie tak będziecie mieli, bo ja za dodatkową gładź nie zapłacę (u mnie wychodzi ok. 1100 m2 do tynkowania, także koszty znaczne).

 

u mnie bedzie worek gladzi ale tylko na poprawki, reszta tylko grunt i farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=2637418&productId=7600286&productId=2302084&productId=10033406&productId=9083926

 

zawęziłam wybór do 2 marek, każda ma swoje plusy i minusy :)

 

a jak z resztą agd ? trzymacie sie 1 marki czy jest wam to obojętne, ja krążę cały czas wokól boscha whirlpoola (ma fajną czarną lodówkę SBS) siemensa i amici, chcę mieć agd w czarnym kolorze choć to nie ma pierwszoplanowego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=2637418&productId=7600286&productId=2302084&productId=10033406&productId=9083926

 

zawęziłam wybór do 2 marek, każda ma swoje plusy i minusy :)

 

a jak z resztą agd ? trzymacie sie 1 marki czy jest wam to obojętne, ja krążę cały czas wokól boscha whirlpoola (ma fajną czarną lodówkę SBS) siemensa i amici, chcę mieć agd w czarnym kolorze choć to nie ma pierwszoplanowego znaczenia :)

 

myslalem,ze bedzie bardzo trudno przy wyborze agd, bo wiadomo rynek jest pelny wszystkiego, ale kiedys siadlem z zona i w 2 godziny kupilismy piec, plyte i zmywarke, jedynie przy zmywarce mial byc bosch lub siemens bo taka maja renome bezawaryjnosci, reszta sprzetu to ogolnie wyglad zewnetrzny i jakies tam drobe funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kupione ?? wszystko w 1 sklepie ? w którym jeśli można spytac ;)

a lodówka ? marzy mi sie jeszcze mikrofala w zabudowie i ekspres do kawy...ale z tym ekspresem zobacze bo ceny z kosmosu.

u mnie jeszcze problem z okapem bo musi byc wyspowy...i ładny górą :D - nie mam sufitu w kuchni więc musze go jakoś fajnie podwiesić na środek kuchni

http://www.ceneo.pl/1186447s ten jest niezły tylko w takiej postaci działa tylko jako pochłaniacz, jak podłącze rure z góry to juz nie bedzie taki fajny

 

 

edit: jakaś ściema z ceną tego okapu...odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tym za 50zl wykryjesz drewno (http://allegro.pl/wykrywacz-detektor-metali-przewodow-i-drewna-gw-fv-i1444356156.html) ale rurki aluminiowe pex napewno znajdzie, jest w nich wiecej metalu niz w drucie 3x1,5mm

 

Obawiam sie ze to zabaweczka ktora pex-al-pexa nie wykryje. Po pierwsze dlatego ze takie ogrzewanie scienne musi byc przykryte dosc grubo tynkiem, a po drugie wiekszosc tego typu urzadzen wykrywa przewody bedace pod napieciem! Jak kabel nie jest pod napieciem - najczesciej go nie wykryjesz, a juz na pewno nie taka zabawka! :) Po drugie nie wiem czy to wogole aluminium wykrywa, czy tylko miedz / stal / zelazo. A po trzecie - w pex-al-pexie powloka aluminium jest tak cienka ze przykryta jeszcze 2-3cm tynku nie jest do wykrycia - chyba ze podlaczylbys ja pod napiecie ;)

 

Poczytaj np tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1384280.html

Wszystko ponizej 1k pln to zabawki ktore wykrywaja conajwyzej tylko przewody pod napieciem pod cieniutka warstwa tynku. Kabla UTP czy alarmowego ktory nie jest pod wysokim napieciem nie sa w stanie wykryc nawet przykladajac bezposrednio kabel do detektora ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy to sie zwroci ?

[...] Jezeli Adiqq pierze w drugiej taryfie po (chyba?) 0,27 pln to bedzie nas to na rok kosztowalo 24 pln. A jak ktos ma standardowa taryfe (0,47 pln) to 42 pln / rok.

Oczywiscie zeby policzyc zwrot to trzeba policzyc roznice w stosunku do ceny ogrzewania kotlem, czy czym tam kto grzeje :) Sam zawor honeywella plus rurki, zlaczki, zaworki i inne pierdoly wyjdzie pewnie kolo 250 pln. Adiqqowa pompa ciepla przy grzaniu wody do CWU ma pewnie COP w granicy 2,5, czyli wydatek 250 pln w taki zawor zwroci mu sie dopiero gdzies po 18 latach :) Czy sie oplaci? Ciezko powiedziec jaka zywotnosc bedzie mial sam zawor termostatyczny, choc prawdopodobnie wytrzyma dluzej :)

pozdr.

 

Moja żona mówi że dzień bez prania to dzień stracony ;) - u mnie to będzie jakieś 4-5 razy na tydzień.

Mi się udało kupić takie zaworki za mniej niż 100zł i jakoś chcę je teraz wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kupione ?? wszystko w 1 sklepie ? w którym jeśli można spytac ;)

a lodówka ? marzy mi sie jeszcze mikrofala w zabudowie i ekspres do kawy...ale z tym ekspresem zobacze bo ceny z kosmosu.

u mnie jeszcze problem z okapem bo musi byc wyspowy...i ładny górą :D - nie mam sufitu w kuchni więc musze go jakoś fajnie podwiesić na środek kuchni

http://www.ceneo.pl/1186447s ten jest niezły tylko w takiej postaci działa tylko jako pochłaniacz, jak podłącze rure z góry to juz nie bedzie taki fajny

 

Ja się nie mogłam długo zdecydować, tzn lodówka od razu wiedziałam jaką chcę- tu zwyciężył wygląd (czego mąż do dzisiaj nie może mi wybaczyć)

 

Reszta to była męka, no i ja raczej się kierowałam jednym producentem, padło na Teka - 3 l gwarancji - do każdego urządzenia jeden serwis i już.

Zmywarka elektrolux .

Zamówiłam po części z agdstyle.pl oraz elektromarekt.pl - tu odbieraliśmy większość osobiście w Katosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Temat wodociągów :)

Przebudowa istniejacego łącza wody ...

- proponuja 432zl brutto za projekt na wode (posesja wlasciciela)

- 800zl brutto wcinka (bez wodomierza troche taniej)

- 50zl mb rury bez wykopu (sam material) lub 150zl rury/mb z wykopem - mam okolo 20mb

- inwentaryzacja powykonawcza ok 280zl u nich

 

Jakieś sugestie obniżenia kosztów?

 

pozdrawiam

DL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Temat wodociągów :)

Przebudowa istniejacego łącza wody ...

- proponuja 432zl brutto za projekt na wode (posesja wlasciciela)

- 800zl brutto wcinka (bez wodomierza troche taniej)

- 50zl mb rury bez wykopu (sam material) lub 150zl rury/mb z wykopem - mam okolo 20mb

- inwentaryzacja powykonawcza ok 280zl u nich

Jakieś sugestie obniżenia kosztów?

 

A ten wykop jaki - w szczerym polu czy po drodze sa jakies przeszkody? Da sie wjechac mala koparka? Jak tak to u mnie 12 pln / mb + dojazd, 20mb z dojazdem wyjdzie pewnie ok 300 pln, czyli +1,7k pln w kieszeni ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wykop jaki - w szczerym polu czy po drodze sa jakies przeszkody? Da sie wjechac mala koparka? Jak tak to u mnie 12 pln / mb + dojazd, 20mb z dojazdem wyjdzie pewnie ok 300 pln, czyli +1,7k pln w kieszeni ;)

pozdr.

 

:))

w szczerym nie, przy posesji , wjechac da rade, miejscami troche krzywo, ale mysle zeby podzialala co nieco, jest to jakis pomysl

myslalem rure tez kupic gdzies osobno podają, ze PE100 SDR11 - 50zl za mb to chyba lekko przesada

wcinke podobno muszą oni

projekt nie wiem czy gdzies sie da taniej

niezłe te wodociągi mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

w szczerym nie, przy posesji , wjechac da rade, miejscami troche krzywo, ale mysle zeby podzialala co nieco, jest to jakis pomysl

myslalem rure tez kupic gdzies osobno podają, ze PE100 SDR11 - 50zl za mb to chyba lekko przesada

 

Z rura to jednak musisz dopytac - wodzislawskie wodociagi np. nie pozwalaja na kladzenie swoich rur. Troche im sie nie dziwie - gdyby kazdy dawal swoje rury niewiadomego (dla nich) pochodzenia roznie mogloby byc z jakoscia takiej sieci :) Ale ta cena to rzeczywiscie jakis koszmar - domyslam sie ze to fi25 albo fi32 ? To u nas wodociagi za to kasuja znacznie mniej (5-8 pln / mb). Jezeli pozwola na swoja rure to jak najbardziej sie oplaci (koszt to 2-3 pln / mb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rura to jednak musisz dopytac - wodzislawskie wodociagi np. nie pozwalaja na kladzenie swoich rur. Troche im sie nie dziwie - gdyby kazdy dawal swoje rury niewiadomego (dla nich) pochodzenia roznie mogloby byc z jakoscia takiej sieci :) Ale ta cena to rzeczywiscie jakis koszmar - domyslam sie ze to fi25 albo fi32 ? To u nas wodociagi za to kasuja znacznie mniej (5-8 pln / mb). Jezeli pozwola na swoja rure to jak najbardziej sie oplaci (koszt to 2-3 pln / mb).

 

na projekcie fi32, w rzeczywistosci dali kiedys fi40 (taka mieli)

dopytam... przez telefon powiedzieli, ze moge sam...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Temat wodociągów :)

Przebudowa istniejacego łącza wody ...

- proponuja 432zl brutto za projekt na wode (posesja wlasciciela)

- 800zl brutto wcinka (bez wodomierza troche taniej)

- 50zl mb rury bez wykopu (sam material) lub 150zl rury/mb z wykopem - mam okolo 20mb

- inwentaryzacja powykonawcza ok 280zl u nich

 

Jakieś sugestie obniżenia kosztów?

 

pozdrawiam

DL

 

nas wcinka przez wodociagi swierklanskie wyszla 550zl z licznikiem i 7mb rury, projektu nie chcieli bo mialem warunki techniczne do podlaczenia studzienki wodomierzowej ktorej tez nie robilem. wykop robilem sam przez 2 dni bo glebokosc rury glownej wynosila 2,1m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wykop jaki - w szczerym polu czy po drodze sa jakies przeszkody? Da sie wjechac mala koparka? Jak tak to u mnie 12 pln / mb + dojazd, 20mb z dojazdem wyjdzie pewnie ok 300 pln, czyli +1,7k pln w kieszeni ;)

pozdr.

 

a jak gleboko kopie Twoja koparka? bede potrzebowal sprzetu na wykopanie pod POŚ i chyba w kolo dzialki poprowadze gleboko (do warstwy piachu ok 2m) rure drenarska z rynien dachowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas wcinka przez wodociagi swierklanskie wyszla 550zl z licznikiem i 7mb rury, projektu nie chcieli bo mialem warunki techniczne do podlaczenia studzienki wodomierzowej ktorej tez nie robilem. wykop robilem sam przez 2 dni bo glebokosc rury glownej wynosila 2,1m :)

 

no tak :)

a tu maja całą konsole, tylko przelozyc 2m obok

o kopaniu samemu mialem kilka juz przemyslen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...