Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie jedynie tydzień byłem na urlopie i 3 dni zajęło mi odkopanie się z postów po kawałku :-) Nie komentuje za bardzo ale oczywiście PC i WM tak, kotły precz (się naraziłem :-) A powaznie to kotły tak ale takie jakie psują się jak do nich się załaduje coś innego jak węgiel czy ten groszek żeby syfem ludzie nie palili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie u mnie tak jak u Gosi....to ma u mnie robotę, docelowo jeszcze zabuduje mi karton-gipsy w kuchni i salonie a może i zrobi ocieplenie elewacji

 

zaczyna w przyszłym tyg jak nie bedzie duzego mrozu tak ze zapraszam jak juz bedzie co ogladac :)

 

Dzieki wielkie-chetnie skorzystam z zaproszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy ktoś z Was sam liczył ile pustaków potrzeba na ściany?? Nie ufam hurtowniom, bo ostatnio tak mi policzyli, że zostałam z 3 paletami na placu. Dlatego chciałabym to policzyć samej, ale nie wiem jak się za to zabrać. Chodzi m i dokładnie o ściany szczytowe. Jak to wyliczyć??

 

Sąsiadko :-) ja liczyłem wszystko sam. I tu się z tobą zgodzę w 100% że nie ufasz hurtowniom - ja też. Dachówki mi policzyli wg ich programu 2400 szt. a mi wyszło 1792 +- 20 szt. Powiem Ci szczerze ja zawsze poświęcam sobie popołudnie siadam i liczę. Z dachówkami to sobie przekrój rozrysowałem w corelu i dokładnie policzyłem co do 1 szt dachówki, a ze ścianami to masz prosta sprawę. Liczysz sobie każdą ścianę osobno ile potrzeba na 1m2 i sumujesz. Wyjdzie Ci jakaś ilość pustaków i sprawdzasz ile na paletę wchodzi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy ktoś z Was sam liczył ile pustaków potrzeba na ściany?? Nie ufam hurtowniom, bo ostatnio tak mi policzyli, że zostałam z 3 paletami na placu. Dlatego chciałabym to policzyć samej, ale nie wiem jak się za to zabrać. Chodzi m i dokładnie o ściany szczytowe. Jak to wyliczyć??

 

Geometria szkola podstawowa :) :) Wzory na pole trojkata i prostokata! Policz ile masz m2 sciany a potem poszukaj w sieci ile Twoich pustakow wchodzi na m2. Porotherm 44 to 16szt/m2. Porotherm 25 to 10,5 szt / m2. Porotherm 30 chyba 16szt/m2.. Trzeba poszukac!

 

Sciane szczytowa to bym sobie narysowal w skali w jakims zeszycie (z zachowaniem kata dachu i odpowiedniej wysokosci scianki kolankowej) i wtedy mierzyl, no chyba ze w projekcie masz to dokladnie rozrysowane, to tylko pomierzyc i przeskalowac.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage docinki na samych skosach ... ale jak dorownasz do palety to ci wyjdzie

 

 

ja zaufalam hurtowni i mam problem bo paleta pustakow 30 stoi zapakowana w naszej sypialni i teraz ani jej hdsem zabrac ani nic ... trzeba bedzie po 2 znosic na dol i ukladac na innej palecie .. porazka!! no ale z dzien mi na to zejdzie bo sie moj chlop rozchorowal!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaufalam hurtowni i mam problem bo paleta pustakow 30 stoi zapakowana w naszej sypialni i teraz ani jej hdsem zabrac ani nic ... trzeba bedzie po 2 znosic na dol i ukladac na innej palecie .. porazka!! no ale z dzien mi na to zejdzie bo sie moj chlop rozchorowal!!

 

Sie tam martwisz. Ja musialem recznie przeniesc z miejsca wyladunku bloczki betonowe - usunac folie, wziasc bloczka w lape, przeniesc 15mb dalej, zrzucic w przygotowane drewniane koryto, nim bloczek jechal sobie 4m w dol, na dole ktos go musial odebrac i ulozyc na nowa kupke. I tak piec tysiecy razy :-) :-) :-)

 

Zdjecia pokazujace rozmiar masakry (na zdjeciach jest dopiero polowa bloczkow!!!!) :

 

http://szyna.civ.pl/09.jpg

 

http://szyna.civ.pl/IMG_0225.jpg

 

http://szyna.civ.pl/IMG_0236.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie tylko co z tym zrobie!!! chyba puszcze do zwrotu do handlobudu bo ze 2 palety przeliczyli !!

 

No ze zwrotami nie ma problemu - przyjada, zabiora, kase oddadza.. Chyba lepiej wziasc za duzo, niz za malo - pewnie sie beda ociagac zeby przyjechac po jedna palete ale lepiej tak niz jakby sie mieli ociagac z dowiezieniem murarzowi brakujacej palety i przez to cala robota by stala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak liczyłem zajmuje to troche czasu ale można dokładnie określic co i jak. Z dachówkami narazie się nie bawiłem ale też to sprawdze w wolnym czasie.

 

kurcze ciekawe co mi wyjdzie jak plicze dachowki ... jeszcze nie bardzo wiem jak sie za to zabrac ale sprobuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałam problemu z Lubarem,wszystko dobrze policzyli a wszystkie zwroty i puste palety odbierali,mimo że dużo dalej niż do Ciebie Adiqq.

Dzisiaj się dowiedziałam,od pana Adama,że jeszcze jakiś pan z ul.Ż..... się waha co do tynków.Jakby ten pan chciał zobaczyć nasze tynki to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...