Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Tyle że nie robię płyty fundamentowej, na temat typu ogrzewania to nie mam zamiaru dyskutowac, bo argumentacja że akumulacja jest dobra tylko dla prądu jest dla mnie totalną bzdurą!!!

Jaki jest sens akumulować ciepło,jeśli o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do medium o takiej samej cenie za jednostkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No ok - problem w tym ze do normalnego stelaza U320 mozesz kupic tanszy albo drozszy - masz wybor, a do BASICa wlozysz tylko te tansze DELTY i koniec :)

 

O co chodzi z tymi DuofixBasic ... w opisie piszą, że nie są do montażu w betonie ?

To znaczy że wylewką nie moge ich zalać/zasypać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi DuofixBasic ... w opisie piszą, że nie są do montażu w betonie ?

To znaczy że wylewką nie moge ich zalać/zasypać ?

 

Powiem szczerze ze nie znam roznic w samym montazu. Ja swoje U320 zabudowalem - dwie sztuki PO wylewkach, jedna sztuka PRZED wylewka. Roznic uzytkowych nie widze zadnych - ot byle przy montazu przed wylewkami pamietac o grubosci wylewki i polozyc stelaz odpowiednio wyzej! A przy montazu PO wylewkach - pamietac zeby w tym miejscu nie puscic czasem rurek z ogrzewania podlogowego ;) W malym kibelku dla gosci mialem fotki, liczylem, kombinowalem, delikatnie wiercilem.. A i tak wjechalem w rurke :-) Niby ja tylko lekko zarysowalem ale wolalem rozkuc i zalozyc mufke. I tak mam w calej podlogowce jedna mufke w tamtym wlasnie miejscu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens akumulować ciepło,jeśli o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do medium o takiej samej cenie za jednostkę ?

 

A chocby taki ze jak braknie tego medium (pradu, wegla, oleju, gazu) to mamy te 2-3 dni wiecej na wykombinowanie awaryjnego zrodla ciepla - dom sie poprostu wychladza wolniej. W przypadku piecow "smieciuchow" czy kominkow z plaszczem - mozemy zachajcowac raz, a porzadnie (np. raz na dwa, trzy dni, a nie codziennie po troche), nie potrzebujemy bufora.

 

Akumulacja to zaleta nie tylko w przypadku grzania pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa zapomniałam...byłam dziś w tej Glazurze Królewskiej...mają tam Polcolorit który mnie interesuje :) musze przyznać ze siedziba robi wrażenie, projekt łazienki to zalezne od wielkości pomieszczenia 200-500 zł zwracane przy zakupie za >2000....to grosze jesli chodzi o łazienki wiec sie zastanowie nad nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mea ale za miesiąc jak pogoda dopisze to ja już mogę być po elektryce , teraz chciałabym wiedzieć , może jeszcze ktoś się wypowie?

 

Wszystko zalezy od wyposazenia jakie chcesz miec. Sama instalacja (kable) to maksymalnie 2-3k pln. Reszte robi potem sprzet i robocizna. Do monitoringu mozesz kupic kamere za 200, a mozesz za 5000. Domofon mozesz kupic najtanszy za 200, a mozesz kupic videodomofon z przekierowaniem na GSM i innymi bajerami za 5000 i tak dalej... :) Nikt Ci bez specyfikacji i wymagan nie poda konkretnych cen.

 

Mnie instalacja yntelygentna kosztowala ok 2k pln za kable + ok 3k pln za sterownik PLC ktory to wszystko obsluguje. Z tym ze ja nie mam rolet. Bramy (garazowe i wjazdowe) to raczej w cene samych bram trzeba wliczyc a nie instalacji - napedy do bram to 1,5-2k pln za srednia (acz porzadna) polke. Osprzet do rozdzialu TV to przede wszystkim multiswitch za 400-600 pln + np. modulatory czy sumatory za pare dyszek ktorymi wepniesz kamery do instalacji TV. Rekorder.. to roznie moze byc - ja bede wszystko robil na zwyklym PC i darmowym oprogramowaniu (z ogromnymi mozliwosciami - wykrywanie ruchu, wysylanie materialu regularnie na zewnetrzny serwer przez internet etc). Instalacja sieci WiFi w domu to w zasadzie podpiecie jednego access pointa (150 pln) w centralnym miejscu w domu.. Najwiecej chyba jednak zaplacisz za robote. Bo zeby to wszystko ogarnac to albo musisz korzystac z roznych standardow i kumaty elektronik musi to wszystko do kupy spiac (i wtedy bulisz duzo za robocizne) albo kupujesz wszystko w konkretnym standardzie (np. EIB, czy XComfort) i placisz nieziemskie pieniadze za sam sprzet (+ zapewne drugie tyle za robocizne, bo za bajery placi sie bajeranckie kwoty :-)

 

Queene z tego co mowila na spotkaniu ma wszystko i w miaaaaaaaaaaare sensownej cenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...