Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam,

pytanko: jak mocuje się rury rynnowe, kratki wentylacyjne itp. na elewacji z ociepleniem 20 cm styro? Są jakieś kołki czy coś takiego, co sięga ściany? Niem możemy nic takiego na allegro znaleźć...

 

Do rynien sa obejmy z dlugimi kolkami - ja mam rynny marleya i takie tez obejmy z kolkami do tego bez problemu w Handlobudzie na miejscu mieli :) Styro mam tez 20cm, a kolek ma chyba kolo 27-30cm. A kratka wentylacyjna.. To chyba najlepiej dokladnie wyciac w styro i wkleic na jakims kleju do styropianu. Tam nie sa przenoszone zadne obciazenia wiec ma tylko "byc" :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adiqq - pomierzylem w koncu u siebie temperatury w wentylacji i mam tak:

 

Temp zew: -5stC

Temp wyciagu: 20,5stC

 

1. 50m3/h: nawiew 14,2stC - sprawnosc 75%

2. 100m3/h: nawiew 13,9stC sprawnosc 74%

3. 200m3/h -> 13,6stC sprawnosc 72%

 

Czyli podgrzewanie powietrza wentylacyjnego kosztuje mnie na godzine dla odpowiednich punktow:

 

1. Roznica dT 6,3k, przeplyw 50m3/h -> 100W

2. Roznica dT 6,6k, przeplyw 100m3/h -> 220W

3. Roznica dT 6,9k, przeplyw 200m3/h -> 460W

 

Ciekawe jakie beda osiagi przy GWC :) Tak czy siak - spodziewalem sie znacznie wyzszych kosztow wentylacji, a tu wystarczy moja plazme odpalic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam 1 cargo max, tyle, ze sie zonie podoba bo normalnie porazka. niech Ewa zapoda zdjecia i powie cene

 

 

Zdjęc nie zapodam, bo nie umiem wkleić :))),

a porażka to ok. 20 tysi za taką kuchnie jak piszesz, taką miałam pierwszą wycenę.

Wyjście z połowy tej ceny to można dyskutować.

No i te magiki to ceny kosmos, no i te kargo czy inne blumy

 

 

Dziękuję dziewczynom za miłe spotkanie :)))

 

Dokończymy w sobotę gadułii.

 

P/s ja w mojej kuchni tez jestem zakochana :)))

 

Był szklarz - nie da rady zrobić tych szybek jak chciałam :(((

 

ale wymyśliliśmy wspólnie 2 ścieżki, a nawet 3 taką najbardziej awaryjną - więc nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci spytam jak sie liczy metry kuchni - jak mam np. do zabudowy 4 x 2 to mam 6mb czy 4 + 1,4 = 5,4mb (bo blat z tej czesci 4mb zajmie 60cm "elki" ? :-)

 

Ale piszesz o meblach czy blacie.

Blat chyba normalnie , jutro Ci powiem bo będzie kamieniarz.

 

A meble, nie mam pojęcia bo nie wyliczaliśmy na metry tylko za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o meblach czy blacie.

Blat chyba normalnie , jutro Ci powiem bo będzie kamieniarz.

 

A meble, nie mam pojęcia bo nie wyliczaliśmy na metry tylko za całość.

 

Meblach meblach! Blat to wiem :)

Bo poki co mam stara kuchnie i czeka mnie niedlugo wymiana, na szczescie kuchnie mam dosc mala i tak szacuje ile na mebelki mi pojdzie :) Skoro Maciek ma wycene 14,6k na 10mb to mnie to powinno wyjsc troche wiecej niz polowa.. Nie tak najgorzej :) Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze wieeeele zalezy od "wyposazenia" i dodatkow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęc nie zapodam, bo nie umiem wkleić :))),

a porażka to ok. 20 tysi za taką kuchnie jak piszesz, taką miałam pierwszą wycenę.

Wyjście z połowy tej ceny to można dyskutować.

No i te magiki to ceny kosmos, no i te kargo czy inne blumy

 

 

Dziękuję dziewczynom za miłe spotkanie :)))

 

Dokończymy w sobotę gadułii.

 

P/s ja w mojej kuchni tez jestem zakochana :)))

 

Był szklarz - nie da rady zrobić tych szybek jak chciałam :(((

 

ale wymyśliliśmy wspólnie 2 ścieżki, a nawet 3 taką najbardziej awaryjną - więc nie powinno być źle.

 

to poslij fotke na maila i podaj cene w mailu, nie podpisalem jeszcze umowy i jak co to rezygnuje: [email protected], bo mnie tez ta cena boli a Ty piszesz o polowie tej ceny ;/ inny fachowiec gadal o 1200zl za mb "golych" mebli z blatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poslij fotke na maila i podaj cene w mailu, nie podpisalem jeszcze umowy i jak co to rezygnuje: [email protected], bo mnie tez ta cena boli a Ty piszesz o polowie tej ceny ;/ inny fachowiec gadal o 1200zl za mb "golych" mebli z blatem

 

Ja piszę o połowie z 20 tysięcy,

 

Może od razu dryndaj, albo jedź do tego mojego i Meowego stolarza i gadaj z nim.

Bo porównywanie kuchni to nie bardzo wychodzi, każdy ma inne ustrojstwa tam.

 

A tak najlepiej u źródła :)))

Jak chcesz dam Ci telefon.

Jak chcesz zobaczyć jakość to musiałabyś/musiałbyś podjechać zobaczyć, tylko jutro po kamieniarzu foliuję wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o połowie z 20 tysięcy,

 

Może od razu dryndaj, albo jedź do tego mojego i Meowego stolarza i gadaj z nim.

Bo porównywanie kuchni to nie bardzo wychodzi, każdy ma inne ustrojstwa tam.

 

A tak najlepiej u źródła :)))

Jak chcesz dam Ci telefon.

Jak chcesz zobaczyć jakość to musiałabyś/musiałbyś podjechać zobaczyć, tylko jutro po kamieniarzu foliuję wszystko.

 

a to jest ten pan co rysuje projekt na kartce papieru? w sumie jak ja sprawdze jakosc? dla mnie kuchnia to kuchnia, zonie musi sie podobac! wiem, ze kuchni z kuchnia nie idzie porownac ale idzie mniej wiecej policzyc ile mb jest umeblowane i ile kosztowala calosc a dodatki typu kosze, szuflady, cornery juz idzie sobie dodac. ja caly czas liczylem, ze zaplacimy kolo 10 tys a teraz jest opcja okolo 16 tys- bez AGD ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...