Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jeszcze niektorzy bronia sie sie przed cementowka w powodu zachodzenia dachu mchem, ale bardzo w to nie wierze.

decydujac sie na sciany z ceramiki postanowilem dach zrobic w tej samej technoligii

 

tu akurat ceramika predzej zajdzie mchem ... ale w sumie pod tym wzgledem jeden kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cementowej z tego co wiem nie ma w połysku, stąd od razu szukałam ceramiki...jeszcze dom nie zaCZĄŁ sie budować a ja już wiedziałam jaką dachówkę chce :)

 

ja jeszcze nie wiedzialam jaka chce ale zasada nr 1 MA SIE NEI SWIECIC JAK PSU JAJCA ... znaczy bez polysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie wiedzialam jaka chce ale zasada nr 1 MA SIE NEI SWIECIC JAK PSU JAJCA ... znaczy bez polysku :)

:D

hmmm...mój pies ma owłosione więc się nie świecą :p za to dachóweczka pięknie błyszczy w słońcu , ciągle wygląda czyściutko i wiem że tak bedzie po każdym deszczu :) matowa nawet nowa nigdy taka nie będzie..........no ale jest i się niektórym podoba, mnie nie wadzi :)

 

z tym mchem to Maciek ma rację...im gładsza powierzchnia tym mniej mech sie jej łapie, tutaj też wygrywa ceramika glazurowana z której deszcz i śnieg po prostu zmyją mszaki, ale w tym przypadku głównie inne czynniki typu sąsiedztwo domu, zanieczyszczenia, klimat mają znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ceramiczną Robena z połyskiem , też się nastawiałam na betonową, ale codziennie jeżdżę obok slicznego domku i po pierwszej zimie

grafitowa betonówka zrobiła się szafa, jakby wypłowiała i sie wystraszyłam.

A wyskubaliśmy w cenie zdaje się 29 zł / m2 ( gość miał tego na hektary, bo kupił wcześniej kiedy terminy normalnie były za 3 miesiące)

więc braliśmy bez zastanawiania się.

 

Mea gratuluję SSO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mea, gdzie robicie kominek? Ja mam zamowiony u Wilczoka, polecany przez znajomych, ktorym robil kominki. Ja sam jestem o niego spokojny. Przyjdzie po tynkach - teraz czekam na p. Damiana.

 

MY NIE ROBIMY KOMINKA a jedynie okladamy komin od pieca struktonitem i to mialo byc robione wlasnie dzis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mea, gdzie robicie kominek? Ja mam zamowiony u Wilczoka, polecany przez znajomych, ktorym robil kominki. Ja sam jestem o niego spokojny. Przyjdzie po tynkach - teraz czekam na p. Damiana.

 

jaki kominek wybraliscie, jak to cenowo u Wilczoka wychodzi ? dziennie koło niego przejeżdzam wiec chyba musze tam wejść w końcu :)

 

a p. Damian jeszcze u mnie zabawi, przez te nocne mrozy mam przemarznięte mury od północnej strony i strop w piwnicy, dlatego uzgodnilismy że sie nie śpieszymy, w końcu co dzień to cieplej ....a w środku mam zimniej niż na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kominek wybraliscie, jak to cenowo u Wilczoka wychodzi ? dziennie koło niego przejeżdzam wiec chyba musze tam wejść w końcu :)

 

a p. Damian jeszcze u mnie zabawi, przez te nocne mrozy mam przemarznięte mury od północnej strony i strop w piwnicy, dlatego uzgodnilismy że sie nie śpieszymy, w końcu co dzień to cieplej ....a w środku mam zimniej niż na dworze...

 

Dzieki queene za informacje, mi tez sie nie spieszy, jak mi ma to potem spasc na glowe to wole poczekac na cieplejsze dni.

 

Wilczokowi mam do zaplaty 7800zl

-wklad Kratki Oliwia bez plaszcza wodnego - jest fajny szeroki, chcielismy prostokatny

-dolot powietrza z zewnatrz (to w kratkach jest dodatkowo platne - akcesoria kominkowe)

-obudowanie karton/gipsem + gladz - nie wiem jak inni, ale wilczok robi na gotowo, pod malowanie, mozna sobie zazyczyc i tynk typu "baranek" itp.

-marmur jako ozdoba - kominek w stylu nowoczesnym, niestety nie mam fotek - marmur/konglomerat to cos wloskiego (cos tam giallo)

- kratki wyprowadzajace cieplo z obudowy

 

Do tego osobno placilismy rozprowadzenie ciepla z kominka do pokoi na pietrze (900zl)

 

Mysle ze cena ok, spodziewalismy sie wyzszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz bardzo przyjemna dla oka cena :) byłam na Prostej tam naprzeciwko LOKu i pani zaspiewała mi cenę 17000, fakt że markowy wkład no ale bez przesady :) nie potrzebuje takiego ekskluzif ;) ja szukam narożnego wkładu, też chce rozprowadzic powietrze po parterze i bez płaszcza.....wynika ze powinnam sie zmieścić w 10tys....super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY NIE ROBIMY KOMINKA a jedynie okladamy komin od pieca struktonitem i to mialo byc robione wlasnie dzis :)

 

Zapodaj na koniec fotki tego komina! Ciekawy jestem jak wyjdzie :) Jakie ksztaltki kupilas - prostokatne, kwadratowe, z zaokragleniem czy bez ?

Ja sie zastanawiam czy struktonitu nie uzyje jako daszkow na slupkach ogrodzeniowych i w paru innych miejscach ogrodzenia (na murku oporowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...