Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Strop popękał na długości ok 2m. Mróz i woda zrobiły swoje - nie mieliśmy dachu i strop był odkryty.

Nie wiecie co z tym zrobić?

 

Ja proponuje otynkowac, chyba ze chcesz sie urzadzac w stylu industrialnym :D

 

A na powaznie - nie przejmowalbym sie tym, wiele stropow monolitycznych przecieka - na szczescie bedziecie nad tym jeszcze mieli szczelny dach wiec na glowe nic nie powinno kapac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wrocilismy z Krakowskich wojazy i jutro Mariusz zabier sie do pracy !! od czego zaczac ?? macie jakis pomysl ?? puszki ?? bruzdy ??

 

Po co bruzdy - narobi sie chlop niepotrzebnie :) Zwykle uchwyty plastikowe tego typu:

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/96/55/33/1496553388_1

 

Wiercisz, wkladasz kabel, wbijasz, gotowe. Wszystko i tak tynk przykryje! Ja najpierw wiercilem wszedzie otwory pod puszki - w porothermie to pikus ale w piwnicy w betonie troche sie nawiercilem :) Potem ciagnac kabelki pokolei od rozdzielnicy przez wszystkie puchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bruzdy - narobi sie chlop niepotrzebnie :) Zwykle uchwyty plastikowe tego typu:

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/96/55/33/1496553388_1

 

Wiercisz, wkladasz kabel, wbijasz, gotowe. Wszystko i tak tynk przykryje! Ja najpierw wiercilem wszedzie otwory pod puszki - w porothermie to pikus ale w piwnicy w betonie troche sie nawiercilem :) Potem ciagnac kabelki pokolei od rozdzielnicy przez wszystkie puchy.

 

no wlasnie mamy te uchwyty i bedziemy nimi mocowac!! a bruzdy tylko tam gdzie bedzie sie podchodzilo do puszek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedziemy sie wspierac duchowo i relacjonowac "stan wykonanych prac" :) do nas kable juz zajechaly ale na budowe wezmiemy je dopiero jak pozabezpieczamy wszelkie dziury ... musimy pozabijac okienka i takie tam ... pewnie jutro to bedzie trzeba najpierw zrobic ... no i nie mamy wykopanego na kabel ale do tego kopareczke sciagniemy !!

 

Aaaa Mea ale najpierw sobie zrobcie wod-kan!! Elektryka na koncu - latwiej nia "manerwowac" niz rura 110tka z kibla :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mamy te uchwyty i bedziemy nimi mocowac!! a bruzdy tylko tam gdzie bedzie sie podchodzilo do puszek !!

 

Ja wiercilem tak ~10cm przed puszka dziure pod katem 45st - tak zeby wylot wyszedl na dnie puszki. Kable najwygodniej wpuszczac wlasnie od DNA puszki, a nie z bokow - latwiej sie osprzet pozniej montuje :) W porothermie dwie takie dziurki (wlot/wylot z puchy) to doslownie 5 sekund na dziure ;)

 

O tak to wyglada:

 

http://szyna.civ.pl/puchy.jpg

 

Mozna wiercic bruzdy miedzy puchami - tylko po co ? Te kable znikna juz w pierwszej fazie tynkowania czyli robienia obrzutki cementowej :) A im wiekszy styk z tynkiem (im bardziej "oblepiony" tynkiem kabel) tym kabel ma lepsze chlodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bruzdy - narobi sie chlop niepotrzebnie :) Zwykle uchwyty plastikowe tego typu:

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/96/55/33/1496553388_1

 

Wiercisz, wkladasz kabel, wbijasz, gotowe. Wszystko i tak tynk przykryje! Ja najpierw wiercilem wszedzie otwory pod puszki - w porothermie to pikus ale w piwnicy w betonie troche sie nawiercilem :) Potem ciagnac kabelki pokolei od rozdzielnicy przez wszystkie puchy.

 

szkoda, ze nie bylo takich technologii jak mysmy robili instalacje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek napadalo. Przegapiliscie pierwsza wiosenna pogode tego roku - na poczatku tygodnia bylo pieeeeeeknieee, slonecznie i cieplo :-)

 

Ano przegapiliśmy, ale teraz to co na zewnątrz , bardzo mi się nie podoba :( przymroziło tylko nie wiem po co.

 

A tu praca wre wszędzie , u nas zastój totalny, czas się brac do roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz, a nie wiesz, jaki to konkretnie preparat?

 

Wydaje mi się, że mamy tego samego kierbuda (lub też projektanta) - kiedyś oglądałam Wasz dziennik budowy:)

 

Ten preparat to Ceresit CD 25 to zaprawa drobnoziarnista do naprawy betonu.... a tu masz linka: http://www.ceresit.pl/download/files/karty_techniczne/pl_2000_20090915_134029.pdf

 

Jednak proponował bym tak jak pozostali poczekać i zobaczysz co się z tym robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!!

Nazywam się Jacek i w tym roku rozpoczynamy z żoną budowę naszego upragnionego domku w Rybniku, dzielnica Zamysłów.

W końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę:). Prosił bym o namiary na solidnych murarzy, dekarzy, bo o tych w dzisiejszych czasach jest dość ciężko.

Życzę wszystkim w nowym sezonie budowania suchych i ciepłych dni!! Pozdrawiam.

Ahoj a gdzie dokladnie (ja smigam na polnej boczna od plebiscytowej) troche deszczu tez ci sie przyda nie bedziesz musial "olewac" betonu namiary na dekarza dam ci jak znajde komorke

BTW QUEENE czy ty przypadkiem nie jestes zona "Komara" ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati - za tyle to chyba nie sprzedasz...no ale od czegoś trzeba zacząć ;)

się okaże :) dziś mam już pierwszych oglądających :) pomimo tego ze walnąłam byka...bo to M4 a nie M3 jak dałam w ogłoszeniu, ale już mnie uświadomiono :D kupiłam je 3 lata temu za 140000, włożyłam 15tys, wiec to bardzo sprawiedliwa wycena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agucha77

U nas niestety jest tak samo..... nasz specjalista powiedział nam, że te pęknięcia powstały w skutek zbyt szybkiego schnięcia betonu..... i ze jak strop nie ugiął się po zimie to wszystko oki. Powiedział nam też, że jest taki preparat penetrujący do naprawy spękań...... wierci się na końcach pęknięć otwory przelotowe i zalewa nim..... w pełni uzupełnia pęknięcia i powoduje że strop nie będzie pękał dalej...

 

faktycznie za mało miał wody ten beton B20 uwielbia bardzo dużo wody przez pierwsze dni nawet dobrze jak pada w trakcie wylewania i nawet lekka ulewa mu nie szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!!

Nazywam się Jacek i w tym roku rozpoczynamy z żoną budowę naszego upragnionego domku w Rybniku, dzielnica Zamysłów.

W końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę:). Prosił bym o namiary na solidnych murarzy, dekarzy, bo o tych w dzisiejszych czasach jest dość ciężko.

Życzę wszystkim w nowym sezonie budowania suchych i ciepłych dni!! Pozdrawiam.

 

jeśli murarzy to tylko i wyłącznie 665005995(pan Darek) a cieśli to tylko 501359955(pan Olek) jeśli oczywiście cenisz jakość a ceny też mieli tip top. Nie mam w tym żadnego interesu nie współpracuję z nimi więc tylko polecam z całego rozumu gdyż ci na pewno ci nie spierdzielą domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy odwodnienia liniowe pod prysznic polecacie ? Wiper może być?

 

Chyba nikt Ci nie odpowie - czegos takiego jak WIPER jak ja kupowalem ok rok i pare miesiecy temu wogole nie bylo :) Ja mysle ze kazdy dobrze zamontowany sie sprawdzi - w koncu to tylko kawalek metalu z dziurami i syfonem :) Bralbym tylko z wiekszym syfonem (jak jest wybor). Za to wogole nie widze odplywu ktory ja wtedy kupilem - cos na "a" (sprzedawali je tez w castoramach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz, dzięki bardzo, sprawdzimy to.

Póki co, czekamy, dziś ma tam zajechać nasz kierbud i stwierdzić, czy to poważne. Ja wiem, że pęknięcia się zdarzają, ale my to mamy nad salonem, który właściwie nie ma żadnych ścian działowych, tylko wielką (no to akurat pojęcie względne:>) przestrzeń. Kapania na głowę się nie boimy;), bo rzeczywiście jeszcze będzie dach, ale żeby dalej nie poszło.

 

Za to dziś za oknem wiosna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiercilem tak ~10cm przed puszka dziure pod katem 45st - tak zeby wylot wyszedl na dnie puszki. Kable najwygodniej wpuszczac wlasnie od DNA puszki, a nie z bokow - latwiej sie osprzet pozniej montuje :) W porothermie dwie takie dziurki (wlot/wylot z puchy) to doslownie 5 sekund na dziure ;)

 

Mozna wiercic bruzdy miedzy puchami - tylko po co ? Te kable znikna juz w pierwszej fazie tynkowania czyli robienia obrzutki cementowej :) A im wiekszy styk z tynkiem (im bardziej "oblepiony" tynkiem kabel) tym kabel ma lepsze chlodzenie.

 

Można nie bruzdować to jasne ale pamiętaj, że tynku domyślnie daje się ten 1cm, jeśli kołek i płaski kabel (zakładam że kładziesz płaskim oczywiście) to zmierz ile to wystaje od ściany, jednak pare mm tynku dobrze jakby bylo nad nim, choc 1-2mm. A taki 3x2,5 to jest całkiem gruby kabel. trzeba dobrze bić te kołki. Uważaj też na jakość tych kołków, pokusiłem się w jakiejś castoramie na tańsze dobrze że tylko 300 sztuk bo koszmarnie miekkie a i w ceramicie to się wbrew pozorom nie trzyma aż tak dobrze w tych dziurach.

Ale najważniejsze są narożniki, pamiętaj żeby zawsze podkuć narożnik tak żeby kabel nigdie nie wystawał, łata musi dojść gładko do rogu, inaczej będą musieli nakładac tynku dużo wiecej a za to cie moga skasować tynkarze jak na całym domu będzie przez kable trzeba 1,5cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie bruzdować to jasne ale pamiętaj, że tynku domyślnie daje się ten 1cm, jeśli kołek i płaski kabel (zakładam że kładziesz płaskim oczywiście) to zmierz ile to wystaje od ściany, jednak pare mm tynku dobrze jakby bylo nad nim, choc 1-2mm. A taki 3x2,5 to jest całkiem gruby kabel. trzeba dobrze bić te kołki. Uważaj też na jakość tych kołków, pokusiłem się w jakiejś castoramie na tańsze dobrze że tylko 300 sztuk bo koszmarnie miekkie a i w ceramicie to się wbrew pozorom nie trzyma aż tak dobrze w tych dziurach.

Ale najważniejsze są narożniki, pamiętaj żeby zawsze podkuć narożnik tak żeby kabel nigdie nie wystawał, łata musi dojść gładko do rogu, inaczej będą musieli nakładac tynku dużo wiecej a za to cie moga skasować tynkarze jak na całym domu będzie przez kable trzeba 1,5cm...

 

najlepszym sposobem na te kołeczki jest ich obcięcie o 2 listki (żeby zostały3) wtedy można nawet miękkimi montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...