Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Srednica wewnetrzna pexa 16stki to 1,2cm. Wiec pole przekroju to 3,14 * 0,6^2 = 1,13cm2 czyli w metrze rurki mamy dokladnie 113cm3 czyli 0,113l. Wczesniej rzeczywiscie popelnilem blad - mialo byc 0,19l a nie 0,019l - liczylem dla przekroju 16mm, a przeciez pex ma zwykle scianke 2mm czyli przekroj w srodku zostaje 12mm :)

 

Kolego matematyka Ci chyba w tej podstawowce cos nie szla :)

Ach czyli jednak nie 0,019 a ja jestem słaby z matmy no cóż ja tylko popełniłem błąd w tym że liczyłem dla średnicy 2cm a nie dla1,2 no a wy tylko jedno miejsce po przecinku(szczegół) no cóż zdarza się i wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach czyli jednak nie 0,019 a ja jestem słaby z matmy no cóż ja tylko popełniłem błąd w tym że liczyłem dla średnicy 2cm a nie dla1,2 no a wy tylko jedno miejsce po przecinku(szczegół) no cóż zdarza się i wam

 

No to wyjasnij skad w jakim pexie masz 0,314l w metrze.

 

Moje 0,019 strzelilem z glowy bez podawania wzoru i obliczen. Ponizej sie poprawilem.

 

Ty tez masz szanse - dawaj, jak doszedles do 0,314l w metrze - jakiego pexa ? :)

Kazdy sie moze pomylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole to masz jakies dziwne rurki bo my uzywamy do podlogowki pex a nie rur plexowych, 0.314 to ani liczba pi ani nie ilosc wody w mb rury!!! juz nie pytam gdzie chodziles do podstawowki :/

 

jak średnica rurki to 2cm wtedy w metrze rurki mieści się wody 0,314 litra proszę pana radzę się zastanowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*2 wzięło się stąd że liczyłem połowe średnicy(2cm) czyli promień (1cm) ta dwójka to te 2 centymetry

 

Czekaj zaraz, nie jarze (ostrzegalem ze czasem ciezko pojmuje).

 

3,14*1/2*2*200

 

Rozbijmy ;D

 

3,14 - wiadomo - PI

 

200 - wiadomo - dlugosc rurki w cm

 

1/2*2 = nie wiem o co kaman, powinno byc poprostu: 1^2 (promien do kwadratu). dla zmylki przeciwnika moznaby tez uzyc (2/2)^2 czyli polowa srednicy do kwadratu (wow). ale ni jak nie wiem skad tu 1/2*2 i gdzie jest potegowanie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj zaraz, nie jarze (ostrzegalem ze czasem ciezko pojmuje).

 

3,14*1/2*2*200

 

Rozbijmy ;D

 

3,14 - wiadomo - PI

 

200 - wiadomo - dlugosc rurki w cm

 

1/2*2 = nie wiem o co kaman, powinno byc poprostu: 1^2 (promien do kwadratu). dla zmylki przeciwnika moznaby tez uzyc (2/2)^2 czyli polowa srednicy do kwadratu (wow). ale ni jak nie wiem skad tu 1/2*2 i gdzie jest potegowanie ? ;)

Przecież dobrze obliczyłem i co czepiacie się zapisu nieprzejrzystego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac dyskusje:

1. nie robia cyrkulacji ci dla ktorych:

a. komfort wlasny nei jest najwazniejszy

b. szporuja kazdy grosz pradu kosztem wody

c. maja kotlownie za sciana lazienki /max 4m rurek/

 

2. ewa szaleje i jutro ma szanse przetestowac poziom cierpliwosci pana kafelkarza :) /swoja droga moze moglby ktos nagrac te rozmowe ?? byloby niezle reality show :) bo pewnie mina pana bedzie bezcenna :)/

 

3. matematyka nie dosc ze jest nieodgadniona co nie jest nowoscia, to jeszcze jest zmienna jak kobieta a na dodatek poddana dowolnosci interpretacji powoduje niezly rozpiździel :)

 

4. darujcie te komentarze alem juz sie troszku wstawila ...opijamy z mezem fakt ze nareszcie jest cisza i spokoj i nikt nam nie przeszkadza saczyc drineczka ku czci ukonczonego 31 roku zycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. ewa szaleje i jutro ma szanse przetestowac poziom cierpliwosci pana kafelkarza :) /swoja droga moze moglby ktos nagrac te rozmowe ?? byloby niezle reality show :) bo pewnie mina pana bedzie bezcenna :)/

 

Ja jej raczej proponuje wziasc ze soba kask... ;)

 

4. darujcie te komentarze alem juz sie troszku wstawila ...opijamy z mezem fakt ze nareszcie jest cisza i spokoj i nikt nam nie przeszkadza saczyc drineczka ku czci ukonczonego 31 roku zycia :)

 

Ooooo najlepszego :) Ja skromnie bachnalem kieliszka adwokatu. Pies wylizal kieliszek i spi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...