Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

elo mam sprawę a mianowicie tak jak już wspominałem zakupiłem dach w Hadlobudzie po atrakcyjnej cenie .... a teraz przyszła mi faktura Vat-owska że mam zapłacić im 500 zł za palety a potem mi to oddają ale jakoś mi sie to nie widzi bo:

-fakturę która otrzymałem nie jest proforma i jest na niej Vat 23 % wiec podejrzanym że tego wtu nie odzyskam... a nie taka była z nimi umowa....

- próbują mi wmówić że to opakowanie

 

doradźcie co mam robić bo termin płatności tusz tusz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam sprawę a mianowicie tak jak już wspominałem zakupiłem dach w Hadlobudzie po atrakcyjnej cenie .... a teraz przyszła mi faktura Vat-owska że mam zapłacić im 500 zł za palety a potem mi to oddają ale jakoś mi sie to nie widzi bo:

-fakturę która otrzymałem nie jest proforma i jest na niej Vat 23 % wiec podejrzanym że tego wtu nie odzyskam... a nie taka była z nimi umowa....

- próbują mi wmówić że to opakowanie

 

doradźcie co mam robić bo termin płatności tusz tusz......

 

Niektore palety sa kaucjowane - w granicy 20-40 pln / sztuke. Jak im to oddasz to powinni Ci oddac cala kwote :) Dziwne, ze wystawili odrazu fakture vat - mi na palety ktorych jeszcze nie oddalem wystawiali co roku (przy remanencie) jakis dokument z magazynu, ze mam tyle i tyle palet u siebie. Najlepiej do nich poprostu zadzwon i wyjasnij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam sprawę a mianowicie tak jak już wspominałem zakupiłem dach w Hadlobudzie po atrakcyjnej cenie .... a teraz przyszła mi faktura Vat-owska że mam zapłacić im 500 zł za palety a potem mi to oddają ale jakoś mi sie to nie widzi bo:

-fakturę która otrzymałem nie jest proforma i jest na niej Vat 23 % wiec podejrzanym że tego wtu nie odzyskam... a nie taka była z nimi umowa....

- próbują mi wmówić że to opakowanie

 

doradźcie co mam robić bo termin płatności tusz tusz......

 

Ja myślę, że jak oddasz palety to Ci korektę wystawią, i co za tym idzie oddadzą pieniądze.

Dla mnie jasne, gdzie Ci nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam sprawę a mianowicie tak jak już wspominałem zakupiłem dach w Hadlobudzie po atrakcyjnej cenie .... a teraz przyszła mi faktura Vat-owska że mam zapłacić im 500 zł za palety a potem mi to oddają ale jakoś mi sie to nie widzi bo:

-fakturę która otrzymałem nie jest proforma i jest na niej Vat 23 % wiec podejrzanym że tego wtu nie odzyskam... a nie taka była z nimi umowa....

- próbują mi wmówić że to opakowanie

 

doradźcie co mam robić bo termin płatności tusz tusz......

 

palety z brassa mi np policzyli za prawie 100 za sztuke!!! wiec jak masz 5 palet to wszystko sie zgadza!! oddaj i bedziesz mial kase spowrotem :)

 

 

a chodzi mi o to iż obawiam się, że oddają kasę ale co z Vat-em???? skoro państwu trzeba płacić podatki....

 

oddadza ci wartosc calej faktury razem z vatem !!! spokojnie nie jedna fakture paletowa ostatnio rozliczalam!!

a ze daja na oddzielnej fakturce to prosta sprawa - po prostu latwiej im cala fakture skorygowac na 0zl niz szukac po wszystkich twoich zakupach gdzie jeszcze wisza jakies palety !!!

 

Niektore palety sa kaucjowane - w granicy 20-40 pln / sztuke. Jak im to oddasz to powinni Ci oddac cala kwote :) Dziwne, ze wystawili odrazu fakture vat - mi na palety ktorych jeszcze nie oddalem wystawiali co roku (przy remanencie) jakis dokument z magazynu, ze mam tyle i tyle palet u siebie. Najlepiej do nich poprostu zadzwon i wyjasnij :)

 

od nowego roku sie troche sprawa zmienila bo ja wczesniej tez mialam tylko wzki ale teraz wystawiaja fakt bo im ludzie nie zwracali palet i byli stratni sporo ... w tej chwili jak odbieraja palety z budowy to wystawiaja PZke i potem korekte od pierwszej paletowej faktury :)

 

sprawa jest o tyle wygodna ze jak przyjedzie handlobud to ja im wrzucam wszystkie palety pokolei a potem pani ela mi dzwoni ze jeszcze wisi mi na konie tyle a tyle takich palet :) jade na budowe i robie porzadki !! odkladam an bok palety do oddania a reszta idzie w ogien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo takie 2-3 letnie wysuszone paletki pieknie na rozpalke do kominka sie nadaja. Ale Ty nie masz kominka!

To mozesz ognisko zrobic i kielbasy nad nimi upiec :)

 

narazie z tego co widze chlopaki piekli kielbaski i chlebek opiekany :) raz nawet sie zalapalam :) ... co ciekawe to kielbaski piekli na "wypieczonych wczesniej" pretach fi 10 :) przyblokowali je na bloczkach betonowych i mieli mega wypasiony grill :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie z tego co widze chlopaki piekli kielbaski i chlebek opiekany :) raz nawet sie zalapalam :) ... co ciekawe to kielbaski piekli na "wypieczonych wczesniej" pretach fi 10 :) przyblokowali je na bloczkach betonowych i mieli mega wypasiony grill :)

 

Moi nabijali sobie gwozdzie z wiezby do murlat i na nie nabijali kielbaski! A piec im zrobilem z duzej stalowej beczki - palili na biezaco wszystkie scinki i mozna sie bylo ogrzac :) Nie wiem tylko jaki wplyw na kielbaski mial parujacy impregnat z wiezby :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w projekcie mieliśmy zadaszony taras ale z niego zrezygnowaliśmy przy adaptacji projektu, teraz po wybudowaniu domu chcemy taras zadaszyć czy musimy coś zmieniać czy tylko informacja do starostwa a może coś jeszcze musze zrobić. Dzięki za odpowiedź.

 

Najbezpieczniej to trzymac sie od urzedasow z daleka. Kto wie co im do glowy strzeli - jeszcze kaza od nowa zalatwiac mapki, projekt zastepczy, geodetow i inne cuda!! Zrobic i zapomniec - to w koncu nie zmienia kubatury ani powierzchni domu, a jezeli nie zmienia sie powierzchnia do placenia podatkow to urzedasow to malo interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy mozna samemu przesunac odleglosc od granicy dzialki dom ktory w projekcie mam w odleglosci 4 metrow na np 6 metrow bo z drugiej mam 7,5 metra gdyz chcialem tam zrobic przejazd na 2 działke ale zrezygnowalem z tego pomysłu.

ps posidam juz zezwolenie na budowe

 

nie!!

zmiana zagospodarowania dzialki wymaga nowego PnB !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...