Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

myslę zeby tutaj przenieść sie z watkiem o sprzątaniu lub nie-sprzątaniu coby nie zasmiecać dziennika mei :)

a wszystko zaczęło sie od lamp z bąbelkami :D

Adam na pewno kurzy sie przez psa - ja mam sznaucera miniature na 55m2 i jak tylko odrośnie mu sierśc to "koty" latają w rogach posadzki...doprowadza mnie to do pasji chociaz nie jestem maniaczką sprzątania, poza tym jak się otrzepie - jak to pies - a robi to kilka razy dziennie - to też wzbija kurz

ja też lubię minimalizm - ale ten trend lubi szkło, chrom, połysk - a to wszystko wymaga czyszczenia :D dlatego ja sobie tego szkła w domu nie odpuszczę kosztem wyczyszczenia go raz na kwartał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam na pewno kurzy sie przez psa - ja mam sznaucera miniature na 55m2 i jak tylko odrośnie mu sierśc to "koty" latają w rogach posadzki...doprowadza mnie to do pasji chociaz nie jestem maniaczką sprzątania, poza tym jak się otrzepie - jak to pies - a robi to kilka razy dziennie - to też wzbija kurz

 

No ja sie ostatnio wkurzylem i wieksza czesc poddasza wyodkurzalem, zrobilem mega dokladne odkurzanko parteru, sprzatanie i mycie calego domu. Siersciucha wykapalem z szamponem pod prysznicem. I dupa - jeszcze tego samego wieczoru pelno pylu na podlodze, stole, kominku, rogowce. Futrzak ma w sumie lekko ponad rok wiec dopiero mu zlazi szczenieca siersc :)

 

ja też lubię minimalizm - ale ten trend lubi szkło, chrom, połysk - a to wszystko wymaga czyszczenia :D dlatego ja sobie tego szkła w domu nie odpuszczę kosztem wyczyszczenia go raz na kwartał :)

 

Uh raz na kwartal to by bylo cudnie. U mnie wszystko trzeba myc codziennie !! Lamp oczywiscie tak czesto nie myje bo sa wysoko i kurzu nie widac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że słowo "wykańczanie domu" ma kilka znaczeń...byle wykończyć go zanim on wykończy nas :)

dlatego ja chciałabym wprowadzić sie do już kompletnie wykonczonego domu wewnątrz...łącznie z poskładanymi meblami...czy sie uda...wątpię :) najwyżej otworze na oścież drzwi tarasowe i wejściowe...może sam sie kurz wywieje ;)

...i tym optymistycznym akcentem....mówię dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że słowo "wykańczanie domu" ma kilka znaczeń...byle wykończyć go zanim on wykończy nas :)

dlatego ja chciałabym wprowadzić sie do już kompletnie wykonczonego domu wewnątrz...łącznie z poskładanymi meblami...czy sie uda...wątpię :) najwyżej otworze na oścież drzwi tarasowe i wejściowe...może sam sie kurz wywieje ;)

...i tym optymistycznym akcentem....mówię dobranoc :)

 

Też mi się tak marzyło:D:D:D i nawet powiedziałam że jeżeli meble nie będą na swoim miejscu to mnie też tam nie będzie, a skończyło się tym, że wprowadziliśmy się do wykończonego domu, ale nie całkiem umeblowanego (bez salonu i sypialni):mad:. Minęły 3 miesiące salon juz prawie umeblowany, a na sypialnię "nie ma widoków" i to nie z powodu braku kasy, ale wiecznie coś nie pasuje (jak szafę uda się upchnąć to łózko za małe albo do d....y:mad:, tak więć życzę powodzenia :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że słowo "wykańczanie domu" ma kilka znaczeń...byle wykończyć go zanim on wykończy nas :)

dlatego ja chciałabym wprowadzić sie do już kompletnie wykonczonego domu wewnątrz...łącznie z poskładanymi meblami...czy sie uda...wątpię :) najwyżej otworze na oścież drzwi tarasowe i wejściowe...może sam sie kurz wywieje ;)

...i tym optymistycznym akcentem....mówię dobranoc :)

 

O tak ma, kilka a nawet dużo więcej wrrrrrrrrrrrr

Właśnie nakładamy 3 cm tynku gipsowego bo kaseta do drzwi suwanych musi być pionowo i wyszło co wyszło, czyli dalej nie kończąca się historia.

 

Za to dolna łazienka nabiera kształtów :)

I też mam ambicje wprowadzić się dopiero jak będzie trawa zasiana - co wyjdzie to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie co do ocieplenia poddasza: czy bedzie duza wada jak bede dawal welne miedzy krokwie w kawalkach cietych po szerokosci niz po dlugosci? chodzi o to, ze mam krokwie miejscami co 60cm i 80cm. zeby bylo dobrze musialbbym wycinac welne po 62cm i 82cm, wiec zostawalyby nijakie apfale z rolki szerokiej na 120cm. mysle zrobic kawallki 62cmx120cm n-razy tylko w tedy miedzy krowkiami wyjdami np. 3 laczenia zamiast jedenego w calosci! mysle, ze zrozumiale napisalem ;P

 

a co się ma stac? trzeba dokładnie łączyc warstwy ale obowiązkowo dac potem wełnę min 5cm w przestrzeni pomiędzy profilami a krokwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam fajnego szkla hartowanego do kuchni miedzy szafki, znajde gdzies fajnie w okolicy?

 

Musicie pamiętać o tym że jak dacie szkło to nie założycie gniazd 230v i wtedy trzeba kombinować gdzie indziej je założyć gdzieś obok. Jak dasz blat to tak to wygląda że idzie wyciąć w tym blacie dziurkę na gniazdo no i pięknie to wygląda a jaka funkcjonalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,, no to mam problem na jakieś 2 tygodnie albo wcale,

gdzie można nabyć płyty ze steatytu - może ktoś się orientuje ???

 

Daga&Adam może Ty, wiedzę masz ogromną - nie obiło Ci się o uszka ???

 

Bedzie chyba b. ciezko Ci to znalezc u nas! Moze pytac wsrod producentow elektrycznych piecow akumulacyjnych ? Choc nie mam zielonego pojecia gdzie tu taki producent najblizej by byl. A czemu akurat steatyt? Chcesz miec duza akumulacje w kominku ? Moze wystarcza cegly szamotowe ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie chyba b. ciezko Ci to znalezc u nas! Moze pytac wsrod producentow elektrycznych piecow akumulacyjnych ? Choc nie mam zielonego pojecia gdzie tu taki producent najblizej by byl. A czemu akurat steatyt? Chcesz miec duza akumulacje w kominku ? Moze wystarcza cegly szamotowe ? :)

 

No wymyśliłam sobie właśnie :) , że taka akumulacja byłaby super :)), może alternatywnie cegły magnezytowe czy jak im tam.

Znalazłam w W-wie , ale robia tylko całe obudowy dla mnie to koszt rzędu 30 tysi - za dużo.

Ja chcę sama sobie z tych płyt zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wymyśliłam sobie właśnie :) , że taka akumulacja byłaby super :)), może alternatywnie cegły magnezytowe czy jak im tam.

Znalazłam w W-wie , ale robia tylko całe obudowy dla mnie to koszt rzędu 30 tysi - za dużo.

Ja chcę sama sobie z tych płyt zrobić.

 

To chyba za duza egzotyka jak na nasze warunki :) Szamotka bedzie tez dlugo trzymac cieplo i mozna ja kupic za grosze np. rozbiorkowa. Nie wiem jeszcze jaki masz projekt kominka ale z szamotki mozna wymurowac szkielet, a oblozyc to potem czymkolwiek. Bedzie dlugo trzymac cieplo :) Zamiast 30k wolalbym juz wypas kominek z plaszczem za 10k pln + normalna obudowe, ktory bedzie to cieplo przenosil w kilkanascie ton wylewki (podlogowka) - akumulacja i komfort beda jeszcze lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba za duza egzotyka jak na nasze warunki :) Szamotka bedzie tez dlugo trzymac cieplo i mozna ja kupic za grosze np. rozbiorkowa. Nie wiem jeszcze jaki masz projekt kominka ale z szamotki mozna wymurowac szkielet, a oblozyc to potem czymkolwiek. Bedzie dlugo trzymac cieplo :) Zamiast 30k wolalbym juz wypas kominek z plaszczem za 10k pln + normalna obudowe, ktory bedzie to cieplo przenosil w kilkanascie ton wylewki (podlogowka) - akumulacja i komfort beda jeszcze lepsze ;)

 

W sumie racja, ale mnie sie nie chce w nocy latać dokładac do kominka :))))

Muszę się z tym przespać .

Dzięki Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale mnie sie nie chce w nocy latać dokładac do kominka :))))

Muszę się z tym przespać .

Dzięki Adam

 

No to dodatkowo bufor. Wszystko wyjdzie na pewno duuuuzo taniej niz te plyty (jezeli mialyby kosztowac 30k :-) Choc sama wylewka sporo juz akumuluje, bufor jednak pomaga.

 

<kalkulator mode on>

Ja mam bufor 1000l (koszt ok 2k pln) - zakladajac ze uzytkowa temperatura to 28stC, a bufor mozemy nagrzac do 90stC (wiecej nie ma co ryzykowac) to mozemy w nim zakumulowac ok. 90kWh. To duzo - jezeli bedziesz miala dobrze ocieplony dom to w najwieksze mrozy bedzie zuzywal te 7-8kW / h czyli sam bufor wystarczy na 10-12h grzania (jezeli non stop bedzie -20stC). Przez wiekszosc zimy przy temperaturach rzedu -5 do 0stC wystarczy na 24-48h. Do tego akumulacja podlogowki drugie tyle. W takich temperaturach jak sa teraz (0-5stC) ja hajcuje w kominku raz na 3-4 dni :)

<kalkulator mode off>

 

No i cieplo rozprowadzane jest rownomiernie po calym domu. Koszt porzadnego kominka z jakiejs gornej polki z plaszczem, cala instalacja i buforem to szacuje kolo 15k pln. Obudowa... to juz zalezy - moja mnie kosztowala 2k pln, jak wyglada to kiedys wklejalem - mi sie podoba :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...