Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dla chetnych na eps200 w Rybniku nigdzie go nie dostaniecie czas oczekiwania kolo miesiaca i robia wielkie oczy (chyba pana pojeb... ) i mam eps100 tym sposobem, chyba ze sie cos zmienilo od paru miesiecy, a dawanie eps200 uwazam za sluszne i madre, bo ta 100 to slabiutka jest

BTW Queene no ten swiat maly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea ja zacząłem od piwnicy i garażu. Poznaczyłem miejca na puszki. Udało mi się powiercić w piwnicy wszystkie dziury na puszki- ciężko się troche wierciło w tych bloczkach betonowych- kilkanaście otworów zrobionych. Jutro musze jeszcze raz z żoną przejść się po parterze i piętrze i ustalić położenie włączników i obwodów oświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chetnych na eps200 w Rybniku nigdzie go nie dostaniecie czas oczekiwania kolo miesiaca i robia wielkie oczy (chyba pana pojeb... ) i mam eps100 tym sposobem, chyba ze sie cos zmienilo od paru miesiecy, a dawanie eps200 uwazam za sluszne i madre, bo ta 100 to slabiutka jest

BTW Queene no ten swiat maly ;)

 

ja ostatnio kupuje prawie wszystko na necie, welne, profile, pompy.... styropian na elewacje tez kupie, nie musze wychodzic z domu a praktycznie malo ktory przedstawiciel hurtowni budowlanych potrafi przebic oferty internetowe- wystarczy spelnic minimum logistyczne i transport gratis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman ma w 3 warstwach "100"- 28 cm; coulignon pod płytę fundamentową 20 cm - 100; mpopław - 30 cm "100-ki"

Mam świadomość, że jak bym dała 200- ke to nie zaszkodzę. Tyle, że jednak to znowu dodatkowa kasa. Muszę posprawdzać ceny. Agreston a jakie masz ocieplenie na ścianach i stropie?

 

 

Nie no jasne rozumiem cię, dumałem w drodze kiedyś w aucie do Szczecina w obie strony nad tym :-) Płaciłem niedawno koło 200zł za 200tkę. Ona jest 0,33 bodaj czy 0,34. Co do reszty to ściany mam z thermomuru th400 czyli 20cm styro ale to się przekłada na U=0,12 bodaj bo tam są łączniki styropianowe i 5cm styro od środka. Na stropie (płaskim) mam 40cm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea ja zacząłem od piwnicy i garażu. Poznaczyłem miejca na puszki. Udało mi się powiercić w piwnicy wszystkie dziury na puszki- ciężko się troche wierciło w tych bloczkach betonowych- kilkanaście otworów zrobionych. Jutro musze jeszcze raz z żoną przejść się po parterze i piętrze i ustalić położenie włączników i obwodów oświetlenia.

 

my mamy zrobione parter i pol poddasza!! powiercone puszki i kilka "przepustow" pod scianami i jeden w stropie :) ja niestety niewiele pomagam bo jedynie latamz zolsztokiem i mierze ale takie zycie kaleki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chetnych na eps200 w Rybniku nigdzie go nie dostaniecie czas oczekiwania kolo miesiaca i robia wielkie oczy (chyba pana pojeb... ) i mam eps100 tym sposobem, chyba ze sie cos zmienilo od paru miesiecy, a dawanie eps200 uwazam za sluszne i madre, bo ta 100 to slabiutka jest

BTW Queene no ten swiat maly ;)

 

Zgadzam się, że na zamówienie, ale Budozbyt mi to zamówił i nie czekałem na pewno tak długo. Z Yetico. A co do gadania o pojeb... to mam ich gdzieś i takich to bym walnał, ma argumenty niech mówi a nie, krytykuje bo wszyscy robią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupuje prawie wszystko na necie, welne, profile, pompy.... styropian na elewacje tez kupie, nie musze wychodzic z domu a praktycznie malo ktory przedstawiciel hurtowni budowlanych potrafi przebic oferty internetowe- wystarczy spelnic minimum logistyczne i transport gratis!

 

No tak podstawa wszelkich cen w lokalnych hurtowniach to net. Co do styro eps200 to icemarket był wzorcem ale budozbyt sprzedał mi za tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tak właśnie robimy, tylko rurki z kanalizy mamy wyprowadzone, reszta zaraz czyli po tynkach

 

Moim zdaniem wode i kanalize zdecydowanie przed tynkami i elektryka. Po tynkach to juz kabelkow nie widac i ciezko poprawic jak sie okaze ze np. w miejscu przygotowanym pod rozdzielacz przebiega sobie jakis kabelek! Juz nie mowiac o tym ze go poprostu nie widac ;) No ale jak sie instalatorowi chce to potem tynkowac.. Dla mnie szkoda czasu i materialu. A kto za material zaplaci? ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję położyć pod podjazdem z betonowego bruku maty grzejne.Czy ktoś kto ma takie rozwiązanie może mi udzielić praktycznych porad odnośnie realizacji, a zwłaszcza co dać między matę a bruk.

Pozdrawiam.

 

Nie mam jeszcze podjazdu ale ja planuje dac PEXa (nie pex-al-pexa tylko samego pexa) fi16 - rurka wlozona w piasek na ktorym ukladana jest kostka. Do tego wymiennik ciepla, pompka i spiac to z instalacja CO. Mysle ze to zdecydowanie korzystniejsze rozwiazanie - jezeli chcesz rozmrazac snieg/lod pradem na calym podjezdzie to zycze duzo zdrowia przy spisywaniu licznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wode i kanalize zdecydowanie przed tynkami i elektryka. Po tynkach to juz kabelkow nie widac i ciezko poprawic jak sie okaze ze np. w miejscu przygotowanym pod rozdzielacz przebiega sobie jakis kabelek! Juz nie mowiac o tym ze go poprostu nie widac ;) No ale jak sie instalatorowi chce to potem tynkowac.. Dla mnie szkoda czasu i materialu. A kto za material zaplaci? ;)

pozdr.

wszystko zaplanowaliśmy wcześniej, od dawna wiem gdzie co bedzie stało, wisiało czy płynęło :) pomysły sie nam nie zmieniły więc nie ma opcji zderzenia sie z kabelkiem ;) a woda przebiega tylko pod planowanymi kafelkami albo za meblami ...generalnie nie bedzie tego widać ze było grzebane w ścianie

 

a elektryka po ogrzewaniu ? u mnie kable idą pod ogrzewaniem podłogowym...więc jakoś nie bardzo wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zaplanowaliśmy wcześniej, od dawna wiem gdzie co bedzie stało, wisiało czy płynęło :) pomysły sie nam nie zmieniły więc nie ma opcji zderzenia sie z kabelkiem ;) a woda przebiega tylko pod planowanymi kafelkami albo za meblami ...generalnie nie bedzie tego widać ze było grzebane w ścianie

 

a elektryka po ogrzewaniu ? u mnie kable idą pod ogrzewaniem podłogowym...więc jakoś nie bardzo wykonalne

 

Nie, elektryka po wod-kan, a przed CO. Wogole CO najlepiej podzielic na dwa etapy - montaz skrzynek z rozdzielaczami i poprowadzenie do nich "grubych" glownych rur z kotlowni jako pierwszy etap (tuz po wod-kan) i rozlozenie rurek podlogowki juz po wszystkim i po tynkach :) Tak jest najsensowniej i najmniej o pomylke, tyle ze hydraulik musi przyjsc dwa razy :) To, ze wiesz gdzie bedzie stal kibelek czy gdzie beda krany to spoko - tylko rurki nie koncza sie przeciez w lazience czy kuchni - musza leciec nie rzadko przez pol chaty do kotlowni - u mnie schodza pietro nizej do kotlowni, w wykutych w scianach bruzdach. Tych rurek jest calkiem sporo wbrew pozorom i szkoda by mi bylo kucia swiezych tynkow :) A instalacje odkurzacza centralnego masz, czy tez po tynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też obie łazienki są praktycznie nad kotłownią :)

nie mam odkurzacza centralnego...z wyboru...generalnie preferuję sprzątanie na mokro, zmiatam szybko do szufelki i poprawiam mopem, samo odkurzanie do mnie nie przemawia, może będę żałować przy kominku bo tylko tu widze sens...ale stwierdziłam, że nie warto

ale ja to z tych "innych" co reku też nie mają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też obie łazienki są praktycznie nad kotłownią :)

nie mam odkurzacza centralnego...z wyboru...generalnie preferuję sprzątanie na mokro, zmiatam szybko do szufelki i poprawiam mopem, samo odkurzanie do mnie nie przemawia, może będę żałować przy kominku bo tylko tu widze sens...ale stwierdziłam, że nie warto

ale ja to z tych "innych" co reku też nie mają ;-)

 

Ja jednak jak widze jak sie u mnie kurzy to wole zdecydowanie odkurzyc niz miotla zmiatac bo wtedy to wszystko zaczyna sie unosic i cale sprzatanie na nic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko, jeden magik od instalacji c.o. i wod-kan. powiedział mi, że on zaczyna robotę po tynkach "bo i tak wszystkie rurki wychodzą z podłogi, bo mu tynkarze podłogówki ułożonej nie uszkodzą..." i jeszcze kilka pomniejszych argumentów, a jak trzeba po ścianie jakąś rurkę puścić to wytnie odpowiedni rowek, potem się pod tynkuje, a i tak na to przyjdą płytki. Hmmm można tak? czy coś z Nim nie tegez?

 

A jak ten Tw magik sie nazywa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj u mnie robili wewnetrzne tynki, ale u znajomej robili na zewnatrz i moge polecic, rowno i dokladnie Jarek 664744078 BTW pierwszy raz slysze ze wode robia po tynkach ale w sumie dlaczego nie tylko kto to potem otynkuje no i jak sa swieze to odpadaja platami (chociaz mnie to tez czeka bo przenieslismy jeden grzejnik w lazience ale to zadna magia) A z innej beczki kiedy mozna gruntowac tynki (mialem robione w listopadzie) czy juz moge czy czekac na ocieplenie, a ja spac nie umiem siem stresuje wylewkami, nic trzeba przezyc do piatku moze wezme aparat zobaczycie firme KIBO w akcji ;) (to jest mega porabane zeby gosci sciagac z czestochowy :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, elektryka po wod-kan, a przed CO. Wogole CO najlepiej podzielic na dwa etapy - montaz skrzynek z rozdzielaczami i poprowadzenie do nich "grubych" glownych rur z kotlowni jako pierwszy etap (tuz po wod-kan) i rozlozenie rurek podlogowki juz po wszystkim i po tynkach :) Tak jest najsensowniej i najmniej o pomylke, tyle ze hydraulik musi przyjsc dwa razy :) To, ze wiesz gdzie bedzie stal kibelek czy gdzie beda krany to spoko - tylko rurki nie koncza sie przeciez w lazience czy kuchni - musza leciec nie rzadko przez pol chaty do kotlowni - u mnie schodza pietro nizej do kotlowni, w wykutych w scianach bruzdach. Tych rurek jest calkiem sporo wbrew pozorom i szkoda by mi bylo kucia swiezych tynkow :) A instalacje odkurzacza centralnego masz, czy tez po tynkach?

 

Popieram w całej niemal rozciągłości, rozdzielacze zrobić wcześniej, wszystko co się da wczesniej. Ja to nawet sugeruje miec stosowne duże przepusty w stropie ale to trudne wiem :-) Ja np. dzialówki stawiałem dopiero po wentylacji za co panowie mnie błogosławili. Natomiast nie wyobrażam sobie kładzenia rurek po tynkach. Oni wszyscy by chcieli mięc czysto i bez kolizji najlepiej ściany dostawić do wszystkich instalacji :-) A finalnie wiadomo kto płaci. U mnie to jakoś przezyło mam nadzieje z odkurzaczem włącznie. a przynajmniej wszystko schowane i kucie będize ale nie na taką skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj u mnie robili wewnetrzne tynki, ale u znajomej robili na zewnatrz i moge polecic, rowno i dokladnie Jarek 664744078 BTW pierwszy raz slysze ze wode robia po tynkach ale w sumie dlaczego nie tylko kto to potem otynkuje no i jak sa swieze to odpadaja platami (chociaz mnie to tez czeka bo przenieslismy jeden grzejnik w lazience ale to zadna magia) A z innej beczki kiedy mozna gruntowac tynki (mialem robione w listopadzie) czy juz moge czy czekac na ocieplenie, a ja spac nie umiem siem stresuje wylewkami, nic trzeba przezyc do piatku moze wezme aparat zobaczycie firme KIBO w akcji ;) (to jest mega porabane zeby gosci sciagac z czestochowy :) )

 

to tak jak u mnie z tynkami, w wielu miejscach jeszcze mokre ;/ czym bedzie gruntowl? jedni twierdza, ze grunt inni ze tylko biala emulsja 1:1 z woda?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...