Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam

czy ktoś może mi powiedzieć ile powinna mieć zakładka nadproży na mur w oknie???? bo muszę policzyć sztuki a nie wiem jakie długości przyjąć....

 

mysmy nie dawali mniej jak 15cm, najlepiej nadproza wylewac betonem! 10% ceny nadprozy tylko sie murarzom nie chce bawic i przewaznie je krzywo osadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

O matko, ale żeście postów napłodzili przez weekend. Ale przebrnęłam przez wszystkie :D Niestety tematy jeszcze mnie nie dotyczą, więc nie dołączam się do dyskusji. Biegnę tylko się pochwalić, że dziś znalazłam wkońcu swoją księgę wieczystą w internecie. Mąż poleciał do sądu po oryginał i ruszamy z kredytem. Teraz tylko żeby nie było żadnych problemów i budujemy dalej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisali tego przez ten weekend :) A potem człowiek musi w poniedziałek rano w pracy przez pół godziny to wszystko przelecieć :p

 

agusia_x

Biegnę tylko się pochwalić, że dziś znalazłam wkońcu swoją księgę wieczystą w internecie. Mąż poleciał do sądu po oryginał i ruszamy z kredytem. Teraz tylko żeby nie było żadnych problemów i budujemy dalej

 

Oj ten rybnicki sąd...naprawdę mam go już "powyżej uszu"...Najpierw czekaliśmy półtora miesiąca na odpis z księgi, a teraz, kiedy już są wpisane hipoteki to dowiedziałam się że mozemy czekać do dwóch miesięcy na powiadomienie o tym fakcie :mad: No normalnie masakra jakaś :mad: a bez powiadomienia marży kredytu się nie obniży :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ... tak realnie doplacasz do raty po kilkadziesiat zloty wiec w 2 miesiace nie bedzie tak zle ... a tak btw to nam wpisali hipoteke po miesiacu a tez grozli dwoma :)

 

Wpis w KW pojawił się już 13 stycznia, ale sąd wysyła zawiadomienia nawet z dwu miesięcznym opóźnieniem...mila Pani w sądzie powiedziała, ze dopiero kończą grudzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapisa Korus Ivory Lappato 59x59

 

To na parterze, a w łazienkach zbieranina :))

Jeżeli szczegóy to jak w domu będe wieczorem.

 

I TADAMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kuchnia się montuje tralalalala

 

 

Czy on wymaga impregnacji,(bo lappato - to niby coś tam szkliwiony?) masz go juz połozony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz widzialem ze to biale cos na podlodze to wrota do otchlani piekielnej ;).Maciek a co z ta welna kurde wszyscy mi polecali duet toprock&superock a wy tu z isoverem wylecieliscie i jeszcze same maty hmmm podzielta sie wiedza

 

Ja będę brał supermatę i płyty prawdopodobnie superrock rockwoola, masz gdzies namiary na taniego rockwoola - na mega1000.pl mają niezłe ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do wszystkich którzy już wybudowali albo budują dom bez piwnic z kotłownią na parterze. -paliwo ekogroszek Ponieważ jestem skazany na taki układ kotłowni Czy jesteście zadowoleni z takiego układu położenia kotłowni.?Czy poziom kotłowni obniżaliście?Jaka jest powierzchnia czy jest wystarczająca na piec z podajnikiem i worki z groszkiem. Acha i jak z czystością dajecie rady czy jednak jest bardzo brudno? Ogólnie poproszę o rady i jakieś fotki w miarę możliwości abym mógł trochę ruszyć wyobraźnią , jaka ta kotłownia miałaby być . Zaznaczam że mogę zrobić kotłownie z przodu domu .trochę nieporęcznie ale muszę jakoś wybrnąć z sytuacji. Acha pomieszczenie 2,60 X 4 metry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że jest to pierwszy mój post w tej części forum więc Witam Wszystkich, widzę że stali bywalce już metę widzą na swych budowach, cóż u nas też to kiedyś nastąpi.

Aczkolwiek dopiero będziemy zaczynać z moją żonka budowę, nasze marzenia mamy zamiar urzeczywistnić w Zebrzydowicach na razie jesteśmy na etapie uzgodnień projektowych ale ciągle do przodu.

Może to trochę dziwne pytanie na początek, ale szukam jakichś namiarów na firmy handlujące kruszywem budowlanym, które posiadają w swojej ofercie transport dużych ilości materiału samochodem 3-4 osiowym ale nie łamanym tz. z naczepą. Mam trochę utrudniony wjazd w tymczasowym miejscu gdzie teraz się znajduję, a noszę się z zamiarem zakupu większe ilość żwiru oraz piasku i nie chce transportować tego na kilkadziesiąt razy. Oczywiście dobrze byłoby gdyby źródło było również nie drogie, kurcze wymagania prawie jak w Erze :)

p.s. w dalszym ciągu szukam desek szalunkowych i stempli budowlanych za rozsądne pieniądze, oraz dachu w okolicy Rybnika wykonanego/wykonywanego z dachówki NIBRA G10 firmy NELSKAMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewus spokojnie .. .szkliwione z tego co wiem nie wymagaja impregnacji !

 

a jak kuchnia ?? zadowolona jestes ??

 

Uffffffff, ale zadryndam sie zapytać czy to impregnować - one są takie jakie i jakby ten impregnat mi je zmatowił to bym się wściekła.

 

A co do kuchni hehehe stoi i jak to u mnie - nie obyło się bez komplikacji - ale właśnie ze względu na te komplikacje mogę polecić

tego Fachowca - po prostu kultura współpracy na najwyższym poziomie.

Po takich doświadczeniach poznaje się prawdziwych fachowców.

 

I nie bez powodu napisałam Fachowiec przez duże "F"

 

Jeszcze nie skończył, ale na pierwsze "oko" piękna, tzn dla mnie piękna , bo taką chciałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do wszystkich którzy już wybudowali albo budują dom bez piwnic z kotłownią na parterze. -paliwo ekogroszek Ponieważ jestem skazany na taki układ kotłowni Czy jesteście zadowoleni z takiego układu położenia kotłowni.?Czy poziom kotłowni obniżaliście?Jaka jest powierzchnia czy jest wystarczająca na piec z podajnikiem i worki z groszkiem. Acha i jak z czystością dajecie rady czy jednak jest bardzo brudno? Ogólnie poproszę o rady i jakieś fotki w miarę możliwości abym mógł trochę ruszyć wyobraźnią , jaka ta kotłownia miałaby być . Zaznaczam że mogę zrobić kotłownie z przodu domu .trochę nieporęcznie ale muszę jakoś wybrnąć z sytuacji. Acha pomieszczenie 2,60 X 4 metry

 

hej

 

my mamy kotłownie w piwnicy, pomieszczenie 3,5 x 1 m i tam sobie stoi Ling Duo. Wg instrukcji obsługi kotłownia powinna byc wieksza, jednak my na początku nie planowalismy WĘGLA. Na przeciwko pieca mamy zaraz korytarz także jest OK. A wegiel trzymamy w pomieszczeniu obok w BIG BAG-ach, 5 ton weszlo w 5 wielkich workow. Nie polecam trzymania w workach 25 kg foliowych bo trzymaja wilgoc. Jezeli chodzi o czystosc, to na pewno zawsze sie bedzie brudzic przy weglu, ale po kazdorazowym zasypie obmywamy piec i jest czysciutko. Mamy zasobnik powiekszony wiec zasypujemy go raz na 8 lub 7 dni, zalezy od temperatury na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

my mamy kotłownie w piwnicy, pomieszczenie 3,5 x 1 m i tam sobie stoi Ling Duo. Wg instrukcji obsługi kotłownia powinna byc wieksza, jednak my na początku nie planowalismy WĘGLA. Na przeciwko pieca mamy zaraz korytarz także jest OK. A wegiel trzymamy w pomieszczeniu obok w BIG BAG-ach, 5 ton weszlo w 5 wielkich workow. Nie polecam trzymania w workach 25 kg foliowych bo trzymaja wilgoc. Jezeli chodzi o czystosc, to na pewno zawsze sie bedzie brudzic przy weglu, ale po kazdorazowym zasypie obmywamy piec i jest czysciutko. Mamy zasobnik powiekszony wiec zasypujemy go raz na 8 lub 7 dni, zalezy od temperatury na zewnatrz.

 

Jak długo palisz już tym kotłem? Jesteś z niego zadowolony? zastanawiam się nad jego zakupem dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo palisz już tym kotłem? Jesteś z niego zadowolony? zastanawiam się nad jego zakupem dlatego pytam.

 

Powiem szczerze ze bardzo jestesmy zadowoleni. Bardzo prosty, łatwy w obsłudze sterownik. Na początku mielismy maly problem zeby go dobrze ustawic, bo palił b.duzo węgla, ale to byla kwestia ustawienia zaworu 3-drogowego z podłogówki, bo gość co mi 1-wszy raz odpalal piec po wygaszeniu go otworzył zawór na całe. Zaraz po przykręceniutego zaworu piec zaczął "wpadać" w przestoje i aktualnie 25 min jedzie i okolo 30 min "spi". I tak jak pisalem zbiornik "powiekszony" starcza na 7-8 dni, a wręcz ostatnio obnizylem temp.wylotu na podłogówkę o 3 st. i piec zaczął wpadać w takie przestoje że po 7 dniach zostało 1/3 zbiornika węgla. Także niezle.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

my mamy kotłownie w piwnicy, pomieszczenie 3,5 x 1 m i tam sobie stoi Ling Duo. Wg instrukcji obsługi kotłownia powinna byc wieksza, jednak my na początku nie planowalismy WĘGLA. Na przeciwko pieca mamy zaraz korytarz także jest OK. A wegiel trzymamy w pomieszczeniu obok w BIG BAG-ach, 5 ton weszlo w 5 wielkich workow. Nie polecam trzymania w workach 25 kg foliowych bo trzymaja wilgoc. Jezeli chodzi o czystosc, to na pewno zawsze sie bedzie brudzic przy weglu, ale po kazdorazowym zasypie obmywamy piec i jest czysciutko. Mamy zasobnik powiekszony wiec zasypujemy go raz na 8 lub 7 dni, zalezy od temperatury na zewnatrz.

 

Dzieki za odpowiedź .Mimo to mam obawy , bo ty go masz w piwnicy , ja bede go musiał mieć w domu na parterze ,a poza tym nie wiem czy bede miał dość miejsca na składanie tam worków z ekogroszkiem, Ponawiam pytanie jak sprawuje się kotłownia i piec na ekogroszek w pomieszczeniu

2,60 x 4 metry na parterze.Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...