Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dzwoniłam tam teraz....sprzedają stal tylko hurtowo ;/

 

Ma ktoś może jakieś dobre kontakty w tej firmie.....może udałoby się dogadać ;/

 

Oj coś chyba się nie dogadaliście. Nie więcej jak dwa tygodnie temu dzwoniłam tam po 20 prętów na wieniec i gdyby nie to, że trzeba było dość długo czekać, a mi się spieszyło, zamówiłabym u nich.

Ja zamawiałam u nich stal raz. Ostatnio jednak zniechęcili mnie podejściem do klienta. Dzwonisz do firmy, a gościu nie jest w stanie ci powiedzieć na kiedy możliwy jest transport, bo on nie wie ile ma stali na placu i czy nie trzeba będzie zamówić. Każe napisać maila z zamówieniem. Mówię mu i piszę to drugi raz w mailu, że zależy mi na czasie i żeby dał znać jak najszybciej kiedy można się spodziewać dostawy. Ok, nie ma problemu mówi. No to czekam na maila do końca dnia. Nic. Na drugi dzień po 14 dzwonię, bo się nie odezwał, a on mi mówi, że niestety conajmniej tydzień trzeba czekać. No to podziękowałam, zadzwoniłam do Lubaru i stal była za 2 dni. Niby droższa, ale przy takiej ilości to różnica niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cala stal na cala chaupke kupowalem w wodzislawskiej spoldzielni pracy - 455-28-29 na Marklowickiej 7

 

Taka mala nierzucajaca sie w oczy firemka ale zawsze mieli najtaniej, a transport w ten sam lub na nastepny dzien bez problemu :) Jak ktos przedzwoni to dajcie znac po ile za tone bo pare pretow bede musial niedlugo na fundamencik pormurowek kupic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu zaczynamy z wodą i ogrzewaniem, kiedy go sie montuje ? po wylewkach, no nie ?

 

Nie ma to wiekszego znaczenia. Ja mam dwa po wylewkach, jeden przed wylewkami. Nie czuje roznicy :p :P

Byle oczywiscie przewidziec grubosc ocieplenia + wylewek + kafli i odpowiednio podniesc stelaz montowany przed nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre,Presti ma najtańszą stal,no nie dziwię się,bo jak wyciu..... każdego na 10% to mają najtaniej.Dla mnie tam traktowanie klienta poważnie jest ważniejsze od oszczędności 10 zł.Z Lubarem mam nerwy w stanie nienaruszonym.

 

ja stal tez bralam z lubaru bo tylko oni mi gieli prety w cenie stali !! no ale maja swoja zbrojarnie wiec luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, da się do naszego reku podłączyć jakiś bezprzewodowy przełącznik, którym można na zadany okres np 10-15m zwiększyć wentylację? taki żeby do kuchni dać i np. do łazienki? bo nie mam kabli pociągniętych, a myślę nad takim rozwiązaniem...

 

Masz ten sterownik z insbuda ktory kiedys pokazywalem nie ? On ma taka opcje czasowego zwiekszania wentylacji - coprawda przewodowo ale opiera sie to wylacznie na zetknieciu dwoch kabelkow, wiec moznaby poszukac jakiegos prostego gotowego modulu bezprzewodowego typu nadajnik - odbiornik + jakis maly przekaznik. Tylko trzeba to jakos zasilac! I nadajnik i odbiornik.. Odbiornik - moze bedzie sie dalo zasilic z samego sterownika. Ale nadajnik... No chyba ze mozesz zrobic przelacznik tuz obok gniaza 230V to stamtad mozna wziasc zasilanie :) Bo bateryjnie to krew Cie bedzie co jakis czas zalewala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, da się do naszego reku podłączyć jakiś bezprzewodowy przełącznik, którym można na zadany okres np 10-15m zwiększyć wentylację? taki żeby do kuchni dać i np. do łazienki? bo nie mam kabli pociągniętych, a myślę nad takim rozwiązaniem...

 

do tego mojego bedzie sie dalo :) musze przedzwonic i zapytac ile taki bajer kosztuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego mojego bedzie sie dalo :) musze przedzwonic i zapytac ile taki bajer kosztuje!!

 

Jak masz np. taki sterownik (Aqiqq dostal go gratis do reku):

 

http://www.insbud.org/pl/produkt-2194052940030127872/IB-Tron-3100FAN-BL-12V---Programowalny-sterownik,-regulator-wydajnosci-wentylacji-%28rekuperacji%29,-z-podswietleniem,-3-biegowy,-zasilanie-12V-DC.html

 

To nie kosztuje to nic. Tylko kable pociagnac do danego wylacznika.

 

Ja zaluje ze nie pociaglem skretek do srodka GEBERITow - proste kontaktrony (po 10szt) podpiete pod "duzy" przycisk i wentylacja zwiekszalaby sie automatycznie po nacisnieciu "duzego" ;) To sie nazywa inteligencja, a kosztuje pare zlotych za skretke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo na szybko przejrzalem alledrogo i z gotowych i tanich rozwiazan masz np takie:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1503261863&c=2

 

Jako "piloty", plus:

 

http://allegro.pl/bezprzewodowy-dom-wlacznik-wylacznik-na-pilota-i1503261857.html

 

Jako odbiornik. I masz za stowke rozwiazana kwestie tegoz. Odbiornik ukrylbym gleboko w puszce pod sterownikiem insbudowym, a piloty rozbebeszyl, wyciagnal z nich elektronike i przelozyl do wylacznikow z serii ktorej uzywasz w domu, zeby ladnie wygladalo. Pozatym to sa wylaczniki ktore nie odbijaja po nacisnieciu, warto by dac te odbijajace :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np. taki sterownik (Aqiqq dostal go gratis do reku):

 

http://www.insbud.org/pl/produkt-2194052940030127872/IB-Tron-3100FAN-BL-12V---Programowalny-sterownik,-regulator-wydajnosci-wentylacji-%28rekuperacji%29,-z-podswietleniem,-3-biegowy,-zasilanie-12V-DC.html

 

To nie kosztuje to nic. Tylko kable pociagnac do danego wylacznika.

 

Ja zaluje ze nie pociaglem skretek do srodka GEBERITow - proste kontaktrony (po 10szt) podpiete pod "duzy" przycisk i wentylacja zwiekszalaby sie automatycznie po nacisnieciu "duzego" ;) To sie nazywa inteligencja, a kosztuje pare zlotych za skretke ;)

 

moj maz powiedzial ze zeby to bylo "sensowne" to wentylacje nalezy uruchamiac w trakcie "procedury siedzenia" a nie po ... po juz bywa za pozno !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...