Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

hmm..ja wczoraj u nich byłam ale oczywiście bez papierów wiec dzis ide jeszcze raz złożyć wniosek....3 tygodnie mówisz

 

ale tak sobie myslę....mea my budujemy po 2 różnych krańcach Rybnika...taniej bedzie chyba indywidualnie tą koparkę ściągnąć :D ale zobaczymy

 

a gdzie ty masz ta budowe ?? bo koparka jedzie z raciborza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z was rozliczal sie przez internet z pitow ??

 

Ja :) Żadnych problemów z tym nie było. Jedyną różnicą jest to, że na końcu pita musisz podać swój dochód wykazany w rozliczeniu za rok wcześniejszy. To chyba dla jakiegoś sprawdzenia. A po za tym nie różni się to niczym od wszelkich programów do rozliczenia. Też Ci wszystko samemu wyliczy. Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja :) Żadnych problemów z tym nie było. Jedyną różnicą jest to, że na końcu pita musisz podać swój dochód wykazany w rozliczeniu za rok wcześniejszy. To chyba dla jakiegoś sprawdzenia. A po za tym nie różni się to niczym od wszelkich programów do rozliczenia. Też Ci wszystko samemu wyliczy. Ja polecam.

 

a trzeba cos do US zglaszac ?? zanosic jakies dokumenty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeba cos do US zglaszac ?? zanosic jakies dokumenty ??

 

Nie, nic nie trzeba nigdzie zgłaszać. Jedynie jeżeli rozliczasz się ze współmałżonkiem to należy do US wysłać pełnomocnictwo na druku UPL-1, w którym np. Ty upoważniasz męża do podpisu deklaracji elektronicznej. Lub odwrotnie, w zależności które z Was jest podatnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie trzeba nigdzie zgłaszać. Jedynie jeżeli rozliczasz się ze współmałżonkiem to należy do US wysłać pełnomocnictwo na druku UPL-1, w którym np. Ty upoważniasz męża do podpisu deklaracji elektronicznej. Lub odwrotnie, w zależności które z Was jest podatnikiem.

 

czyli de facto trzeba ... tak samo se moge pita wyslac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ty masz ta budowe ?? bo koparka jedzie z raciborza!!!

 

No co Ty - nie macie w rybniku koparek!? Bez jaj :) Kiedys jak na szybko potrzebowalem to bralem z rybnika jednego kolesia - niestety nie zapisalem numeru ale skubaniec byl naprawde niezly - umial robic nawet lekki drifcik rownajac nam droge hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty - nie macie w rybniku koparek!? Bez jaj :) Kiedys jak na szybko potrzebowalem to bralem z rybnika jednego kolesia - niestety nie zapisalem numeru ale skubaniec byl naprawde niezly - umial robic nawet lekki drifcik rownajac nam droge hehehe :D

 

ja ci juz kiedys wspominalam ... lubie dawac zarobic dobrym przyjaciolom :) a ze przy tym chcemy urzadzic jakas imprezke i wogole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci juz kiedys wspominalam ... lubie dawac zarobic dobrym przyjaciolom :) a ze przy tym chcemy urzadzic jakas imprezke i wogole :)

 

hahaha, rozbawilas mnie Mea tym postem i to pozytywnie :) Chodzi o ta imprezke :p zeby ten koparkowy wam potem ta koparka nie zrobil jakis niezbadanych kragow w trawie :p

 

Wiesz roznie to bywa a koparka + koparkowy + impreza, moze z tego byc artykul na rybnik.pl :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, rozbawilas mnie Mea tym postem i to pozytywnie :) Chodzi o ta imprezke :p zeby ten koparkowy wam potem ta koparka nie zrobil jakis niezbadanych kragow w trawie :p

 

Wiesz roznie to bywa a koparka + koparkowy + impreza, moze z tego byc artykul na rybnik.pl :p

 

spoko na luzach ... za dnia praca wieczorem impreza :) a ze kazdy powod do imprezy jest zawsze dobry to i kopanie rowow wukorzystac nalezy do dobrych celow :)

 

jak by sie ktos pisal do pomocy przy np ukladaniu rurek to zapraszam :) bedzie co ukladac :) jest woda i kanalizacja do zrobienia ... i kabel elektyczny trzeba polozyc ... /oczywiscie to z automatu zaproszenie na impreze :)/

 

tak btw ... macie kogos kto by mi odbior wody i kanalizacji podpisal ?? robic bedziemy sami silami wlasnymi i hydraulikow!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No minikoparka mozna wszystko zrobic ale ta gora ziemi mnie martwi ;-) Przydalaby sie jeszcze miniladowarka - moze w przyszlym sezonie dokupimy :-) Mala kopara najwieksza lyzke ma 1m szeroka - skarpowke - o ile lyzka jest dosc pojemna (a kopareczka b. sprawna) - to to malenstwo jezdzi na gasienicach i jest wolne, wiec o przewozeniu wiekszej ilosci ziemi z miejsca na miejsce mozna zapomniec :( Moze wez najpierw duza koparke niech zrobi gruba robote, a potem mozna sie z tym cackac, dokladnie ukladac i rownac mala koparka (nie zapada sie bo lekka etc).

 

Ja lada dzien sie biore do spawania czegos a'la wertykulator do kopareczki - tj. zwykle wystajace gesto (co ~3-4cm) plaskowniki - na szerokosc ok 1,5m. Bedzie to mialo sluzyc spulchnianiu ziemi na glebokosc ~10cm..

 

Queene - ja do ulozenia mojego terenu mialem fadrome przez tydzien pracujaca od rana do czasem 22 (bakalismy przy halogenach) - ona robila gruba robote, ja mala kopareczka rownalem na cacy. Teren jest kompletnie nie do poznania.. Jak ktos widzial przed i po to hoho. Przy wyjsciu z tarasu i tak z paredziesiat metrow dalej mialem poziom terenu 3mb nizej :D Wlazlo z kilkaset wywrotek ziemi.. Do dzisiaj przyjmuje i reszte dzialki podrownuje ;) Na calosc jeszcze chyba walne te 5cm czarnej ziemi, chyba ze na to co mam poloze piasek i przemieszam... Bedzie bardziej sucho i mniej blotniscie w deszczu :)

 

Chetnie bym zobaczyła jak to wyglada , a maszmoze jakieś zdjecia z wyrownywania terenu. Szukam inspiracji do oskarpowania naszej dzialki - mamy spad 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym zobaczyła jak to wyglada , a maszmoze jakieś zdjecia z wyrownywania terenu. Szukam inspiracji do oskarpowania naszej dzialki - mamy spad 3m

 

No wlasnie nie cykalem wtedy za wiele fotek - ale moze uda mi sie znalezc gdzies w archiwach stare fotki "przed" i bede mogl cyknac teraz, czyli "po". Ja mam praktycznie od linii ogrodzenia na dlugosci ~30-40mb skarpe wysokosci jakichs 2,5m, pod dosc ostrym katem (moze tak 40-45st) - kosiarka wjechac sie w kazdym razie nie da - za stromo. Na ogrodzenie wpuszczam bluszcz, a skarpe poki co udarnilem (biowloknina sie spisala) - teraz po dwoch latach jak juz korzenie traw ja trzymaja, chyba poloze na nia agrowloknine (czarna) i obsadze w polowie wysokosci tujami, a ponizej i powyzej jakies plozace sie nisko roslinki.. Tak zeby tego cholerstwa kosic nie trzebabylo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie trzeba zadnych odbiorow na te instalacje

ale zeby te dziady z Pwiku wodomierz zainstalowali (przeniesli czy co tam bo do kanalizy chyba Mea sie nie podpina ) musi byc pieczatka na pisemku wrrrr. BTW nie wiecie jak wylaczyc wode (pieprznal mi zawor przed wodomierzem i leci z niego) gdzies na drodze studzienki czy cos moze wiecie jak sie to robi czy cus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...