Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Nie obciążaj nogi zbytnio, wsadz w orteze jak masz jak nie to nie stawaj a niej bez podparcia na kuli, kijku cokolwiek. Tak dla pewności. Ale jest szansa że nic powaznego ci sie nie stało, ja mam znacznie gorzej choć wyglądam że sobie chodzę całkiem fajnie. O której masz wizyty jutro i Marka? Pytam bo muszę do niego podejść z wynikiem rezonansu więc może przyjdę z Tobą bo niby kazał dzwonić ale dzwonie i nie odbiera. Na pewno będę jutro do niego się wbijał żeby mu to dać.

 

ide na 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich rybnickich bobków budowniczych ;)

 

Jako początkujący FM od kilku tygodni intensywnie zarywam noce aby nadgonić zaległości w tym wątku a przyznam ze sporo się już napisaliście. :D

 

Mam nadzieje ze ten wątek będzie nadal tak prężenie się rozwijał, gdyż mam zamiar zasiedlić się tu u Was ;)

 

Pozdrowienia serdecznie dla queene – wytrwałej i wszechobecnej foremki :bye:

Witam Serdecznie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan narazie pojde i zobacze co mi powie ortpeda ... ja smiem twierdzic ze mam ponaciagane sciegna albo wiezadla ... rano pod kolanem spuchlo i boli ... ale chyba nastawiac nie ma czego !!

 

netmar napisz co robisz, na jakim jestes etapie i jakie plany na przyszlosc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Możecie mi powiedzieć gdzie mogę wysłać zestawienie materiałów na dach do wyceny?? Szczerze oprócz tych wszytkich hurtowni ogólnobudowlanych nie bardzo wiem gdzie uderzyć.

A Wy gdzie kupowaliście dachówki, rynny itp??

 

Wrzuciłam parę namiarów do naszego wątku o Wykonawcach

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2952&pp=20

 

Powysylać możesz wszędzie, ale od razu mówię że nie każdy odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zaraz zabieram się za rozsyłanie.

Narazie mam jedną wycenę zrobioną przez gościa co będzie nam robił dach, w jednej hurtowni w Czyżowicach. Za komplet materiałów na dach czyli od dachówki przez membrany, taśmy, gwoździe, rynny, do okien dachowych wyszło im 20,5 tys.

Dach ma 200m, dachówka ceramiczna, 4 okna dachowe. Dużo, mało, w sam raz?? W sumie cały dach na gotowo wyjdzie nas ok 43 tyś. Strasznie dużo. Myślałam, że będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach niby dwuspadowy z większą lukarną z przodu domu (widać w avatarze), powierzchnia dachu 200m2, 4 okna dachowe 78x140.

 

Koszty:

 

Więźba z podbitką wyszła ok 10 tyś,

Pierwsza wycena materiałów na kompletny dach 20,5 tyś

Robocizna za komplenty dach 65zł/m2 czyli 13 tyś

 

W sumie daje te 43 tyś. Coś jeszcze napewno zbiję na materiale, ale to i tak wyjdzie ok 40tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zaraz zabieram się za rozsyłanie.

Narazie mam jedną wycenę zrobioną przez gościa co będzie nam robił dach, w jednej hurtowni w Czyżowicach. Za komplet materiałów na dach czyli od dachówki przez membrany, taśmy, gwoździe, rynny, do okien dachowych wyszło im 20,5 tys.

Dach ma 200m, dachówka ceramiczna, 4 okna dachowe. Dużo, mało, w sam raz?? W sumie cały dach na gotowo wyjdzie nas ok 43 tyś. Strasznie dużo. Myślałam, że będzie mniej.

 

A mnie się wydaje, że cena jest "w normie". U nas dach 202 m2 (prosty dwuspadowy), osiem okien dachowych, dachówka ceramiczna Roben, materiał + robocizna to ok. 46 tys. (liczę już razem z drewnem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach niby dwuspadowy z większą lukarną z przodu domu (widać w avatarze), powierzchnia dachu 200m2, 4 okna dachowe 78x140.

W sumie daje te 43 tyś. Coś jeszcze napewno zbiję na materiale, ale to i tak wyjdzie ok 40tyś.

 

To i tak cie to mało wyjdzie...

My będziemy mieli 230 m2 dachu ... 2 okna dachowe i właz ... w tym 2 lukarny za materiał na dach zapłaciliśmy coś ponad 20 k

do tego dojdzie robocizna 17 k i więźba a dużo jej mamy, bo prawie 19 m3 to około 16,5 k. W sumie za dach damy w całości 53,5 k, a po szczegółowych kalkulacjach wychodzi nam koszt jednostkowy 1 m2 dachu 231 zł brutto :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan narazie pojde i zobacze co mi powie ortpeda ... ja smiem twierdzic ze mam ponaciagane sciegna albo wiezadla ... rano pod kolanem spuchlo i boli ... ale chyba nastawiac nie ma czego !!

 

netmar napisz co robisz, na jakim jestes etapie i jakie plany na przyszlosc !!

 

Hejka,

 

Jesteśmy na etapie ....kosztorysu:sick dostaliśmy juz wycenę nasze przyszłej "hacjendy" wiec możemy zacząć działać w sferze finansowej.

 

Przed chwileczką wróciliśmy z wycieczki po bankach. Trzeba było zrobić wstępne rozpoznanie w ofertach banku bo jak wiadomo rożnice są ogromne!! :mad: Chcemy skorzystać z dopłat rządowych uwzględniając tez dopłaty do solarów.

 

Jeżeli można zapytać.... z własnych doświadczeń jaki bank omijać dużym łukiem a ku jakiemu się kierować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zaraz zabieram się za rozsyłanie.

Narazie mam jedną wycenę zrobioną przez gościa co będzie nam robił dach, w jednej hurtowni w Czyżowicach. Za komplet materiałów na dach czyli od dachówki przez membrany, taśmy, gwoździe, rynny, do okien dachowych wyszło im 20,5 tys.

Dach ma 200m, dachówka ceramiczna, 4 okna dachowe. Dużo, mało, w sam raz?? W sumie cały dach na gotowo wyjdzie nas ok 43 tyś. Strasznie dużo. Myślałam, że będzie mniej.

 

wydaje mi sie ze to duzo ... ja tez mam 203m2 dachu i sam material na dach bez drewna mnie kosztowqal 15k !!

 

Dach niby dwuspadowy z większą lukarną z przodu domu (widać w avatarze), powierzchnia dachu 200m2, 4 okna dachowe 78x140.

 

Koszty:

 

Więźba z podbitką wyszła ok 10 tyś,

Pierwsza wycena materiałów na kompletny dach 20,5 tyś

Robocizna za komplenty dach 65zł/m2 czyli 13 tyś

 

W sumie daje te 43 tyś. Coś jeszcze napewno zbiję na materiale, ale to i tak wyjdzie ok 40tyś.

 

w sumie ja tez juz moge dach podsumowac !!!!!

wiezba 7600 - z wszystkimi gwozdziami itp co wyszlo za praktycznie 1000 !!!

nadbitka 2700 /w tym malowanie i pasy doczolowe

material na dach /dachowki, rynny, membrana okna wylaz itd /to co bralam z handlobudu/ - 16300

robocizna 13 000

 

to daje za calosc - niecale 40 tysiecy !!

 

 

 

Hejka,

 

Jesteśmy na etapie ....kosztorysu:sick dostaliśmy juz wycenę nasze przyszłej "hacjendy" wiec możemy zacząć działać w sferze finansowej.

 

Przed chwileczką wróciliśmy z wycieczki po bankach. Trzeba było zrobić wstępne rozpoznanie w ofertach banku bo jak wiadomo rożnice są ogromne!! :mad: Chcemy skorzystać z dopłat rządowych uwzględniając tez dopłaty do solarów.

 

Jeżeli można zapytać.... z własnych doświadczeń jaki bank omijać dużym łukiem a ku jakiemu się kierować ???

 

moge ci polecic goscia w expanderze ... nam sporo pomogl ... ostatecznie wzielismy kredyt we frankach w nordei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można zapytać.... z własnych doświadczeń jaki bank omijać dużym łukiem a ku jakiemu się kierować ???

 

Pozbierac oferty + tabele prowizji i oplat z wszystkich i porownac :) Wzglednie odrazu udac sie do jakiegos open finance czy innego posrednika kilku/nastu/dziesieciu bankow niech sie stara o najlepsza oferte! A ze swojego doswiadczenia - warto isc do "swojego" banku, jezeli jestes z nim dlugo zwiazany(a?) to mozna wydebic nizsza marze / prowizje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam. Kolega z liceum ;) Mozna jeszcze sprobowac u Lukasza Wawoka - 663828858 - to przedstawiciel handlobudu (tez kumpel ze szkoly;) - potrafi zalatwic b. dobre ceny na wszystko - szczegolnie jak sie z nim zacznie wspolpracowac od poczatku budowy :)

pozdr.

 

Potwierdzam! Lukasz Wawok to jededen z nielicznych "przedstawicieli" hurtowni budowlanych, który zna się na rzeczy, umie doradzić i co ważne traktuje każdego klienta powaznie – nie to co Hadex – ich pracownik to jakaś wielkaaaa pomyłka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...