Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

styro jest fajny ale

a. wiele drozszy /tak mi sie wydaje nei liczylam jeszcze/

b. ma wade pt "jest nieelastyczny !!!" trudniej go upchnac dokladnie w nietypowych miejscach !!! jak np zakamarki miedzy drewnem a scianami itd ... jak cos przytnie sie o cm za duzo to sie nie zmiesci a jak cm za malo to beda dziury !! welne idzie dopchnac w dziurach, ugniesc jak jej za duzo ... chyba przecierpie i dam jednak welne!!

 

Mea ma racje, welna jest elastyczna i lepiej przylega do wiezby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Mea ma racje, welna jest elastyczna i lepiej przylega do wiezby.

Zerknij,że każda szczelina wypełniona jest pianką.

Fakt,że wełna jest bardziej elastyczna ale styro antywilgociowy ;)

Ja zastanawiam się nad całkowitym hardcorem i na strop/sufit zamierzam tak wpakować,zaciągnąć siatką i klejem a na to tynk,to są narazie moje przemyślenia,szukam za i przeciw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jak policzysz grafitowy styropian N+1 puszke pianki to ja cie przepraszam ... wyjdzie lekko dwa razy tyle!!!

Ale jak to będzie ładnie ocieplone i zaizolowane przed wilgocią.Nie muszę mieć grafitowego,wystarczy zwykły chociaż aż takiej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale chlopie!! na szybko policzylam ze m2 styro 15cm o wsp 0,3 to koszt ok 70 zl !! a tyle samo takiej samej welny niecale 20 zl !!!! a gdzie pianka ??

 

 

Arturo jak ty czasem wystrzelisz jak łysy grzywka o parapet to brak slow ...

Mi wychodzi co innego:

grafit-1x1x0,15=0,15m3x200=30zł/m2

zwykły-1x1x0,15=0,15m3x150=22zł/m2

Odchodzi nam folia,pylenie,brak wilgoci.

Ale ja i tak dawałbym 30cm zwykłego w strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mea co się chłopa czepiasz,bogatemu wolno więcej!Przecież to my budujemy domy za 500 tysięcy a nie Arturo....

Dokładnie,250tys.zł to max ;)

Dlatego zamiast dachu,który ma 220m2 ocieplam jedynie strop,który ma tylko ok.160 czy 170m2,50m2 jestem do przodu :)

A że strop do ocieplenia to bajka a więc spokojnie mogę sobie sam to wykonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hmm, ja bym sie jednak obawial nieprzepuszczalnosci styropianu. Welna jest paroprzepuszczalna, wilgoc jest przenoszona poza dom, styropian jak zaizoluje, moze sie zrobic niezly ogrod botaniczny :)

Od tego będę miał reku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja bym sie jednak obawial nieprzepuszczalnosci styropianu. Welna jest paroprzepuszczalna, wilgoc jest przenoszona poza dom, styropian jak zaizoluje, moze sie zrobic niezly ogrod botaniczny :)

 

no wlasnie ... o tym nie pomyslalam a to fakt !!

 

tak czy owak olewam temat styropianu ... skoro zdecydowana wiekszosc dobrzebudujacych /jesli nie wszyscy/ stosuja na dach welne a nie styro to ja tez tak bede robila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziś na forum humor panuje widzę:] heheh

 

ale ja z pytaniem z innej beczki a mianowicie tyczy się to instalacji......

z żoną chleliśmy poprowadzić instalację elektryczną na posadzce przed wylewkami i tak samo Odkurzacz centralny..... ale jak to się ma do ogrzewania podłogowego.... czy to da się zrobić prawidłowo??? i czy ciepło nie będzie wpływać ujemnie na stan rur i kabli????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu będę nie popularny,ale ociepla się również tak bez pyłków,śmieci,bez konieczności obkładania płytami k-g. (zdjęcie pożyczone od Tomi78)

Również tak zamierzam ocieplać strop :)

http://images35.fotosik.pl/543/e9934d59cceef367.jpg

 

W razie pozaru jestes otruty i poparzony oparami w ciagu parunastu sekund. A strazacy nawet nie beda wchodzic na gore - widzial Ty kiedy jakie efekty dzwiekowe, dymne i swietlne wywoluje palacy sie styropian ? Ze juz nie wspomne o zerowym zabezpieczeniu wiezby przed ogniem.

 

Jezeli juz chcesz ocieplac tak "nowoczesnie" to sie to robi natryskiem pianki poliuretanowej, a jezeli zalezy Ci na styro - to robisz skosy betonowe i ocieplasz od zewnatrz.

 

Dla mnie to kolejna glupota, no ale robisz jak chcesz (ja zycia w koncu nie ryzykuje :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,250tys.zł to max ;)

Dlatego zamiast dachu,który ma 220m2 ocieplam jedynie strop,który ma tylko ok.160 czy 170m2,50m2 jestem do przodu :)

A że strop do ocieplenia to bajka a więc spokojnie mogę sobie sam to wykonać :)

 

Eee zaraz, to po co Ty wogole chcesz ocieplac skosy skoro bedziesz ocieplal strop ? :) Zrob standardowo jak robiono kiedys - tj. nieogrzewany strych. Wiezba Ci sie za to odwdzieczy. Wystarczy solidnie zaizolowac strop od gory i finito. Przykrywanie wiezby nieprzepuszczalnym styropianem to wogole glupi pomysl bo ta wiezba Ci zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony dachy b2b:

 

"Do ocieplenia poddaszy raczej nie używa się styropianu. Wynika to z trzech następujących powodów - jest łatwopalny, trudno dopasować go do konstrukcji dachowej i chętnie gniazdują w nim myszy. W przypadku chęci wykorzystania posiadanych już materiałów, można ocieplić poddasze styropianem zwracając uwagę na szczelne jego ułożenie, które w tym przypadku dobrze byłoby uszczelnić pianką niskoprężną."

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...