Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam, buduje ten domek http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/dp_frydman.htm, dachu jest coś koło 240 metrów (dachówki). A szukam kogoś kto mi go zrobi razem z więźbą, dach od początku do końca. Znalazłem firmę, która za wszystko weźmie 45000 (materiał + robocizna), ale ja chcę swój materiał, bo z wyceny wychodzi że taniej wyjdzie mnie Creaton czy Rupp Ceramika Rubin (który chcę) niż Tomdach, nie mający dobrej opinii dostarczany przez firmę. Szlag już mnie trafia bo nie mam zamiaru oszczędzać na materiale ale dopłacać też nie będę do materiału, który sam mogę kupić znacznie taniej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a nie było pana Tomka w TGS-ie?

Jak dla mnie gliwickie targi to porażka,obleciałam wszytsko w 15 minut i nic mnie nie zainteresowało.

 

kwestia kto czego szuka!! my tam dzis ze 4h spedzilismy !!!

ale ty juz masz schody drzwi instalacje .. .my glownie w tych tematach sie obracalismy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz...ja rok temu o tym czasie kupowałem wełnę i płyty k-g. I jakoś zdążyłem kilka dni przed podwyżką...;)

jakie masz ceny na unimate i supermate?

unimata 5cm - 4,70zl

15cm - 13,70zl

supermata 5cm - 6,60zl

15cm - 19,8zl

 

plyty kupie pozniej bo za duzo wilgoci w domu i mogloby nimi powyrabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea...dlaczego każde zdanie kończysz kilkoma wykrzyknikami :) już dawno zwróciłam na to uwagę :)

 

co do transz....ja musze sie zmieścic z instalacjami w drugiej więc musze nazbierac z innych źródeł...troche niedoszacowałam....albo mam za drogie instalacje ;)

 

Maciek a nie wiesz ile Damian bierze za ocieplenie wewn. tj wełne i k-g ? salon i kuchnię chcę komuś zlecić tam są same skosy i nie bedziemy sie w to bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea...dlaczego każde zdanie kończysz kilkoma wykrzyknikami :) już dawno zwróciłam na to uwagę :)

 

co do transz....ja musze sie zmieścic z instalacjami w drugiej więc musze nazbierac z innych źródeł...troche niedoszacowałam....albo mam za drogie instalacje ;)

 

Maciek a nie wiesz ile Damian bierze za ocieplenie wewn. tj wełne i k-g ? salon i kuchnię chcę komuś zlecić tam są same skosy i nie bedziemy sie w to bawic

 

nie gadalem z nim o tym !!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam..uogólniasz...2 osoby napisały ze coś jest nie tak a Ty wyrobiłeś sobie opinię na podstawie wypowiedzi jednej strony i jestes zadowolony,

 

Juz po jednej negatywnej opinii wywalilbym takiego fachmana z listy. I nic tutaj nie wnioslaby wypowiedz samego p. Damiana, bo mnie nie interesuje osoba ktora mi prace wykonuje i co ma do powiedzenia, tylko jakosc wykonanej pracy. A z ta jak widac ma sporo problemow (i jego slowa nic tu nie zmienia).

 

a tymczasem nie wiesz czy na twoja ekipe tez ktoś nie narzekał

 

No masz racje - nie wiem. Ale gdyby ktos na nich narzekal to bym ich nie wybral! Proste :) Nie lubie swiadomie pakowac sie w klopoty.

 

...ale chyba już sie przyzwyczaiłam do tego że u ciebie wszystko jest cacy i jesteś jak ta krowa co nie zmienia poglądów :D

ja poznałam zdanie 2 stron to po pierwsze

po drugie - p.Damian sie nie broni tutaj....chce sie obronic swoja robota i dlatego kategorycznie powiedział zebym sobie zobaczyła jego prace zanim podejme decyzje

 

Mi wystarczy to co Ewus napisala - a Ty ile negatywnych opinii musialabys zebrac, zeby sobie go odpuscic ? ;) Majac do wyboru ekipe nr1 z ktorej zadowolonych jest kilka osob, a niezadowolonych zero i ekipe nr2 ktora parszywie popsula jednemu z nas tynki - Ty wybierasz ekipe numer dwa. Czemuuuuu !? Jedyne usprawiedliwienie to nizsza cena i zalozenie, ze moze uda sie go przypilnowac i nic u Ciebie nie popsuje :) Pytanie ile Ewus wydala na poprawki i czy roznica jest nadal na korzysc tanszych tynkow. Straconych nerwow juz nie licze, dla mnie to czasem cenniejsze niz pare stowek mniej w portfelu :)

 

po trzecie - Maciek chce wziąć go do ocieplenia zewnętrznego...i to dla mnie też cos znaczy

po czwarte... "złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy"

tylko kto jest tą baletnicą ;)

 

Tynki maja byc proste, mocne i miec wybrana fakture. Jak widac 2/3 warunkow nie jest spelnionych (Ewus - krzywe tynki, Maciek - spadniety tynk). Wiec to nie tylko w tym symbolicznym rabku spodnicy jest problem . Maciek nic z tego sobie nie robi - jego wybor - jakby ten tynk spadl jego dziecku na glowe to chyba troche inaczej by pisal ? A jak za rok spadnie mu kolejny placek w salonie po zamieszkaniu, na nowiutka 60' plazme ?? :) No tak - pan Damian przyjedzie poprawic, nie ma problemu ? ;)

 

Ciagne tak ten temat i ciagne ale juz mi sie znuzyl i obiecuje wiecej w temacie tynkow nie zabierac glosu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje - nie wiem. Ale gdyby ktos na nich narzekal to bym ich nie wybral! Proste :) Nie lubie swiadomie pakowac sie w klopoty.

 

Adam, ja wybieralem ekipe budowlana z kilku, dzwonilem do ludzi, u ktorych budowali, sprawdzalem co i jak. Wybralem, poprzedni inwestorzy byli zadowoleni a tu masz!, niemal osiwialem przy tym "budowniczym"..... Nie mam pojecia jak inni z niego byli zadowoleni, przeciez nie zmienil sie z dnia na dzien....

 

Dzis twoj fachman jest chwalony, jutro moze u ciebie wywinac numer bo mu sie robota znudzila i ma to gdzies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Mi wystarczy to co Ewus napisala - a Ty ile negatywnych opinii musialabys zebrac, zeby sobie go odpuscic ? ;) Majac do wyboru ekipe nr1 z ktorej zadowolonych jest kilka osob, a niezadowolonych zero i ekipe nr2 ktora parszywie popsula jednemu z nas tynki - Ty wybierasz ekipe numer dwa. Czemuuuuu !? Jedyne usprawiedliwienie to nizsza cena i zalozenie, ze moze uda sie go przypilnowac i nic u Ciebie nie popsuje :) Pytanie ile Ewus wydala na poprawki i czy roznica jest nadal na korzysc tanszych tynkow. Straconych nerwow juz nie licze, dla mnie to czasem cenniejsze niz pare stowek mniej w portfelu :)

 

Tynki maja byc proste, mocne i miec wybrana fakture. Jak widac 2/3 warunkow nie jest spelnionych (Ewus - krzywe tynki, Maciek - spadniety tynk). Wiec to nie tylko w tym symbolicznym rabku spodnicy jest problem .

[...]

 

Z wyjątkiem ciebie czy ktoś na forum jest co już ma zrobione tynki przez twoją ekipę ?

Bo p.Damian z tego co wiem zrobił kilu albo i więcej.

Czepianie się spadniętego tynku to mi się wydaje nie w porządku.

Przecież zaprawa jest taka sama coś musiało być nie tak na suficie w tym miejscu że się odparzyło.

Nie znam cię Adam osobiście, ani Ewus ale czytając co piszecie podejrzewam, że po pierwszym dniu na budowie takiej ekipy

u ciebie bedą bardziej uważać.

Ja miałem ekipę od SSO polecaną, byłem na dwóch ich budowach ... wszyscy byli zadowoleni ... a u mnie była tragedia.

Dlatego budowa mnie nauczyła że nikomu nie można ufać, wszystko sprawdzać dwa razy, nawet siebie.

Po tym jak zamówiłem 2x więcej kabla do przyłącza bo nie sprawdziłem skali na mapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja wybieralem ekipe budowlana z kilku, dzwonilem do ludzi, u ktorych budowali, sprawdzalem co i jak. Wybralem, poprzedni inwestorzy byli zadowoleni a tu masz!, niemal osiwialem przy tym "budowniczym"..... Nie mam pojecia jak inni z niego byli zadowoleni, przeciez nie zmienil sie z dnia na dzien....

 

Dzis twoj fachman jest chwalony, jutro moze u ciebie wywinac numer bo mu sie robota znudzila i ma to gdzies :)

 

pozostaje mi miec nadzieje ze fachmani pana Adama nie znudzili sie jeszcze robota!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego budowa mnie nauczyła że nikomu nie można ufać, wszystko sprawdzać dwa razy, nawet siebie.

Po tym jak zamówiłem 2x więcej kabla do przyłącza bo nie sprawdziłem skali na mapie ;)

 

oj to trzeba by dopisac do mojej listy "uwaga budowa" !!!

 

kazdego dwa razy sprawdzac nawet siebie!!!

i tu aluzja do

1. krokwi mojego dekarza ...

2. zapomnianych dziur na kasety do rolet mojego murarza

 

a ja nawet nie zauwazylam ze spierniczyli ... mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tynki maja byc proste, mocne i miec wybrana fakture. Jak widac 2/3 warunkow nie jest spelnionych (Ewus - krzywe tynki, Maciek - spadniety tynk). Wiec to nie tylko w tym symbolicznym rabku spodnicy jest problem . Maciek nic z tego sobie nie robi - jego wybor - jakby ten tynk spadl jego dziecku na glowe to chyba troche inaczej by pisal ? A jak za rok spadnie mu kolejny placek w salonie po zamieszkaniu, na nowiutka 60' plazme ?? :) No tak - pan Damian przyjedzie poprawic, nie ma problemu ? ;)

 

 

no mam nadzieje, ze to tylko to jedno pomieszczenie bo placek sie powieksza ;/ z drugiej strony lepiej jak spadnie dziecku na glowe tynk gipsowy niz cementowy, troche mniej twaardy :) (dżołk) wogole to po budowie powinno sie chodzic w kasku, musze przyniesc kilka z roboty. tak na powaznie to to powazna sprawa, tyle, ze czlowiek zawsze szuka najtaniej :( Quenka, jedz do Adama i poogladaj jego tynki, masz raty malejace wiec ... na Twoim miejscu bym doplacil troche wiecej do cementowek ;) na tym etapie zaczynam sie zastanawiac czy faktycznie warto na wszystkim oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...