Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ktoś ostatnio rozglądał się w temacie bram garażowych, chyba mea ale nie jestem pewien. Czy podjeliście decyzje? Byliśmy wczoraj na targach w Gliwicach i znaleźliśmy raptem dwie firmy sprzedające bramy garażowe. Firma z Bytomia brame Wiśniowski 4,8x2,2m wyceniła na 6,5tyś. wydaje mi się dużo

 

tak my sie rozgladalismy !!

decyzji nie podjelismy jeszcze bo mamy maly dylemat ... brama 5x2 ... polska brame z napedem nicea gosc nam wycenil na 5600 ... a oknoplast normshala /nie wiem czy dobrze napisalam/ wycenil mi na 6300 !!

aktualnie trwa proces myslenia!!!

 

w gliwicach w temacie bram nie bylo nic co by mnie zainteresowalo !!!!

 

Widzę że kilka osób z forum już było na targach w gliwicach. Mam pytanko jakie firmy się tam wystawiły i czy jest ich sporo ( jak dla mnie w rybniku jest chyba mało) bo nieiwiem czy warto tam jechać. Dodam tylko że jestem na etapie czekania na pnb więc interesują mnie materiały budowlane oraz ostatnio gorący temat ogrzewania (może gaz) i wentylacja mechaniczna z wymiennikiem.

 

moim skromnym zdaniem rybnicka gielda nijak sie ma do gliwickiej ... u nas sa kotly kotly i kotly !!! troche materialow budowlanych i 3-4 firmy instalatorskie ... pozatym bida !!

dzis w gliwicach w tematach jakie mnie interesowaly to byly 4-5 firm od wentylacji z czego dwie z renoventem, sporo schodowo stolarskich, drzwi wszelkiej masci !! wiadomo pompy kotly instalacje czyli jak wszedzie !!!

wystawial sie TGS - przy czym tgsem jestem rozczarowana!! bylismy w salonie ale nie dalo sie z nimi dogadac ... moze wszyscy sensowni byli na targach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Queene, ależ ja wcale nie odradzam P. Damiana

ja tylko go nie polecę, bo jeżeli ktoś nie potrafi ustawić kątownika metalowego do pionu wg poziomnicy , to mu żaden prosty czy krzywy mur nie pomoże.

 

I dla mnie fachowiec ma "jajka" jak potrafi wziąć na klatę swoje błędy.

 

I fakt, naiwni jesteśmy jak ta lala, bo ufamy polecanym ludziom i płacimy nie biegając po budowie z poziomnicą.

 

Dobre z tego wszystkiego jest to, że Ty czy ktoś inny teraz będzie miał proste tynki, za równanie których ja musiałam zapłacić aktualnie kupę kasy.

 

I to tyle

 

Za to mam przecudne, proste gładzie gipsowe i morda mi się śmieje

 

a wbrew opiniom , że firma od kuchni nie dotrzyma terminu na bank, to stolarz polecony przez Mea

montuje kuchnię w poniedziałek, tak jak się umówiliśmy już bodajże w grudniu.

Mam nadzieję piszczeć z zachwytu także nad jakością i z czystym sumieniem polecić go tutaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wbrew opiniom , że firma od kuchni nie dotrzyma terminu na bank, to stolarz polecony przez Mea

montuje kuchnię w poniedziałek, tak jak się umówiliśmy już bodajże w grudniu.

Mam nadzieję piszczeć z zachwytu także nad jakością i z czystym sumieniem polecić go tutaj :).

 

ewa mas zmnie tam na 200% jak kuchnia juz bedzie stala!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa mas zmnie tam na 200% jak kuchnia juz bedzie stala!!

 

Jasne , zapraszam :) się szykuj na wtorek/środa bo potem ją okryjemy - jeszcze się dzienny pokój gipsuje więc nie chce dopuścić do zakurzenia

 

Zobaczysz mój pojechany gust hehehe

 

A już nie mogę się doczekać telefonu we wtorek do kamieniarza, że kuchnia jest gotowa do pomiaru blatu ,

bo nie wierzyli , że będzie w terminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , zapraszam :) się szykuj na wtorek/środa bo potem ją okryjemy - jeszcze się dzienny pokój gipsuje więc nie chce dopuścić do zakurzenia

 

Zobaczysz mój pojechany gust hehehe

 

A już nie mogę się doczekać telefonu we wtorek do kamieniarza, że kuchnia jest gotowa do pomiaru blatu ,

bo nie wierzyli , że będzie w terminie :)

 

a skad masz kamieniarza i za ile blat ?? ja tez chce kamienny obowiazkowo!!

 

i powiedz mi co wybralas na kuchnie ?? jakie kolorki ?

i gdzie budujesz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wykop jaki - w szczerym polu czy po drodze sa jakies przeszkody? Da sie wjechac mala koparka? Jak tak to u mnie 12 pln / mb + dojazd, 20mb z dojazdem wyjdzie pewnie ok 300 pln, czyli +1,7k pln w kieszeni ;)

pozdr.

 

Daga&Adam

a moge sie upomniec o namiary na tego kogoś od tych 12zl/mb :)?

to prosze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a planuje ktos w blizszym czasie kupowac isovera na ocieplenie poddasza? ja bede bral 170m2 unimaty 15cm i 170m2 supermaty 5cm. moze jakby nas bylo kilku i przy duzym zamowieniu pojechaloby auto prosto z fabryki z wiekszym rabatem?!

my duże ilości...ale w kwietniu...transza mi sie kończy i musze nazbierać :) bedziesz sam to sobie robił ? my na strychu tak ale z otwartym salonem i kuchnią chyba nie damy rady

 

Ewuś a tak z ciekawości....miałas te tynki wcześniej robione niz Aga nr1 ? bo to chyba od niej są te namiary na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad masz kamieniarza i za ile blat ?? ja tez chce kamienny obowiazkowo!!

 

i powiedz mi co wybralas na kuchnie ?? jakie kolorki ?

i gdzie budujesz !!

 

Kamieniarz z Rybnickiej - Kowalski :)) bardzo miłe Panie tam są :)

 

Blat będzie z czarnego granitu :), u nich też zamówiliśmy obudowę do kominka i jeszcze inne szczegóły do łazienki.

Ale nie szukałam nigdzie czy taniej czy nie, nie mam siły już.

Tam weszliśmy z konkretnym zamiarem co do koloru.

 

Gdzie budowa na priva ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś a tak z ciekawości....miałas te tynki wcześniej robione niz Aga nr1 ? bo to chyba od niej są te namiary na niego

 

Później , chyba namiar od AGI1 , oglądaliśmy tynki, ale na oko nie widać.

Widać u nas dopiero zaczęło jak przyjechał stolarz od schodów :(

I naprawdę nie jesteśmy upierdliwi jeżeli chodzi o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

ulitujcie się i dajcie jakieś namiary na kogoś kto zrobi mi dach stosunkowo tanio i porządnie. Dostałem już 2 wyceny, ale jedna to prawie 60000 a druga 45000. A ja szukam samej robocizny bo z tego co widzę to na samej dachówce zaoszczędzę 4000, które mogę przeznaczyć na jakąś lepszą dachówkę. Buduje w Świerklanach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

ulitujcie się i dajcie jakieś namiary na kogoś kto zrobi mi dach stosunkowo tanio i porządnie. Dostałem już 2 wyceny, ale jedna to prawie 60000 a druga 45000. A ja szukam samej robocizny bo z tego co widzę to na samej dachówce zaoszczędzę 4000, które mogę przeznaczyć na jakąś lepszą dachówkę. Buduje w Świerklanach.

Pozdrawiam

chodzi o samą folie i dachówke z kompletną obróbką ? cena rynkowa średnia to około 55-65zl/m2 za samą robociznę...ile masz tego dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a planuje ktos w blizszym czasie kupowac isovera na ocieplenie poddasza? ja bede bral 170m2 unimaty 15cm i 170m2 supermaty 5cm. moze jakby nas bylo kilku i przy duzym zamowieniu pojechaloby auto prosto z fabryki z wiekszym rabatem?!

 

ja podobnie jak queene czekam na 3 transze ... i przewiduje realnie kolo poczatku maja ... moze tez sobie zalozymy "wgrupiekupie" :) bo interesuje mnie ten sam isover co macka :)

 

to samo bedzie z plytami g-k i stelarzami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

ulitujcie się i dajcie jakieś namiary na kogoś kto zrobi mi dach stosunkowo tanio i porządnie. Dostałem już 2 wyceny, ale jedna to prawie 60000 a druga 45000. A ja szukam samej robocizny bo z tego co widzę to na samej dachówce zaoszczędzę 4000, które mogę przeznaczyć na jakąś lepszą dachówkę. Buduje w Świerklanach.

Pozdrawiam

 

szczerze powiem ... jak narazie moego dekarza nie polece ... jeszcze nei wiem jak zrobi pokrycie ale narazie na wiezbie zalapal mega minusa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...