Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

po co kable do wifi? jak to bezprzewodowe :> ja caly alarm zrobilem na skretce internetowej 8x 0,5mm2 po 1zl/mb, wystarczy do duzego domu na 6 czujek, 2 manipulatory, syreny i wszystkiego poszlo okolo 150 m

 

Heheh no mimo wszystko musisz pociagnac internet do "domowego" WAPa, ktorego najlepiej umiescic w srodku domu (wtedy zasieg w kazdym pomieszczeniu bedzie mozliwie duzy :)

 

U mnie poszedl 1km skretki ale ja mam skretki do kazdego wylacznika, dodatkowo w kazdym pomieszczeniu z sufitu zwisa skretka (na czujki), no i czujki do okien to tez UTP. Pozatym mam tez LAN, bo mimo wszystko dla niektorych zastosowan co kabel, to kabel :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to pisalem o samych kablach - wiec to ze nie wspominasz o uchwytach, puszkach i peszlach to akurat dobrze. Po drugie pisalem o ekstremalnie prostej instalacji w ktorej nie ma rolet, domofonu, bramy, UTP, czy tam 100mb kabla antenowego. Prosty i maly domek to parterowka 100m2 i w niej w zyciu nie zuzyjesz takich ilosci kabla o jakich piszesz. Takze spoko - daloby sie zejsc nawet do 1k pln :)

Jednak zostałem pokonany Twoimi argumentami i przyznaję Ci rację - można zrobić instalację elektryczną w domku, w której materiały będą poniżej 1,000zł.

 

Do dzisiaj myślałem że posiadanie rolet, telewizora, domofonu, bramy z napędem w garażu.... to nie jest ekstrawagancja w XXI wieku.

A epoka, kiedy w izbie była lampa na środku i gniazdko do radyjka, minęła bezpowrotnie.

Myliłem się, mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym jak najlepiej w przyszlosci suszyc opal w kotlowni? czy zatkanie czerpni powietrza do kotlowni i zastapienie jej wieloma malymi otworami wzdloz podlogi gdzie bedzie lezal wegiel moze mi pomoc? piec zaciagajac powietrze powinien wywolywac jego ruch przez "kupke" wegla. juz dzisiaj zaluje ze nie zrobilem jednej petli podlogowki w kotlowni pod skladem opalu, a im bardziej suchy opal tym lepszy i np. taki mial spalany w tlokowcu najlepszy jest po 2 latach lezakowania.

myslal juz kto nad tym z tych co maja badz beda mieli podajniki tlokowe czy slimakowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostałem pokonany Twoimi argumentami i przyznaję Ci rację - można zrobić instalację elektryczną w domku, w której materiały będą poniżej 1,000zł.

 

Do dzisiaj myślałem że posiadanie rolet, telewizora, domofonu, bramy z napędem w garażu.... to nie jest ekstrawagancja w XXI wieku.

A epoka, kiedy w izbie była lampa na środku i gniazdko do radyjka, minęła bezpowrotnie.

Myliłem się, mea culpa.

 

Toc chyba napisalem post wczesniej, ze w standardowym domku kable to 2-3k pln nie ? A *ekstremalnie* najprostsza instalacja w malym domku ponizej 1k pln. Oburzyles sie ze ceny mam z poprzedniej epoki, a potem sam obliczyles ze da sie za 1,5k pln. Wiec jak w koncu ?;) Lepiej napisz odrazu ze jestes elektrykiem i zakonczymy dyskusje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym jak najlepiej w przyszlosci suszyc opal w kotlowni? czy zatkanie czerpni powietrza do kotlowni i zastapienie jej wieloma malymi otworami wzdloz podlogi gdzie bedzie lezal wegiel moze mi pomoc? piec zaciagajac powietrze powinien wywolywac jego ruch przez "kupke" wegla.

 

Na pewno chcesz wzniecac brudny pyl w powietrze ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym jak najlepiej w przyszlosci suszyc opal w kotlowni? czy zatkanie czerpni powietrza do kotlowni i zastapienie jej wieloma malymi otworami wzdloz podlogi gdzie bedzie lezal wegiel moze mi pomoc? piec zaciagajac powietrze powinien wywolywac jego ruch przez "kupke" wegla. juz dzisiaj zaluje ze nie zrobilem jednej petli podlogowki w kotlowni pod skladem opalu, a im bardziej suchy opal tym lepszy i np. taki mial spalany w tlokowcu najlepszy jest po 2 latach lezakowania.

myslal juz kto nad tym z tych co maja badz beda mieli podajniki tlokowe czy slimakowe?

 

ciekawa kwestia !!

Adam z tego co maciek pisze to bedzie zaciagal powietrze przez wegiel wiec pyl poldzie do komina!! /co najwyzej zrobi kuku zonie i sasiadom :)/

ale opcja z suszeniem wegla jest fajna ale niestety malo praktyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym jak najlepiej w przyszlosci suszyc opal w kotlowni? czy zatkanie czerpni powietrza do kotlowni i zastapienie jej wieloma malymi otworami wzdloz podlogi gdzie bedzie lezal wegiel moze mi pomoc? piec zaciagajac powietrze powinien wywolywac jego ruch przez "kupke" wegla. juz dzisiaj zaluje ze nie zrobilem jednej petli podlogowki w kotlowni pod skladem opalu, a im bardziej suchy opal tym lepszy i np. taki mial spalany w tlokowcu najlepszy jest po 2 latach lezakowania.

myslal juz kto nad tym z tych co maja badz beda mieli podajniki tlokowe czy slimakowe?

 

ciekawa kwestia !!

Adam z tego co maciek pisze to bedzie zaciagal powietrze przez wegiel wiec pyl poldzie do komina!! /co najwyzej zrobi kuku zonie i sasiadom :)/

ale opcja z suszeniem wegla jest fajna ale niestety malo praktyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym jak najlepiej w przyszlosci suszyc opal w kotlowni? czy zatkanie czerpni powietrza do kotlowni i zastapienie jej wieloma malymi otworami wzdloz podlogi gdzie bedzie lezal wegiel moze mi pomoc? piec zaciagajac powietrze powinien wywolywac jego ruch przez "kupke" wegla. juz dzisiaj zaluje ze nie zrobilem jednej petli podlogowki w kotlowni pod skladem opalu, a im bardziej suchy opal tym lepszy i np. taki mial spalany w tlokowcu najlepszy jest po 2 latach lezakowania.

myslal juz kto nad tym z tych co maja badz beda mieli podajniki tlokowe czy slimakowe?

 

Ja chce zrobić (o ile się zdecyduje na węgiel/miał bo jeszcze się waham) w jednym miejscu w kotłowni taką pętle ale w małej części 1,5 x 1 m i suszyć porcje opału. Trochę bałbym się tego ciężaru i przede wszystkim nie wiem czy dobrze by się taka duża kupa ;) suszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa kwestia !!

Adam z tego co maciek pisze to bedzie zaciagal powietrze przez wegiel wiec pyl poldzie do komina!! /co najwyzej zrobi kuku zonie i sasiadom :)/

ale opcja z suszeniem wegla jest fajna ale niestety malo praktyczna

 

No teoretycznie to bedzie wciagal kociol ale to przeciez nie bedzie obieg zamkniety otwory -> wegiel -> kociol, wiec pyl bedzie "wisial w powietrzu" :-) Kwestia jeszcze ile taki kociol wciaga m3/h i czy "ped" powietrza bedzie na tyle duzy ze bedzie w stanie porwac w gore pyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz wzniecac brudny pyl w powietrze ?? :)

 

no wlasnie huraganu raczej nie bedzie a tak czy tak zawsze w kotlowni jest syf, a zeby kominiarz odebral budynek musi byc w kotlowni otwor doprawadzajacy powietrze wielkosci chyba fi 150mm, po odbiorze go zatkam a powietrze bedzie sobie doplywalo przez wegiel. nie wiem czemu nie zrobilem tej petli podlogowki w kotlowni a bylaby to kwestia 50m pexa i jednego obiegu wiecej w rozdzielaczu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kwestia bezpieczenstwa!! To ze pyl weglowy rozpylony w powietrzu sie doskonale pali (jak zreszta wiekszosc materialow - nawet maka jest niebezpieczna ;) to na pewno wiecie sami doskonale ;) Choc mysle, ze ruch powietrza bedzie na tyle maly ze bedzie to bezpieczne..

 

zeby nastapil wybuch pylu musi go byc w powietrzu okolo 500g/m3 wiec raczej malo realne w kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie huraganu raczej nie bedzie a tak czy tak zawsze w kotlowni jest syf, a zeby kominiarz odebral budynek musi byc w kotlowni otwor doprawadzajacy powietrze wielkosci chyba fi 150mm, po odbiorze go zatkam a powietrze bedzie sobie doplywalo przez wegiel.

 

Raczej o sumarycznym przekroju 150mm! Spytaj najpierw kominiarza bo po co masz robic niepotrzebnie taka wielka dziure, czemu by mial to niedopuscic :) Jeszcze kwestia oporu przeplywu powietrza przez ten wegiel - brak doplywu wystarczajacej ilosci powietrza to realne ryzyko zatrucia sie tlenkiem wegla :( I to sie zdarza dosc nagminnie. Warto przemyslec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i zwracam się z prośbą o radę mianowicie otrzymałem ostatnio wycenę na wienerberga czy cena jast dobra(zawiera transport z hds oraz przechowanie towaru do wiosny-lata)

1 POROTHERM WIENERBERGER 44 6,29/szt

2 POROTHERM WIENERBERGER 30 4,10/szt

3 POROTHERM WIENERBERGER 11,5 4,50/szt

4 Bloczek betonowy 14x25x38 2,89/szt

I jeszcze jedno pytanko mianowicie czy spotkaliście się z opinia na temat takich marek pustaków jak : HELUZ, LEIER, HODOTHERM(CZESKI), POROTON PICHLER i co w porównaniu z wienerbergem byście wybrali przy budowie ścian 1W(raczej nie ineteresuje mnie inny rodzaj ściany więc proszę o radę w tym konkretnym przypadku) czy warto oszczędzać parę groszy na innej mniej znanej marce.

Z "góry" dziękuję za rady i życzę miłego weekendu(ja niestety spędzę go w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o sumarycznym przekroju 150mm! Spytaj najpierw kominiarza bo po co masz robic niepotrzebnie taka wielka dziure, czemu by mial to niedopuscic :) Jeszcze kwestia oporu przeplywu powietrza przez ten wegiel - brak doplywu wystarczajacej ilosci powietrza to realne ryzyko zatrucia sie tlenkiem wegla :( I to sie zdarza dosc nagminnie. Warto przemyslec :-)

 

zrobie tak, zeby byla odpowiednia ilosc powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...