Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ty napisałeś że karbowana rura będzie głośna.

Ponieważ nie znam w przeciwieństwie do takiej innej alternatywy niż sztywna gładka wiec napisałem, że nie masz racji.

Dla mnie te wszystkie flexy nie są gładkie, czyli są powiedzmy karbowane w porównaniu do tych sztywnych-gładkich.

 

To rzeczywiscie sie nie zrozumielismy. Ja pisalem o karbowanych w sensie takim:

 

http://www.300energia.com/img/produkty/rury_elektroinstalacyjne/_big/rura_peszel_ips.jpg

 

Masz racje ze spiroflexy (te elastyczne, rozciagane) nie sa idealnie gladkie i na pewno generuja wiekszy halas niz sztywne. Za to mniej go przenosza, niz sztywne :-) W efekcie ciezko stwierdzic ktore nadaja sie lepiej. Ot w sztywnych jest mniej zrodel halasu ale jak juz sie jakies znajdzie - to bedzie sie on roznosil po calej instalacji. Tak czy siak nie ma to znaczenia przy uzywaniu slusznych przekrojow! Ja mam od fi180 do fi100. Nic mniejszego bym nie dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

w ''n'' tez masz opcje drugiego tunera chyba za 10zl i 48 za wszystkie pakiety w sumie ile tych kanalow czlowiek oglada? ma 1000 kanalow a uzywa gora 5ciu. w plusie zona za 55zl zona ma 90 minut+ w dodatkowym pakiecie za 10zl 480 minut do wszystkich sieci. co do skretek to wystarczy dobry router i net bezprzewodowy w calym domu + 300m wokol niego.

 

Jak ktos bedzie szukal dobrego i mocnego routera wifi do domu to polecam airlive 5470 z wymienionym softem przeznaczonym na "south america" - mozna go podkrecic do 27dbi - jak ktos ma problem z zasiegiem to przy tym routerze i sofcie go nie bedzie mial ;-) Nic lepszego / mocniejszego obecnie nie mozna kupic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bedzie szukal dobrego i mocnego routera wifi do domu to polecam airlive 5470 z wymienionym softem przeznaczonym na "south america" - mozna go podkrecic do 27dbi - jak ktos ma problem z zasiegiem to przy tym routerze i sofcie go nie bedzie mial ;-) Nic lepszego / mocniejszego obecnie nie mozna kupic :)

 

ja mam linksysa i sasiad z drugiego bloku sie do mnie podpina i ma sile sygnalu maksymalna, mieszka 2 pietra nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam linksysa i sasiad z drugiego bloku sie do mnie podpina i ma sile sygnalu maksymalna, mieszka 2 pietra nizej

 

W domu jednak nie jest tak rozowo - szczegolnie jak masz np. router na poddaszu a probujesz lapac sygnal w piwnicy, za dwoma zelbetowymi stropami :-) Problem jest nawet pietro nizej (wyzej) jezeli sygnal ma przejsc przez zelbet. 2,4Ghz to wysoka czestotliwosc - a te nie lubia przeszkod - urzadzenia powinny sie "widziec". 5Ghz jest jeszcze bardziej wrazliwe. Jak masz router w pokoju z oknami, a on mieszka ~200-300m dalej i tez "widzi" Cie z okien to owszem moze sygnal zlapac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa urzadzenia ktorym az sie prosi podpinac lan!! patrz PS3 ... niby pieknie ladnie na wifi ale jak chcesz porzadnie pograc smigasz po kabel !! i po to wlasnie robie instalacje ... podobnie z kompem ... na wifi filmu z drugiego kompa stojacego pietro wyzej raczej nie poogladasz ... testowalam ... dlatego wtedy wpinam sie w lanik i hdmi i z kompa na duzym tv ogladam filma :) ze nei wspomne o ogladaniu filmow przez iple czy vod ... zdecydownie kabel wygrywa!!!

 

zwazyc nalezy tez stal w moich stropach ... router bedzie stal pod sufitem na parterze ale smiem watpic w zasieg wifi na gorze ... opcja to access point na gorze ... ale jemu tez lan sie przyda!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa urzadzenia ktorym az sie prosi podpinac lan!! patrz PS3 ... niby pieknie ladnie na wifi ale jak chcesz porzadnie pograc smigasz po kabel !! i po to wlasnie robie instalacje ... podobnie z kompem ... na wifi filmu z drugiego kompa stojacego pietro wyzej raczej nie poogladasz ... testowalam ... dlatego wtedy wpinam sie w lanik i hdmi i z kompa na duzym tv ogladam filma :) ze nei wspomne o ogladaniu filmow przez iple czy vod ... zdecydownie kabel wygrywa!!!

 

zwazyc nalezy tez stal w moich stropach ... router bedzie stal pod sufitem na parterze ale smiem watpic w zasieg wifi na gorze ... opcja to access point na gorze ... ale jemu tez lan sie przyda!!

 

Musialas testowac jakies zabytkowe access pointy :) Ja w tej chwili mam tak:

 

- laptop <wifi 2,4Ghz> - access point 2,4Ghz <lan - ethernet 100mbit> - <wifi 5Ghz> - 500mb dalej <wifi 5Ghz> - bramka do internetu

 

Czyli mam dwa wifi (2,4Ghz i 5Ghz) po drodze i ping do bramki za tymi wifi mam 2ms ;) Nie ma absolutnie zadnej roznicy miedzy kablem, a wifi. A access pointy 5Ghz chodza w technologii "n" 300Mbit/sek - realnie pliki lataja tutaj po 10MB/sek (czyli ok 100Mbit - dla przypomnienia film w HD 720p potrzebuje ok 4Mbit). Od pol roku ani jednego zwisu. Te access pointy maja teraz na pokladzie procesory 300Mhz, 64MB ram i smiga na nich linux ;) Technologia poszla do przodu, witamy w XXI wieku :D Spokojnie dasz rade jednym routerkiem obslugiwac caly dom i jednoczesnie ogladac nawet kilka filmow HD :)

 

//edit: co oczywiscie nie umniejsza temu ze kabel sie przydaje - ja tez mam w domu LAN kablowy rozprowadzony. Poprostu latwiej jest zarobic wtyczke i wsadzic do TV, tunera Nki czy czegokolwiek, niz kombinowac z dodatkowym access-pointem i ew. switchem stojacym przy sprzecie RTV :) Ale laptopy - tylko i wylacznie WIFI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić bednarke (uziemienie) orientuje się ktoś jakie są ceny lub gdzie można dostać??

NA allegro są sprzedawane na kg.

I chyba wreszcie będę umiał znowu pisać bez problemów bo od piątku nie umiałem wiadomości napisać!!

 

my bednarke kupilismy w dominium w wodzislawiu ... pewnie w kazdej hurt elektr jest !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialas testowac jakies zabytkowe access pointy :) Ja w tej chwili mam tak:

 

- laptop <wifi 2,4Ghz> - access point 2,4Ghz <lan - ethernet 100mbit> - <wifi 5Ghz> - 500mb dalej <wifi 5Ghz> - bramka do internetu

 

Czyli mam dwa wifi (2,4Ghz i 5Ghz) po drodze i ping do bramki za tymi wifi mam 2ms ;) Nie ma absolutnie zadnej roznicy miedzy kablem, a wifi.

 

Tak tylko sie wtrace, PING to zaden test tool. Zwroc uwage na wielkosc PING msg : 32 bytes. Ethernetowy pakiet ma 1500B. Mea ma racje, ze co kabel to kabel. Wifi sie przydaje do telefonow komorkowych z wifi + notebookow do sprawdzenia co tam slychac na naszym forum :p

 

Do telewizji/przesylu danych + VoIP tylko kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sie wtrace, PING to zaden test tool. Zwroc uwage na wielkosc PING msg : 32 bytes. Ethernetowy pakiet ma 1500B. Mea ma racje, ze co kabel to kabel. Wifi sie przydaje do telefonow komorkowych z wifi + notebookow do sprawdzenia co tam slychac na naszym forum :p

 

Do telewizji/przesylu danych + VoIP tylko kabelek :)

 

Ping 1500b ma 5-8ms. Zero strat. Predkosc miedzy kompami po obu stronach tych dwoch wifi - 3-4MB/sek czyli te ok. 30Mbit - ogranicza mnie tu access point 2,4Ghz. Jak sie wepne bezposrednio w access pointa 5ghz ("n" 300Mbit) to pliki lataja 10-12MB/sek -> blisko 100Mbit - ograniczeniem sa juz przypuszczam wolne dyski w obu laptopach ;) Skype, youtube i wszystko inne dziala perfekt. Shell na zdalnych maszynach dziala jakbys pracowal na kompie wpietym w LAN. Wiec - nie zgodze sie - nie masz racji - prawdopodobnie tez masz doswiadczenia na przedpotopowym sprzecie :-)

 

BTW. Do tego mojego 5Ghz jest wpiety jeszcze moj sasiad. Czyli on ma jeszcze jedno polaczenie wifi wiecej. Wogole tego nie da sie zauwazyc. Access point ubiquiti networks - po zmianie softu providerzy uzywaja go jako accesspointa do ktorego podlaczaja do 200-300 klientow jednoczesnie (!) i wszystko dziala bez zajakniecia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie ktos z was jak wyglada sprawa z podatkiem od sprzedaży mieszkania ? zastanawiam sie czy przepuścić je przez biuro pośr. czy zacząć od prywatnego ogłoszenia, wiem ze to zależy od daty jego zakupu więc był to rok 2008 i jestem tam zameldowana ponad 12 mies a to chyba zwalnia od płacenia podatku, dodatkow jak chce przeznaczyc kwote ze sprzedaży za spłate kredytu to też zwalania, może to ktoś potwierdzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec - nie zgodze sie - nie masz racji - prawdopodobnie tez masz doswiadczenia na przedpotopowym sprzecie :-)

Polemizowanie z Toba na ten temat nie ma sensu, widze, ze znasz sie na kazdej dziedzinie zycia... Pracuje w branzy sieci i to nie w firmie pitu-pitu, wiec opinie z czym mam, a z czym nie mam doswiadczenia pozostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj urwales sie ze swiatecznej choinki kiedy miedz byla w rozsadnej cenie ...

najgorsze ze jak patrze na kable UTP na allegro to malo ktory pisze czy jest miedziany czy miedziowany !!! a najczesciej tu tez wprowadzaja w blad !!!

postanowilismy na tej taniej skretce puscic sterowanie do rolet a do lanu kupic jakis konkrecik ... nie jest tego wiele wiec damy rade :)

 

Hehe no dobra może i racja, no to dodaj te 20-30% czy tam ile podrożalo od października :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowanie z Toba na ten temat nie ma sensu, widze, ze znasz sie na kazdej dziedzinie zycia... Pracuje w branzy sieci i to nie w firmie pitu-pitu, wiec opinie z czym mam, a z czym nie mam doswiadczenia pozostawie bez komentarza.

 

No coz - ja mam swoja firme od '98 ktora moze nie jest zwiazana z wifi ale dziala scisle w branzy IT. Z sieciami mam do czynienia na codzien. Kiedys dostarczalismy internet providerom z j-bia, skrzyszowa i wodzislawia. Robilem linki wifi na ~10km na sprzetach planeta do domowego zastosowania, na czaszach 120cm.. Wiec akurat na tym sie troche znam ;) Nadmienie ze w tle mam obecnie odpalone sesje shell z ~40-toma maszynami i uwierz ze gdyby wifi sie tu nie sprawdzalo (a praca w shellu jest zdecydowanie bardziej wrazliwa na jakosc polaczenia niz jakis voip, czy tym bardziej przesylanie danych) to bym sobie podpial kabelek ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie ktos z was jak wyglada sprawa z podatkiem od sprzedaży mieszkania ? zastanawiam sie czy przepuścić je przez biuro pośr. czy zacząć od prywatnego ogłoszenia, wiem ze to zależy od daty jego zakupu więc był to rok 2008 i jestem tam zameldowana ponad 12 mies a to chyba zwalnia od płacenia podatku, dodatkow jak chce przeznaczyc kwote ze sprzedaży za spłate kredytu to też zwalania, może to ktoś potwierdzić ?

 

Z tego co wiem to i tak musisz iść do urzędu skarbowego zgłosić fakt sprzedaży mieszkania i złożyć oświadczenie albo jakiś druczek ,że pieniążki z mieszkania przeznaczysz na budowę domu Do końca jednak nie jestem pewien. Sprzedawałem tak mieszkanie 9 lat temu i kupowałem nowe. i takie wtedy były procedury żadnego podatku nie płaciłem. Najlepiej dowiedz się w urzędzie skarbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pogoda się utrzyma to w czwatek lub piątek zalewamy strop piwnicy :-)

Zamówiłem stal na kolejny już strop i cena 2750zł Brutto.

 

ICM Meteo nie ma dobrych wiesci na czwartek:

 

http://new.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2011031400&row=152&col=83&lang=pl

 

-5stC i snieg :(

 

Pozostaje miec nadzieje, ze sie myla - bardzo dokladnie przewiduja pogode na ~2 dni do przodu, potem to juz loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge dodac tylko tyle że kabelek to zawsze kabelek ale wi-fi to juz tez nie to samo co kilka lat temu. Ja obecnie smigam na sieci pomiedzy domkami jednorodzinnymi, głowny dostawca sieci jest w jednym domku a my ciągniemy od niego. Dodam iz on ma tylko normalny router --> 2 antenki za murem, a my natomiast mamy Airlive G.DUO + panel 12 dbi i smiga bezproblemowo. Lapek + Wii i nawet kiedys PS3 bylo podłączane okazjonalnie, nie było żadnych problemow.

 

 

A jeśli chodzi o PS3 to mam dwóch kumpli którzy graja w CS-a i maja dwa różne routery, zabudowane w tym samym miejscu, dlatego że to zabudowa blizniacza i jeden z nich smiga od 2 lat tylko na wi-fi a ten drugi musial podpiac sie pod kabel bo gubił mu zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...