Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Eee zaraz, to po co Ty wogole chcesz ocieplac skosy skoro bedziesz ocieplal strop ? :)

No właśnie nie chcę ocieplać połaci,zostawiam gołe,ocieplam tylko strop,między belki 20cm ocieplenia i na to jeszcze z 10cm.

Zdjęcie było tylko poglądowe jak można zamiast wełny użyć styro.

Styro dlatego,żeby po tych 10cm twardego styropianu na poddaszu można było chodzić,bez konieczności pakowania desek czy OSB,kolejny koszt byłby zaoszczędzony,2w1 ocieplenie i podłoga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie nie chcę ocieplać połaci,zostawiam gołe,ocieplam tylko strop,między belki 20cm ocieplenia i na to jeszcze z 10cm.

Zdjęcie było tylko poglądowe jak można zamiast wełny użyć styro.

Styro dlatego,żeby po tych 10cm twardego styropianu na poddaszu można było chodzić,bez konieczności pakowania desek czy OSB,kolejny koszt byłby zaoszczędzony,2w1 ocieplenie i podłoga ;)

 

Ja bym na Twoim miejscu miedzy belki dal welne, a na gore dopiero styropian. W razie pozaru welna bedzie stanowila przez dobre pare/nascie minut bariere dla ognia. A pod tym zwykly sufit z KG. Ewentualnie w najgorszym wypadku wszedzie styropian ale sufit z plyt ogniotrwalych. Zalezy co taniej wyjdzie.

 

A na ten styropian i tak bedziesz musial cos polozyc (np. OSB z gory) bo jak bedziesz tam czesto chodzil to sie b. szybko zniszczy. No chyba ze chcesz EPS-200 dac ale to bys sie nie wyplacil :D Zwykly EPS-100 podlogowy jest twardy z nazwy tylko - trzeba uwazac przy chodzeniu - gola stopa zostawiasz lekkie wgniecenia (a zgniecenie styro = zmniejszenie jego izolacyjnosci :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym wam jednak zabudowę poddasza nie zaczynać od ocieplenia między krokwiami. Lepsze wieszaki do skosów są grzybki, przykręcane z boku krokwi. Gdy wełna jest ułożona trudno je przykręcić, gdyż należy upychać w tym miejscu wełnę. Jest to kłopotliwe. Zazwyczaj wtedy używa się wieszaków ES. "Grzybki" mają wiele zalet:

 

- łatwiej się je poziomuje/ustala płaszczyzne skosu (rozwiesza się sznurek i przykręca się grzybki),

- nie trzeba przykręcać profili CD - wpina się je - mniej pracy,

- wełnę można nabić na grzybki przed włożeniem profili, unikając mostków termicznych,

- konstrukcja jest mniej sztywna i mniej podatna na pęknięcia,

- są łatwe w zastosowaniu w montażu profila CD najbliższego ściance kolankowej i w podobnie mało dostępnych miejscach (w przypadku ES nie ma jak dojść wkrętarką, aby profil CD przykręcić do wieszaka ES).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym wam jednak zabudowę poddasza nie zaczynać od ocieplenia między krokwiami. Lepsze wieszaki do skosów są grzybki, przykręcane z boku krokwi. Gdy wełna jest ułożona trudno je przykręcić, gdyż należy upychać w tym miejscu wełnę. Jest to kłopotliwe. Zazwyczaj wtedy używa się wieszaków ES. "Grzybki" mają wiele zalet:

 

- łatwiej się je poziomuje/ustala płaszczyzne skosu (rozwiesza się sznurek i przykręca się grzybki),

- nie trzeba przykręcać profili CD - wpina się je - mniej pracy,

- wełnę można nabić na grzybki przed włożeniem profili, unikając mostków termicznych,

- konstrukcja jest mniej sztywna i mniej podatna na pęknięcia,

- są łatwe w zastosowaniu w montażu profila CD najbliższego ściance kolankowej i w podobnie mało dostępnych miejscach (w przypadku ES nie ma jak dojść wkrętarką, aby profil CD przykręcić do wieszaka ES).

 

Popieram! Grzybki sa 100 x lepsze, montaz na ESach to koszmar :) A montaz grzybkow PO ociepleniu pierwszej warstwy miedzy krokwiami to ciezka do przezycia sprawa z trauma na kolejne lata :p :p

 

Widze, ze chyba robisz w tym na codzien ? Jezeli zajmujesz sie ociepleniem zawodowo to dla mnie jestes mastah i moge glosowac zeby przyslugiwalo Ci prawo do emerytury po 10 ciu latach tej paskudnej roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,250tys.zł to max ;)

Dlatego zamiast dachu,który ma 220m2 ocieplam jedynie strop,który ma tylko ok.160 czy 170m2,50m2 jestem do przodu :)

A że strop do ocieplenia to bajka a więc spokojnie mogę sobie sam to wykonać :)

 

Ale to nie jest zaleta uzycia styro, czy welny.. Co to ma wspolnego? To jest zaleta domku parterowego bez poddasza uzytkowego. Tak wybrales - tak masz. Ja wybralem poddasze uzytkowe - bo mam przez to dodatkowe dwa pokoje (30 i 40m2) plus lazienke i pralnie. Drugi raz jakbym budowal - wybralbym dokladnie tak samo, tylko zamiast wiezby i welny - zrobilbym pelne betonowe skosy i ocieplil grubo styropianem z zewnatrz. Choc zalezy od terenu - podobaja mi sie parterowki z malym nachyleniem dachu. U mnie niestety taka by sie nie nadala - dom musialby byc wiekszy / szerszy, a ze mialem trudny teren ze spadami spadami to wybralem bardziej "zwarty" projekt (choc chaupa i tak wielka).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja z pytaniem z innej beczki a mianowicie tyczy się to instalacji......

z żoną chleliśmy poprowadzić instalację elektryczną na posadzce przed wylewkami i tak samo Odkurzacz centralny..... ale jak to się ma do ogrzewania podłogowego.... czy to da się zrobić prawidłowo??? i czy ciepło nie będzie wpływać ujemnie na stan rur i kabli????

 

Wszystkie te instalacje prowadzisz w pierwszej warstwie styropianu - potem to przykrywasz druga warstwa i nic nie widac. Wiec spoko - nie ma to zadnego negatywnego wplywu na ogrzewanko! Choc w miejscu gdzie beda szly rury z odkurzacza bedzie troche mniej ocieplenia. Prowadz rury najwiecej jak sie da w wykutych w scianach bruzdach i problem zminimalizujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja bym na Twoim miejscu miedzy belki dal welne, a na gore dopiero styropian. W razie pozaru welna bedzie stanowila przez dobre pare/nascie minut bariere dla ognia. A pod tym zwykly sufit z KG. Ewentualnie w najgorszym wypadku wszedzie styropian ale sufit z plyt ogniotrwalych. Zalezy co taniej wyjdzie.

Tak myślałem,ale mając wełnę na dole,jeśli wejdzie w nią wilgoć to nie wyjdzie górą przez styro.Sufit będzie w k-g,wynalazłem styro powlekany właśnie k-g tzw.styrogips,koszt 180zł/m3

EPS 200 10cm wyjdzie taniej niż 10cm zwykłego+łaty+OSB.Jak będzie to się jeszcze zobaczy :)

Swoją drogą Legalett daje pod płytę EPS100,ja nie zaryzykowałem i będzie EPS200

Myślałem również o ekofibrze ale tutaj trzeba dawać i sufity i podłogę.

Ale to nie jest zaleta uzycia styro, czy welny.. Co to ma wspolnego?

To była aluzja na aluzję GabrysiBP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze chyba robisz w tym na codzien ? Jezeli zajmujesz sie ociepleniem zawodowo to dla mnie jestes mastah i moge glosowac zeby przyslugiwalo Ci prawo do emerytury po 10 ciu latach tej paskudnej roboty ;)

 

Trzeba być twardym, a nie miękkim. Poza tym jestem młody i nie zamierzam tego robić całe życie :) Może pianka PUR, PIR staną się bardziej popularne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,ale mając wełnę na dole,jeśli wejdzie w nią wilgoć to nie wyjdzie górą przez styro.

 

A to racja. Faktycznie.

 

Sufit będzie w k-g,wynalazłem styro powlekany właśnie k-g tzw.styrogips,koszt 180zł/m3

 

Obawialbym sie o pekanie tego. Belki beda pracowac, a styro bedzie przyklejony w miare na sztywno. Taka konstrukcja KG jednak na duze ruchy NAD plaszczyzna pozwala, utrzymujac jednak plaszczyzne calego sufitu sztywna (a to znaczy brak pekania). Same sufity z KG nie wychodza przeciez drogo, a robota jest prosta i przyjemna. Tym bardziej jak masz tam belki drewniane czyli odpada polowa roboty z wierceniem dziur w betonie pod kolki :-) Po zrobieniu sufitu masz elegancki dostep z gory zeby to dokladnie welna wypelnic..

 

EPS 200 10cm wyjdzie taniej niż 10cm zwykłego+łaty+OSB.Jak wyjdzie to się jeszcze zobaczy :)

 

IMHO i tak welna wyjdzie w tym wypadku najtaniej, a OSB bedzie lepszym i bardziej rownym podlozem (nie liczylbym ze belki beda wypoziomowane co do milimetra), no i mozesz na niego walnac cokolwiek - plytki, panele, parkiet, wylewke, whatever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robicie to samemu to niedlugo przekonasz sie, ze robienie ocieplenia to najgorsza robota jaka sobie mozna wyobrazic na budowie. Musisz sie wyposazyc w:

 

- dlugi rekaw

- dlugie spodnie

- dlugie rekawice - najlepiej z jakims sciagaczem na koncach - musi byc SZCZELNIE!

- podniesiony kolnierzyk

- okulary

- maska na twarz (wystarczy taka tania papierowa)

 

Ja robiac cokolwiek z welna - pluje, kaszle i klne jak szewc. Za zadne skarby nie chcialbym sie tym zajmowac zawodowo!! Technicznie to jest wszystko proste ale wolalbym sie w kotle smazyc niz ocieplac cokolwiek welna :) A jak przyjemnie jak sciagniesz maske (bo ta sie szybko staje niewygodna) i przy wciskaniu welny poleci Ci pol kilo tych syfiastych pylkow do gardla... Wyobraz sobie najgorsze przeziebienie i bol gardla jaki w zyciu mialas - to pikus, bedzie gorzej :D

 

Podobno rozne organizmy roznie welne toleruja i niektorym ona nie przeszkadza - dla mnie to horror :)

 

nie wiem czy by chciałeś się smażyć w kotle lub nawet obok niego...temperatury są też dla niektórych osób prawie zabójcze ha ha :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziś na forum humor panuje widzę:] heheh

 

ale ja z pytaniem z innej beczki a mianowicie tyczy się to instalacji......

z żoną chleliśmy poprowadzić instalację elektryczną na posadzce przed wylewkami i tak samo Odkurzacz centralny..... ale jak to się ma do ogrzewania podłogowego.... czy to da się zrobić prawidłowo??? i czy ciepło nie będzie wpływać ujemnie na stan rur i kabli????

 

ponoc nie ... elektryk nic o tym nie wspominal a sam to sugerowal wiec my tez robimy instalacje sami i smigamy z kablami i odkurzaczem w wylewkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym wam jednak zabudowę poddasza nie zaczynać od ocieplenia między krokwiami. Lepsze wieszaki do skosów są grzybki, przykręcane z boku krokwi. Gdy wełna jest ułożona trudno je przykręcić, gdyż należy upychać w tym miejscu wełnę. Jest to kłopotliwe. Zazwyczaj wtedy używa się wieszaków ES. "Grzybki" mają wiele zalet:

 

- łatwiej się je poziomuje/ustala płaszczyzne skosu (rozwiesza się sznurek i przykręca się grzybki),

- nie trzeba przykręcać profili CD - wpina się je - mniej pracy,

- wełnę można nabić na grzybki przed włożeniem profili, unikając mostków termicznych,

- konstrukcja jest mniej sztywna i mniej podatna na pęknięcia,

- są łatwe w zastosowaniu w montażu profila CD najbliższego ściance kolankowej i w podobnie mało dostępnych miejscach (w przypadku ES nie ma jak dojść wkrętarką, aby profil CD przykręcić do wieszaka ES).

 

mozna prosic jakas foto wersje dla laika ?? O CZYM WY KAMAN ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...