Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam mam pytanie odnosnie pana ALOJZA dekarza czy ktos korzystał z jego umiejetnosci pozdro

 

Jeżeli chodzi Ci o Alojza Huwer to mi robili daszek. Jestem zadowolony nawet bardzo, ekipa zapiernicza niczym mały czołg połączony z porsche, ja miałem dużo pytań i zawsze mi wszystko wytłumaczyli zanim zaczęli robić dany etap. I co mi się pierwszy raz przy budowie przytrafiło to jak im piwo kupiłem na początku to ani jednego do końca roboty nie wypili. Całe drewno też przez Alojza załatwiałem i cenowo na tym zaoszczędziłem.

 

 

Ja też mam pytanie:

 

Czy możecie polecić firmę która zrobi mi konstrukcyjne przykrycie zsypu. Mam prostokąt o wymiarach 2 metry na 70 cm i całoś musi być oparta z jednej strony o ścianę.

Z góry dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie:

Czy możecie polecić firmę która zrobi mi konstrukcyjne przykrycie zsypu. Mam prostokąt o wymiarach 2 metry na 70 cm i całoś musi być oparta z jednej strony o ścianę.

Z góry dzięki za pomoc!!!

 

spróbuj tutaj:http://www.sowmet.pl/index.php?pokaz=kontakt mnie robili różne elementy na budowie ... z tego co pamiętam to jeszcze firma "Presti" wykonuje konstrukcje stalowe... tu masz namiar http://www.presti.pl/ ale jak z jakością wyrobów to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką folię aluminiową dawaliście pod podłogówke - jest tego kilka rodzajów, z pianką i bez

a pod styro dawaliscie budowlaną ? kładziona na krzyż ? 0.3 czy 0.5mm ?

no i styro - czy EPS200 to standart czy jeszcze luksus...tam gdzie nie mam piwnicy to na pewno 200 a nad piwnicą ?

 

boszzzzz.....czy te wybory kiedys sie skończą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką folię aluminiową dawaliście pod podłogówke - jest tego kilka rodzajów, z pianką i bez

a pod styro dawaliscie budowlaną ? kładziona na krzyż ? 0.3 czy 0.5mm ?

no i styro - czy EPS200 to standart czy jeszcze luksus...tam gdzie nie mam piwnicy to na pewno 200 a nad piwnicą ?

 

boszzzzz.....czy te wybory kiedys sie skończą :)

 

200 to raczej luksus. Ale tu nie chodzi czy piwnica czy nie a o to że jeśli dajesz go dużo czyli >10cm to warto dać go dla pewności. A nad parterem to celem styro jest tlumienie akustyczne i miejsce do mocowania rurek więc klasyczne eps100 jest ok. folie to nie wiem, budowlańcy coś tam dali :-)

Co do styro to EPS wiesz co oznacza? To mówi że jeśli takie styro obciążysz pewną masą to o ile on się ugnie, dokładnie chodzi o to że EPS200 oznacza bodaj 200Pa nacisku na 1 m kw i przy takim nacisku styro ugnie się o nie wiecej jak 10%! Rozumiesz co to znaczy przy 20cm styro - 2cm zejdzie w dół. Więc im większe EPS tym o mniej się styro ugnie pod obciążeniem. To do mnie przemowiło stąd EPS200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bede dawac więcej niż 10cm, tyle miałam przewidziane w projekcie i teraz musze sie dostosowac, dlatego myślę że jak musze dać względnie niedużo to może lepszy...no chyba że sie myle to mnie wyprowadźcie z błędu :) bardziej zależy mi na ochronie termicznej

dlatego myślę o "ciepłej" odbijającej folii pod rurkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej niemal rozciągłości, rozdzielacze zrobić wcześniej, wszystko co się da wczesniej. Ja to nawet sugeruje miec stosowne duże przepusty w stropie ale to trudne wiem :-) Ja np. dzialówki stawiałem dopiero po wentylacji za co panowie mnie błogosławili. Natomiast nie wyobrażam sobie kładzenia rurek po tynkach. Oni wszyscy by chcieli mięc czysto i bez kolizji najlepiej ściany dostawić do wszystkich instalacji :-) A finalnie wiadomo kto płaci. U mnie to jakoś przezyło mam nadzieje z odkurzaczem włącznie. a przynajmniej wszystko schowane i kucie będize ale nie na taką skalę.

 

Ta woda po tynkach to jeszcze nie taka tragedia - tragedia jest robienie ELEKTRYKI po tynkach (!!) widzialem raz taka akcje :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam daj jeszcze raz namiary na tynkarzy zewnętrznych powiedz jak się to kształtowało cenowo

ogólnie jeżeli macie jakieś namiary na sprawdzonych tynkarzy zewnętrznych dajcie namiary.

Ponadto napiszcie jakie tynki polecacie akryle czy jakieś inne np. krzemionkowo coś tam:D

 

Moje namiary sa w watku o wykonawcach - szefem jest MARCIN :) Robili mi zarowno wewnatrz, jak i na zewnatrz. Na zewnatrz mam tynk silikonowy - w sumie najdrozszy jaki byl, z KABE. Roznica miedzy najtanszym akrylem nie byla duza (pare stowek), a silikonowy poooooonoc ma wlasciwosci "samoczyszczace" i latwo go myc karcherem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką folię aluminiową dawaliście pod podłogówke - jest tego kilka rodzajów, z pianką i bez

a pod styro dawaliscie budowlaną ? kładziona na krzyż ? 0.3 czy 0.5mm ?

no i styro - czy EPS200 to standart czy jeszcze luksus...tam gdzie nie mam piwnicy to na pewno 200 a nad piwnicą ?

 

boszzzzz.....czy te wybory kiedys sie skończą :)

 

Moje zdanie jest takie, ze EPS200 to burzujstwo! A jak ktos robi grubo tego ocieplenia to poprostu musi liczyc tez grubsza wylewke. EPS200 nic nie da jak go bedzie 30cm, a wylewki na tym 6cm. Kto wie czy nawet nie lepiej dac EPS100 ktory sie ugnie i dopasuje do ksztaltu stropu, pod ciezarem wylewki. Dla tych co nie wierza w wytrzymalosc tegoz - mam w kotlowni 10cm EPS100 na powierzchni 2m2, na tym wymurowane dwie warstwy z bloczkow betonowych jako taki "fundamencik" (jakies 500kg) i na tym stoi 1000l bufor ktory pelny wazy jakies 1200kg. Czyli na tym EPS100 stoi jakies 1700kg i nie widac zeby sie ugial choc troche!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styro to EPS wiesz co oznacza? To mówi że jeśli takie styro obciążysz pewną masą to o ile on się ugnie, dokładnie chodzi o to że EPS200 oznacza bodaj 200Pa nacisku na 1 m kw i przy takim nacisku styro ugnie się o nie wiecej jak 10%! Rozumiesz co to znaczy przy 20cm styro - 2cm zejdzie w dół. Więc im większe EPS tym o mniej się styro ugnie pod obciążeniem. To do mnie przemowiło stąd EPS200.

 

200kPa nie 200Pa! A to jest nacisk rzedu 20 ton / m2!! Jezeli planujesz parkowac czolg w garazu to warto ten temat przemyslec :D W pozostalych przypadkach EPS100 spokojnie wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bede dawac więcej niż 10cm, tyle miałam przewidziane w projekcie i teraz musze sie dostosowac, dlatego myślę że jak musze dać względnie niedużo to może lepszy...no chyba że sie myle to mnie wyprowadźcie z błędu :) bardziej zależy mi na ochronie termicznej

dlatego myślę o "ciepłej" odbijającej folii pod rurkami

 

Te odbijanie rzekomego promieniowania podczerwonego to mit - pod styro daj byle co, 0,3mm plastiku nie zatrzyma ani wata ciepla :) Pod rurki (na styro) ja rzeczywiscie dalem ta folie aluminiowa ale tylko przez to ze ma narysowana kratownice co 5cm, co baaaaardzo ulatwia i przyspiesza montaz rurek! Bez tego trzebaby non stop na kazdym zakrecie mierzyc odleglosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 40zł m2. sznurki wełna stelaże folia płyty KG i szlifowanie.

 

Ja dodam, że cena za robociznę zabudowy poddasza dachu bardzo skomplikowanego może być nawet o 60-70 % wyższa od zabudowy np. dachu dwuspadowego, bez udziwnień - najprostszego. Wynika to ze znacznie większej pracy, którą należy wykonać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...