Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

pojadę zobaczyc te tynki które robi teraz u Gosi...i wtedy podejmę decyzję. Póki co jest bardzo zadowolona...Mam od niego namiary na kilka domów które robił...już na pierwszej rozmowie zaproponował że może mi pokazać swoją pracę, także zbudowany od podstaw dom.

ekipa Adama to jedna tylko znana budowa i to sprzed roku (?), Gabrysi to samo - tylko jedna budowa

Maciek - sprawdza sie jego czarny scenariusz :( powiedział mi że to przez tą folie na suficie, że to może spaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem że nie warto...miałem tańszą ekipę i niestety trzeba było po nich poprawiać...sumarycznie wyszło drożej niż bym droższą ekipę wziął...

tylko że droższa ekipa niekoniecznie musi oznaczać lepsza...no i koło się zamyka ;) kontrolować trzeba i tańszą i droższą ekipe...

 

dokłądnie, cena ekipy nie jest wyznacznikiem dokłądności ich pracy. Ja do SSO miała drogą ekipę choć z polecenia więc wiedziałam co i jak...byli dobrzy w kilku sprawach mądrze mi doradzili, dobrze sie dogadywaliśmy....ale np na otworach okiennych których mam dużo i dużych mam różnice do 2 cm na 2,60cm - okna miałam zamawiane wszystkie w tym samym rozmiarze ale teść musiał sie nakombinowac przy zamawianiu i montażu żeby wyszło równo, drugi błąd to różnice w poziomie podłogi, na pow60m2 (kuchnia i salon) też mam kilka cm różnicy...więc pole do popisu dla wylewkarza...i co znowu mam wziąć droższego zeby poprawił co trzeba ?...bez sensu

póki co mam namiary na wylewki z forum...mam nadzieje że zdążę zanim coś "spartoli" :p

 

 

 

wlasnie dostałam na @ reklame z ING - znowu mają promocje "bez prowizji" w kredytach...jeśli ktoś jeszcze szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja wybieralem ekipe budowlana z kilku, dzwonilem do ludzi, u ktorych budowali, sprawdzalem co i jak. Wybralem, poprzedni inwestorzy byli zadowoleni a tu masz!, niemal osiwialem przy tym "budowniczym"..... Nie mam pojecia jak inni z niego byli zadowoleni, przeciez nie zmienil sie z dnia na dzien....

 

Dzis twoj fachman jest chwalony, jutro moze u ciebie wywinac numer bo mu sie robota znudzila i ma to gdzies :)

 

Wszystko racja! Dla przykladu Olszar od wylewek ktorego bardzo polecalem - ostatnio cos u mojego sasiada skopal. Za duza chyba ma migracje pracownikow, a to w koncu oni robia robote :)

 

Ale prawdopodobienstwo, ze ekipa ktora robi zle, ponownie zrobi zle, jest poprostu bardzo duze. I ja bym zwyczajnie nie dal eksperymentowac na swoim domu :) Moze np. Queen inaczej na to patrzy bo dla niej to tylko kolejny etap budowy - martwic i rwac wlosy z glowy beda najwyzej kolejni wykonawcy (od wykonczeniowki). Ja wiekszosc robie sam i mnie by przez krzywe tynki krew zalewala - przy robieniu szafy, przy klejeniu kafelek i tak dalej :-) Dlatego mam takie troche chorobliwe podejscie akurat do kwestii "prostosci" tynkow i wogole wszystkiego, co mi tutaj robily obce ekipy, a czego nie zrobilem sam ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem ciebie czy ktoś na forum jest co już ma zrobione tynki przez twoją ekipę ?

 

Tutaj ma Marek.bud - ja u niego wlasnie widzialem "moja" ekipe w akcji :) On jest budowlaniec wiec niech sie fachowym okiem sam o tych tynkach wypowie :-)

 

Czepianie się spadniętego tynku to mi się wydaje nie w porządku. Przecież zaprawa jest taka sama coś musiało być nie tak na suficie w tym miejscu że się odparzyło.

 

A guzik - zaprawa to zaprawa, jest jeszcze technologia. Nie wiem jakie tynki ma Maciek (gipsowe czy CW?) - w CW np. robisz najpierw obrzutke cementowa i w odpowiednim momencie na nia nakladasz kolejna warstwe juz wlasciwego tynku. Jest jeszcze sklad - ekipa przeciez (w przypadku CW!) sama dozuje skladniki i dodatki. Robiac zla mieszanke albo obrzutke w niewlasciwy sposob - tynki moga byc slabsze. Nie znam dokladnie metody wykonywania tynkow gipsowych ale zapewne mozna to bylo w jakis sposob wzmocnic. Ja akurat sufitow nie tynkowalem ale troje z moich sasiadow tak. I nikomu nic nie odpadlo :) Miejmy nadzieje, ze to "wypadek przy pracy" :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi błąd to różnice w poziomie podłogi, na pow60m2 (kuchnia i salon) też mam kilka cm różnicy...więc pole do popisu dla wylewkarza...i

 

U mnie ekipa olszara pierwsze co zobaczyla to moj niwelator optyczny - mysleli ze jestem geodeta ;) W kazdym razie dosyc ich to zmobilizowalo i starali sie robic perfekcyjnie rowno (i w sumie im wyszlo) :D

 

Jak ktos jest przed wylewkami to moge pozyczyc ten eksponat jako dobry mobilizator hehe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekipa olszara pierwsze co zobaczyla to moj niwelator optyczny - mysleli ze jestem geodeta ;) W kazdym razie dosyc ich to zmobilizowalo i starali sie robic perfekcyjnie rowno (i w sumie im wyszlo) :D

 

Jak ktos jest przed wylewkami to moge pozyczyc ten eksponat jako dobry mobilizator hehe :p

 

1. zapamietac - zabrac niwelator na statywie jak przyjdzie ekipa od wylewek ...

2. zabrac dalmierz optyczny do liczenia powierzchni !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekipa olszara pierwsze co zobaczyla to moj niwelator optyczny - mysleli ze jestem geodeta ;) W kazdym razie dosyc ich to zmobilizowalo i starali sie robic perfekcyjnie rowno (i w sumie im wyszlo) :D

 

Jak ktos jest przed wylewkami to moge pozyczyc ten eksponat jako dobry mobilizator hehe :p

wiem ze są google ale co to ten niwelator i do czego może sie przydac jak wiem że mam różnice w poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze są google ale co to ten niwelator i do czego może sie przydac jak wiem że mam różnice w poziomie

 

http://allegro.pl/zestaw-niwelator-optyczny-nedo-x32-pelny-zestaw-i1438356966.html

 

Rozstawiasz go sobie w jednym wygodnym miejscu i w punkcie, gdzie chcesz zmierzyc wysokosc - tam przykladasz late (http://walec.kg.net.pl/makrogeo/zdjecia/nedo/lata.jpg) i "patrzysz" na nia niwelatorem (on zawsze "patrzy" poziomo). Potem przykladasz w innym miejscu i juz widzisz jaka jest roznica poziomow miedzy tymi dwoma zmierzonymi punktami.

 

Niwelator raczej przydaje sie w wiekszym, otwartym terenie. Do mierzenia roznic poziomow posadzki w pokoju lepszy jest niwelator laserowy, tez mam, o takie cos:

 

http://allegro.pl/kupczyk-stanley-niwelator-laserowy-cll-wysylka-0-i1453444625.html

 

On z kolei puszcza poziomo laser (nie jeden punkt tylko cala pozioma linie). Wystarczy go np. polozyc na ziemi i chodzac - przykladac jakas linijke do posadzki - laser bedzie pokazywal jakie sa roznice. Przydatna sprawa :-)

 

Kazdy murarz powinien byc wyposazony w oba typy niwelatorkow - ja dzieki temu mam np. tylko 2cm roznicy w poziomie stropu.. CALEGO! 170m2 i tylko 2cm roznicy miedzy najwyzszym, a najnizszym punktem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nie zabierać głosu w sprawie tynków, ale co do tego placka

 

to jeżeli ktoś jest fachowcem i widzi, że nie ma powierzchni o odpowiedniej przyczepności to się albo przygotowuje ( szlifowanie, uszorstnienie) albo

daje się primer (inaczej grunt powodujący większa przyczepność).

 

 

I tyle, po prostu wystarczy czasem powiedzieć mea culpa i nie bać się przyznać, a nie zwalać na poprzedników,

jak to u nas ciągle jest w zwyczaju.

 

A najfajniesze jest chyba z tego wszystkiego to, że powiedzenie

 

"pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie"

 

nabiera ogromnego sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...