Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Ewuś, wiem ze spotkania, że "się wykańczacie". Czy będzie możliwość, aby kiedyś zobaczyć "na żywo" te Wasze wykańczanie??

 

 

Jasne , że tak , odwiedziny forumowe bardzo fajne są :)))

 

Może tak za 2 - 3 tygodnie bo teraz centrum bałaganu się będzie z gipsów szlifować więc syf nieziemski :(

 

Ale potem to już ku światłości myśle :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też był pyszny obiad :) a tak poza tym chyba się pochorowałam mam 37 :/ i tak się nieciekawie czuje. Ze spraw budowlanych do 25 lutego czekamy na mapki do wniosku o uzgodnienia branżowe :/ a potem Boże miej nas w opiece i żeby się to poukładało wniosek o przedłużenie już w piątek złożony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdan -> mialem napisac gdzie kupowalem elementy wentylacji, wiec pokolei..

 

Rekuperator:

http://www.klimatyzacja-rekuperatory-solary.pl/REKUPERATOR_BRINK_RENOVENT_HR_400_Large_Z_AUTOMATYCZNYM_BYPASSEM-230.html - 6699 pln

 

Kanaly, anemostaty i wiekszosc trojnikow / lacznikow - allegro user wentylacje:

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=14765690

 

Rury - isodec (sa o 2mm szersze od ksztaltek i latwo sie uklada)

 

Czesc rzeczy jeszcze u usera "budmarkt":

 

http://allegro.pl/listing.php/search?us_id=13478863&string=spiro&category=1520

 

U niego przede wszystkim 3mb rure SPIRO FLEX 180 (ciezko taki rozmiar dostac gdzie indziej) ktora pasuje na ksztaltki wylotowe z rekuperatora. Dalej jest trojnik Y 180 - 2 x 150 i to sa glowne nawiewy / wywiewy ktore potem sie dziela na mniejsze). On tez ma czerpnie / wyrzutnie i ogolnie ksztaltki wiekszych srednic.

 

Wlasciwie tam kupicie wszystko co potrzebne do poskladania calej wentylacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdan -> mialem napisac gdzie kupowalem elementy wentylacji, wiec pokolei..

 

Rekuperator:

http://www.klimatyzacja-rekuperatory-solary.pl/REKUPERATOR_BRINK_RENOVENT_HR_400_Large_Z_AUTOMATYCZNYM_BYPASSEM-230.html - 6699 pln

 

Kanaly, anemostaty i wiekszosc trojnikow / lacznikow - allegro user wentylacje:

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=14765690

 

Rury - isodec (sa o 2mm szersze od ksztaltek i latwo sie uklada)

 

Czesc rzeczy jeszcze u usera "budmarkt":

 

http://allegro.pl/listing.php/search?us_id=13478863&string=spiro&category=1520

 

U niego przede wszystkim 3mb rure SPIRO FLEX 180 (ciezko taki rozmiar dostac gdzie indziej) ktora pasuje na ksztaltki wylotowe z rekuperatora. Dalej jest trojnik Y 180 - 2 x 150 i to sa glowne nawiewy / wywiewy ktore potem sie dziela na mniejsze). On tez ma czerpnie / wyrzutnie i ogolnie ksztaltki wiekszych srednic.

 

Wlasciwie tam kupicie wszystko co potrzebne do poskladania calej wentylacji :)

 

 

Adam dzięki; dzisiaj moim młodym - tj. 23 letniej córce i przyszłemu zięciowi (już inżynierowi automatyki i robotyki) opowiadałam o Tobie. Naprawdę gratuluję wiedzy w tak młodym wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki; dzisiaj moim młodym - tj. 23 letniej córce i przyszłemu zięciowi (już inżynierowi automatyki i robotyki) opowiadałam o Tobie. Naprawdę gratuluję wiedzy w tak młodym wieku

 

Elektronika hobbystycznie bawie sie od 20-tu lat. Mowia, ze kto poznal przynajmniej podstawy elektroniki ma latwiej w zyciu i to chyba prawda. Fizyke jaka siedzi w elektronice da sie latwo przelozyc na fizyke "budowlana" (i kazda inna). Tu rzadza te same prawa tylko w innej skali i czasem innej postaci :) Do tego troche logiki (a te poznaje jako programista od... 23 lat odkad opanowalem BASICa w swoim pierwszym C64 ;) i da sie caly proces budowy domu (a w szczegolnosci wszystkich jego instalacji) poskladac latwo i z sensem do kupy!

 

No, trzeba jeszcze miec dwie (odpowiednie!) rece na swoim miejscu ale to juz mam w genach po tacie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chwalcie już Adama, bo mu skrzydła urosną ;)

 

I Ty brutusie przeciwko mnie :) :p ;)

 

Tak mi sie przy okazji przypomnialo ze majac 14 lat zdobylem wyroznienie w EdW (elektronice dla wszystkich) za schemat urzadzenia do automatycznego nawadniania ogrodka - musze wygrzebac stare numery bo mi sie to teraz moze przydac :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, we wcześniejszych postach było pisane o podkładkach pod zbrojenia, w sumie nad kamieniami nawet nie pomyślałem i kupiłem za poleceniem kolegi w sklepie cena za 1 tysiać 72zł.

NIe wiem czy dużo czy mało, ale sam podkładałem i starałem się dość gęsto by żaden pręt na szalunku nie lezał.

Ale myśle ze spokojnie zostanie jeszcze na drugi strop.

 

W czwartek był u mnie gość z betoniarni obliczyć ilość potrzebnego betony na zalanie, wyszło ok 21 m3.

Cena w stosunku do zeszłego roku prawie o 6% w górę,

Beton z Wodzisławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedzialek zaczynamy z kopyta :)

 

heh, nie zanosi sie na razie na ocieplenie ;)

 

ani mi nie mow ... dekarze chca pruc do przodu a muraze ani drgną w tej temperaturze!!!

 

 

szynka mam prosbe - podslij mi link do twoich zdjec z budowy - potrzebuje zobaczyc jak wygladaja prowadnice pionowe do bramy garazowej :) musze cos sprawdzic a nie mam z czym porownac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...