Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

nie no u ciebie w tym miejscu to wygląda o niebo lepiej !! wręcz genialnie sie prezentuje, tak nowocześnie....fajnie bardzo

 

i jeszcze pytanie odnosnie twojego dachu - w tym kącie wewnętrznym dachu gdzie sa ciete dachówki - czym malowałes te przyciete miejsca żeby gołej ceramiki nie było widac ? a może dekarze sami to robią ?....bo do mnie jeszcze mają wrócić założyc kominki wentylacyjne

 

Jak masz wysoko dach to tego wogole moze byc nie widac. Mi to pomaluje moj dekarz - w handlobudzie mozna dostac farbe z Robena oryginalna w kolorze dachowki (bodaj okolo 50 pln za puszke). Czekalismy z tym (i z paroma innymi rzeczami - m.in. z przyklejeniem tasmy kalenicowej) az dach sie "wyczysci" z pylu powstalego przy cieciu dachowki :) I tak czekam drugi rok i jakos nie bylo okazji - na wiosne musze dekarza pogonic zeby wpadl :D Ale fakt faktem, ze jak pyl zniknal to te miejsca juz sie az tak w oczy nie rzucaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a na jakim terenie się budujesz ?

my się budujemy na piachu ( 17 metrów a niżej sam kamień ) i musieliśmy robić trzy odwierty po 100 metrów, placiliśmy w sierpniu sporo więcej za metr, ale podobno odwierty do 25 m nie wymagają pozwoleń i może przez to są tańsze ( tu ekspertem forumowym jest Adam )

sama pompa ciepla też była droższa, ale taką chcieliśmy

 

Do 30m na pewno sam piach,do mi wiercili studnie,a dalej nie wiem.Do 30m nie trzeba mieć pozwolenia.A jaką pompę zamontowaliście w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30m na pewno sam piach,do mi wiercili studnie,a dalej nie wiem.Do 30m nie trzeba mieć pozwolenia.A jaką pompę zamontowaliście w domu?

 

http://www.dimplex.de/pl.html

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/dnGyqsvcqJA8bAab2B.jpg

 

masz 30 m piachu, to nie jest dobry teren na pompę :( glina jest lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wysoko dach to tego wogole moze byc nie widac. .

mam niski od frontu dom i mały kąt dachu...baaardzo to widać i wygląda nieciekawie, do tego 6 takich wewn. rogów...musze to pomalować

rozejrzę się za jakimś czymś w takim razie, pewnie ein kit czy Roben czy inna marka, dachówka cerAMIczna to ceramiczna wiec wszystko powinno pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam niski od frontu dom i mały kąt dachu...baaardzo to widać i wygląda nieciekawie, do tego 6 takich wewn. rogów...musze to pomalować

rozejrzę się za jakimś czymś w takim razie, pewnie ein kit czy Roben czy inna marka, dachówka cerAMIczna to ceramiczna wiec wszystko powinno pasowac

 

Ano, byle kolor dobrac - na 100% kazdy producent ma swoja puszke z kazdym kolorem produkowanej dachowki :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no u ciebie w tym miejscu to wygląda o niebo lepiej !! wręcz genialnie sie prezentuje, tak nowocześnie....fajnie bardzo

 

Stan aktualny to takie cus:

 

http://szyna.civ.pl/domek1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/domek2.jpg

 

Jak ktos jest przed dachem to polecam takie rozwiazanie - nie trzeba sie pierdzielic i co te 5 lat odmalowywac deski :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planowałam złamaną biel i szarość, kolor okien i dachówki ten sam, tylko brama inna....ale w końcu chyba na cokół wybiore żółty klinkier ten sam jaki mam na kominach...ale z tym wyborem jeszcze mam czas sie przespać nie raz

a moge prosic zdjęcie z drzwiami wejsciowymi ? czy juz za ciemno na zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planowałam złamaną biel i szarość, kolor okien i dachówki ten sam, tylko brama inna....ale w końcu chyba na cokół wybiore żółty klinkier ten sam jaki mam na kominach...ale z tym wyborem jeszcze mam czas sie przespać nie raz

a moge prosic zdjęcie z drzwiami wejsciowymi ? czy juz za ciemno na zdjęcia :D

 

Ja tez na cokol chcialem klinkierke grafitowa ale ostatecznie tynkarze byli na miejscu i jak sobie pomyslalem ile bede mial roboty z klejeniem i fugowaniem tego to sobie odpuscilem i w dwa dni tynkarze mi polozyli tynk mozaikowy (zywiczny). Tez to mocne, mozna myc karcherem i wyglada calkiem przyzwoicie. Od tylu mam tam czesc nieprzysypana (z druga brama garazowa w piwnicy) i tam bym mial mase roboty z tym :)

 

A tak wogole to ja chcialem elewacje biala i cala stolarke grafitowa. Ale doplaty byly za duze (50% ceny okien) i zrezygnowalem.

 

Co do drzwi - juz kiedys pisalem ze nie jestem zadowolony - to drzwi z CALa, kolor widzielismy tylko w katalogu i mial byc jasniejszy - tak jak reszta stolarki czyli ciemny orzech. A jest taki bardziej czekoladowy.. W dodatku w drzwiach za prawie 7k pln nie ma w standardzie nawet glupich plastikowych zaslepek na zawiasy :D Musze domawiac z Suwalk specjalnie pfffff!

 

Bedzie ladniej jak na podjazd a wiec i przed drzwi dojdzie kostka granitowa :)

 

http://szyna.civ.pl/domek6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to ja chcialem elewacje biala i cala stolarke grafitowa. Ale doplaty byly za duze (50% ceny okien) i zrezygnowalem.

 

http://szyna.civ.pl/domek6.jpg

 

ja też chciałam grafitową stolarkę.....a właściwie szarą - okna drzwi bramy i rolety.........ale mąż postawił veto, teść spytał czy biurowiec buduję...zonk...ale odpuściłam :) szare sa tylko rolety których jeszcze nie widziałam spuszczonych i bramy garażowe

 

a jakby zrobic szary cokół jak ty masz a tylko wokół drzwi wejsciowych i tarasowych "machnąć" tym klinkierem ? taką ramkę...hmmmmm ?

wokół domu też chcesz kostke polozyc ? ja chce dookoła przy samej ścianie wykostkowac, dojscie z furtki i podjazd - wszystko w jednej kostce, tylko na taras wieksze jakies płyty ale tez a la kostka..........chciałabym drewno ale troche sie go boje na tarasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby zrobic szary cokół jak ty masz a tylko wokół drzwi wejsciowych i tarasowych "machnąć" tym klinkierem ? taką ramkę...hmmmmm ?

 

W sumie jak do tego biezesz firme to klinkier wychodzi bardzo podobnie cenowo - tynk zywiczny jest drogi, a jego polozenie jeszcze drozsze (30 pln / m2!). Jedno i drugie ma podobne wady i zalety. Klinkier wydaje sie twardszy ale znowu moze na mrozie odpadac :)

 

wokół domu też chcesz kostke polozyc ? ja chce dookoła przy samej ścianie wykostkowac, dojscie z furtki i podjazd - wszystko w jednej kostce, tylko na taras wieksze jakies płyty ale tez a la kostka..........chciałabym drewno ale troche sie go boje na tarasie :)

 

Tak - 1m dookola domu wszystko wykostkowane mala szara (jasna) kostka granitowa + schodki z tarasu tez z granitu. Taras to u mnie narazie wylana plyta betonowa ale taras najprawdopodobniej zrobie wlasnie z drewna albo betonowych plyt tarasowych (bruk z czyzowic robi fajne). Kusi mnie tez drewno tyle ze za egzotyka trzeba bedzie dac na deski z 8k pln, a drzewa typu modrzew syberyjski troche sie obawiam. Ale jak bedzie drzewo to raczej z modrzewia - cena rzedu 50-60 pln / m2 jeszcze jest do przelkniecia - tylko te olejowanie czy lakierowanie co dwa lata mnie martwi. Plyty betonowe poloze i bedzie spokoj na lata, a czysci sie to fajnie t-racerem karczerowym do powierzchni plaskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ruszyliscie drazliwy u nas temat... nie mozemy sie zdecydowac jak zrobic elewacje ... ja chce zielona a maz zolta albo brazowa ...

 

szynka daj jakis namiar na ta firme co to "cos" plytkowatego produkuje!! moze powinnam zglebic temat!!

 

ZIELONA !? Masz fantazje!! ;)

 

A co do BRUKu to:

 

http://www.bruk.info.pl/

 

I tam oferta - plyty tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie tez drewno tyle ze za egzotyka trzeba bedzie dac na deski z 8k pln, a drzewa typu modrzew syberyjski troche sie obawiam. Ale jak bedzie drzewo to raczej z modrzewia - cena rzedu 50-60 pln / m2 jeszcze jest do przelkniecia - tylko te olejowanie czy lakierowanie co dwa lata mnie martwi. Plyty betonowe poloze i bedzie spokoj na lata, a czysci sie to fajnie t-racerem karczerowym do powierzchni plaskich :)

no więc własnie...ale bosa nogą po drewnie...bezcenne...oj kusi....Ewus mówiła ze ma z drewna polskiego jakiegos taras i bezproblemowo, nie wiem nie widziałam

 

 

mea...żółta elewacja ?? nieeeeeeeeeeee....nie daj sie ! :) a jaka ta zielen - widziałas ten dom niedaleko nas na Świerklańskiej ? niedaleko mojej budowy tez jest zielony postaram sie pstryknąc fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc własnie...ale bosa nogą po drewnie...bezcenne...oj kusi....Ewus mówiła ze ma z drewna polskiego jakiegos taras i bezproblemowo, nie wiem nie widziałam

 

 

mea...żółta elewacja ?? nieeeeeeeeeeee....nie daj sie ! :) a jaka ta zielen - widziałas ten dom niedaleko nas na Świerklańskiej ? niedaleko mojej budowy tez jest zielony postaram sie pstryknąc fotki

 

zaraz wam znajde taki kolor jak mi sie podobal domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wam znajde taki kolor jak mi sie podobal domek

 

Ja sie troche wzorowalem tym domkiem:

 

http://szyna.civ.pl/elew/1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/elew/2.jpg

 

http://szyna.civ.pl/elew/3.jpg

 

Taka podbitke najpierw chcialem (tynkowana) ale chyba sobie tez odpuszcze i zrobie albo drewniana albo drewno-podobna grafitowa (znowu wygoda gora;)

 

Ten domek stoi na drodze Marklowice - Zory. Okna ma w zlotym debie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh Adam ja tez :D wiem dokladnie gdzie stoi :D śliczny jest ! bede miec podobny płot :)

 

Mi na plot zabraklo kasy :D Zrobilem sobie tylko trzy duze slupki z klinkieru takiego jak komin (grafit) i z fajna automatyczna przesuwka i furtka w tym samym kolorze. Na reszty braklo kasy, tyle ze ja mam 400mb do ogrodzenia :D I poki co reszta frontu to plot z popularnych paneli (z pretow fi6), a na tylach zwykla siatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...