Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nie mam zamiaru brukować całości...na początek tylko pojazd pod garaż + pod schody i do schodów do piwnicy...reszte odpuszczam..

 

Nono - calosci masz duuuzooo - na dojazd to bardziej jakies plyty azurowe betonowe pod kola tylko by Ci sie przydaly (latwiej odsniezyc), a reszta z jakiegos zwirku i juz :) Ja czekam tylko na troche lepsza pogode i zaczynam u siebie robic opaske wokol domu + poki co chodnik z granitu (ze zjazdem do garazu poczekam jeszcze 3-4 miesiace jak miasto utwardzi dojazd, bo teraz wwoze tone gliny na kolach). Ciekawym ile zajmie mi samo ukladanie, bede robil pierwszy raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam z tej strony wiec nie pani ;] Jezeli tak to tym bardziej wzor jest z czapy wziety bo jezeli nie wpisales symbolu potegi do kwadratu to powinno zostac 3,14 * 1 * 200, wiec dziw w postaci "/2*2" jest kompletnie nieprawidlowy :)

 

 

 

Wyluzuj kolego bo Ci zylka peknie i beda nici z budowania !

 

che ja już na końcówce więc wiem że nerwy to zły doradca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem , żyję i kocham mojego płytkarza :))))

 

Płytki już na nowo zrobione :)))

 

Nawet miny groźnej nie zrobił , aż mnie zaskoczył .

 

Mariusz dziękuję za chęć pomocy, ale właśnie takiego płytkarza mam i nie oddam na razie :))

 

Dziękuję za kciuki - ewidentnie pomogły.

 

A co do obliczeń, może byście mnie poedukowali z równań z dwiema niewiadomymi wyprowadzonych z zadań tekstowych

ja nie pamiętam kiedy podstawówke kończyłam, a się pomocy podjęłam aaaaaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci wspolczuje, jezeli chcesz wybrukowac cala droge do domu to UH, niezle sie wykosztujesz ;-)

 

O, też muszę spisać namiary, bo lada dzień by się przydało , ale u mnie kostki granitowej nie będzie, dość mam łamania nóg na szpilkach.

Toż się po tym chodzić nie da.

Dobrze, że znajomi zrobili , to sobie potestowałam.

 

I też tego trochę mamy :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jestem , żyję i kocham mojego płytkarza :))))

Nawet miny groźnej nie zrobił , aż mnie zaskoczył .

Wszak za darmo chyba nie robił.

No chyba,ze za gratis,to Anioł nie człowiek :)

P.S.

Za kasę każdy i ze 100razy będzie poprawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie posty po kolei i za racji tego iż matematyka jest jedną z moich dziedzin, którymi się interesuję to po przeczytaniu kilku postów odnośnie tego liczenia już się trochę śmiałem. Jak pewnym osobom to wychodziło według mnie znając średnicę wewnętrzną bo ona jest ważna, wzór na objętość walca bo mamy wysokość 200cm i wszystko wyjdzie w m3 czy cm3.

 

V = ?

Dobrze myślę chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, też muszę spisać namiary, bo lada dzień by się przydało , ale u mnie kostki granitowej nie będzie, dość mam łamania nóg na szpilkach.

Toż się po tym chodzić nie da.

Dobrze, że znajomi zrobili , to sobie potestowałam.

 

I też tego trochę mamy :(((

 

Na szpilkach jest przesrane - to fakt. Nie zebym chodzil ale tak slyszalem ;) Na sam chodnik mozesz jednak uzyc kostki granitowej szlifowanej. Wyglada rownie pieknie (jak nie piekniej) i nog sie nie lamie, z tym ze jest cholernie droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie posty po kolei i za racji tego iż matematyka jest jedną z moich dziedzin, którymi się interesuję to po przeczytaniu kilku postów odnośnie tego liczenia już się trochę śmiałem. Jak pewnym osobom to wychodziło według mnie znając średnicę wewnętrzną bo ona jest ważna, wzór na objętość walca bo mamy wysokość 200cm i wszystko wyjdzie w m3 czy cm3.

 

V = ?

Dobrze myślę chyba.

 

Objetosc to w prostych brylach zawsze przekroj razy wysokosc (dlugosc, czy cokolwiek). Wiec V = Pi * r^2 * h ;)

 

Adam - biezesz ta kozke ?? Bo troche porzadkow robie i pozbywam sie wszelkiego barachła :-) Jutro jade do katosow wiec moge podrzucic jak juz wczesniej rozmawialismy :) Jak chcesz to pusc mi na priva swoj numer tel. - zadzwonie jutro kolo 8-9! (w orzeszu bede kolo 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea sto lat i jak najszybszego wprowadzenia się do nowego domku :)

 

BTW, w niedzielę wybraliśmy się do IKEI i wiecie co - ten sklep nie zrobił na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Wiem, wiem niedziela, tłumy i wogóle ale jakoś wolę mniejsze sklepiki, gdzie można na spokojnie wszystko pooglądać, dotknąć, porozmawiać ze sprzedawcą - a tutaj - pośpiech, bo już idą następni, tłok, wszyscy zabiegania, zajęci...jakiś taki balagan, zero ladu i składu...eee to nie dla mnie...ale to tylko takie moje wrażenia, spostrzeżenia...przyszłam się do Was wyżalić...

 

ja tam ikee lubie ... nawet bardzo !! a ikeowskie rozwiazania /niektore/ uwazam za wrecz wybitne!!

ale zasada nr 1

NIE JECHAC DO IKEI W WEEKEND CHYBA ZE MASZ ZAMILOWANIA DO TLUMOW :)

 

zasada nr 2

NIGDY, PRZENIGDY NIE JECHAC DO IKEI JAK JEST JAKAS MEGA AKCJA PROMOCYJNA /jak to bylo w ten weekend!!/ tego nie jest w stanie zniesc nawet milosnik tlumow :)

 

zasad nr 3

KATALOG !!!!!!!!!!!! nalezy go znac i zasadniczo wiedziec czego sie szuka!! ja juz niejednokrotnie przeszlam ikee w godzine /co jest nielada wyczynem/ a to tylko dlatego ze wiedzialam po co przyszlam i kupowalam tylko to co chcialam :) bezpieczne dla mnie i portfela :)

 

zasadna nr 4

JESLI JEDZIESZ PO INSPIRACJE - NIE LODZ SIE ZE WYJDZIESZ BEZ OBIADU ... TAM IDZIE ZGLODNIEC A ZARCIE JEST DOBRE I TANIE :)

 

ps.

jade w srode do ikei :) ktos cos potrzebuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie posty po kolei i za racji tego iż matematyka jest jedną z moich dziedzin, którymi się interesuję to po przeczytaniu kilku postów odnośnie tego liczenia już się trochę śmiałem. Jak pewnym osobom to wychodziło według mnie znając średnicę wewnętrzną bo ona jest ważna, wzór na objętość walca bo mamy wysokość 200cm i wszystko wyjdzie w m3 czy cm3.

 

V = ?

Dobrze myślę chyba.

 

nie rozumie o co pytasz?i wogole czy pytasz czy twierdzisz z tymi cm3 lub m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo w Mc Gasiu jedzonko dobre aczkolwiek jak dla mnie i dla mojej wife hot-dogi jedynie w Rybniku na torgu u takiej jednej pani, kiedys ten "wózeczek" mial młodszy pan ale od kilku lat sprzedaje tam pani, niewiem czy ona pracuje dla niego czy to jej interesik. Taki czerwony na kółkach ..... b.smaczne ,,,, mniam mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...