Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Można nie bruzdować to jasne ale pamiętaj, że tynku domyślnie daje się ten 1cm, jeśli kołek i płaski kabel (zakładam że kładziesz płaskim oczywiście) to zmierz ile to wystaje od ściany, jednak pare mm tynku dobrze jakby bylo nad nim, choc 1-2mm. A taki 3x2,5 to jest całkiem gruby kabel. trzeba dobrze bić te kołki. Uważaj też na jakość tych kołków, pokusiłem się w jakiejś castoramie na tańsze dobrze że tylko 300 sztuk bo koszmarnie miekkie a i w ceramicie to się wbrew pozorom nie trzyma aż tak dobrze w tych dziurach.

Ale najważniejsze są narożniki, pamiętaj żeby zawsze podkuć narożnik tak żeby kabel nigdie nie wystawał, łata musi dojść gładko do rogu, inaczej będą musieli nakładac tynku dużo wiecej a za to cie moga skasować tynkarze jak na całym domu będzie przez kable trzeba 1,5cm...

 

Spokojnie tynkarze sobie poradza i nic nie beda marudzic :-) Pozatym wydaje mi sie ze 1cm to malo - chyba ze piszesz o tynku gipsowym (wtedy moze ma to sens). U mnie wszystkie kable zniknely juz przy obrzutce cementowej, na ktora dopiero przychodzi wlasciwy tynk grubosci 1-1,5cm. Jak ktos robi tynki CW to naprawde nie ma sie co szczypac z bruzdami - przyjda tynkarze, pofukaja tym swoim wezem i wszystko zniknie w czelusciach zaprawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Spokojnie tynkarze sobie poradza i nic nie beda marudzic :-) Pozatym wydaje mi sie ze 1cm to malo - chyba ze piszesz o tynku gipsowym (wtedy moze ma to sens). U mnie wszystkie kable zniknely juz przy obrzutce cementowej, na ktora dopiero przychodzi wlasciwy tynk grubosci 1-1,5cm. Jak ktos robi tynki CW to naprawde nie ma sie co szczypac z bruzdami - przyjda tynkarze, pofukaja tym swoim wezem i wszystko zniknie w czelusciach zaprawy :-)

 

No tak o gipsowych mówię. Ja tam pisze co mi mówił tynkarz jak oglądał dom i instlacje w trakcie jaką robiłem to na to zwrócił mi uwagę i tyle, ja tylko parę narożników musiałem podkuć, to po prostu tez lepiej dla domu żeby kable nie były 0,02mm pod tynkiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o gipsowych mówię. Ja tam pisze co mi mówił tynkarz jak oglądał dom i instlacje w trakcie jaką robiłem to na to zwrócił mi uwagę i tyle, ja tylko parę narożników musiałem podkuć, to po prostu tez lepiej dla domu żeby kable nie były 0,02mm pod tynkiem :-)

 

No przy gipsowych to masz racje.. Material drogi to cza oszczedzac :) Ale kto robi CW ten sie nie musi przejmowac - listwy maja 6-10mm, a do tego wkleja sie je na plackach klejowych/gipsowych co tez daje dodatkowy ~1cm. Wiec wszystkie kable, nawet te niechlujnie ulozone przykryje przynajmniej 1cm tynku. U mnie jak robili ta obrzutke to dbali o to zeby wszystkie kable w niej dobrze schowac (bo im one pozniej tez przeszkadzaja przy zacieraniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat.

 

Potrzebuję ok 130 m styropianiu x 0,2 grubosci na podłogę.

DACH/ PODŁOGA 100-038 biały 151,91 zł brutto / m3

DACH/ PODŁOGA 100-033 grafitowy: 167,28 zł brutto / m3

 

Róznica w koszcie 130 x 0,2 x 15,37 zł =400 zł

 

Czy warto dopłacić. Będzie ogrzewanie podłogowe.

Nie wiem jakie parametry tych styropianów, ale myślę, że obydwa nadają sie na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat.

 

Potrzebuję ok 130 m styropianiu x 0,2 grubosci na podłogę.

DACH/ PODŁOGA 100-038 biały 151,91 zł brutto / m3

DACH/ PODŁOGA 100-033 grafitowy: 167,28 zł brutto / m3

 

Róznica w koszcie 130 x 0,2 x 15,37 zł =400 zł

 

Czy warto dopłacić. Będzie ogrzewanie podłogowe.

Nie wiem jakie parametry tych styropianów, ale myślę, że obydwa nadają sie na podłogę.

 

Nie oplaci sie - wogole 20cm styro na podlodze to juz niezla masakra :-) Ja mam w piwnicach 10cm, na parterze 5cm, a na poddaszu dam 2-3cm zeby tylko rurki chwycic. Ucieczka "w dol" jest niewielka - roznica miedzy bialym a grafitowym, szczegolnie przy tak grubej warstwie nigdy sie nie zwroci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat.

 

Potrzebuję ok 130 m styropianiu x 0,2 grubosci na podłogę.

DACH/ PODŁOGA 100-038 biały 151,91 zł brutto / m3

DACH/ PODŁOGA 100-033 grafitowy: 167,28 zł brutto / m3

 

Róznica w koszcie 130 x 0,2 x 15,37 zł =400 zł

 

Czy warto dopłacić. Będzie ogrzewanie podłogowe.

Nie wiem jakie parametry tych styropianów, ale myślę, że obydwa nadają sie na podłogę.

 

A jak grubą wylewkę planujesz? 20cm izolacji to ja bym rozważył poważnie EPS200. Ja wiem cena i wogóle, ale różne rzeczy się działy ludziom na konkretniejszych izolacjach, sam mam sporo i wolałem dać EPS200 i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaci sie - wogole 20cm styro na podlodze to juz niezla masakra :-) Ja mam w piwnicach 10cm, na parterze 5cm, a na poddaszu dam 2-3cm zeby tylko rurki chwycic. Ucieczka "w dol" jest niewielka - roznica miedzy bialym a grafitowym, szczegolnie przy tak grubej warstwie nigdy sie nie zwroci!

 

E tam od razu masakra, dobrze zaizolowane po prostu. Ucieczka do gruntu jest spora i przy podłogówce to warto dać dużo i się dobrze odizolować od gruntu bo to ciepło ucieknie na pewno i nie wróci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu masakra, dobrze zaizolowane po prostu. Ucieczka do gruntu jest spora i przy podłogówce to warto dać dużo i się dobrze odizolować od gruntu bo to ciepło ucieknie na pewno i nie wróci :-)

 

Moj domek przy 10cm na gruncie (ogrzewane podlogowka) to w kolejnosci strat:

 

- wentylacja 30% (w obliczeniach mam ustawione niskie sprawnosci i duza liczbe wymian)

- okna 19%

- sciana zewnetrzna 13%

- dach 12%

- podloga 5,9% (1425 kWh)

- drzwi i bramy zewnetrzne 4%

[...]

 

Z ciekawosci wbilem teraz 20cm styro na gruncie i podloga w piwnicy spadla do 3,9% i 918kWh.

 

Roznica -> 507kWh -> gaz 0,22/kWh = 110 pln

 

Teraz zmieniam 20cm styro z lambdy 0,04 na 0,031, U warstwy podlogi spada z 0,14 do 0,12 i ponownie obliczenie... 761kWh. Roznica - 157kWh * 0,22gaz = 35 pln.

 

Czyli 400 pln zwroci sie po 11-12 latach. Czy warto hmmmm - moze i warto.. Nie wiem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston a ile Ty masz izolacji na podłodze.

JAk czytam dzienniki to coraz więcej na tę podłogę dają. Co do rodzaju styro to przykładowo Macin cerata ma zwykły EPS 100 - grubość 25 cm; Piczman tez zwykły ponad 20 cm (chyba 28 cm); znasz kogoś, kto miał problemy po położeniu styropianu 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston a ile Ty masz izolacji na podłodze.

JAk czytam dzienniki to coraz więcej na tę podłogę dają. Co do rodzaju styro to przykładowo Macin cerata ma zwykły EPS 100 - grubość 25 cm; Piczman tez zwykły ponad 20 cm (chyba 28 cm); znasz kogoś, kto miał problemy po położeniu styropianu 100?

 

No to teraz będzie :-) ja mam 30cm, tak wiem pojechałem i wogóle. Taki kaprys, konsekwentny w całym domu byłem i już. Czytałem te wątki i nawet gadałem z Piczmanem zdaje się, dał EPS200. Chodzi o klawiszowanie wylewki i inne ugięcia. Często winowajcą jest za miękki styro do takcih grubości. Rózni podaje rózne dane, zalecana grubość wylewki dla izolacji 20-25cm to 11cm, kto tyle robi. To cholernie dewralgiczne miejsce, wolałem dać EPS200 niż potem żalować 3tyś zł jakie mogłem wydac i nie mieć jajec. Poszukaj po forum, nawet na naszm było o tym na jesieni, inne wątki też są o klawiszowaniu, sprowadzają się do zastosowania EPS200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko, jeden magik od instalacji c.o. i wod-kan. powiedział mi, że on zaczyna robotę po tynkach "bo i tak wszystkie rurki wychodzą z podłogi, bo mu tynkarze podłogówki ułożonej nie uszkodzą..." i jeszcze kilka pomniejszych argumentów, a jak trzeba po ścianie jakąś rurkę puścić to wytnie odpowiedni rowek, potem się pod tynkuje, a i tak na to przyjdą płytki. Hmmm można tak? czy coś z Nim nie tegez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman ma w 3 warstwach "100"- 28 cm; coulignon pod płytę fundamentową 20 cm - 100; mpopław - 30 cm "100-ki"

 

Mam świadomość, że jak bym dała 200- ke to nie zaszkodzę. Tyle, że jednak to znowu dodatkowa kasa. Muszę posprawdzać ceny. Agreston a jakie masz ocieplenie na ścianach i stropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko, jeden magik od instalacji c.o. i wod-kan. powiedział mi, że on zaczyna robotę po tynkach "bo i tak wszystkie rurki wychodzą z podłogi, bo mu tynkarze podłogówki ułożonej nie uszkodzą..." i jeszcze kilka pomniejszych argumentów, a jak trzeba po ścianie jakąś rurkę puścić to wytnie odpowiedni rowek, potem się pod tynkuje, a i tak na to przyjdą płytki. Hmmm można tak? czy coś z Nim nie tegez?

 

niby dziwne ale jest bardzo duzo firm, ktore godza sie zrobic instalacje tylko po tynkach, tak jak duzo osob robi najpierw wyleki a pozniej tynki. nic w tym dziwnego i niedozwolenego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko, jeden magik od instalacji c.o. i wod-kan. powiedział mi, że on zaczyna robotę po tynkach "bo i tak wszystkie rurki wychodzą z podłogi, bo mu tynkarze podłogówki ułożonej nie uszkodzą..." i jeszcze kilka pomniejszych argumentów, a jak trzeba po ścianie jakąś rurkę puścić to wytnie odpowiedni rowek, potem się pod tynkuje, a i tak na to przyjdą płytki. Hmmm można tak? czy coś z Nim nie tegez?

my tak właśnie robimy, tylko rurki z kanalizy mamy wyprowadzone, reszta zaraz czyli po tynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...