Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Co do Ikei: ja lubię bardzo, choć rzeczywiście w weekend przerąbane. Ja mogę w tygodniu, mieszkamy blisko.

Najlepsze jest to, że można dzieci zostawić w bawialni;), a samemu połazić, wszystkiego dotknąć, wszędzie zajrzeć. Niektóre rozwiązania są świetne, pomysły dobre, można się zainspirować. Jedzenie też całkiem, całkiem, choć ja nie kupuję hot dogów, wolę łososia z brokułami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade dzis ostatecznie "odebrac dach" :)

ech nareszcie!!

 

edit

a mialo byc tak pieknie ...

na sam koniec braklo tasmy kalenicowej i gasiorow

 

 

UWAGA WSZYSCY ZAMAWIAJACY DACHY W HANDLOBUDZIE

 

wychodzi taniej jak robia oferte ale obowiazkowo wszystko trzeba przejrzec z dekarzem bo ja dokupilam materialow za przeszlo 3000 !!tak wspaniale licza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w Handlobudzie przeliczyli :) zostało mi troche dachówek, te droższe elementy były akurat, tylko rynien i uchwytów brakło :)

 

powiedzcie mi jak wygląda sprawa z podłączeniem sie do kanalizy, mam studzienke w drodze tylko że ona nie ma takiej odnogi w moją strone ...czytałam na stronie wodociągów - piszą że trzeba im jakies wykopy przygotować - napisze mi to ktoś po ludzku ? zlecaliscie przyłączenie wodociągom czy innej firmie - sąsiad wiem ze wynajął inną firme bo taniej, jak to finansowo wychodzi ? tego sąsiada też oczywiście podpytam tylko jego nie ma jak ja jestem na budowie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studzienke mam w drodze przed domem, jakis metr od granicy działki, tylko w tej studzience jak pisałam - nie ma tej odnogi w moją stronę....ale to chyba nie mój problem ? czyli rozumiem że ja robie wykop od domu do granicy działki ? a potem ten 1m robią oni ? a nie dają studzienki na działce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA WSZYSCY ZAMAWIAJACY DACHY W HANDLOBUDZIE

wychodzi taniej jak robia oferte ale obowiazkowo wszystko trzeba przejrzec z dekarzem bo ja dokupilam materialow za przeszlo 3000 !!tak wspaniale licza ...

 

Hehe u mnie Budozbyt walnął się o 30%... nie policzyli wogóle daszku nad kawałkiem domu nad parterem (garaż) a tylko główny nad piętrem. Dobrze, że na podstawie tej wyceny nie wybrałem droższej dachówki bo tak mało wychodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x czy Twoim doradcą w Budozbycie jest Paweł Grabowski? Tak pytam bo właśnie dostalam od niego życzenia i jakiś znajomy mail się tam też pojawił :D

 

BTW to już nasz trzeci przedstawiciel w Budozbycie, poprzedni odeszli...

 

Pierwszy raz z nim współpracuję, bo o tym że jest przedstawicielem Budo-Zbytu dowiedziałam się niedawno, a jest to mój znajomy. Zrobił nam wycenę na dach i szczerze byłam pozytywnie zdziwiona, bo Budo-Zbyt zawsze dawał nam najwyższe ceny materiałów, a teraz są na drugim miejscu, zaraz za Handlobudem. A i różnica niewielka. Ogólnie facet ok, ale jak się sprawuje jako przedstawiciel, ciężko mi powiedzieć. Wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile wychodzi ta szlifowana, bom właśnie ciekaw ?

 

Gdzies widzialem ceny w granicy 1200 pln / tone. Z tego ulozysz te 7m2 czyli wychodzi ~170 pln / m2 + transport, pewnie kolo 200 :) Bardzo duzo. A przy tym balbym sie troche co bedzie w zimie! Taki zeszlifowany granit musi byc cholernie gladki i sliski :)

 

Ja bede podjazd i chodniki robil sam, wiec na pewno wszedzie bedzie granit :-) Raz, ze bardziej mi sie podoba, a dwa ze IMHO latwiej ja ulozyc. Kostka z granitu jest dosc nieregularna wiec nie tworzy idealnie rownej i gladkiej plaszczyzny, jak rowna kostka betonowa. Dlatego dopuszczalne sa minimalne odchylki, ktore conajwyzej nadadza jej efekt starosci :) Tak to sobie tlumacze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem materiałów na dach. Dostaję wyceny na rózne dachówki, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia, którą firmę wybrać. Która z poniżej wymienionych jest godna uwagi::

- Roben

- Tondach

- Koramic

- Rupp

- Creaton

 

IMHO Wszystkie sa godne uwagi. Tondach jest mniej znana (czeska czy slowacka) i pewnie jest tansza.. Bralbym to, co Ci sie podoba (i co jest sensowne cenowo) nie patrzac na konkretna firme - wszystkie powinny dlugo cieszyc oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem materiałów na dach. Dostaję wyceny na rózne dachówki, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia, którą firmę wybrać. Która z poniżej wymienionych jest godna uwagi::

- Roben

- Tondach

- Koramic

- Rupp

- Creaton

Ja mam Koramic podwójnie poryzowaną z fabryki w Niemczech (Gorlitz) a moja mamcia ma też Koramic ale z fabryki w polsce(Konice) obydwa rodzaje charakteryzują się miękką ceramiką więc docina się je bardzo łatwo. Kupowałem to w ubiegłym roku w Budo-Zbycie, dachówka była bardzo droga ale z tego co porównywałem z innymi firmami to podobała mi się najbardziej, wydaje się że jakośc najwyższa ale nie jestem w tym specjalistą. Moim zdaniem trzeba przed zakupem dokładnie sprawdzic jak ona wygląda na placu(magazynie) w firmie bo może znacznie różnić się od wystawki, musi byc równa na całej powierzchni(bez buł) i trzeba pamiętac o tym że jak się zrobi przelew to dupcia blada więc z dachówką naprawdę trzeba uważac. Kiedyś czytałem dużo na ten temat i wniosek był jeden n-nie patrz się na firmę tylko na to co stai na magazynie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...