Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

a dlaczego w ogóle robicie to przed wylewkami ? ma to jakies znaczenie ?

 

 

Gabrysiu dobrze wiedzieć :) nie interesowałam sie cenami, byłam tylko poszukać inspiracji i zobaczyc co nieco na żywo...........dziś dostałam zamówione z pewnej firmy próbki płytek, po 3 sztuki z dwóch rodzajów....niby zapakowane w piankę tą od paneli, kazda osobno....a wszystkie były połamane :( chyba boje sie kupować przez net..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a dlaczego w ogóle robicie to przed wylewkami ? ma to jakies znaczenie ?

 

 

Gabrysiu dobrze wiedzieć :) nie interesowałam sie cenami, byłam tylko poszukać inspiracji i zobaczyc co nieco na żywo...........dziś dostałam zamówione z pewnej firmy próbki płytek, po 3 sztuki z dwóch rodzajów....niby zapakowane w piankę tą od paneli, kazda osobno....a wszystkie były połamane :( chyba boje sie kupować przez net..........

 

Zamawialem kafle do kuchni (45x45) przez neta - byly 40% tansze niz w okolicznych sklepach - przyszly w calosci, zadna nie peknieta - ciezkie gabaryty zwykle wysylaja ROBENem na paletach - raczej pewne. Jak to szlo pojedynczo poczta to mialo prawo sie zniszczyc (w miare lekka paczka = rzucanko w sortowni). 200-300kg paleta raczej nikt nie rzuci ;d

 

Przez neta zamawialem tez wszystkie geberity, muszle, umywalki, a nawet lustra. Wszystko OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac ja sobie daruje projekty w salonach i tez wiekszosc jesli nie wszystko bede kupowala netem ... jedyne co to Biawara bojlerek /kwestia tylko ktory 150l czy 300l/ kupie u faby geberity i pewnie kilka drobiazgow tez ...

 

 

z innej beczki

czy mozecie cos powiedziec o tej firmie ?? ostatnio mi polecali ta PC do cwu

http://allegro.pl/ulrich-pompa-ciepla-woda-powietrze-0-85-3-5kw-hit-i1475659914.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

z innej beczki

czy mozecie cos powiedziec o tej firmie ?? ostatnio mi polecali ta PC do cwu

http://allegro.pl/ulrich-pompa-ciepla-woda-powietrze-0-85-3-5kw-hit-i1475659914.html

Parę razy obiło mi się o uszy Ulrich ale ja bym wybrał jednak tą:

http://allegro.pl/hewalex-powietrzna-pompa-ciepla-do-cwu-wymiennik-i1456867826.html

Ze względu na to,że Hewalex-owej można w prostszy sposób podnieść COP w zimie np.z powietrza wyrzucanego z reku,itd,w dodatku może nam jako tako chłodzić w lato a w Urlich-owej skazani jesteśmy tylko i wyłącznie na warunki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A chocby taki ze jak braknie tego medium (pradu, wegla, oleju, gazu) to mamy te 2-3 dni wiecej na wykombinowanie awaryjnego zrodla ciepla - dom sie poprostu wychladza wolniej.

Akumulacja to zaleta nie tylko w przypadku grzania pradem.

No jeśli tylko po to by było viperolo-wskie kombinacje typu "styropian 10cm, 30cm podsypki piaskowej, chudy beton 10cm" to gratuluje pomysłu na komplikacyjne i drogie wykonanie fundamentów zamiast np.poczciwego kominka :) (drewna to raczej na 2-3 dni jesteśmy w stanie zorganizować ;) )

No ale jak ktoś lubi komplikacje i ma za dużo kasy to oczywiście wszystko można,nawet 60cm podsypki piaskowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tylko po to by było viperolo-wskie kombinacje typu "styropian 10cm, 30cm podsypki piaskowej, chudy beton 10cm" to gratuluje pomysłu na komplikacyjne i drogie wykonanie fundamentów zamiast np.poczciwego kominka :) (drewna to raczej na 2-3 dni jesteśmy w stanie zorganizować ;) )

No ale jak ktoś lubi komplikacje i ma za dużo kasy to oczywiście wszystko można,nawet 60cm podsypki piaskowej :)

 

Eh, nic nie zrozumiales :( Akumulacja to przede wszystkim wygoda niepalenia codziennie i komfort rowniez w lato!

 

A tymczasem Discovery juz w drodze do ISS, ahhh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Eh, nic nie zrozumiales :( Akumulacja to przede wszystkim wygoda niepalenia codziennie i komfort rowniez w lato!

Oczywiście,że rozumiem czym jest akumulacja i co nam daje ale czy jest warta w dla posiadacza pieców węglowych ?(bo jedynie tutaj oprócz prądu może mieć zastosowanie)

Toż to jest jak profanacja budowli,piec węglowy i fundament akumulacyjny...

Podobnie jak PCi i pasywniak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że rozumiem czym jest akumulacja i co nam daje ale czy jest warta w dla posiadacza pieców węglowych ?(bo jedynie tutaj oprócz prądu może mieć zastosowanie)

Toż to jest jak profanacja budowli,piec węglowy i fundament akumulacyjny...

Podobnie jak PCi i pasywniak ;)

 

Akumulacja wygladza piki wartosci temperatury w srodku domu - splaszcza znacznie czubki sinusoidy temperatur. To w domu uzytkowanym calorocznie wielka zaleta, niezaleznie od zrodla ogrzewania - w lato mamy chlodniej, w zime cieplej. W przypadku weglowcow to tez zaleta - jak Ci sie zatnie taki podajnik to nim wygasisz piec i dokonasz naprawy, bez duzej akumulacji w domu zrobi sie chlodno.

 

Wiec - jak dla mnie stopien akumulacyjnosci domu nie zalezy zupelnie od zrodla ogrzewania. Profanacja? Przesadzasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Profanacja? Przesadzasz :)

Oczywiście,że przesadzam,ja lubię przesadzać :)

Ale tutaj była mowa jedynie o fundamencie akumulacyjnym i podłogówce.

Co do ścian akumulujących ciepło jak najbardziej jestem za w każdym przypadku ale fundament akumulacyjny nie koniecznie w każdym przypadku jest zasadny.

Chociaż płyta fundamentowa z zalaną podłogówką potrafi być tańsza w większości przypadków od normalnych ław fundamentowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tylko po to by było viperolo-wskie kombinacje typu "styropian 10cm, 30cm podsypki piaskowej, chudy beton 10cm" to gratuluje pomysłu na komplikacyjne i drogie wykonanie fundamentów zamiast np.poczciwego kominka :) (drewna to raczej na 2-3 dni jesteśmy w stanie zorganizować ;) )

No ale jak ktoś lubi komplikacje i ma za dużo kasy to oczywiście wszystko można,nawet 60cm podsypki piaskowej :)

 

jakie komplikacje, jakie drogie wykonanie o czym Ty wogóle piszesz

to jest poprostu trochę inne ułożenie warstw jak przy "popularnej" podłogówce,

jakbyś czytał uważnie i poszperał na forum to byś wiedział o co pytałem i o co chodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Chociaż płyta fundamentowa z zalaną podłogówką potrafi być tańsza w większości przypadków od normalnych ław fundamentowych :)

 

ciekawe skąd to Ci wyszło że w większości przypadków? wszystko zaczyna się od warunków gruntowych, jeżeli są korzystne to płyta jest atrakcyjną alternatywą dla ław,ale przy złych warunkach gruntowych to już nie jest tak różowo,sam koszt wymiany gruntu może powalic niejednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ciekawe skąd to Ci wyszło że w większości przypadków? wszystko zaczyna się od warunków gruntowych, jeżeli są korzystne to płyta jest atrakcyjną alternatywą dla ław,ale przy złych warunkach gruntowych to już nie jest tak różowo,sam koszt wymiany gruntu może powalic niejednego

Powiedziałbym,że odwrotnie,akurat jestem na tym etapie.Zależy od kumatego projektanta,pierwszy ze względu na warunki gruntowe(wysadzinowe) kazał wymieniać mi grunt do gł.1,5m,drugi chciał zaprojektować mi płytę jak dla schronu atomowego(30cm betonu),dopiero z trzecim się udało (nie do końca),skończyło się na 50cm wymiany gruntu+25cm płyty(III kat.szkód górniczych).

To i tak wg wstępnej analizy taniej niż skomplikowane ławy krzyżowe.

jakie komplikacje, jakie drogie wykonanie o czym Ty wogóle piszesz

to jest poprostu trochę inne ułożenie warstw jak przy "popularnej" podłogówce,

,

Rzuć ten temat projektantowi to się dowiesz czy jest to "trochę inne ułożenie warstw jak przy podłogówce" ;)

Poniżej moja warjacja nt "trochę innych fundamentów":

http://images38.fotosik.pl/654/52170bf8c53796af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i kazdy zdrowo myslacy projektant powie "daruj sobie"

Owszem,każdy projektant nie mający pojęcia o projektowaniu powie "daruj sobie",przykład wyżej, ale ktoś,kto zna się na rzeczy stwierdzi,że dobrze zaprojektowana płyta fundamentowa jest najlepszym sposobem na posadowienie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,każdy projektant nie mający pojęcia o projektowaniu powie "daruj sobie",przykład wyżej, ale ktoś,kto zna się na rzeczy stwierdzi,że dobrze zaprojektowana płyta fundamentowa jest najlepszym sposobem na posadowienie domu.

 

jaki ty jestes nielogicznie niereformowalny to az glowa peka!!!

 

wlasnie siedzi za moimi plecami projktant "praktyk" ktor y mowi cyt "posadawianie budynku na plycie fundamentowej ma sens tylko i wylacznie przy makabrycznej niestabilnosci podloza ... w innym wypadku to tylko potworna strata kasy :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea - pozwolę się nie zgodzić...jak ktoś chce mieć idealnie docieplony dom od gruntu, to płyta fundamentowa jest najlepszym rozwiązaniem i tutaj rozumiem doskonale Arturo....

na temat kosztów nie będę się wypowiadać, bo ich nie znam (jaka różnica w kosztach dla tradycyjnych fundamentów a jaka dla płyty) - ale weź pod uwagę, że on będzie budować na szkodach i część kasy odda mu kopalnia.....W przypadku domu silnie ukierunkowanego na energooszczędność płyta ma sens

 

nie moge juz zapytac o szczegoly ale jak sie nie trudno domyslic plyta to koszt porownywalny ze stropem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...