Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiedzcie proszę co sądzicie o takim zestawie:

 

http://allegro.pl/geberit-duofix-delta-21-50-miska-idol-deska-i1498784830.html

 

Nie chodzi mi o stronę wizualną ale techniczną. Nie chciał bym za jakiś czas rwać kafelek żeby wymieniać stelaż..

 

mysmy kupili, z mozliwoscia wrzucenia kostki zapachowo-koloryzujacej: http://lazienki-wroclaw.otwarte24.pl/15773,GROHE-RAPID-SL-FRESH-5w1-ARENA-STELAZ-WC-38911000?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-03&utm_content=15773#nclid=d32ad09cb2048a2853a2344382044523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zalezy z jakiej satelity odbieracie programy, ale chyba wszystkie odbierane w naszym rejonie ma byc na poludnie, wiec na poludniowej stronie domu.

 

jeden kit z jakiej satelity gdyż i tak przesunięcie pomiędzy astrą a hotbird to fizycznie przesunięcie jednego centymetra w poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja akurat nie jestem fanem zielonej vell niebieskiej wody w kiblu wiec mi to wsio ryba!! no i geberit tez ma stelaze z otworem na kostki ale sa znacznei drozsze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfon w odplywie liniowym jest stosunkowo maly - w zaleznosci jeszcze jaki model kupisz - sa tez takie calkowicie plaskie w ktorych nie miesci sie nawet pol szklanki wody. Wiec IMHO:

 

1. Kup odplyw z normalnym syfonem (one maja ok 10cm wysokosci, a nie 5cm i mniej)

2. Odizoluj (przynajmniej 2-3cm przestrzeni) syfon od grzejacej podlogi pianka najlepiej

3. Zostaw przynajmniej 10-15cm odstepu przy prowadzeniu rurek grzejnych z podlogowki od samego syfonu

 

I na pewno nie bedzie nic smierdziec!

 

 

 

Podlogowka grzeje przez promieniowanie wiec ogrzewa wszystkie przedmioty w okolicy wiec troche tam grzeje ;) Ide spac bo Maciek zas napisze ze zajezdzam naukowymi teoriami.

ja miałem kiedyś taki problem bardzo podobny z tym śmierdzeniem, polegało to na tym że podczas silnych wiatrów któregoś dnia w rurach odpowietrzających zostało wywarte ciśnienie spowodowane silnym naporem wiatru na to odpowietrzenie i woda w syfoniku brodzika

(bardzo płytki ) została systematycznie wypluwana ,konsekwencją było śmierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten zestaw, opcja kostki bardzo zachecajaca, przyszedł juz czy dopiero czekasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jeszcze poza kafelkami tam kupowałeś ? wydaje mi sie że masz talent do wyszukiwania okazji w necie...AGD do kuchni już przyjechało ?

 

nic podobnego, uzywam glownie ceneo.pl :)

z kafelkami na razie zamowilem tylko sploczke, inne sprzety ktore mi zaproponowali byly moze i pozadne ale troche drogie wiec poczekam, moze kupie cos tanszego, po co mi deszczwonica za 1300zl badz umywalka za 800zl, mozna znalezc rownie ladne a polowe tansze ?! kafelki z ich wyceny rowniez znalazlem na ceneo i od razu zaczalem negocjowac :p

AGD do kuchni leza u tesciow w piwnicym, bralismy w grudniu jak straszyli podwyzkami cen lecz do dzisiaj nie sprawdzilem czy faktycznie te ceny skoczyly w gore czy dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej w rybniku stal ma presti http://www.presti.pl/kontakt.html

 

Fakt, presti ma najtaniej, jest tylko jedno ALE. Brałem od nich 3 razy stal. Za pierwszym razem pomylili się o jakieś 15% (było za mało prętów przygotowanych). Drugi raz nie sprawdzałem, bo przywieźli na budowę a wykonawca, który odbierał, nie policzył. Za trzecim razem znowu policzyłem, tyle że na drugi dzień po odbiorze i.. znowu brakowało niecałe 10%. To było ładne kilka stówek, więc powalczyłem o zwrot za niedostarczony materiał.

Jak ktoś więc bierze z Presti to RADZĘ liczyć pręty przy odbiorze. Nie wiem czy mylili się specjalnie, może to był przypadek, ale dziwnym trafem zawsze pomyłka była na moją niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plewa ma kwadratowa rure - kominiarze i wszyscy od piecow nei polecaja do paliw stalych wszelkiej masci !! do gazu ponoc niezly

 

Ale dlaczego nie polecają przecież według mnie to niema aż tak dużego znaczenia (wszystkie "stare" kominy są dosłownie kwadratowe i tyle lat się sprawdzały choć wiadomo że się gorzej czyści. A jak jest jeśli chodzi o jakość wykonania czy są jakieś zastrzeżenia-ma może ktoś tan komin(chodzi mi o wypowiedź urzytkownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie polecają przecież według mnie to niema aż tak dużego znaczenia (wszystkie "stare" kominy są dosłownie kwadratowe i tyle lat się sprawdzały choć wiadomo że się gorzej czyści. A jak jest jeśli chodzi o jakość wykonania czy są jakieś zastrzeżenia-ma może ktoś tan komin(chodzi mi o wypowiedź urzytkownika)

 

Ja mam ale jeszcze nie użytkuję.

Komin jak komin, Plewa to podobno dobra niemiecka firma ... podobno tak samo dobra jak schiedel ale później weszli na nasz rynek i są mniej popularni. Też mi się wydaje że kształt tu nie ma takiego znaczenia. Chyba pole przekroju jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...