Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jak najbardziej...zapraszam:)...ja jestem i będę zadowolona(koło środy powinien być koniec)...prawdą jest że jak ściany są powaznie krzywe to czasem tego tynkiem zniwelować sie nie da..i to jestem gotowa zrozumieć i mam tego świadomość.

Zgadzam się z Tobą że nie ma to jak wysłuchać obu stron,też rozmawiałam z P.Damianem na temat tu ostatnio poruszany...i jestem spokojna o moje tynki.

prześlij mi prosze na priv Twój nr tel albo adres, umówimy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

rozmawiałam z p.Damianem...poruszyliśmy temat forum bo tu zagląda....dobrze wysłuchać dwóch stron zanim wyrobimy sobię opinię na jakiś temat. Stanęło na tym że wpadnę do Gosi (mogę ? :) ) obejrzeć tynki i sama zdecyduję czy mi sie podobają czy nie...ale raczej nie planuję zmiany wykonawcy i nie będę wchodzić w szczegóły dlaczego.

 

mysle, ze bardzo duzo firm sledzi lokalne fora, fachowiec zawsze bedzie mowil, ze zrobi wszystko idealnie i najlepiej (czasami wychodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek..masz rację :) choć widzisz on akurat nie twierdzi że robi idealnie ale nie moze byc tak że cała wina jest zwalana na niego i on to przyjmuje na klatę i opinia idzie w świat, prawie warunkowo zgodził sie że zrobi mi te tynki jak najpierw zobacze jego robote u Gosi i dopiero wtedy mu powiem czy mi pasuje czy nie,

prawie zawsze prawda leży pośrodku...dlatego wysłuchałam obie strony i sama wyciągnę wnioski :)

 

 

a tak szczerze - czy osoby u których nawalił - poleciłyby mimo wszystko jego wykonawstwo ? czy definitywnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej...zapraszam:)...ja jestem i będę zadowolona(koło środy powinien być koniec)...prawdą jest że jak ściany są powaznie krzywe to czasem tego tynkiem zniwelować sie nie da..i to jestem gotowa zrozumieć i mam tego świadomość.

Zgadzam się z Tobą że nie ma to jak wysłuchać obu stron,też rozmawiałam z P.Damianem na temat tu ostatnio poruszany...i jestem spokojna o moje tynki.

 

Niestety ale nie masz racji (rozumiem ze tak Ci to wytlumaczyl owy p. Damian) - otoz da sie! Od tego wrecz jest tynk zeby zniwelowac to, co popsul murarz. Moj sasiad mial murek przy schodach ktory rozjezdzal sie w pionie na 6cm (sic!!) i tynkarze to wyrownali do zera (na gorze ma 7-8cm tynku, na dole 2-3cm). Tylko to wymaga wiecej czasu i materialu. Lepiej powiedziec, ze sie nie da bo murarz spapral i oszczedzic kolejne pare zlotych :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie masz racji (rozumiem ze tak Ci to wytlumaczyl owy p. Damian) - otoz da sie! Od tego wrecz jest tynk zeby zniwelowac to, co popsul murarz. Moj sasiad mial murek przy schodach ktory rozjezdzal sie w pionie na 6cm (sic!!) i tynkarze to wyrownali do zera (na gorze ma 7-8cm tynku, na dole 2-3cm). Tylko to wymaga wiecej czasu i materialu. Lepiej powiedziec, ze sie nie da bo murarz spapral i oszczedzic kolejne pare zlotych :)

pozdr.

 

Wiesz...myślę że każdy ma swoje racje, każdy sie czegos dowiedział a to tu a to tam,bądź naczytał i ma jakieś pojęcie ,mniejsze bądź większe i takie same oczekiwania.

Jażeli coś mi sie nie będzie podobało i przeszkadzało to sie będe upierała nad poprawą tego i każdy powinien zrobic tak samo.

Jeżeli miałes jakies zastrzeżenia do pracy P.Damiana trzebabyło to zrobić...nie jest powiedziane że inna firma zrobiłaby Ci tynki perfekcyjnie...mógłby być akurat ten raz kiedy by im nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie generalnie wydaje że robote mamy wykonaną tak jak my na to pozwalamy żeby była wykonana...przecież nikt chyba nie płąci za robote z góry ? u Maćka akurat było inaczej bo sprawa była po czasie..ale to tak odnośnie ogólnych robót...dlaczego płacimy za to z czego nie jesteśmy zadowoleni...ja wiem ze mądra jestem a też nie wszystko mam perfekt....ale teraz chyba już jestem nauczona jak powinno sie robic :) więc pewnie wykończeniówkę będę miała idealnie heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio rozglądał się w temacie bram garażowych, chyba mea ale nie jestem pewien. Czy podjeliście decyzje? Byliśmy wczoraj na targach w Gliwicach i znaleźliśmy raptem dwie firmy sprzedające bramy garażowe. Firma z Bytomia brame Wiśniowski 4,8x2,2m wyceniła na 6,5tyś. wydaje mi się dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są różni a prawda jest taka że trzeba wszystko sprawdzać ... karzesz im coś poprawić parę razy to zaczną bardziej uważać.

Jak będziesz wszytko bezkrytycznie przyjmował to oni będą szli na łatwiznę.

 

U mnie była jedna ściana nawet gorsza niż 6cm i wyrównali.

Wykusz też miałem spartolony i też poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kilka osób z forum już było na targach w gliwicach. Mam pytanko jakie firmy się tam wystawiły i czy jest ich sporo ( jak dla mnie w rybniku jest chyba mało) bo nieiwiem czy warto tam jechać. Dodam tylko że jestem na etapie czekania na pnb więc interesują mnie materiały budowlane oraz ostatnio gorący temat ogrzewania (może gaz) i wentylacja mechaniczna z wymiennikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ub.r. zaliczyłam targi gliwickie i rybnickie, wydaje mi sie ze są porównywalne

jestem tylko ciekawa czy Budozbyt sie utrzyma w Rybniku jako firma dominująca...wielu wieszczy im upadek, przedstawiciele i kierowcy sie zwalniają....ciekawe jak będzie :)

 

moj przedstawiciel tez sie zwolnil ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek..masz rację :) choć widzisz on akurat nie twierdzi że robi idealnie ale nie moze byc tak że cała wina jest zwalana na niego i on to przyjmuje na klatę i opinia idzie w świat, prawie warunkowo zgodził sie że zrobi mi te tynki jak najpierw zobacze jego robote u Gosi i dopiero wtedy mu powiem czy mi pasuje czy nie,

prawie zawsze prawda leży pośrodku...dlatego wysłuchałam obie strony i sama wyciągnę wnioski :)

 

 

a tak szczerze - czy osoby u których nawalił - poleciłyby mimo wszystko jego wykonawstwo ? czy definitywnie nie...

 

ja powiedzialem, ze jestem zadowolony z tynkow i dalo sie troche utargowac:) a to co spadlo p.Damian obiecal poprawic wiec nie bedzie problemu i prawdopodobnie wezmiemy go do ocieplania zewnetrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio rozglądał się w temacie bram garażowych, chyba mea ale nie jestem pewien. Czy podjeliście decyzje? Byliśmy wczoraj na targach w Gliwicach i znaleźliśmy raptem dwie firmy sprzedające bramy garażowe. Firma z Bytomia brame Wiśniowski 4,8x2,2m wyceniła na 6,5tyś. wydaje mi się dużo

 

jak masz mozliwosc to podkuj sciane ido wymiaru 5m i w tedy bedziesz mial typowa brame kilka stowek taniej.

w tamtym roku bylismy na targach w sosnowcu i rybniku, procz hostess nie bylo nic ciekawego (sorry Kamilko) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...myślę że każdy ma swoje racje, każdy sie czegos dowiedział a to tu a to tam,bądź naczytał i ma jakieś pojęcie ,mniejsze bądź większe i takie same oczekiwania.

Jażeli coś mi sie nie będzie podobało i przeszkadzało to sie będe upierała nad poprawą tego i każdy powinien zrobic tak samo.

Jeżeli miałes jakies zastrzeżenia do pracy P.Damiana trzebabyło to zrobić...nie jest powiedziane że inna firma zrobiłaby Ci tynki perfekcyjnie...mógłby być akurat ten raz kiedy by im nie wyszło

 

Ja mialem inna ekipe i tynki mam cud miod i orzeszki :) Dlatego dziwi mnie ze az 4 (chyba?) osoby stad sie z p. Damianem wogole umawiaja na tynki skoro wiecej tu na niego narzekan niz zachwytow.. No ale jak piszesz - kazdy ma swoje racje i robi jak uwaza :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie generalnie wydaje że robote mamy wykonaną tak jak my na to pozwalamy żeby była wykonana...przecież nikt chyba nie płąci za robote z góry ? u Maćka akurat było inaczej bo sprawa była po czasie..ale to tak odnośnie ogólnych robót...dlaczego płacimy za to z czego nie jesteśmy zadowoleni...ja wiem ze mądra jestem a też nie wszystko mam perfekt....ale teraz chyba już jestem nauczona jak powinno sie robic :) więc pewnie wykończeniówkę będę miała idealnie heheh

 

Perfekt to na pewno nikt nie ma i nikt nigdy miec nie bedzie (chyba ze absolutnie wszystko zrobi sam ale na to zycia nie starczy!). Tylko dziwi mnie ze gosc zbiera slabe opinie, jego tynk z sufitu odpada a i tak wszyscy go do siebie zapraszaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są różni a prawda jest taka że trzeba wszystko sprawdzać ... karzesz im coś poprawić parę razy to zaczną bardziej uważać.

Jak będziesz wszytko bezkrytycznie przyjmował to oni będą szli na łatwiznę.

 

U mnie była jedna ściana nawet gorsza niż 6cm i wyrównali.

Wykusz też miałem spartolony i też poprawili.

 

No masz racje. Ale jak widac - da sie. A jak czytam p. Damian odrazu mami inwestora ze mury krzywe wiec sie nie da :D To jest pojscie na latwizne i zerowanie na niewiedzy inwestora! No ale... Koncze juz - skoro p. Damian tu zaglada to mnie pewnie juz nie lubi :D

 

pozdrawiam szczegolnie pana Damiana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc to podkuj sciane ido wymiaru 5m i w tedy bedziesz mial typowa brame kilka stowek taniej.

 

Nie musi nic podkuwac - brama bedzie poprostu w srodku o 10cm szerzej nachodzic na "glify"! Moze tez byc minimalnie wyzsza (niz otwor) i nie ma to wplywu na sam montaz! Byle otwor nie byl za duzy :-)

 

w tamtym roku bylismy na targach w sosnowcu i rybniku, procz hostess nie bylo nic ciekawego (sorry Kamilko) :p

 

:lol2: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi nic podkuwac - brama bedzie poprostu w srodku o 10cm szerzej nachodzic na "glify"! Moze tez byc minimalnie wyzsza (niz otwor) i nie ma to wplywu na sam montaz! Byle otwor nie byl za duzy :-)

 

 

 

:lol2: :p

 

no ale zawsze szkoda tracic na szerokosci, a jak sa szerzej osadzone nadproza to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem inna ekipe i tynki mam cud miod i orzeszki :) Dlatego dziwi mnie ze az 4 (chyba?) osoby stad sie z p. Damianem wogole umawiaja na tynki skoro wiecej tu na niego narzekan niz zachwytow.. No ale jak piszesz - kazdy ma swoje racje i robi jak uwaza :)

pozdr.

 

co za roznica czy tynki sa idealne czy bardzo dobre (i tak po malowaniu zawsze wychodzi drobny baranek) kiedy idzie zaoszczedzic kilka tysiecy zlotych. co do mojego sufitu to tez mam troche inna sytuacje bo na deskach szalunkowych przed wylewaniem stropu mialem wylozona folie i sufit mial strasznie gladka strukture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem inna ekipe i tynki mam cud miod i orzeszki :) Dlatego dziwi mnie ze az 4 (chyba?) osoby stad sie z p. Damianem wogole umawiaja na tynki skoro wiecej tu na niego narzekan niz zachwytow.. No ale jak piszesz - kazdy ma swoje racje i robi jak uwaza :)

pozdr.

Adam..uogólniasz...2 osoby napisały ze coś jest nie tak a Ty wyrobiłeś sobie opinię na podstawie wypowiedzi jednej strony i jestes zadowolony, a tymczasem nie wiesz czy na twoja ekipe tez ktoś nie narzekał ...ale chyba już sie przyzwyczaiłam do tego że u ciebie wszystko jest cacy i jesteś jak ta krowa co nie zmienia poglądów :D

ja poznałam zdanie 2 stron to po pierwsze

po drugie - p.Damian sie nie broni tutaj....chce sie obronic swoja robota i dlatego kategorycznie powiedział zebym sobie zobaczyła jego prace zanim podejme decyzje

po trzecie - Maciek chce wziąć go do ocieplenia zewnętrznego...i to dla mnie też cos znaczy

po czwarte... "złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy"

tylko kto jest tą baletnicą ;)

 

Maciek - moja szwagierka była hostessą w Rybniku...przekażę dobre słowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...