Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A co do mojego dachu (270m2, czterospad + doklejony trzyspad nad garazem + trzyspadowy daszek nad tarasem - wiec ogolnie dosc skomplikowany - mnostwo gasiorow, duuuuuzo rynien (2-3 x wiecej niz w dwuspadzie):

 

- wiezba 10k pln - ok 12-14m3 impregnowana cisnieniowo

- dachowka (ceramika roben) ok 12k pln

- membrana (tyvek pro) ok 1,9 pln

- rynny (ok 80mb, marley grafit) ok 4k pln

- 8 x okno dachowe ok 8k pln

- dwa kominki ceramiczne, ok 10mb plotkow przeciwsniegowych, lawa kominiarska i stopnie kominiarskie - nie pamietam ale strzelam ze okolo 1,5k pln

- tasma opierzeniowa olowiana na komin - 200 pln

- tasma kalenicowa - nie pamietam ale z 500 pln na pewno

- gwozdzie + nakretki i podkladki do przymocowania murlaty - tez nie pamietam ale wyszlo DUZO! "krokwioki" te dlugie sa bardzo ciezkie, poszlo na to pare stowek

- deska czolowa + impregnat + plytki struktonitowe na nia (pod rynne) ok 1,5k pln

- pierdoly w stylu gabki przy koszach, "wroblowka", blachy przy rynnach - ok 500 pln

- robocizna (45pln/m2) - ok 12k pln

 

Nie wiem czy to wszystko ale tyle mi do glowy przychodzi. Aha - nie mam jeszcze podbitki (wyjdzie ok 2k pln - robocizna wlasna;)

 

SUMA - materialy ok. 40-41k, robocizna 12k pln.

 

Ceny z 2008 ale z tego co patrze to wiele sie nie zmienilo i obecne ceny sa b. podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pozbierac oferty + tabele prowizji i oplat z wszystkich i porownac :) Wzglednie odrazu udac sie do jakiegos open finance czy innego posrednika kilku/nastu/dziesieciu bankow niech sie stara o najlepsza oferte! A ze swojego doswiadczenia - warto isc do "swojego" banku, jezeli jestes z nim dlugo zwiazany(a?) to mozna wydebic nizsza marze / prowizje :)

 

Dzięki wielkie za odp. i podpowiedz choć my to raczej tak na skróty (czas goni) wiec walimy bezpośrednio do banku aby później negocjować warunki kredytu :D

 

PS: Daga&Adam gratulacje pięknego domku!!! Przyznam ze domek gabarytowo podobny do naszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp. i podpowiedz choć my to raczej tak na skróty (czas goni) wiec walimy bezpośrednio do banku aby później negocjować warunki kredytu :D

 

Wlasnie open finance czy expander ktory proponowala Mea moze byc pojsciem na skroty - to posrednik szuka i negocjuje dla Ciebie najlepsza oferte :) Choc ja tam jestem z tymi posrednikami lekko sceptyczny - w koncu on zarabia na prowizjach od banku. I ktory bank lepiej placi ten moze byc przez posrednika preferowany, mimo ze moga byc tansze oferty innych bankow.. ;) Zycie :D

 

PS: Daga&Adam gratulacje pięknego domku!!! Przyznam ze domek gabarytowo podobny do naszego:)

 

Dzieki dzieki - a jaki projekt macie - indywidualny, muratorowy czy inny "gotowiec" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego dachu (270m2, czterospad + doklejony trzyspad nad garazem + trzyspadowy daszek nad tarasem - wiec ogolnie dosc skomplikowany -...................

......SUMA - materialy ok. 40-41k, robocizna 12k pln.

 

Ceny z 2008 ale z tego co patrze to wiele sie nie zmienilo i obecne ceny sa b. podobne :)

 

U nas podobnie i juz mnie przeraza ta wizja kosztów! :sick: :sick: :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie open finance czy expander ktory proponowala Mea moze byc pojsciem na skroty - to posrednik szuka i negocjuje dla Ciebie najlepsza oferte :) Choc ja tam jestem z tymi posrednikami lekko sceptyczny - w koncu on zarabia na prowizjach od banku. I ktory bank lepiej placi ten moze byc przez posrednika preferowany, mimo ze moga byc tansze oferty innych bankow.. ;) Zycie :D

 

 

 

Dzieki dzieki - a jaki projekt macie - indywidualny, muratorowy czy inny "gotowiec" ? :)

 

Z pośrednikami miałam juz do czynienia gdyz jakis czas temu sama działałam w tym fachu. :p

 

Jezeli chodzi o projekt to nasz jest projektem indywidualnym choc troszku zaczerpniety z projektu domu ze studia z500.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kiedy to reguluja?? o to mi chodzi ... bo wiem ze uzytkowanie dopiero na czysto musi byc !!

 

A to wszystko zalezy... Jak zrobia bardzo dokladny projekt z dokladnymi i przeliczonymi dlugosciami kanalow, przekrojami, odpowiednim stopniowaniem etc - to regulowac bedzie wystarczylo na samych anemostatach. Jak zrobia instalacje "od paly" bez liczenia i myslenia - to bedzie trzeba pewnie w kilku miejscach wrzucic przepustnice i je odpowiednio ustawic. Zeby to zrobic to trzeba instalacje odpalic (obojetnie czy na docelowym rekuperatorze czy byle jakim tymczasowym wentylatorku) i miec dostep do tych przepustnic - a to zalezy od tego gdzie instalacje puscisz. Mowilas, ze bedziesz wiekszosc puszczac nad sufitami podwieszanymi wiec po ich zabudowaniu nie bedzie juz do nich dostepu - wypadaloby wiec to wyregulowac przed montazem sufitow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ceramike to polecam tez sobika w zorach !! maja naprawde dobreceny na okna fakro /najlepsze w okolicy/ i dachowki z robena!!

 

Sobik nie ma dostępu do internetu :jawdrop::jawdrop:Po ewentualną wycenę trzeba się wybrać osobiście do Żor. Trochę mnie to zdziwiło, że w dzisiejszych czasach taka hurtownia nie ma dostępu do sieci. Może jak znajdę chwilę to podjadę, ale pewnie nie.

 

Co do kosztów dachu to widzę, że jednak mieścimy się w jakiś normach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego dachu (270m2, czterospad + doklejony trzyspad nad garazem + trzyspadowy daszek nad tarasem - wiec ogolnie dosc skomplikowany - mnostwo gasiorow, duuuuuzo rynien (2-3 x wiecej niz w dwuspadzie):

 

SUMA - materialy ok. 40-41k, robocizna 12k pln.

 

Ceny z 2008 ale z tego co patrze to wiele sie nie zmienilo i obecne ceny sa b. podobne :)

 

podobne podobne :) u mnie 319m2 na planie krzyża+dodatkowo zadaszony taras, łącznie wyszło niecałe 60tys zl

cały dach poza więźbą oczywiście z Handlobudu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz mowa o dachach to mam pytanie.... czy ktoś z Was miał problem z kolorem dachu? tzn chodzi mi o narzucony kolor odnośnie dachówki w danym obszarze zabudowy??

 

Niestety my taki właśnie problem mamy :( gmina narzuciła nam bordowy kolor dachu - rozumie ze plan zagospodarowania itp. ale…. wg mnie to totalna głupota, gdyż alejkę dalej znajdują się nowo wybudowane domy z dachówką w kol. brąz lub grafit!!! Rozumie ograniczenia jeżeli chcielibyśmy zaszalec i szczelić sobie dach w kol. żółtego, zielonego czy różowego!! Ale żeby az tak zawężać możliwości inwestorów?? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz mowa o dachach to mam pytanie.... czy ktoś z Was miał problem z kolorem dachu? tzn chodzi mi o narzucony kolor odnośnie dachówki w danym obszarze zabudowy??

 

Niestety my taki właśnie problem mamy :( gmina narzuciła nam bordowy kolor dachu - rozumie ze plan zagospodarowania itp. ale…. wg mnie to totalna głupota, gdyż alejkę dalej znajdują się nowo wybudowane domy z dachówką w kol. brąz lub grafit!!! Rozumie ograniczenia jeżeli chcielibyśmy zaszalec i szczelić sobie dach w kol. żółtego, zielonego czy różowego!! Ale żeby az tak zawężać możliwości inwestorów?? :mad:

 

a jaki wy chcieliscie kolor dachu ze to taki dla was problem ?? my mielismy dylemat braz czy grafit !!

jedno co mi dekarze powiedzieli to ukladanie grafitowej dachowki latem jest dodatkowo platne!! ponoc koszmar w ciapki !!! a czarnej blyszczacej nie zgadzaja sie ukladac ... mowi mi ze ma tyle zlecen ze moze sobie pozwolic na marudzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki wy chcieliscie kolor dachu ze to taki dla was problem ?? my mielismy dylemat braz czy grafit !!

jedno co mi dekarze powiedzieli to ukladanie grafitowej dachowki latem jest dodatkowo platne!! ponoc koszmar w ciapki !!! a czarnej blyszczacej nie zgadzaja sie ukladac ... mowi mi ze ma tyle zlecen ze moze sobie pozwolic na marudzenie :D

 

Domyslam się ze układanie w lato ciemnej dachowki jest duzo bardziej uciazliwe ale coz nie moj w tym problem ;)

Jezeli chodzi o naszą "zachciankę" to chcemy dach w kol.grafitowym ew. ciemny brąz - niestety gmina przyjeła w planie z.t. dachowke kol. bordo!!!:mad:

 

Pobowalisy interweniowac ale jak narazie to bez echa :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netmar a nie masz zapisku że dom powinien być dopasowany do domów z sąsiedztwa ? my w planie mielismy ze dach pow. 30 stopni i własnie ten dopisek, zaznaczyłam w momencie oddawania projektu do PnB że dom na tej samej ulicy ma mniejszy spadek i przeszło, chociaz wcale nie jestem przekonana czy ma poniżej tych 30

 

ale z tym jednym kolorem dachówki to już przegięcie, przecież otoczenie musi być strasznie nudne przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netmar a nie masz zapisku że dom powinien być dopasowany do domów z sąsiedztwa ? my w planie mielismy ze dach pow. 30 stopni i własnie ten dopisek, zaznaczyłam w momencie oddawania projektu do PnB że dom na tej samej ulicy ma mniejszy spadek i przeszło, chociaz wcale nie jestem przekonana czy ma poniżej tych 30

 

ale z tym jednym kolorem dachówki to już przegięcie, przecież otoczenie musi być strasznie nudne przez to

 

Tak zgadza się wlasnie taki mamy zapis + ta informacja o kol.dachu!! masakra jakas! Probowalismy sie odwolać do inspektora z wydziału architektury ale zbyto nas informacja ze to nie ich wytyczne i mamy odwolac sie do urzedu gminy. Tak wiec udalismy sie w owe miejsce i ponownie lipa!!! UG twierdzi ze oni nic nie moga z tym zrobic gdyz to juz podlega pod nadzor budowlany UM, ktory ostatecznieodbiera budowe. Kolo sie zamyka, kazdy na kazdego a my nadal w kropce! Jak tu teraz rozwiazac problem z wycena materialow skoro nawet kol.dachowki nie mamy okreslonego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkich nartach , ale napłodziliście.

 

Kto pobije za 15 ostatnich dni 27 m3 gazu , wprawdzie kominek do południa sobie grzeje, ale kilka dni musieliśmy

pogonić kociołek by klej szybciej sechł na schodach .

Pięknie prawda ????

Drzwi oczywiście dalej nie ma .

 

My też mieliśmy narzucony kolor dachu , wygląd, ścianę kolankową u ustawieni domy względem drogi.

Moja opinia na ten temat nie nadaje się w eter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, nie jesteś sam, ja też humanistka:). Ale mąż mgr inż....

 

W naszych warunkach zabudowy nie było konkretnie wyznaczonego JEDNEGO koloru dachu - to bardzo dziwne, a na dodatek bordowy??

 

To jest nas więcej :D

 

Wystarczy wnieść do urzędu o odstępstwo z tym dachem i prawdopodobnie przepuszczą, dobrze że koloru kibla nie wyznaczyli :D

 

Mi przepuścili takie odstępstwo, że hejjjjjjjj... także taki kolorek to powinna byc formalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...