Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ja myślałem że o takim karbowaniu piszesz ;).

Tak właśnie robi adam_mk i ja też tak zrobię.

Koszty groszowe w porównaniu do drogich ocieplanych rur a ocieplenie 5cm wełny + stretch adam_mk twierdzi że lepsze.

Tylko chyba narobić się trzeba przy ocieplaniu tych rur.

Ja będę też robił na rozdzielaczach więc o prędkości nie muszę się martwić, a stosować będe tylko fi 125 i 100.

 

Ocieplane rury wcale nie sa takie drogie. Ja mam takie rury:

 

http://allegro.pl/przewod-rura-izolowana-sonodec-127-mm-10-mb-promo-i1457943300.html

 

Tu masz fi125 ocieplony za 100 pln / 10mb. Bez ocieplenia ile kosztuje? Polowe? A ile sie narobisz przy ocieplaniu i naklniesz (ja roboty z welna nienawidze po stokroc :) Te kanaly sa tez bardzo wytrzymale - moze mialem pecha ale wszystkie spiro ktore kupowalem bez ocieplenia byly znacznie mniej wytrzymale. Juz przy rozciaganiu latwo je bylo uszkodzic. Te sa bardzo elastyczne - mozesz nawet lekko przydepnac i nic sie nie dzieje - nie odksztalcaja sie :) Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nuuuuuudyyyyy. Nie ma to jak spedzac niedziele na forum :D

 

Zonka w szkole, pies spi, a ja sie chyba wezme do roboty i przedscianki postawie w drugim pokoju na poddaszu.. ;)

Nie wprowadzajcie sie przed wykonczeniem WSZYSTKIEGO do konca. Argument ze bedziecie na miejscu i pojdzie szybciej jest NIEPRAWDZIWY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplane rury wcale nie sa takie drogie. Ja mam takie rury:

http://allegro.pl/przewod-rura-izolowana-sonodec-127-mm-10-mb-promo-i1457943300.html

Tu masz fi125 ocieplony za 100 pln / 10mb. Bez ocieplenia ile kosztuje? Polowe? A ile sie narobisz przy ocieplaniu i naklniesz (ja roboty z welna nienawidze po stokroc :) [...]

 

Spiroflex 125 coś około 4zł/mb + docieplenie.

Trochę mnie też przeraża ta robota z ociepleniem. :yes:

Jeszcze sobie to przeliczę i zastanowię bo faktycznie te aluminiowe rury są strasznie miękkie i słabe.

Mam taką jedną i przy rozciąganiu kawałek mi się rozerwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuuuuuudyyyyy. Nie ma to jak spedzac niedziele na forum :D

 

Zonka w szkole, pies spi, a ja sie chyba wezme do roboty i przedscianki postawie w drugim pokoju na poddaszu.. ;)

Nie wprowadzajcie sie przed wykonczeniem WSZYSTKIEGO do konca. Argument ze bedziecie na miejscu i pojdzie szybciej jest NIEPRAWDZIWY :D

 

hehe.... dlatego my nie zamierzamy,,,, teraz juz bedą montowac drzwi i potem malowac, mebelki do dzieciaczkow sie juz skladają, a nasze dojadą latem. Pod koniec sierpnia bedzie sie brukowac a jesienia tynk zewn., ale ze wzgledu na szkole od dzieci dopiero sie bedziemy wprowadzac a przyszlą wiosnę lub lato. No i jeszcze zimą lub jesienią musimy ocieplic szczyty i zrobic tam jakies 2 pokoje.

 

Predzej sie niewprowadzamy dopoki nie bydzie wszystko na zicher, bo takie dziubanie to potem masakra. Już to przezywalismy na kilku wynajetych domach badz tez mieszkaniach, caly czas jakies dziubanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiroflex 125 coś około 4zł/mb + docieplenie.

Trochę mnie też przeraża ta robota z ociepleniem. :yes:

Jeszcze sobie to przeliczę i zastanowię bo faktycznie te aluminiowe rury są strasznie miękkie i słabe.

Mam taką jedną i przy rozciąganiu kawałek mi się rozerwał.

 

Ano! Na pewno dojdziesz do wniosku ze sie nie oplaca meczyc :-) Ocieplic mozna latwo sztywne rury ale te spiro... Mozna tez kupic mocniejsze - ale kosztuja odpowiednio wiecej. A tu tylko otwierasz kartonik i siup wyskakuje piekna ocieplona rurka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej sie niewprowadzamy dopoki nie bydzie wszystko na zicher, bo takie dziubanie to potem masakra. Już to przezywalismy na kilku wynajetych domach badz tez mieszkaniach, caly czas jakies dziubanie.....

 

Najgorsze jest to ze juz sie zbierasz do roboty, juz sie zaczynasz pomalu przebierac w budowlane ciuszki, przechodzisz przez salon i widzisz.. KANAPE! Cala rozlozona tylko czeka zebys sie polozyl, pilocik na stole tez zacheca do uzycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze juz sie zbierasz do roboty, juz sie zaczynasz pomalu przebierac w budowlane ciuszki, przechodzisz przez salon i widzisz.. KANAPE! Cala rozlozona tylko czeka zebys sie polozyl, pilocik na stole tez zacheca do uzycia ;)

 

;-) hahahahah ;-) dobre.....,,,, no niestety kanapa jest POWAŻNYM przeciwnikiem WAGI CIĘŻKIEJ .... bueeheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - teraz spojrzałem bardziej wnikliwie na tego Pita co żona dostała...jest to PIT-R - kwota wypłacona to 4x138,34 i wszystkie te kwoty są zaznaczone w rubryce "kwota wolna od podatku dochodowego na podstawie art.21 ust.1 pkt 17 ustawy"

Czy to też trzeba wpisywać do zeznania rocznego?!? bo to przecież nie jest PIT11...

 

Moja zonka nie wie. W sieci mowia, ze dopiero jak dochod z tych diet przekracza powyzej ok. ~2 tys pln - jezeli jest ponizej to nie trzeba wykazywac w rozliczeniu rocznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pradu budowlanego zamow mniejsza moc - popatrz na tabelke przy ktorej daja troche mocniejsze zabezpieczenia. Ja wzialem 6kW i mialem zabezpieczenia 10A - ale juz chyba 7kW i sa mocniejsze:) Mi wystarczylo na cala budowe - chodzily rozne dziwne maszyny, betoniarki, duze mloty, czy nawet spawarki. Wtedy zaplacisz duzo mniej, niz jakbys odrazu zamowil docelowa moc. Ja placilem jakies 70-80 pln / 2m-ce :)

 

Zamówiłem na początek moc 8KW i mam zabezpieczenie przedlicznikowe 16A

Mam już skrzynkę na działce i pytam o koszty z ciekawości, bo mam jeszcze opcje podłączenia do domu obok

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole a propo farb, bo za pare dni będziemy kupowac,,,,,

 

czy ktos z was malowal Nobilesem - kolory świata,,,, co sądzicie o tych farbach ,,, jakies opinie ???

 

moi rodzice jakas zolta - piaskowa mieli i bardzo malarze byli zadowoleni!! a kolor adekwatny do tego co we wzorniku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z piszacych tu ma dostep do internetu kablowego z firmy Leon ??

http://www.leon.pl/

bo u mnie na ulicy maja swoja siec i sasiedzi chwala ale wolalabym wiedziec z niezaleznego zrodla jak to smiga ... wiecie do MAGa na PS3 przydalo by sie szybkie i stabilne lacze!!

 

kolejne pytanie ... rozdzielnice ... myslicie ze warto inwestowac w hagera czy niekoniecznie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z piszacych tu ma dostep do internetu kablowego z firmy Leon ??

http://www.leon.pl/

bo u mnie na ulicy maja swoja siec i sasiedzi chwala ale wolalabym wiedziec z niezaleznego zrodla jak to smiga ... wiecie do MAGa na PS3 przydalo by sie szybkie i stabilne lacze!!

 

kolejne pytanie ... rozdzielnice ... myslicie ze warto inwestowac w hagera czy niekoniecznie ??

 

Wiesz ze wspolnikiem leona jest kuczera? ;) Nie pamietam jakiego mial nicka.. na #rybnik ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy stan zamkniety i "instalacja" zlozona z jednego bezpiecznika i jednej zarowki :)

Od bidy mozna przejsc jeszcze przed wykonaniem instalacji! Tylko stan musi byc zamkniety :)

 

wystarczy oswiadczenie elektryka o stanie sieci, +wniosek o zmiane taryfy, pan z vatenfalla, przyjezdza tylko, zeby zczytac stan liczniki i to jest jego cala praca! mi zmienili taryfe w tamtym tygodniu a dalej mam prad w blaszoku bo nie szlo odkopac kabla, tak twarda ziemia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z piszacych tu ma dostep do internetu kablowego z firmy Leon ??

http://www.leon.pl/

bo u mnie na ulicy maja swoja siec i sasiedzi chwala ale wolalabym wiedziec z niezaleznego zrodla jak to smiga ... wiecie do MAGa na PS3 przydalo by sie szybkie i stabilne lacze!!

 

kolejne pytanie ... rozdzielnice ... myslicie ze warto inwestowac w hagera czy niekoniecznie ??

 

ja bede mial radiowke z leona, nie mam wyjscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea ja mam Leona na kablu i bardzo fajnie smiga chyba nikt nie dostarcza lepszego w rybniku (awarie raz na ruski rok).BTW a nie mogliscie od razu miec taryfy docelowej mi tam jeszcze trawsko roslo a juz mialem docelowa taryfe (ale cicho sza bo to chyba nielegalne ;) tak samo zreszta jak pozyczanie wody czy pradu od sasiada)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...